11 правил використання атрибута rel = canonical

 1. Атрибут rel = «canonical». Керівництво по використанню Як ми раніше вже згадували, дублікати сторінок...
 2. Підводячи підсумок...

Атрибут rel = «canonical». Керівництво по використанню

Як ми раніше вже згадували, дублікати сторінок на сайті є вкрай небажаним явищем. Їх наявність може вводити в оману відвідувачів і, головне, пошукових роботів, що дуже негативно позначається на просуванні веб-сайту в цілому.

В більшості випадків дублювання контенту усувається банальним видаленням повторюваних сторінок або ж використанням редиректу 301 .

Але існують випадки, коли більш зручним варіантом є атрибут rel = «canonical». Наприклад, якщо видалити дублюючийся контент і запобігти його появі в майбутньому технічно складно здійснити. Або ж Ви просто хочете залишити всі сторінки в відкритому для користувачів доступі, незважаючи на неунікальність розміщеного на них контенту.

До речі, в мережі дуже часто невірно згадується тег rel = «canonical». Правильний варіант - атрибут rel = «canonical» тега <link>.

Як за допомогою атрибута rel = «canonical» прибрати дубльований контент

Цей атрибут існує для вказівки роботам пошукових систем інформації про те, яка з дубльованих сторінок є канонічною. Зокрема, мова йде про надання канонічної посилання.

Якщо ви раптом не знаєте, що таке канонічна посилання, уявіть собі ситуацію, коли однаковий контент доступний відразу по декількох адресах:

Якщо ви раптом не знаєте, що таке канонічна посилання, уявіть собі ситуацію, коли однаковий контент доступний відразу по декількох адресах:

Канонічні посилання - це бажані адреси схожих сторінок, які повинні враховуватися пошуковими системами (на Вашу думку). Далі по тексту ми також будемо використовувати термін «канонічний URL».

Зазвичай канонічна посилання є адресою сторінки-першоджерела, на якій дубльований контент був розміщений спочатку.

Припустимо, що в розглянутому прикладі, третя адреса - канонічний урл. Тоді в код перших двох сторінок в сеціі <head> потрібно ввести атрибут rel = «canonical» для призначення канонічного URL:

Тоді в код перших двох сторінок в сеціі <head> потрібно ввести атрибут rel = «canonical» для призначення канонічного URL:

Після цього відвідувачі і роботи все ще зможуть переглядати всі три варіанти, але при індексації буде враховуватися тільки та сторінка, у якій буде канонічний урл.

Особливості застосування атрибута rel = «canonical»

 1. Для роботів пошукових систем канонічний URL, заявлений при використанні тега <link>, є не беззаперечним зазначенням, а лише рекомендованим варіантом, який в деяких випадках може бути проігнорований.
 2. Може і повинен бути використовувати також і в коді предпочитаемой сторінки із зазначенням посилання на неї ж. Це дозволить пошуковим роботам визначати її як основну навіть в разі заходження на неї з автоматично згенерованих адрес.
 3. Канонічний УРЛ повинен вести на існуючу сторінку.
 4. У межах однієї сторінки не можна вказувати більш однієї канонічної посилання.
 5. Канонічний URL не може перебувати на іншому домені (або піддомені у випадку з Яндексом).
 6. Не рекомендується вибудовувати канонічні посилання в ланцюжок:

 7. Недоцільно використовувати цей атрибут спільно з мета-тегом robots, оскільки вказівки останнього завжди будуть вважатися більш
  пріоритетними. А отже, якщо в ньому буде використано вказівку noindex, nofollow , Сторінка не буде індексуватися навіть за умови Вашого вказівки в тезі <link>, що її URL канонічний.
 8. Перед тим як вказувати канонічний урл, потрібно переконатися, що сторінка, яка розміщена по ньому, не закриті від індексації в robots.txt .
 9. Прибрати дубльований контент не вдасться, якщо в коді всіх однакових сторінок вказати різні канонічні УРЛ. В цьому випадку рекомендації, швидше за все, будуть проігноровані.
 10. Рекомендується прописувати абсолютні адреси посилань, а не відносні.

 11. Вважається, що якщо вказати канонічний URL, якій віддається перевага сторінці буде практично без втрат передаватися сумарна вага її дублів.

Підводячи підсумок...

... хотілося б сказати, що атрибут rel = «canonical» є дуже зручним інструментом, який хоч і не може видалити дублюючийся контент в буквальному сенсі, але при цьому дає можливість пошуковим машинам закрити очі на його наявність.

Важливо лише правильно визначати канонічний URL, відповідний сторінці, яка дійсно повинна потрапити в ранжування.

А Ви користуєтеся цією досить зручною можливістю? Або віддаєте перевагу інші способи позбавлення від дублів сторінок?

А Ви користуєтеся цією досить зручною можливістю?
Або віддаєте перевагу інші способи позбавлення від дублів сторінок?