7 простих кроків SEO-оптимізації WordPress

В оптимізації сайту під пошукові системи немає нічого незвичайного, тим більше що більшість з нас часто чули цей термін, особливо в сфері інтернет маркетингу. Без всякого сумніву, ми знаємо про необхідність SEO-оптимізації сайту.

Без всякого сумніву, ми знаємо про необхідність SEO-оптимізації сайту

Хоч ми і пишемо наші статті для «реальних людей», а не для інтернет-ботів, все одно ми налаштовуємо наші пости таким чином, щоб пошукові машини любили їх і добре ранжирували. Говорячи про пошукових позиціях блогу, відео, звичайного і навіть спеціалізованого сайту, вам обов'язково потрібно знати хоча б основи його оптимізації під пошукові системи.

Більшість з нас не уявляють, що SEO-оптимізація (тобто пошукова оптимізація - Search Engine Optimization) не така складна, як це може здатися на перший погляд; більшість з моїх клієнтів змінювалися на очах, коли я говорив їм: «Вам потрібно трохи оптимізувати сайт, щоб підняти його в топ». А потім говорив сам собі: «Чорт забирай, хто я такий, щоб говорити про SEO». Я люблю своїх клієнтів, тому вирішив написати 7 простих кроків, які допоможуть вам краще розуміти SEO-оптимізацію wordpress.

Я знайшов і переробив одну статтю з інфографікою, в якій описувалося 8 кроків. Мені здається, такі моменти залишаються актуальними на сьогоднішній день і прості для більш ефективної пошукової оптимізації вашого блогу. Мені не дуже сподобався порядок, в якому були розміщені ці кроки, тому я скористався Photoshop , І результат такої моєї роботи ви можете зараз бачити.

Мені не дуже сподобався порядок, в якому були розміщені ці кроки, тому я скористався   Photoshop   , І результат такої моєї роботи ви можете зараз бачити

Отже, без подальших церемоній, приступимо.

1. Ключові слова в доменному імені

Якщо ви вважаєте, що тільки спеціалізовані сайти містять в доменному імені ключові слова, то, мої друзі, це не так, і не вірте тим, хто стверджує зворотне. Візьмемо сайт problogger.net, має у своїй назві слово "blogger". Це слово не тільки впливає на SEO, але і говорить нам, про що цей сайт або домен.

Тим не менш, не зрозумійте мене неправильно. Це НЕ обов'язково - включати ключові слова в назву доменного імені. Крім того, потрібно бути акуратним, щоб ваш спеціалізований сайт не потрапив в мережі нового фільтра Google - EMD (exact match domain), але це не настільки небезпечно для особистого або навіть бізнес-блогу.

Я вибрав назву свого блогу "http://web-profy.com", тобто "Веб-профі", тому що це було красиве брендову назву. Мій вибір залежав тільки від найменування і бажання виділиться із загальної маси. Такі блоги, як terehoff.com, sosnovskij.ru не містять в доменному імені ніяких ключових слів, але вони зарекомендували себе як бренд і їх рейтинг пошукової видачі неймовірно високий.

Незвичайні словосполучення в доменних іменах ,, також багаті на ключові слова. Є ідеї для класного імені? Використовуйте її!

2. Постійні посилання

У вас є свій домен, хостинг і встановлений сайт на wordpress, що далі? Насамперед, після установки свіженької копії сайту на wordpress, я налаштовую постійні посилання. Для тих, хто не знає значення цих слів, знайдемо пояснення в Вікіпедії: Постійне посилання - це URL, який вказує на конкретну сторінку блога або форуму після того, як переміститися з головної сторінки в архів. Так як постійна посилання постійно залишається однаковою, вона не стає мертвою посиланням.

Більшість блогерів, які скаржаться, що їх посилання заплуталися або не працюють, як правило, мають проблеми в установці постійних посилань. Назва може бути самим фантастичним, але до справи потрібно підходити серйозно Крім того, цим треба зайнятися відразу після установки wordpress.

Назва може бути самим фантастичним, але до справи потрібно підходити серйозно Крім того, цим треба зайнятися відразу після установки wordpress

Відкрийте wordpress консоль> настройки> постійні посилання, а потім змініть структуру посилань на "/% postname% /" без лапок. Я вважаю, що це найкраща настройка, до того ж вона чудово впливає на SEO. Деякі люди навіть включають в назву постійної посилання рік і місяць; але мені так не подобається.

3. SEO-плагіни

Це, напевно, найкраще, що є в wordpress; безліч дивовижних плагінів і віджетів, що спрощують роботу з оптимізацією сайту. Тут знаходиться безліч wordpress seo-плагінів. Я частенько отримую листи від моїх читачів з проханнями порекомендувати їм кілька таких плагінів. Я зазвичай використовую кілька безкоштовних плагінів і деякі з преміум-версіями.

Я зазвичай використовую кілька безкоштовних плагінів і деякі з преміум-версіями

Не варто використовувати випадковий плагін без особливих знань про нього. Так можна завантажити на свій сайт шкідливу програму або дозволити комусь зламати ваш блог.

Раніше я викладав кілька wordpress seo-плагінів і продовжую рекомендувати саме їх. Я не хочу писати або рекомендувати інші плагіни, які я зараз використовую для свого блогу, так як не хочу збивати вас з пантелику. Але є ХОРОШІ НОВИНИ, я пишу детальну статтю про кращих seo-плагинах, яка незабаром буде тут опублікована.

4. Підбір ключових слів

Якщо перед покупкою якогось товару ви спершу не проведете елементарних досліджень про нього, в кінцевому підсумку вас зможуть або обдурити, або ви можете купити зовсім не те, що вам потрібно. В даному випадку, все те ж саме - якщо ви не підберете хороших ключових слів, ви станете писати статті на непопулярні теми або навіть оптимізувати сайт під ключові слова, які ніхто не шукає. Сподіваюся, ви розумієте, про що йде мова. Підбір ключових слів дуже важливий.

Якщо ви пишете для вузьконішевому сайту або кола читачів, ви повинні знати, що люди дійсно шукають, і щоб знати це, важливо провести деякий дослідження ключових слів. Я дуже рекомендую такий дивовижний інструмент, як google keyword і wordstat.yandex.ru Ви також можете використовувати вордстат яндекса . Однак зараз не варто захоплюватися складними сервісами.

Як тільки ви підібрали ключове слово, то можна спробувати просувати по ньому свій сайт або статтю, придумавши разом з тим яскравий заголовок поста. Я не збираюся розбирати відмінності в методах оптимізації всього сайту і однієї сторінки, але обіцяю, що зроблю на ці теми окремі інструкції.

Написання сотень перефразованих статей для того, щоб справити враження на Google - це шлях в нікуди. Google став розумнішим, і його не можна обвести навколо пальця переробленими або скопійованими звідки-небудь статтями. Якщо ви хочете хороших позицій в пошуку, вам потрібен ЯКІСНИЙ КОНТЕНТ. Крапка!

Зараз дуже просто зробити свій блог ізольованим від усіх. Попросту кажучи, якщо ваші статті огидні, google забанити ваш блог і навіть може викинути його з результатів пошуку.

Думайте, шукайте, пишіть! Будьте пристрасними, практикуйтеся частіше, читайте якісь популярні блоги, які я згадував і, врешті-решт, ви зможете зробити якісний контент для свого блогу. Ми в вас віримо.

6. Соціальні мережі

Трохи відійду від теми ... До речі, у вас є сторінка в vkontakte Це жарт, так Не думаю, що мені навіть потрібно пояснювати вам важливість соціальних мереж, коли ви знаєте, що большенство з нас кожен день проводять в них багато годин.

В першу чергу, вам необхідно встановити плагін соціальних мереж на ваш блог wordpress. Як я вже говорив, плагіни для wordpress спрощують задачу, так чому б ними не скористатися. Можна використовувати Simple Likebuttons або simple-counter , Який відображає соціальні іконки в записах вашого блогу. І, коли б ви не написали свої записи, переконайтеся, що ви поділилися ним у своїй соціальній мережі.
Якщо ви блогер, то напевно використовуєте в основному facebook, twitter, google +. Я дуже рекомендую вам бути активними в цих соціальних мережах, і ділитися через них контентом зі своїми фанатами і читачами.

Навіщо ділитися в соціальних мережах? Дивне питання! Ви дійсно хочете втратити величезний БЕЗКОШТОВНИЙ соціальний трафік? Добре, як щодо цього ... Соціальні мережі допомагають в оптимізації, що давно було доведено. Як факт, я до сих пір пам'ятаю, як деякі мої твіти були перепубліковани у величезній кількості, а це не тільки підняло трафік відвідувань сайту, але і підняло рейтинг моєї головної сторінки в google. Переконливо!

7. Зворотні посилання

Зворотні посилання - це основа SEO. Якщо зробити щось неправильно, блог можуть оштрафувати. Якщо правильно - отримати гарну ранжування.

Якщо правильно - отримати гарну ранжування

Більшість початківців блогерів роблять кілька типових помилок, напрацьовує зворотні посилання на свій блог. Не йдіть на поводу слів про програмне забезпечення, де після одного натискання кнопки у вас з'явиться багато легітимних посилань. Я не кажу, що всі такі програми погані, деякими з них я навіть користуюся. Але, на жаль, більшість людей, які купують такі програми, не мають достатніх знань про них і, врешті-решт, починають зловживати своїми можливостями; в результаті створені таким чином посилання можуть привести до поганих наслідків.

Створення сотень зворотних посилань в короткій час може розцінюватися як СПАМ і повірте мені, буде погано, якщо великий Google вирішить, що ви спам.

Отже, яким чином отримати зворотні посилання? Коли і звідки? Добре, я не буду рекомендувати вам коментувати сотні релевантних і не релевантних блогів, так як все це мені не здається правильним. Це дуже поширене явище, і ми всі знаємо, як більшість людей, які залишають коментарі на популярних блогах, намагаються отримати зворотній посилання на свій сайт. Може не все, але таких людей дуже багато.

Звичайно, це не повинно зупиняти вас від коментування статей. Я люблю, коли читачі коментують мої статті. Ще раз хочу сказати, що я не говорю, що так робити - погано. Але коли ви бачите людей, які не активні або залишають короткі відписки типу «о, хороша стаття» або «ок, дякую» або «дуже цікава історія» з порно-посиланням ... ось і я кажу, все це - «втопку» ...

Все це працює добре, коли ви-за даним берете участь в роботі блогу і таким чином забезпечуєте зворотний зв'язок; в результаті у вас з'явиться деяка довідкова маса. Інша стратегія розміщення зворотних посилань включає додавання статей в каталоги, оплачені посилання, контекстні посилання і т.д., про що я детально розповім в наступних статтях.

Коли я писав це керівництво, я був упевнений, що включив в нього все найнеобхідніше, так що, якщо я довго не буду з'являтися тут в блозі, не хвилюйтеся і знайте, що в цей момент я пишу щось цікавеньке для вас.

А тепер повертайтеся до свого блогу і спробуйте його оптимізувати, зробити якісний контент і зворотні посилання ... ви знаєте - ви здатні на це. Якщо інформація в цій статті була занадто проста для вас, тоді купіть собі шоколадку і чекайте просунутого курсу по оптимізації сайту на wordpress під пошукові системи, який я скоро випущу.

Олексій Повловскій

Є ідеї для класного імені?
Навіщо ділитися в соціальних мережах?
Ви дійсно хочете втратити величезний БЕЗКОШТОВНИЙ соціальний трафік?
Отже, яким чином отримати зворотні посилання?
Коли і звідки?