7 уроків швидкого просування по кар'єрних сходах

Незважаючи на те що мій досвід найманого працівника не так-то й великий, думаю що мені є чим поділитися з молодим поколінням. Свій трудовий стаж я почав будучи ще студентом. Спочатку я підробляв різноробочим, вантажником і кур'єром. Потім все таки мені вдалося влаштуватися в консалтингову компанію. Де речі я і закохався в цю сферу, але про це якось іншим разом. Я працював по 6 днів на тиждень, іноді з 8 ранку до 9ти вечора. З посмішкою згадую цей час, тому що так само ретельно я працював тільки коли заснував свою першу компанію. Загалом я був і працівником і роботодавцем і бачив роботу з персоналом по обидва боки.

Для вас я зібрав уроки роботи в компанії і трохи дам для тих хто хоче розпочати свою справу:

Урок №1. Влада не отримують, влада забирають.
Цей урок я дуже добре запам'ятав. Тоді я працював у Москві в вищезгаданої консалтингової компанії. Хоч і є Китайське прислів'я що краще не жити в епоху змін, я вважаю що мені дуже пощастило так як я працював в компанії 2007-2008 роках, так як у всьому світі йшов криза, а в компанії назрівали кадрові перестановки і реорганізація. Начальника мого відділу звільнили, але нового не призначили, так що виконуючим обов'язки поставили його заступника. Пам'ятаю, що насправді нічого не особливого не сталося зі зміною керівництва. Надалі я дізнався що причиною такого повільного переходу влади було те що виконуючий обов'язки чекав офіційного призначення і наказу, але на жаль це так і не відбулося. Пізніше заступник генерального директора це обгрунтував тим що «Влада не отримують, влада забирають» і на місці виконуючого обов'язки треба було починати працювати як чинний керівник і брати відповідальність, що той так і не зробив. Це послужило відмінним уроком для мене, так як надалі я завжди брав ініціативу і відповідальність в свої руки. Напевно тому я зробив найшвидшу кар'єру в компанії і виріс від фахівця з підготовки документів до заступника контрольного відділу всього за 6 міс.

Урок №2. Чим більше влада, тим більше відповідальність.
Ви будете сміятися але цей вислів я вперше почув у мультфільмі «Людина-павук» (мої ровесники згадають), такими словами дядько Пітера Паркера (Людини-павука) наставляв свого племінника. Я відчув всю тяжкість відповідальності коли вперше став керівником. Хоч і спочатку бути начальником було дуже цікавою перспективою, але надалі я зрозумів що це велика і важка робота. Потрібно було знайти підхід до кожного співробітника, брати відповідальність перед моїм керівництвом за промахи моїх підлеглих. Так що два рази подумайте перед тим як проситися на підвищення. Хороша сторона чим більше відповідальність, тим більше заробітна плата! Так що вам вирішувати!))

Урок №3. Будьте проактивні.
Якщо ви плануєте швидко просуватися по кар'єрних сходах, то обов'язкова якість яке повинно бути у вас. Беріть понаднормові, беріть нові завдання, пропонуйте ідеї, пропонуйте рішення. Мені як керівнику дуже подобається коли співробітники проявляють ініціативу. Адже це явний показник того що людина прагне до більшого. А якщо він прагнути то йому можна допомогти.

Урок №4. Спілкуйтеся.
Зараз дуже багато статей про нетворкінгу, про те як корисно вибудовувати нові знайомства і розвивати мережу взаємин з потрібними людьми. Хоча про це писав ще Дейл Карнегі. Це дуже корисна навичка. І не раз саме цей він допомагав мені дізнатися першим нову інформацію або отримати допомогу від несподіваного джерела. Нові знайомства не тільки корисні для того щоб отримати нову посаду, ви так само можете отримати нових ключових клієнтів для компанії. А це дуже цінуватися керівництвом і відповідно винагороджується.

Урок №5. План.
Хоч це не особливо поширене, але я вам скажу що багато успішні люди мають план розвитку своєї кар'єри. Його важливо мати. Я часто бачу молодих людей, які мало того що не знають куди їм вчинити так після того як вони закінчують навчальний заклад вони не знають куди влаштуватися на роботу. А відповідно вони не знають ким хочуть стати. Майте мета. Поставте її. Зараз задайте собі питання - «яку посаду ви хотіли б мати через рік, через 5 років, 10?».

Урок №6. Будьте професіоналом.
Якщо ви не дуже приділяли увагу навчанню увагу в університеті зараз саме час надолужити згаяне. Після того як ви визначите чого ви хочете і як будете розвиватися по кар'єрних сходах починайте прокачувати себе. Припустимо ви хочете через 5 років стати комерційним директором в одній дуже відомій компанії. Почніть вивчати фінансову літературу, відвідуйте курси, ходите на тренінги. Так само визначте якими компетенціями (якостями) повинен володіти комерційний директор. Це і вміння володіти цифрами і вміння володіти колективом. Так що практикуйте себе в управлінні персоналом. Можливо поки у вас немає підлеглих, але ви можете поекспериментувати з вашими друзями, членами сім'ї та колегами. Зробіть так щоб до вашої думки прислухалися, нехай ваш голос буде вирішальним.

Урок №7. Вмійте відпочивати.
Часто спочатку кар'єри багато молодих людей забувають про відпочинок, друзів і родину. Я вважаю що це рано чи пізно негативно відбитися на продуктивності в цілому. Адже робота це всього лише частина нашого життя, нехай одна з важливих. Дуже важливо зберегти баланс з усіма сферами життя. Займайтеся спортом, ведіть активне соціальне життя, зустрічайтеся з друзями і родичами і т.д. Ви помітите що це благотворно вплине і на кар'єру теж. Давно доведено що люди які ведуть активний спосіб життя швидше просуваються по кар'єрних сходах.

Підійдіть до свого життя більш відповідально. Адже час коли держава гарантувала працевлаштування пройшло. На ринку праці існує дуже велика конкуренція. Правда існує нестача якісних і грамотних кадрів. Будьте яскравими, проявляйте ініціативу і вас помітять!

Будьте яскравими, проявляйте ініціативу і вас помітять

Зараз задайте собі питання - «яку посаду ви хотіли б мати через рік, через 5 років, 10?