8 ключових елементів для успішного маркетингового плану в 2017

 1. Потрібно визнати:
 2. Коригування річного плану маркетингу для цифрової економіки
 3. 1. Ваш план повинен відповідати на питання «Хто ми, як компанія?»
 4. «Основна динаміка компаній-візіонерів полягає в тому, щоб зберегти ядро і стимулювати прогрес. Саме...
 5. 2. У вашому плані повинні бути вказані ваші цілі, зв'язку і портрет клієнтів.
 6. 3. У вашому плані повинні бути відображені успіхи і невдачі попереднього року
 7. 4. Ваш план містить загальні цілі росту й визначає цілі маркетингу
 8. 5. Ваш план визначає і розбиває ваш бюджет на три основні категорії
 9. 6. Ваш план включає в себе встановлені показники того, як продажі та маркетинг працюватимуть разом
 10. 7. У вашому плані є звід правил вибору каналів збуту
 11. 8. У вашому плані вказані план відстеження та аналізу маркетингу
 12. Всім привіт! Мене звуть Світлана і я маркетолог в WITGET. Щоб процес планування і адаптації вашого...

Маркетингові активності в 2017 в самому розпалі Маркетингові активності в 2017 в самому розпалі. У вас в управлінні рекламні канали, безліч маркетингових активностей і щомісячні звіти. Але перші 3 місяці 2017-го підходять до кінця, і ви відчуваєте тривогу ...

Є відчуття, що річний план, який ви створили в минулому кварталі застаріває. Відео в Facebook набирає обертів, а ви не включили його в маркетинговий план 🙁

Нещодавно ви читали маркетингові прогнози , В яких йдеться про те, що ваш сайт буде зникати в інтернет-пошуку, якщо завантаження займе більше двох секунд в 2017 році, а швидкість веб-сайту навіть не була у вас заміряна!

Як же тепер створювати планування в маркетингу на року, коли технології і платформи змінюються зі швидкістю світла?


Потрібно визнати:

Традиційного щорічного маркетингового планування більше немає.

Інтернет і технології радикально змінили очікування клієнтів від взаємодії з вашою компанією. І темпи змін не будуть сповільнюватися, з'явиться ще більше нових, інноваційних майданчиків, а високі технології продовжать свій розвиток.

Що це означає Що це означає? Це означає, традиційне планування, коли ви прописуєте кожну робити і всі заходи на рік, більше не дає результатів. Ваш маркетинговий план повинен бути живим, гнучким і адаптивним, для того, щоб його легко можна було змінити і скоригувати.

Щоб ваш "план маркетингу" був ефективним і успішним, вам потрібно освоювати нові канали взаємодії і постійно його адаптувати до надшвидким змін.

Коригування річного плану маркетингу для цифрової економіки

На щастя, не все так сумно, як могло здатися на перший погляд. Швидше за все, в ваш маркетинговий план необхідно внести кілька коригувань і доповнень, щоб він був успішніше протягом всього 2017 року.
Тому маркетологи WITGET запропонували вісім основних елементів успішного річного маркетингового плану, який може вижити в постійно мінливому світі маркетингових каналів і технологій.

1. Ваш план повинен відповідати на питання «Хто ми, як компанія?»

відома стаття Harvard Business Review під назвою «Побудова бачення вашої компанії» Джеймса Коллінза і Джеррі Порраса говорить:

«Основна динаміка компаній-візіонерів полягає в тому, щоб зберегти ядро і стимулювати прогрес. Саме правильне бачення своєї компанії забезпечує успіх ».

Це твердження особливо справедливо в цифрову економіку.

Компанія без чіткої місії, бачення майбутнього і дружній корпоративної культури сприймається як фальшивка і досить прохолодно Компанія без чіткої місії, бачення майбутнього і дружній корпоративної культури сприймається як фальшивка і досить прохолодно. Бачення компанії - це основа для створення маркетингового плану, який має в своєму розпорядженні до клієнтів і робить їх більш лояльними.
Якщо ваша компанія не має задокументованого відповіді на питання: «хто ми?», Включаючи ваше бачення і місію, прийшов час це зробити.

Почніть з читання статті в HBR Коллінза і Порраса . Це допоможе вам перейнятися основними концепціями, що визначають бачення компанії. Вони також надають відмінні приклади інших компаній, якщо вам потрібно натхнення.

Якщо у вас вже є гайдлайн, брендбук або керівництво по стилю, які включають в себе бачення вашої компанії, це стає набагато простіше. Просто перегляньте цей документ, щоб переконатися, що він оновлений, а потім поділитися ним з усіма, хто бере участь в процесі планування маркетингу.

2. У вашому плані повинні бути вказані ваші цілі, зв'язку і портрет клієнтів.


Коли ви говорите з усіма, ви не зв'язуєтеся ні з ким Коли ви говорите з усіма, ви не зв'язуєтеся ні з ким.
Наше суспільство перевантажене контентом. Якщо ваше повідомлення не говорить з конкретною аудиторією, це майже гарантовано - провал, воно просто загубиться в "інформаційному шумі". Ваш маркетинговий план повинен точно повідомляти, хто ви, для кого ви, з якою метою намагаєтеся досягти, і що ви хочете просувати.

Почніть зі створення списку основних продуктів і послуг, які ви представляєте на ринку. Потім визначте ідеального клієнта для кожного з них. Якщо у вас виникли труднощі з цим, поговоріть з фахівцями відділу продажів:

 • Хто їх основні клієнти?
 • В якій галузі вони працюють?
 • Яка демографія і Психографічна характеристика особи, яка купує товари або послуги?

Більш ніж імовірно, ви знайдете кілька зв'язків з клієнтом і цілей для кожного продукту.

Склавши цю інформацію, постарайтеся отримати зворотній зв'язок від керівництва, робочої групи на питання: Якби вони могли вибирати тільки 2-3 зв'язку з клієнтом для кожної виробничої лінії, щоб вони вибрали і чому?

Чим вужче фокус, який ви створюєте, тим ефективніше будуть ваші маркетингові витрати.

Коли ви зберете всю цю інформацію, запишіть її в свій маркетинговий план і переходите до наступного кроку.

3. У вашому плані повинні бути відображені успіхи і невдачі попереднього року

Моніторинг і аналіз - найкращі друзі успішного маркетолога. Перегляньте всю наявну у вас інформацію про маркетингові активностях, які були в минулому році, і зафіксуйте їх в документах.

4. Ваш план містить загальні цілі росту й визначає цілі маркетингу

Тепер, коли бачення і цілі компанії на місці, і ми зібрали звіти про ефективність за попередній рік, прийшов час поговорити про маркетингових цілях Тепер, коли бачення і цілі компанії на місці, і ми зібрали звіти про ефективність за попередній рік, прийшов час поговорити про маркетингових цілях.

Почніть з великих цілей компанії. Вони повинні бути створені командою керівництва компанії. Серед загальних цілей - ті, які спрямовані на розширення бізнесу, зростання прибутку, задоволеність клієнтів і лояльність, а також внутрішні корпоративні - це дії, заходи і активності для колективу компанії.

Коли у вас з'являться розуміння загальних цілей, ваші маркетингові цілі стануть на свої місця. Якщо мета вашої компанії, наприклад, полягає в збільшенні кількості потенційних клієнтів в новому сегменті ринку - вкажіть конкретний зростання, який ви хочете досягти і де ви хочете націлити.
Майте на увазі, що визначення маркетингових цілей і завдань не пов'язане з вибором конкретних каналів, а пов'язано з визначенням вашого успіху, ефективності.

5. Ваш план визначає і розбиває ваш бюджет на три основні категорії

Для проведення щорічних маркетингових кампаній необхідний базовий бюджет, щоб процес планування був корисним. Визначте бюджет, перш ніж планувати далі.

Наступним кроком буде поділ бюджету на три основні сегменти бюджету:

Наступним кроком буде поділ бюджету на три основні сегменти бюджету:

 • традиційний сегмент;
 • цифровий сегмент;
 • змінний сегмент витрат.

Визначення того, який відсоток від вашого бюджету в який канал повинен йти, може бути засноване на багатьох факторах, включаючи попередні успіхи і невдачі маркетингу, тенденції в галузі і конкуренцію.

При поділі вашого бюджету на 3 основні сегменти, не забувайте включати в бюджет уже здійснюються великомасштабні проекти або проекти, заплановані на майбутній рік.

6. Ваш план включає в себе встановлені показники того, як продажі та маркетинг працюватимуть разом

Маркетинговий план - це чудово, але якщо команда з продажу не перебуває в тісному зв'язку з маркетингом, якщо немає зафіксованого процесу конверсії потенційних клієнтів, то план не буде ефективним, зовсім 🙁 Маркетинговий план - це чудово, але якщо команда з продажу не перебуває в тісному зв'язку з маркетингом, якщо немає зафіксованого процесу конверсії потенційних клієнтів, то план не буде ефективним, зовсім 🙁

У вашому маркетинговому плані має бути чітко зазначено, як продажі та маркетинг працюватимуть в тандемі.


Для цього розділу вашого плану буде потрібно:

 1. Задокументований процес продажів, характерний для кожного продукту або послуг.
 2. Набір міжгрупових цілей і план відстеження досягнень і поразок.
 3. Встановіть точки дотику, щоб забезпечити постійний зв'язок між командами.
 4. Перерозподіл керівництва із зони маркетингу в продажу.
  Для досягнення найкращих результатів, створіть цей розділ свого плану спільно з відділом продажів.

7. У вашому плані є звід правил вибору каналів збуту

З гнучким маркетинговим планом важливо встановити набір основних принципів, щоб ви залишалися зосередженими на цілі. Створіть список правил, які визначають, які маркетингові канали та платформи вибрати.

Ось кілька прикладів правил вибору каналів: Ось кілька прикладів правил вибору каналів:

 • Всі маркетингові канали та платформи повинні використовуватися нашою цільовою аудиторією.
 • Всі канали онлайн-маркетингу повинні відслідковуватися за допомогою Google Analytics і Яндекс Метрика.
 • Всі маркетингові канали повинні бути протестовані з мінімальними бюджетами і не будуть реалізовані, якщо не вдасться виконати мінімальні бюджети.


Крім того, зауважте, як часто ви будете аналізувати і вдосконалювати свій план маркетингових каналів. Визначте відповідний процес затвердження і команду для кожного рішення. Як тільки ці заходи будуть встановлені, дотримуйтеся їх. Вони необхідні для підтримки чіткої взаємодії і протягом всього року.

8. У вашому плані вказані план відстеження та аналізу маркетингу

Заключна частина вашого маркетингового плану є однією з найважливіших: як ви будете відслідковувати свої маркетингові зусилля Заключна частина вашого маркетингового плану є однією з найважливіших: як ви будете відслідковувати свої маркетингові зусилля? Якими будуть ключові показники ефективності, необхідні для оптимізації ваших кампаній? Як часто ви будете переглядати свої дані і хто буде повідомляти про це?

Документування цього етапу допомагає встановити очікування для успіху.

Після того, як ви внесли зміни в свій маркетинговий план 2017 року, знайдіть час, щоб переглянути зміни в ваших командах. Щоб розуміння і бачення вашого плану співпало з командами маркетингу і продажів.


Всім привіт! Мене звуть Світлана і я маркетолог в WITGET. Щоб процес планування і адаптації вашого маркетингового плану перестав бути рутиною і став захоплюючим процесом, я зібрала найкращі інструменти і сервіси, які допоможуть вам в цьому:

 1. Plan Bold - Один план у однієї людини це добре. Але спільне обговорення плану на одній онлайн-платформі - ще краще!
 2. Marketing Donut - Маркетингові ресурси і інструменти для малого бізнесу. Матеріали про рекламному просуванні, виставках, дослідженні ринку, онлайн медіа, PR і т.д.
 3. Free Mind - це зручний додаток для планування вашого бізнесу.
 4. Marketing Plan Now - Послуги та інструменти для складання маркетингових планів для комерційних і некомерційних організацій. Дізнавайтеся нове, публікуйте і шукайте маркетингові плани онлайн.
 5. MPlans - Чи працюєте над маркетинговим планом для свого бізнесу? Скористайтеся практичними ідеями і моделями з десятків успішних маркетингових планів або напишіть свій власний план.
 6. Desjardins Business Tools пропонує рішення для ведення і поліпшення ваших бізнес-проектів.

1. Ваш план повинен відповідати на питання «Хто ми, як компанія?
Як же тепер створювати планування в маркетингу на року, коли технології і платформи змінюються зі швидкістю світла?
Що це означає?
1. Ваш план повинен відповідати на питання «Хто ми, як компанія?
Якщо ваша компанія не має задокументованого відповіді на питання: «хто ми?
В якій галузі вони працюють?
Яка демографія і Психографічна характеристика особи, яка купує товари або послуги?
Якими будуть ключові показники ефективності, необхідні для оптимізації ваших кампаній?
Як часто ви будете переглядати свої дані і хто буде повідомляти про це?