7 головних помилок SEO копірайтингу

SEO-копирайтерами себе називають багато, але не кожен дійсно компетентний у питанні створення якісних текстів - контенту, який одночасно відповідає вимогам пошукових систем і цікавий для аудиторії

SEO-копирайтерами себе називають багато, але не кожен дійсно компетентний у питанні створення якісних текстів - контенту, який одночасно відповідає вимогам пошукових систем і цікавий для аудиторії. Якість матеріалу сьогодні на першому місці в обох випадках, що тягне за собою посилення конкуренції, перемогти в якій можуть тільки професіонали - майстри SEO. Наприклад, написання статей в інтернеті "можна замовити на https://protext.by/ads-copywriting/reklamnyie-stati-v-internete-i-smi/ .

У гонці за лідерство в пошуковій видачі основна частка успіху статті належить ключовими словами, тому важливим є вміння гармонійно вписувати їх в текст. При цьому «насиченість» матеріалу пошуковими словами теж грає не останню роль: спотворений їх великою кількістю текст втрачає свою привабливість і для читачів і для пошукових машин. Малоефективними будуть і різні методи «чорного просування», коли ключові слова приховують під банерами або пишуть їх на сторінках кольором загального фону. Такі візуально непомітні для користувача хитрості негативно сприймаються пошуковими системами, які накладають на такі сайти серйозні санкції.

Такі візуально непомітні для користувача хитрості негативно сприймаються пошуковими системами, які накладають на такі сайти серйозні санкції

«Простирадла» SEO. Великі тексти з декількох тисяч символів, особливо якщо такі складаються в основному з «води» писати люблять багато, але читають в кращому випадку одиниці. Це може бути застосовано до всіх статей понад 5 тисяч знаків. Читання тексту з монітора в порівнянні з паперовим носієм складніше для очей, що негативно впливає на сприйняття. Тому важливо подбати про інформативності матеріалу, простоті побудови речень, логічності та стислості викладу. Текст на 1,5-4 тисячі знаків - оптимальний обсяг для позитивного сприйняття пошуковими машинами і читачами.

Незнання тематики. Одне з головних достоїнств професіонала - здатність просто розповісти про складне, тобто зробити інформацію доступною для розуміння будь-якої людини, незалежно від його компетентності в запропонованій тематиці. Щоб написати цікавий текст потрібно проаналізувати всю наявну інформацію по темі, зрозуміти її та викласти все простою мовою. Також стаття повинна бути продає і мати емоційне забарвлення: в першому випадку потрібно використовувати мотивують до дії слова (замовити, купити і інші), у другому - привертають увагу прикметники (яскравий, незвичайний, незабутній)

Заспамленності тексту. Використання максимальної кількості ключових слів в тексті привертає увагу не користувачів, а спам-фільтрів. Висока щільність ключів спотворює навіть найкращу статтю. Рекомендована межа даного параметра 1-3%. Деякі ключові фрази можна додати в заголовки, теги та інші елементи тексту і сайту. Про правильну оптимізацію тексту читайте на https://protext.by/seo-copywriting/optimizacziya-tekstov-na-sajte-dlya-prodvizheniya/ .

Прямі входження ключів. Незважаючи на те, що такі вважаються найбільш ефективними, варто обмежити їх кількість до 2-3 разів для кожної фрази, в інших випадках використовувати варіації ключів (зміна морфології, перестановка слів). Часте вживання ключів типу «пилосос Москва купити» або «міксер Київ ціна» в прямому входження погано впливає на сприйняття тексту. Google Suggest - корисний сервіс, за допомогою якого можна підібрати додаткові слова до певним пошуковим запитом. Підказки система видає відразу при введенні цікавить фрази або слова.

Складні ключі в заголовках і короткий зміст. Пошукові системи добре сприймають ключові фрази в тегах H1 і H2. Але головним завданням заголовків є привернення уваги відвідувачів, а таке безглузде початок статті, як «кондиціонер Москва купити недорого» не викличе бажання у користувача прочитати її повністю. Оптимальним рішенням стане поділ тексту заголовками і підзаголовками, що дозволить створити природну структуру і позитивно сприйметься пошуковими машинами. Можна використовувати в них і ключові фрази, але не в прямому входження, а в легкому для читання вигляді.

Помилки і помилки. «Кульгає» орфографія і граматика тексту в першу чергу відбивається на репутації власника сайту. За якістю матеріалу користувачі формують думку про компанії, а маса помилок і порушення в смисловому побудові речень не сприяють позитивному сприйняттю. Безграмотна стаття з великою кількістю пунктуаційних та інших недоліків наводить на думку про те, що якість пропонованої продукції таке ж, як у тексту. В результаті через економію на контенті, падають продажі і страждає репутація. Грамотність статті рекомендується перевіряти не тільки відповідною функцією Microsoft Office, а й додатковими сервісами - Gramota.ru, Advego і іншими. Повторна вичитування тексту повинна стати звичкою, іноді зручніше працювати з паперовим варіантом. Також можна звернутися до колег або друзів з проханням перевірити матеріал на помилки і недоліки.

Часткове копіювання контенту. Поверхневе переписування тексту, скопійованого з інших сайтів, відбивається на унікальності готової статті. Розраховувати на високі позиції в пошуковій видачі в таких випадках не доводиться. Мінімальна унікальність тексту повинна складати 95%. Для перевірки цього параметра використовуються різні програми і онлайн-сервіси: DCFinder, Etxt Antiplagiat, Advego Plagiatus, Text.Ru і інші. Авторський текст (копірайтинг), як правило, завжди має високу унікальність. Якщо в комплексі з цим при написанні матеріалу не були допущені інші розглянуті помилки, він буде привабливим для користувачів і пошукових систем.