60 FPS. Гайд по налаштуванню Watch Dogs 2 під слабкий ПК

 1. Мінімальні системні вимоги
 2. Системні вимоги
 3. Налаштування графіки Watch Dogs 2
 4. Щільність пікселів (Pixel Density)
 5. Тимчасова фільтрація (Temporal Filtering)
 6. Геометрія (Geometry)
 7. Додатково (Extra Details)
 8. Рельєф (Terrain)
 9. Рослинність (Vegetation)
 10. Дозвіл текстур (Texture Resolution)
 11. Фільтрація текстур (Texture Filtering)
 12. Тіні (Shadows)
 13. Тіні об'єктів в світлі фар (Headlight Shadows)
 14. Вода (Water)
 15. Відображення (Reflections)
 16. SSLR (Screen Space Reflections)
 17. Туман Сан-Франциско (San Francisco Fog)
 18. Глибина різкості (Depth of Field)
 19. Розумієте і світіння (Motion Blur і Bloom)
 20. Об'ємне світло (Ambient Occlusion)
 21. MSAA (Multisample Anti-Aliasing)
 22. Постобработка і згладжування (Post-Process Anti-Aliasing)
 23. Таблиця оптимальних налаштувань графіки Watch Dogs 2
 24. * * *

Незважаючи на те що ігри серії Grand Theft Auto виходять лише раз в кілька років, фанати фірмового свавілля у відкритому мегаполісі від Rockstar Games все одно щороку отримують гідний «GTA-замінник» від інших розробників. У 2015 році ним став Just Cause 3, а в 2014 - перша частина Watch Dogs. Саме продовження останньої і порадувало любителів жанру в 2016-м.

Дія гри з похмурого Чикаго було перенесено в залитий сонцем Сан-Франциско, а на заміну неповороткому ровеснику Тома Круза прийшов юний чорношкірий паркурщик на ім'я Маркус. Новий головний герой куди спритніший при зломі комп'ютерних систем, ніж Ейден Пірс, і має більш широкий арсенал хакерських фокусів.

Однак крім глибшої механіки Watch Dogs 2 обзавелася і серйозно покращала графікою. Навіть скріншоти з звичайного Full HD-дозволу складно відрізнити від реальних фотографій - настільки все детально і правдоподібно змодельоване. Правда і система для включення всіх красот гри потрібна відповідна: навіть в мінімальних вимогах вказані вельми неслабкі процесори на чотири і шість ядер, від Intel і AMD відповідно.

Далі ми розберемо на що впливають графічні настройки в грі і які з них можна знизити, щоб гра добре працювала навіть на малопотужному «залізі».


Мінімальні системні вимоги

Watch Dogs 2

Процесор: Intel Core i5-2400S @ 2,5 ГГц або AMD FX-6120 @ 3,5 ГГц.

Оперативна пам'ять: 6 ГБ.

Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 660 2 ГБ або AMD Radeon HD 7870 2 ГБ.

На комп'ютері, який за потужністю не відповідає навіть мінімальним вимогам Watch Dogs 2, краще не запускати цю гру взагалі - позбудетеся свого ПК через перегрів.


Системні вимоги

Watch Dogs 2

Процесор: Intel Core i5-3470 @ 3.2 ГГц або AMD FX-8120 @ 3.9 ГГц.

Оперативна пам'ять: 8 ГБ.

Відеокарта: NVIDIA GeForce GTX 1060 3 ГБ або AMD Radeon RX 480 4 ГБ.

Маючи ігровий комп'ютер, близький або навіть перевершує вимоги вище, на перший погляд, можна далі і не читати. Проте будь-якому щасливому володареві топової машини буде корисно дізнатися, що і де можна відрегулювати без особливого збитку для краси.

Ну і, зрозуміло, тим, хто знаходиться між мінімальними і рекомендованими вимогами, ця стаття повинна бути корисними.

Налаштування графіки Watch Dogs 2

Налаштування графіки Watch Dogs 2


Щільність пікселів (Pixel Density)

Вплив на продуктивність: сильне (14-17 FPS) або позитивне (0,75x - до 20 FPS).

Це перший важливий параметр, який краще б взагалі не чіпати, залишивши на значенні 1,00x. «Щільність пікселів» - це сучасна заміна класичного зниження (або збільшення) дозволу, яка дозволяє розвантажити систему схожим чином, але без зменшення чіткості інтерфейсу. Тривимірна графіка буде рендери в зниженому дозволі, але всі деталі інтерфейсу і внутрішньоігрових меню залишаться в тому дозволі, яке виставлено у відповідному параметрі.

Значення 0,75x дозволить виграти до 20 FPS. Його можна порекомендувати власникам малопотужних систем, які готові миритися з легкої замилений зображення. Однак якщо ви підключаєте свій комп'ютер до сучасного ЖК-телевізора, то спотворень помітно практично не буде завдяки різним вбудованим технологіям щодо поліпшення картинки.

Нижче 0,75x ставити не варто - інакше у вас, так би мовити, «витечуть очі». А 1,25x дозволяє домогтися надчіткого зображення, але і ресурсів «з'їсть» чимало - ставте тільки якщо у вас топовий ПК. В ідеалі тут все ж залишити 1,00x.


Тимчасова фільтрація (Temporal Filtering)

Вплив на продуктивність: позитивне (додає до 20 FPS в Full HD).

«Тимчасова фільтрація» - другий параметр, який серйозно впливає на продуктивність. І що найцікавіше - тільки в кращу сторону. Працює ця технологія приблизно таким же чином, як влаштований «Шаховий рендеринг» в PlayStation Pro. Суть: зображення рендерится в зниженому дозволі, а потім хитро розтягується до поточного, використовуючи сусідні пікселі в якості орієнтирів (спотворення при цьому практично неможливо розрізнити).

Завдяки таким махінаціям система значно розвантажується, а гра може прискоритися до 20 кадрів (в дозволі 1920 × 1080 і щільності пікселів 1,00x). Тому радимо абсолютно всім обов'язково включати цей параметр.


Геометрія (Geometry)

Вплив на продуктивність: слабке (2-3 FPS).

Параметр «Геометрія» визначає рівень деталізації більшості об'єктів, крім особливо віддалених і дерев. Сильний вплив на продуктивність можливо лише на старих або малопотужних процесорах. У цьому випадку вибирайте середнє значення, а у всіх інших - ультра (загубиться лише пара кадрів).


Додатково (Extra Details)

Вплив на продуктивність: залежить від потужності процесора (від 17 FPS на значенні 100%).

Параметр «Додатково» відповідає за накладення додаткових деталей на всі об'єкти, включаючи дерева. Його варто чіпати лише власникам топових Intel Core i5 або i7, а всім іншим - залишати на значенні 0%. Інакше можлива втрата від 17 і більше кадрів.


Рельєф (Terrain)

Вплив на продуктивність: слабке (1-2 FPS).

У Watch Dogs 2 є кілька налаштувань, які роблять зображення більш привабливим, а на продуктивність практично не впливають. Однією з таких і є настройка під назвою «Рельєф». Вона визначає зовнішній вигляд ландшафту і землі: чіткість її текстур і якість нормалей (фальшивих нерівностей). Навіть на слабеньких ігрових «машинах» можна задати більшу - пропаде лише 1 кадр. А на середніх або потужних сміливо ставте «Ультра».


Рослинність (Vegetation)

Вплив на продуктивність: слабке (2-3 FPS).

«Рослинність» відповідає за деталізацію дерев, розташованих далеко. В цілому цей параметр не дуже «ненажерливий», але так як Watch Dogs 2 досить сильно залежить від потужності процесора, то на слабких ПК ми все-таки радили б виставляти тут низьке значення (навіть на ньому об'єкти виглядають непогано). А на топових і комп'ютерах середньої продуктивності можете спробувати «Ультра».


Дозвіл текстур (Texture Resolution)

Вплив на продуктивність: слабке (1-4 FPS).

Витрата відеопам'яті: високий.

У більшості сучасних ігор «Дозвіл текстур» мало впливає на продуктивність. Однак в Watch Dogs 2 на ультра-налаштуваннях можна втратити аж 4 кадри! Це начебто не так багато, але якщо у вас гра ледь тримає 30 FPS, то падіння до 26 і нижче буде помітно неозброєним оком. Та й відеопам'яті потрібно для текстур найвищої якості не менше 6 гігабайт (а на вирішенні 4K - все 8!).

Тому, як це не прикро, але не радимо на слабких апаратах вибирати для «Дозволи текстур» значення вище звичайного «Високого». В крайньому випадку можете навіть «Середні» спробувати.


Фільтрація текстур (Texture Filtering)

Вплив на продуктивність: слабке (1-2 FPS).

Фільтрація текстур (анізотропна фільтрація і т.п.) дозволяє поверхням, розташованим під кутом від спостерігача, бути доступними. Без додаткової обробки у вигляді фільтрації текстури з подібних ракурсів зазвичай виглядають розмитими.

Подібно попередньому параметру, «Фільтрація текстур» споживає зовсім небагато ресурсів, тому можете виставити тут максимальне значення.


Тіні (Shadows)

Вплив на продуктивність: стандартні тіні - середнє (2-8 FPS), PCSS (20-22 FPS), HFTS (22-25 FPS).

«Тіні» - один з найбільш вимогливих параметрів в більшості ігор. Він визначає якість відображення тіньових ефектів: чим вище стоїть значення, тим поверхню тіней стає чіткіше і детальніше, а їхні краї - м'якше. Однак в Watch Dogs 2 є ще й дві додаткові технології: HFTS і PCSS. Вони дуже сильно відрізняються один від одного за методикою роботи, і складно сказати, яка з них виглядає краще.

Але об'єднує HFTS і PCSS одна проста річ - неймовірна ненажерливість (до 25 кадрів!). Тому, напевно, їх пробувати варто лише власникам по-справжньому топових ПК (з відеокартою не нижче GeForce GTX 1070). Власникам «міцних середнячків» порадимо стандартне високе значення, а якщо ПК ледь відповідає мінімальним вимогам - середнє.


Тіні об'єктів в світлі фар (Headlight Shadows)

Вплив на продуктивність: середня (5-6 FPS).

Назва цієї настройки говорить сама за себе. Вона дозволяє поглибити систему тіней в грі. Крім базових тіней навколо машини гравця з'являються ще й додаткові від світла фар. Можна включити ефект тільки для свого автомобіля, або для ще одного, двох або трьох найближчих. В такому випадку поїздки по Сан-Франциско стануть ще живописніше.

На сучасних відкритих (не старше 2-х років) цей параметр працює швидко, віднімаючи лише парочку кадрів. Тому власники різних GeForce GTX 900, GTX 1000 і RX 400 сміливо можуть включати тут максимальне значення. Решті ж варто обмежитися варіантом «Ваше авто».


Вода (Water)

Вплив на продуктивність: слабке (2-3 FPS).

Цей параметр відповідає за наявність і детальність відображень на хвилях великих водойм. За опрацювання самої водної поверхні він, незважаючи на назву, не відповідає. На продуктивність впливає мало, тому можете спробувати виставляти тут максимум на будь-якому комп'ютері.


Відображення (Reflections)

Вплив на продуктивність: слабке (2-3 FPS).

Ця установка теж відповідає за відображення. Тільки не за водні, а за все в цілому. Тому якщо її зовсім відключити, то нормальних відображень в грі не буде. Та й забирає вона лише пару-трійку кадрів, так що краще включіть, а пожертвуйте чимось більш вимогливим.


SSLR (Screen Space Reflections)

Вплив на продуктивність: сильне (10-12 FPS).

SSLR розшифровується як Screen Space Reflections (відображення на екранному просторі). Вона надає відображенням більшої глибини і детальності, роблячи їх ще якісніше. Однак і ресурсів споживає чимало - навіть на топовом залозі віднімається відразу 10-12 кадрів.

Під час проходження Watch Dogs 2 ви навряд чи будете пильно вдивлятися в правдоподібність відображень. Тому краще просто відключіть. Якщо ви можете похвалитися високопродуктивною відеокартою, то можете спробувати включити значення «Дуже високо» - воно ідеально по «ціною / якістю».


Туман Сан-Франциско (San Francisco Fog)

Вплив на продуктивність: сильне (10-35 FPS).

Туман Сан-Франциско - це одна з головних визначних пам'яток «Міста біля затоки». Він простягається від затоки Сан-Франциско до протоки Золоті Ворота, огортаючи більшу частину однойменного мосту. Виглядає просто розкішно: змінює свою щільність, а за рахунок променів сонця в різний час доби - ще і колір.

Насправді параметр під назвою «Туман Сан-Франциско» включає не тільки головне природне явище в місті, а й тумани поменше, що з'являються в інших районах. Якщо перший може поставити на коліна практично будь-який ПК, віднявши відразу 35 FPS, то локальні тумани уповільнюють гру лише кадрів на 10. Відповідно включати всю цю красу варто лише на топових комп'ютерах.


Глибина різкості (Depth of Field)

Вплив на продуктивність: слабке (1-2 FPS).

Це відомий кінематографічний ефект, який, з одного боку, може заховати низьку деталізацію віддалених об'єктів, а з іншого, концентрує увагу гравця на передньому плані під час роликів, розмиваючи фон. Як і в більшості сучасних ігор, він практично нічого не споживає, так що включати його можна на свій смак.


Розумієте і світіння (Motion Blur і Bloom)

Вплив на продуктивність: вкрай слабке (менше 1 FPS).

Обидва цих ефекту теж є кінематографічними. Перший додає розмиття при русі камери, а другий робить сонячні промені і їх відображення на оточенні більш яскравими, навіть засліплюють. Ресурсів вони практично не «їдять», тому їх можна сміливо включати чи не включати за своїм бажанням.


Об'ємне світло (Ambient Occlusion)

Вплив на продуктивність: середня (5-6 FPS).

Параметр «Об'ємне світло» (або Ambient Occlusion) відповідає за відкидання об'єктами тіней на самих себе і один на одного. У Watch Dogs 2 є кілька технологій об'ємного світла: HBAO +, HMSSAO і SSBC. Не можна сказати, яка з них краще - всі вони працюють абсолютно по-різному, а на продуктивність впливають малопомітно. Тому рекомендуємо вимикати лише на дуже слабких машинах, а на топових і предтопових вибирати технологію на свій смак, виходячи з її впливу на картинку.


MSAA (Multisample Anti-Aliasing)

Вплив на продуктивність: сильне (12-25 FPS).

Цей параметр доступний лише при вимкненому «Тимчасової фільтрації». Він відповідає за високоякісне згладжування. Думаємо, лише власникам топових ПК варто їм користуватися: одне відключення «Тимчасової фільтрації» забирає 20 кадрів, і приблизно стільки ж забирає будь-яке з значень MSAA.


Постобработка і згладжування (Post-Process Anti-Aliasing)

Вплив на продуктивність: слабке (1-2 FPS).

А ось цей вид згладжування вже самий звичайний. При використанні його на сучасних графічних адаптерів і FPS зменшиться зовсім небагато - 1 або 2 одиниці. Рекомендуємо виставляти тут FXAA для бюджетних ігрових комп'ютерів, а для топових і среднепроізводітельних - SMAA.


Таблиця оптимальних налаштувань графіки Watch Dogs 2

Ну, а підсумки за традицією підводимо у вигляді таблиці-шпаргалки:

* * *

І якщо ваш домашній залізний улюбленець не призначений для гри в Watch Dogs 2, то ласкаво просимо в хмари - тут, як в раю, грати можна на PC будь-якої потужності, навіть самому слабкому.

Приємною вам гри і хайку в SF!)