6 практичних порад з просування культурного проекту

1. Чітко визначте свою цільову аудиторію

Максимально сфокусуйте ваші зусилля на певній групі (наприклад, політики, студенти, потенційні інвестори) і визначте завдання під кожну з цих груп (адвокатування змін в законодавстві, залучення учасників в новий освітній проект). Це дасть кращий результат, ніж «розповісти всім про все».

2. Вам не завжди потрібні ЗМІ

Як тільки визначте свою цільову аудиторію, проаналізуйте, як ці люди отримують інформацію. Цілком можливо, що в більшості випадків саме ваша цільова аудиторія не дивиться ТБ або не читає газет, а на онлайн-порталах стежить тільки за оновленням заголовків новин. Якщо ви хочете сказати про свій проект більше 5 слів, або досягти іншої аудиторії, ніж 45+, вам потрібно шукати альтернативні інструменти і канали комунікації.

3. Індивідуальний підхід до журналіста замість прес-релізу

Якщо ви все-таки впевнені, що ваша цільова аудиторія отримує інформацію з певних медіа (наприклад, потенційні інвестори стежать за новинами в ділових виданнях), чітко визначте, що це за ЗМІ. Дізнайтеся, про що найчастіше пише журналіст ( «прогугліте»), які його основні професійні інтереси або специфіка видання, і постарайтеся надати таку інформацію, яка буде унікальною і актуальною. Індивідуальний дзвінок або повідомлення за допомогою соціальних медіа буде ефективніше, ніж масова розсилка.

4. Придумайте життєву історію і використовуйте «людський» мову

Деякі культурні проекти роблять інформацію доступною тільки вузькому колу фахівців або використовують професійну лексику. Потрібно пам'ятати, що навіть фахівці - це люди, які вважатимуть за краще життєву історію технічного тексту. Важливо говорити з аудиторією зрозумілою мовою, бути практичним і доступним. Акцентуйте увагу на людському аспекті і поясніть, як цей проект вплине на життя людей, або розкрийте його зміст через історію конкретної людини.

5. Генеруйте якісний контент

Тільки якісний, корисний і унікальний контент допоможе привернути увагу до проекту і утримати його. Інвестуйте в підготовку базових текстів про вашу організацію час і залучіть журналіста або копірайтера. Ваш прес-пакет може включати ключові факти і дані (журналісти люблять статистику і цифри), імена спікерів і контакти (не тільки вашої організації, але і інших відповідних організацій в секторі), життєві історії (приклади або контакти тих, на кого вплинув ваш проект ), фото- і відеоархіви (зверніть увагу на стиль фото і відео, які використовують ЗМІ), результати проекту, які вплинуть на суспільство в цілому. Використовуйте той чи інший документ як інформаційний конструктор, в залежності від запиту журналіста або партнерів.

6. Комбінуйте медіа і пряме спілкування, онлайн і оффлайн комунікації

Будь-яке онлайн-спілкування можна поєднати з оффлайн, наприклад, регулярні зустрічі з вашими фоловерів. Цінуйте можливість спілкування з аудиторією наживо. Різноманітні виставки, конференції, регіональні тури, тематичні події - це можливість зустрітися з вашою цільовою аудиторією наживо. Зверніть увагу на безкоштовні інструменти. Наприклад, Wikipedia, де ви можете самостійно заповнити сторінку про ваш проект або організації, що в рази підвищить впізнаваність проекту.

Дізнайтеся більше про Команді Програми: http://www.culturepartnership.eu/page/about