18 способів як економити заряд батареї на Андроїд

 1. Як зберегти заряд батареї на смартфоні Android
 2. Максимальна економія батареї андроїда
 3. Додаткова економія заряду батареї на Android
 4. Як допомогти Android-пристрою зберегти заряд батареї

Кишеньковий мобільний пристрій, що працює на OS Android, стало для багатьох справжнім порятунком Кишеньковий мобільний пристрій, що працює на OS Android, стало для багатьох справжнім порятунком. У пробці можна подивитися прикольний відео ролик, пограти в гонки, залишатися на зв'язку з друзями ВКонтакте весь день, зробити покупку онлайн або почитати цікаву статтю. Все це чудово.

Але головним недоліком портативних пристроїв, смартфонів або планшетів, залишається короткий час експлуатації через швидке розрядження батареї. У деяких випадках мобільний телефон розряджається після 30 хвилин активного інтернет-серфінгу. Хтось може порадити купити додатковий акумулятор і носити всюди з собою. Невже смартфон доведеться по кілька разів на день заряджати? Зовсім ні! Заряд акумулятора в смартфоні або планшеті можна економити. Хочете знати, як правильно зберегти заряд батареї андроїда ? Відповіді в цій статті.

Зміст статті:

Як зберегти заряд батареї на смартфоні Android

 1. Правильна експлуатація батареї. Після покупки мобільного пристрою Андроїд необхідно правильно користуватися акумуляторною батареєю. У всіх інструкціях до телефонів написано: перед початком експлуатації пристрою необхідно зробити 3 повних розряду і 3 повних заряду батареї. Що це таке і навіщо потрібен такий розряд-заряд? Все дуже просто: якщо ви не дочекаєтеся повного розряду акумулятора і поставите його на зарядку, то ефективна ємність батареї таким чином зменшиться. Це називається зниженням порога розряду. Щоб такого не сталося і ваш андроїд працював на максимум своїх можливостей, обов'язково в перші дні розряджайте апарат до повного відключення і потім заряджайте до 100%. Таким чином ви розгойдати батарею і вона вийде на максимальну ємність.
 2. Знайдіть найбільш ємні процеси. Для того щоб визначити, які процеси найбільше витрачають заряд батареї, потрібно натиснути «Налаштування» - «Батарея» - «Статистика батареї». Перед вами постануть в зручному вигляді всі види процесів і ви зможете виявити найслабша ланка
 3. Закрийте всі непотрібні програми. Зазвичай після покупки нам разом зі смартфоном дістається купа програм, встановлених в ньому по автомату. Згодом ми самі встановлюємо додаткові додатки. І всі ці проги захаращують пристрій, а багато навантажують процесор і постійно «ломляться» в мережу для поновлення або якихось інших операцій. Щоб по максимуму знизити споживану енергію батареї Андроїда важливо відключати всі невикористовувані програми. Для цього треба зайти в «Налаштування» - «Додатки» - «Запущені додатки (Що Їх зараз)» і натискайте то, яке хочете закрити. Для відключення додатка можете вибрати пункт «Зупинити», після чого процес перестане виконуватися.
 4. Вимкніть автоматичне оновлення і доступ програм в інтернет. Є цілий ряд додатків, які налаштовані автоматично оновлюватися через інтернет. Такі програми регулярно посилають перевірочні запити в мережу на предмет наявності оновлень, ніж досить сильно навантажують АКБ. Найкраще самостійно контролювати, яким додаткам і коли оновлюватися, тому дану можливість у кожної програми необхідно відключити. Для цього треба зайти в «Налаштування» - «Додатки», виберіть конкретний додаток і відключіть автообновление.
 5. Вимкніть автозапуск непотрібних додатків. Багато додатків налаштовані таким чином, що при включенні Андроїд-пристрої вони автоматично запускаються і працюють у фоновому режимі. Щоб непотрібні програми не залишалися в фоновому режимі, а запускалися тільки коли вони вам потрібні, слід відключити опцію автозапуску. Цим ви також заощадите частина заряду акумулятора.

З цією статтею також читають:

Максимальна економія батареї андроїда

 1. Переведіть пристрій в режим економії енергії. У Андроїд ОС більш пізніх версій є така функція як енергозбереження. Для цього треба зайти в «Налаштування» - «Батарея» і активізуйте пункт «Енергозбереження».
 2. Вимкніть бездротові мережі. Якщо не користуєтеся в даний момент підключенням через WiFi, Bluetooth або GPS, а також якщо у вашому місті не підтримуються технології 3G або 4G, найкраще відключити дані мережі. Не забувайте, що телефон на Андроїд постійно шукає зв'язок і працює в режимі приймача - посилаючи і приймаючи імпульси. На це йде величезна кількість енергії і пристрій дуже швидко розряджається. Якщо вам в якийсь момент знадобиться вийти в інтернет через WiFi або буде потрібно навігація GPS, дані опції легко активувати заново. Щоб відключити мережі зайдіть в «Налаштування» - «Батарея» - «Енергозбереження» та поставте галочки напроти потрібних пунктів.
 3. Налаштуйте мережу 2G. Це можна зробити в тому випадку, коли у вашому районі немає більш просунутих мереж 3G або 4G. Підключення до інтернету можна налаштувати або через WiFi, або через GPRS. А для простої телефонного зв'язку вистачить і 2G. Щоб установити з'єднання 2G виберіть «Налаштування» - «Управління бездротовим зв'язком». Опустіться вниз і натисніть «Мобільні мережі» - «Використовувати тільки мережу 2G». У більш сучасних версіях Андроїд це управляється через «Налаштування» - «Бездротові мережі» - «Мобільна мережа», де можна вимкнути пункт «Передача даних», а також перевірити «Налаштування 3G», щоб і там сервіс 3G був відключений.
 4. Увімкніть режим «у літаку». Буває, що взагалі потрібно повністю відключити всі бездротові мережі - просто ніхто не дзвонить і навіть смс не очікується. Але при цьому інші додатки Андроїд ОС продовжать працювати, наприклад, хочеться пограти в гру або подивитися відео. Всі пристрої з ОС Андроїд мають режим «У літаку» або «Режим польоту». Режим «У літаку» відключає автоматично всі мобільні і бездротові мережі. В результаті батарея буде витрачатися більш ощадливо. Для активації цього режиму треба натиснути і потримати кнопку включення живлення (Power).

Для активації цього режиму треба натиснути і потримати кнопку включення живлення (Power)

Додаткова економія заряду батареї на Android

 1. Вимикайте екран, коли не використовуєте Андроїд. Це називається «перейти в режим очікування». В такому стані пристрій працює, але екран відключений і витрата батареї економиться максимально. Щоб перейти в режим очікування найчастіше досить натиснути на кнопку включення (Power), але натискання повинно бути коротким. Якщо ви довше затримайте палець на цій кнопці, то пристрій запропонує повністю відключитися.
 2. Вимкніть вібрацію. Вібровиклик - це зручна функція, якщо вам необхідно під час прийняти вхідний дзвінок, але за допомогою звуку ви цього зробити з якоїсь причини не можете. Наприклад, ви їсте в шумному транспорті або перебуваєте на лекції. У всіх інших випадках вібровизов - опція, дуже сильно розряджається батарею. Тому відключайте вібрацію дзвінків, якщо не користуєтеся. Робиться це також через «Налаштування» - «Звук і вібрація»
 3. Вимкніть датчики, які не використовуєте. Сучасна ОС Андроїд дозволяє оснащувати мобільний пристрій різними індикаторами стану і датчиками руху, повороту, чутливості екрана, моніторингу жестів. Всі ці опції також є ресурсозалежний, а тому якщо вони вам не потрібні - краще вимкніть.
 4. Налаштуйте автовимкнення екрану через мінімальний час. Налаштування Андроїд-пристрої дозволяють регулювати автоматичне відключення дисплея через певний час спокою. Для цього треба зайти в «Налаштування» - «Батарея» - «Енергозбереження» - «Тайм-аут екрана». З метою економії батареї цей час необхідно вибрати самим мінімальним.
 5. Зменшіть яскравість екрану. Щоб додати до заряду батареї трохи ємності, потрібно правильно відрегулювати яскравість дисплея. Зайва яскравість з'їдає ресурси акумулятора вашого Андроїд-пристрої, тому постарайтеся зменшити настройки яскравості так, щоб це не заважало роботі. Для цього треба зайти в «Налаштування» - «Батарея» - «Енергозбереження» - «Яскравість підсвічування екрану» і пальцем пересуньте повзунок, щоб вибрати відповідний рівень. Якщо ваш смартфон або планшет мають вбудовану опцію автоматичного регулювання яскравості екрану в залежності від зовнішнього освітлення, можна спробувати її активувати.

Як допомогти Android-пристрою зберегти заряд батареї

 1. Відмовтеся від заставок і живих шпалер. Тут же можна порадити не ставити на робочий стіл світлу і дуже яскраву картинку - вона буде споживати багато ресурсів батареї. Краще обмежитися темним або сірим фоном. Живі шпалери, звичайно, фішка прикольна, але вона «жере» батарею безбожно, тому якщо вам не вистачає заряду - краще їх відключити. Зробити це легко через меню «Налаштування» - «Екран». Також можна зменшити завантаження батареї шляхом деактивації різних важких віджетів і лаунчер на робочому столі: прогноз погоди, красивий годинник, анімація. Це може бути і красиво, але батарея витрачається набагато швидше.
 2. Встановіть чорний фон. Якщо на вашому Андроїд-пристрої є функція AMOLED-дисплей, ви можете встановити чорний фон. Такий екран скорочує загальне споживання енергії в 5-7 разів, якщо вибрати чорний фон, а не білий або яскравий. Деякі користувачі радять налаштувати пошукову систему Black Google Mobile (bGoog.com), який дозволяє відображати результати пошуку на чорному тлі.
 3. Купіть переносний зарядний пристрій і додатковий зовнішній АКБ. Портативний зарядний пристрій дозволяє заряджати смартфон (планшет) в ті моменти, коли потрібно підзарядка, а поруч немає мережі 220В. Також корисним буде придбання зовнішнього акумулятора - це чудовий вихід в тому випадку, якщо вам потрібно володіти високою ємністю (наприклад, ви зібралися поїхати в ліс або на пікнік).
 4. Використовуйте спеціальні програми для економії батареї Андроїд. Спеціалізоване додаток Battery Doctor або Battery Saver, яке можна знайти і безкоштовно завантажити з Google Play маркет, дозволяє проводити зазначені вище оптимізації витрат батареї з одного місця. Також дана програма розширює функціональні можливості звичайного телефону і може регулювати завантаження процесора.

Невже смартфон доведеться по кілька разів на день заряджати?
Що це таке і навіщо потрібен такий розряд-заряд?