Luchanka.info

Опубликовано: 07.01.2019

видео luchanka.info

Рецепт голубців Найсмачніші голубці Stuffed cabbage rolls

У день перед Різдвом нічого не їли до самого вечора - поки на небі не з' являлася перша зірка. Тому що саме в цей час, як говорить Біблія, і народився Ісус Христос. Лише після появи зорі, що несе благу вість, приступали до святкової трапези. І хоча складалася вона з пісних страв, називалася багатою вечерею, бо на столі було багато страв, подробнее тут luchanka.info. Незважаючи на те, що сьогодні мало хто дотримується різдвяного посту, однак готувати 12 страв на Святвечір - стало доброю традицією в Україні.

Список з 12 пісних страв в кожному регіоні відрізнявся. Ми наведемо найбільш поширені страви, які господині готували на Святвечір.

1. Кутя

Господинею столу, безумовно, є кутя. Неможливо порахувати, скільки є рецептів різдвяної куті. Святкову вечерю перед різдвом починали саме з куті. В народі її називають Бідною, тому що в цей день вона повинна бути пісною. Продукти, з яких готувалася кутя, мали символічне значення: зерно вважалося символом воскреслого життя, мед - символом здоров' я й благополучного побуту, " солодкого" життя.

2. Узвар

Узвар на Різдво традиційно готували до куті. Якщо кутя - господиня Різдвяної вечері, то узвар - господар. Власне, узвар (компот з сухофруктів) раніше був одним із найпоширеніших традиційних напоїв. Але якщо влітку його готували зі свіжих ягід, то восени, взимку й навесні - з сушених (вишні, яблук, груш, абрикосів та інших).


12 пісних страв по волинські


Що українці готують на Святвечір