7 простих кроків подружиться з пошуковими системами, або «SEO для чайників»

  1. 1. Оптимізуйте сторінки сайту (в першу чергу, перевантажені контентом)
  2. 2. Пропишіть унікальні теги «title» і метатеги «description» для кожної сторінки
  3. 3. Усуньте помилки 404
  4. 4. Нехай вашим контентом буде легко ділитися
  5. 5. Оптимізуйте зображення
  6. 6. Зменшіть швидкість завантаження, швидше = краще
  7. 7. Використовуйте розмітку schema.org

Що перше ви робите в пошуках інформації

Що перше ви робите в пошуках інформації? Відкриваєте Google, Yandex або будь-яку іншу пошукову систему і набираєте свій запит, чи не так? Google обробляє більше 3,5 млрд запитів щодня . Так що немає нічого дивного в тому, що тисячі компаній вкладаються в SEO просування.

SEO - це стратегія, яка допомагає бізнесу вирватися в топ пошукової видачі і обійти своїх конкурентів.

Більшість сприймають SEO як непереборно складне, страшне і затягує в трясовину технічної логістики поняття. Але це не так. Так що, сміливо знайомитеся з 7 простими кроками по SEO оптимізації, які під силу кожному власнику бізнесу:

1. Оптимізуйте сторінки сайту (в першу чергу, перевантажені контентом)

Якщо чесно, то це найскладніший і трудомісткий пункт нашого списку, але він незамінний. Без цього кроку рухатися далі просто безглуздо. Так що зберіться і в путь.

Кожна сторінка вашого сайту, зокрема ключові сторінки (напр. Головна, контакти та ін.) Повинні містити опис сторінки і відповідний контент. По-хорошому, контент повинен містити певну концентрацію ключових слів, але при цьому бути цілісним і логічним.

По-хорошому, контент повинен містити певну концентрацію ключових слів, але при цьому бути цілісним і логічним

Якщо на сайті є сторінки з недостатнім обсягом контенту або зовсім без нього, то такі сторінки не варто показувати Google.

Щоб пошуковий робот не витратив на них час слід прописати тег « noindex ", а також " nofollow »Для посилань, що ведуть на дану сторінку.

2. Пропишіть унікальні теги «title» і метатеги «description» для кожної сторінки

Тег «title» служить заголовком вашої сторінки для пошукових роботів, в той час як метатег «description» служить як опис. Мало того, що дані теги повідомляють Google інформацію про контент і цілі кожної сторінки, вони також визначають, як ваші сторінки відображаються в результатах пошуку.

Таким чином, вони служать відразу декільком цілям: по-перше, вони вище ранжируют ваші сторінки в пошуку, по-друге, збільшують кількість цільових кліків і переходів.

Щоб перевірити поточний стан вашого сайту можете скористатися таким зручним онлайн інструментом, як Siteliner або спеціальним програмним забезпеченням Screaming Frog , Щоб отримати точну оцінку кожної сторінки на вашому сайті, в тому числі і за тегами.

3. Усуньте помилки 404

Помилки 404 дратують користувачів і можуть збільшити кількість сторінок, недоступних для індексації Google. Самі по собі вони навряд чи зашкодять вашим рейтингам в пошуковій видачі, але все ж краще налаштувати редирект 301 , Особливо, якщо ви помітили помилку 404 там, де її не повинно бути.

В інструментах для веб майстрів від Google є спеціальна зручна функція для перевірки на наявність помилок. Якщо ваш сайт на WordPress, то на допомогу вам прийдуть ряд безкоштовних плагінів , Які роблять сторінку з помилкою 404 розважальної і корисною, або автоматично прописують редіректи 301 на іншу сторінку, наприклад, на головну.

4. Нехай вашим контентом буде легко ділитися

Це досить простий крок, і якщо ви ще цього не зробили, то ви вже упустили прекрасну можливість популяризувати свій контент. На сторінці блогу функція «соціального шаринга» може бути представлена ​​загальноприйнятими іконками соціальних мереж.

«Соціальний шаринг» не впливає на ранжування безпосередньо, але робить ваш контент помітним для пошукових систем і збільшує обсяг вихідних посилань.

«Соціальний шаринг» не впливає на ранжування безпосередньо, але робить ваш контент помітним для пошукових систем і збільшує обсяг вихідних посилань

Ця функція була офіційно названа одним з топових факторів в алгоритмі видачі Google. Звідси робимо висновок, що не можна забувати про важливість «шаринга» і інтересу до контенту з боку користувачів.

5. Оптимізуйте зображення

Ви напевно використовуєте зображення в контент стратегіях, але оптимізуєте ви їх досить ефективно? Це не так вже й складно, зробити свої зображення оптимальними для пошукових систем. Все що потрібно зробити - це прописати теги «title», «alt» та ін. Так, щоб вони містили ключові слова і ясно передавали роль зображення на сторінці сайту.

Якщо оптимізація проведена правильно, ваші зображення будуть відображатися в пошуковій видачі Google по картинках - непрямий, але цінний канал, що приводить користувачів на ваш сайт.

6. Зменшіть швидкість завантаження, швидше = краще

Швидкість сайту - не є критичним показником ранжування в пошуковій видачі, але абсолютно точно враховується. На додаток, швидке завантаження сторінок призводить до успішного сприйняття користувачами, що в свою чергу прямо впливає на конверсію сайту.

Ви можете виправити швидкість за допомогою стиснення зображень , Використання правильних форматів зображень і плагінів кешування, за допомогою видалення непотрібних мета даних і використання тільки тих плагінів, в яких є реальна необхідність.

Перевірити швидкість свого сайту можна за допомогою інструменту від Google - PageSpeed ​​Insights .

7. Використовуйте розмітку schema.org

Schema.org - це стандарт семантичної розмітки даних в мережі, оголошений пошуковими системами Google, Bing і Yahoo! влітку 2011 року.

Мета семантичної розмітки - зробити інтернет зрозумілішим, структурованим і полегшити пошуковим системам і спеціальним програмам вилучення та обробку інформації для зручного її уявлення в результатах пошуку.

Розмітка відбувається безпосередньо в HTML-коді сторінок за допомогою спеціальних атрибутів і не вимагає створення окремих експортних файлів.

Schema.org є вже стандартом і вимагає обов'язкового використання, якщо ви не хочете зниження рейтингів з пошукової видачі.

org є вже стандартом і вимагає обов'язкового використання, якщо ви не хочете зниження рейтингів з пошукової видачі

Підводячи підсумок, хочеться нагадати, що дані 7 кроків - це ще не все SEO. Фактично, вони лише мала частина великої SEO стратегії розвитку сайту і не гарантую вихід в топ, а лише злегка підвищує ваші позиції в загальному рейтингу.

Крім того, SEO не працює за одну ніч, і після виконання всіх 7 пунктів ви не опинитеся на вершині завтра.

SEO - це довгий і кропіткий процес, який вимагає професійного аналізу та участі. Тому не припиняйте розвивати свій сайт і довіряйте роботу фахівцям з SEO просування!

Джерело: entrepreneur.com

Відкриваєте Google, Yandex або будь-яку іншу пошукову систему і набираєте свій запит, чи не так?