3 способу перевірити що сайт потрапив під фільтр

 1. Чи можна дізнатися, що сайт під фільтром пошукача Рано чи пізно практично кожен власник веб-сайту...
 2. Почнемо з перевірки в Google
 3. Що щодо Яндекса?
 4. Перевірка на спам і дублі допоможе визначити, що сайт під фільтром
 5. Трохи про більш складному - алгоритмічні фільтри
 6. Не варто панікувати через дрібниці

Чи можна дізнатися, що сайт під фільтром пошукача

Рано чи пізно практично кожен власник веб-сайту задається питанням: «Як дізнатися, чи потрапив сайт під фільтр?». У деяких він виникає просто в процесі вивчення теорії по SEO, щоб, так би мовити «на всякий випадок», бути підготовленим на майбутнє. А інші хочуть знати, як визначити, що сайт під фільтром, тому що запідозрили недобре, почавши помічати незвичайні речі - скачки позицій в пошуку, зменшення кількості трафіку і т.д.

На жаль універсальних способів, які допоможуть дізнатися, що сайт під фільтром, по факту немає. Є кілька методів, але для отримання більш достовірного результату їх обов'язково потрібно комбінувати.

Найпростіший спосіб дізнатися, що сайт під фільтром

Одне з найпростіших дій, яке допоможе дізнатися, чи знаходиться сайт під фільтром - перевірити наявність в пошуку головної сторінки шляхом, наприклад, введення в пошуковий рядок фрагмента тексту з неї або використання оператора «site:". Якщо пошукач не відобразить в результатах головну сторінку, значить ймовірність того, що веб-ресурс потрапив під фільтри пошукових систем , Надзвичайно висока.

В такому випадку, щоб остаточно переконатися в цьому, варто пройтися по нижченаведених пунктах.

Почнемо з перевірки в Google

Визначити, що сайт під фільтром Гугла можна, зайшовши в Search Console в пункт меню «Заходи, прийняті вручну». У більшості випадків тут буде відображатися інформація щодо випадків ручного застосування санкцій в відносин веб-ресурсу.

У більшості випадків тут буде відображатися інформація щодо випадків ручного застосування санкцій в відносин веб-ресурсу

Звичайно ж, якщо ця перевірка покаже, що ніякі заходи не вживалися, це ще не означає 100% -е відсутність фільтрів. Визначити, що сайт під фільтром Гугла можна проаналізувавши його відвідуваність. Якщо спостерігається різкий спад кількості відвідувачів, це є одним з індикаторів потрапляння під санкції. Звичайно ж, якщо при цьому виключається можливість подібного спаду через сезонності запитів, по яких Ви отримували доступ просування.

Звичайно ж, якщо при цьому виключається можливість подібного спаду через сезонності запитів, по яких Ви отримували доступ просування

Що щодо Яндекса?

Крім аналізу статистики відвідуваності (за аналогією з Гуглом), щоб дізнатися, чи потрапив сайт під фільтр Яндекса, наприклад, під АГС, можна перевірити його тИЦ на предмет обнулення. Якщо спочатку було будь-отличимое від нуля значення, а тепер «0» або «не визначений», факт застосування жорстких санкцій у наявності.

Крім того, в панелі інструментів недавно оновив Яндекс.Вебмайстер з'явилася вкладка «Порушення», на якій в найближчому майбутньому повинен почати відображатися повний перелік виявлених фактів пошукового спаму. Якщо тут будуть вказані порушення, то зіставивши час їх виявлення зі статистикою відвідувань, можна буде зробити висновки, які допоможуть дізнатися, чи потрапив сайт під фільтр Яндекса.

Перевірка на спам і дублі допоможе визначити, що сайт під фільтром

Буває що при перевірці кількості сторінок в індексі, виявляється що лише деякі «вилетіли» з індексу або значно втратили свої позиції. Зазвичай причиною цього стає контрольний спам на ці сторінки, який призводить до застосування до них відповідних фільтрів.

Якщо Ви самі поповнили зовнішній контрольний профіль продукту, що просувається веб-ресурсу неякісними посиланнями, доведеться від них позбутися, враховуючи виявлення цього факту пошуковими системами і реакцію на нього.

А ось якщо Вам вдалося зрозуміти, що сайт під фільтром, і при цьому присутній впевненість в «непорочності» власних дій, варто виконати перевірку зовнішніх посилань, щоб виявити можливий контрольний спам від «доброзичливців», які таким способом вирішили усунути конкурента.

Також подібне часто трапляється зі сторінками, що містять дубльований контент , Від якого також потрібно позбавлятися.

Трохи про більш складному - алгоритмічні фільтри

Якщо виконавши всі перевірки, Вам вдалося зрозуміти, що сайт не під фільтром, але Ви все ж помічаєте деякі обмеження в пошуку для нього, причиною цього може бути просто заниження позицій на алгоритмічній рівні. За фактом про фільтрах при цьому мова не йде. Просто йде перерахунок позицій з урахуванням, наприклад, якості контенту або задоволення очікувань інтернет-користувачів.

Щоб визначити, що сайт під фільтром, представленим алгоритмічними обмеженнями, потрібно:

 1. Обчислити% -ве співвідношення органічного трафіку на свій веб-ресурс з Google і Яндекса по статистиці за останні 3 місяці. Ці дані можна взяти в Яндекс.Метрика.

  Як бачимо співвідношення в прикладі - 4: 1.
 2. Користуючись загальнодоступними даними сервісу статистики LiveInternet, визначити середнє співвідношення аналогічних даних з органічного трафіку для сайтів з того ж регіону і тієї ж тематики, що і перевіряється.

  На виході отримуємо співвідношення 3,88: 1.
 3. Порівняти отримані дані. У вищеописаному прикладі показники відвідуваності практично сходяться. Різниця лише в десятих частках відсотків. І це свідчить про те, що перевірявся веб-сайт не тільки не знаходиться під фільтром, але і що до нього не застосовувалися ніякі алгоритмічні обмеження.

Якщо ж в результаті подібного дослідження Ви виявите суттєві розбіжності в десятки відсотків (у порівнянні із середньою статистикою по групі), це дасть зрозуміти, що сайт під фільтром як мінімум одного з пошукових систем.

Не варто панікувати через дрібниці

Якщо все сторінки веб-сайту одночасно опускаються на кілька позицій вниз, це в більшості випадків не повинно бути приводом для занепокоєння. Найчастіше це стає результатом апдейтів і природного процесу ранжирування.

Тільки різке падіння позицій сторінок (зазвичай не всіх відразу, а лише деяких) можна розцінювати як тривожний сигнал, який дає можливість зрозуміти, що сайт під фільтром.

Ну а якщо такі підозри все ж закралися, в більшості випадків перераховані вище способи допоможуть Вам дізнатися, що сайт під фільтром. Якщо в процесі втілення їх у життя у Вас виникнуть труднощі, не соромтеся звертатися до нас за допомогою!

Що щодо Яндекса?