15 Лайфхак, як збільшити швидкість інтернету

 1. 1. Наведіть порядок в браузері
 2. 2. Потрібно знизити якість відео
 3. 3. Встановіть блокувальник реклами
 4. 4. Використовуйте турбо-режим в браузері
 5. 5. Пришвидшіть роботу браузера
 6. 6. Вимкніть роздачі в торрент-клієнті
 7. 7. Вимкніть автообновление програм
 8. 8. Вимкніть обмеження каналу на рівні ОС
 9. 9. Приведіть у порядок комп'ютер
 10. 10. Оновлення мережевий адаптер
 11. 11. Перевірте мережевий кабель
 12. 12. Оновлення прошивку і налаштування роутера
 13. 13. Перевірте конфігурацію домашньої мережі
 14. 14. Оновлення тарифний план
 15. 15. Змініть провайдера

Якщо ваш інтернет працює дуже повільно, у цього може бути багато причин: проблеми на стороні провайдера, мережевого обладнання, вашого комп'ютера, операційної системи, програм, а також просто непомірне мережеве поведінка. Представляємо п'ятнадцять рад, які допомагають зробити так, щоб інтернет працював швидше.

1. Наведіть порядок в браузері

У багатьох користувачів є не надто корисна звичка відкривати відразу багато вкладок в браузері, та ще й закріплювати їх для автоматичного відкриття. В результаті при вході в мережу ваш браузер змушений прогружаются відразу безліч сайтів - логічно, що кожна окрема сторінка буде завантажуватися повільніше. Закрийте зайві вкладки (приберіть найпотрібніші з них в закладки), і інтернет відразу стане спритніше.

Закрийте зайві вкладки (приберіть найпотрібніші з них в закладки), і інтернет відразу стане спритніше

Використовуйте закладки замість безлічі вкладок.

2. Потрібно знизити якість відео

Навіщо дивитися кожен відеоролик зі смішними котиками в 1080р, тим більше що він часто знятий в більш низьку якість? Відеохостінги люблять пропонувати алгоритми підвищення чіткості відео, які уповільнюють з'єднання. Залиште HD для перегляду кіно і серіалів. Натисніть на шестірню в правому нижньому кутку програвача і виберіть нижчу якість зображення. Звук від цього не постраждає, а ось відео почне завантажуватись набагато легше. Також настійно рекомендуємо відключити автопроігриваніе відеороликів.

Також настійно рекомендуємо відключити автопроігриваніе відеороликів

Зображення в 480р нічим не гірше HD для більшості відеороликів.

3. Встановіть блокувальник реклами

Вже скільки разів твердили світу: якщо ви шукаєте спосіб, як збільшити швидкість інтернету, насамперед позбудьтеся від реклами на сайтах. Рекламні банери можуть займати до 70% «ваги» сторінки, яку ви завантажуєте. Просто уявіть собі, скільки ресурсів вашого каналу витрачається на прогруженіе реклами, навіть якщо ви самі не звертаєте на неї увагу! Зайдіть в розділ розширень вашого браузера і введіть в пошуку «Adblock». Після установки блокувальника реклами ваш канал значно розвантажиться.

4. Використовуйте турбо-режим в браузері

Google Chrome, Opera і яндекс.браузер підтримують спеціальний режим Turbo, який прискорює завантаження веб-сторінок за рахунок різних алгоритмів, наприклад, стиснення зображень. Для Firefox цей режим реалізує доповнення fasTun Tool, яке можна завантажити тут . Включайте турбо-режим для важких сторінок, наприклад, для своєї стрічки новин у соціальній мережі, і ви помітите, як збільшиться швидкість інтернету.

Включайте турбо-режим для важких сторінок, наприклад, для своєї стрічки новин у соціальній мережі, і ви помітите, як збільшиться швидкість інтернету

Турбо-режим також економить трафік.

5. Пришвидшіть роботу браузера

Іноді «гальма» інтернету є насправді «гальмами» браузера. Якщо у вас дуже багато доповнень, вимкніть непотрібні, забороніть сайтам надсилати повідомлення, а також оновити браузер до останньої версії. Крім того, можна перевірити внутрішні настройки браузера: серед них можуть бути такі, які обмежують завантаження веб-сторінок. Читайте кілька порад про те, як прискорити роботу Google Chrome і Firefox .

6. Вимкніть роздачі в торрент-клієнті

Велика кількість завантажень і роздач, які обробляє ваш торрент-клієнт, сильно перевантажують канал. Ми вже не в нульових, коли за догляд з роздачі могли знизити рейтинг або забанити на торрент-трекер. Підіть з роздачі або поставте непотрібні файли на паузу, і ви зможете швидше виконувати інші завдання в мережі. До речі, завантаження торрентів теж підуть швидше. Для того щоб ще більше їх прискорити, встановіть максимальну швидкість завантаження (в uTorrent: правий клік по торренту> «Обмеження прийому»> «Необмежений») і відключіть ліміти трафіку ( «Налаштування»> «Ліміт трафіку»> зніміть галочку «Обмежувати смугу »).

Для того щоб ще більше їх прискорити, встановіть максимальну швидкість завантаження (в uTorrent: правий клік по торренту> «Обмеження прийому»> «Необмежений») і відключіть ліміти трафіку ( «Налаштування»> «Ліміт трафіку»> зніміть галочку «Обмежувати смугу »)

У разі торрентів працює правило: менше роздачі - швидше завантаження.

7. Вимкніть автообновление програм

Ще один аспект, що викликає перевантаження каналу - автоматичне оновлення програм і операційної системи в фоновому режимі. Ви працюєте в Інтернеті, а ваша Windows тим часом відхоплює частина каналу, займаючись пошуком оновлень. По можливості відключіть оновлення Windows і встановлюйте їх вручну. Пройдіться з налагодження встановлених програм і вимкніть автоматичну перевірку оновлень. Також не зайвим буде перевірити свою ОС на наявність шпигують програм .

8. Вимкніть обмеження каналу на рівні ОС

Спосіб для користувачів Windows. За замовчуванням операційна система урізує ширину інтернет-каналу приблизно на 20%. Для того щоб зняти цей ліміт, натисніть Win + R і введіть gpedit.msc. Відкриється редактор групових політик. У ньому перейдіть на вкладку Конфігурація комп'ютера> Адміністративні шаблони> Мережа> Завдання пакетів QoS> Обмежити резервовану пропускну здатність. Встановіть перемикач «Включено» і в сусідньому полі введіть значення «0».

Встановіть перемикач «Включено» і в сусідньому полі введіть значення «0»

Windows обмежує пропускну здатність каналу на рівні групових політик.

9. Приведіть у порядок комп'ютер

Часто гальмує зовсім не інтернет, а ваш комп'ютер, а разом з ним і зв'язок, і браузер. Один з еффектівнейшніх способів, як збільшити швидкість інтернету - додати продуктивності вашій машині. Проведіть перевірку на віруси, виконайте очистку системи, усуньте перегрів, збільште обсяг оперативної пам'яті. Поради щодо підвищення продуктивності комп'ютера читайте в нашій статті .

10. Оновлення мережевий адаптер

Якщо у вас є можливість, придбайте новий мережевий адаптер Ethernet або Wi-Fi. Справа тут не в тому, що старий погано працює: просто новіші моделі підтримують нові стандарти якості зв'язку (той же WLAN 802.11ac), краще приймають і швидше обробляють сигнал. Та й мережева карта, як і будь-яка мікросхема, з часом деградує, від чого швидкість з'єднання теж може падати.

11. Перевірте мережевий кабель

Незалежно від того, чи використовуєте ви Wi-Fi або Ethernet-з'єднання, в вашу квартиру з під'їзду заходить кабель. Він може десь перегнутися, перетиснути або пошкоджено, що автоматично погіршує якість з'єднання. Перевірте кабель на доступних вам ділянках або попросіть співробітників вашого провайдера «продзвонити» його і усунути можливі пошкодження, щоб переконатися, що швидкість інтернету не залежить від його стану.

12. Оновлення прошивку і налаштування роутера

Якщо ви використовуєте маршрутизатор для доступу в Інтернет, ще один спосіб, як збільшити швидкість інтернету, полягає в оновленні його прошивки. З новою версією прошивки ваш роутер може почати краще приймати сигнал Wi-Fi (якщо ви його використовуєте), та й взагалі працювати спритніше. Завантажити прошивку можна навіть на сторінці управління пристроєм. Також не зайвим буде уточнити налаштування маршрутизатора. Наприклад, якщо ваш роутер підтримує стандарт WLAN 802.11ac, перейдіть на нього з більш старого (802.11.n), і сигнал стане краще.

n), і сигнал стане краще

Нову прошивку для роутера часто можна скачати прямо у провайдера.

13. Перевірте конфігурацію домашньої мережі

Пристроїв може бути багато, а інтернет один. Якщо ви використовуєте в одній мережі кілька комп'ютерів, мобільні пристрої, та ще й смарт-телевізор в навантаження, вони можуть в буквальному сенсі «розтерзати» між собою ваш канал. Конфігурують домашню мережу з розумом: почитайте поради в нашій статті , Як розширити діапазон мережі і зробити так, щоб її вистачало всім пристроям.

14. Оновлення тарифний план

Провайдери ну дуже не люблять повідомляти діючих клієнтів про те, що з'явилися нові тарифні плани з більш високою швидкістю, але по тій же ціні. Перевірте, що пропонує ваш постачальник послуг - чи не з'явилося у нього більш швидких і дешевих тарифів? Коли оцінюєте швидкість інтернету, не забудьте про різницю між мегабіта (Мбіт / c) і мегабайтом (Мбайт / c) в секунду. В одному мегабайті 8 мегабіт, і якщо ви платите за 25 Мбіт / c, ви отримуєте близько 3 Мбайт / c. Крім того, практично ніколи швидкість інтернету не буває максимальною: дізнайтеся, як її виміряти .

Крім того, практично ніколи  швидкість інтернету  не буває максимальною: дізнайтеся,  як її виміряти

Швидкість інтернету практично завжди нижче заявленої в тарифі.

15. Змініть провайдера

Нарешті, саме радикальне рішення, як збільшити швидкість інтернету: не бійтеся міняти провайдера. Якщо в ваш будинок «зайшов» провайдер, що пропонує більш високі швидкості, просто перейдіть до нього. Або скооперуйтеся з сусідами і напишіть заяву, щоб він до вас «зайшов» - добитися хорошого інтернету більш ніж реально. Потрібно тільки не соромитися проявити ініціативу.

Читайте також:

Фото: авторські, pxhere.com

Перевірте, що пропонує ваш постачальник послуг - чи не з'явилося у нього більш швидких і дешевих тарифів?