9 налаштувань Windows 10, які полегшать ваше життя

 1. 1. Темна тема інтерфейсу Можливість перемикатися на темну тему була однією з найбільш очікуваних...
 2. 3. Автоочістка диска
 3. 4. Додатки за замовчуванням
 4. 5. Пароль облікового запису Windows
 5. 6. Стартове вікно «Провідника»
 6. 7. Приховані елементи і розширення файлів
 7. 8. Відомості та швидкі дії
 8. 9. Служба відновлення системи
 9. 10. Калібрув
 10. 11. Установки протоколу дій
 11. 12. Параметри оновлення системи

1. Темна тема інтерфейсу

Темна тема інтерфейсу

Можливість перемикатися на темну тему була однією з найбільш очікуваних функцій Windows. Адже при нестачі світла така колірна схема менше стомлює очі. Раніше встановити чорний фон інтерфейсу можна було за допомогою редагування реєстру десятої версії ОС. Але розробники прислухалися до користувачів і в оновленні Windows 10 Anniversary Update нарешті додали простий офіційний спосіб.

Відкривши розділ «Параметри» → «Персоналізація» → «Кольори», ви побачите внизу пункт «Виберіть режим зі стандартними програмами». Якщо активувати тут темний режим, то фон інтерфейсу Windows частково переключиться на чорний колір. Це ж стосується деяких стандартних і сторонніх програм з магазину Windows.

Окремо можна включити темну тему в браузері Edge. Для цього натисніть на три точки в правому верхньому куті вікна програми, потім клацніть «Параметри» і під пунктом «Вибір теми» виберіть «Темна».

До речі, якщо вважаєте за краще Google Chrome, можете скачати темну тему з магазину Google і навіть встановити розширення для нічного режиму .

2. Нічний режим дисплея

Нічний режим дисплея

Сидячи за комп'ютером в темний час доби, ви могли помічати, як швидко втомлюються очі. Все тому, що вночі дисплей стає занадто яскравим для кімнати без сонячного світла.

Microsoft подбала про цю проблему і в оновленні Windows 10 Creators Update додала спеціальний колірний режим монітора « Нічне світло ». Його можна налаштувати в розділі «Параметри» → «Система» → «Екран».

Коли цей режим активний, система змінює температуру кольорів таким чином, щоб вони не втомлювали очі в темному приміщенні.

3. Автоочістка диска

Автоочістка диска

У міру використання Windows в ній накопичуються залишкові файли і інше сміття, що забиває жорсткий диск і уповільнює роботу ОС. Є безліч сторонніх утиліт, які вирішують ці проблеми. Але стандартного рішення до недавнього часу не існувало.

Після оновлення до Windows 10 Creators Update в системі з'являється інструмент , Який очищає пам'ять пристрою. Активувати і налаштувати його можна в розділі «Параметри» → «Система» → «Сховище» під пунктом «Контроль пам'яті».

4. Додатки за замовчуванням

Додатки за замовчуванням

У Windows 10 є набір стандартних додатків, за допомогою яких можна працювати з музикою, відео, веб-сторінками та іншими файлами без стороннього ПО. Для кожного типу файлів система за замовчуванням використовує одну з цих встановлених програм (або попереджає, що він не підтримується). Ось чому, коли ви, наприклад, натискаєте на скачаний музичний трек, Windows відразу відтворює його в плеєрі Groove.

Але якщо ви хочете замінити стандартні плеєр, браузер і інші програми сторонніми, це найзручніше зробити в спеціальному розділі налаштувань. Відкрийте «Параметри» → «Додатки» → «Додатки за замовчуванням» і виберіть тут встановлені вами програми, які Windows повинна використовувати за замовчуванням для різних завдань.

5. Пароль облікового запису Windows

Пароль облікового запису Windows

Пароль, поставлений на обліковий запис Windows, захищає особисті дані і настройки користувача. Ця функція буде актуальною для вас, якщо до комп'ютера мають фізичний доступ сторонні особи. Звичайно, якщо добре постаратися, такий захист можна обійти. Але в більшості життєвих ситуацій її буде цілком достатньо.

поставити пароль на Windows 10 , Прибрати його або скинути, якщо раптом забудете, можна в розділі «Параметри» → «Облікові записи» → «Параметри входу».

6. Стартове вікно «Провідника»

Стартове вікно «Провідника»

За замовчуванням при запуску «Провідника» в Windows 10 відкривається вікно швидкого доступу до часто відвідуваних папок і останнім переглянутих файлів. Можливо, цей варіант вас цілком влаштовує. Але в попередніх версіях ОС «Провідник» відразу відкривав розділ «Цей комп'ютер», і є користувачі, які до цього звикли.

Якщо ви один з них або вам просто зручніше відразу бачити в «Провіднику» локальні диски, ви можете повернути старий вигляд. Для цього відкрийте «Провідник», натисніть «Вид» → «Параметри» і в пункті «Відкрити провідник для" виберіть "Цей комп'ютер».

7. Приховані елементи і розширення файлів

Приховані елементи і розширення файлів

Windows давно дозволяє приховувати файли і папки, роблячи їх невидимими. Таким чином зручно ховати директорії з важливим вмістом, щоб випадково не видалити нічого потрібного. Зробити об'єкт видимим або прихованим можна через контекстне меню: досить натиснути правою кнопкою по теці або файлу, натиснути «Властивості» і поставити або прибрати галку біля пункту «Прихований».

Крім того, для зручності в кінці назви кожного файлу система може відображати його розширення: .exe, .png, .docx або буквене позначення будь-якого іншого формату.

За замовчуванням Windows 10 не вказує елементи, які були приховані розробниками або користувачем, так само, як і розширення файлів. Але вам може знадобитися їх відображення. Наприклад, щоб потрапити в приховану папку або подивитися формат фотознімку.

Щоб включити показ прихованих об'єктів або розширень файлів, відкрийте «Провідник», натисніть «Вид» і відзначте потрібні пункти: «Приховані елементи» або «Розширення імен файлів».

8. Відомості та швидкі дії

Відомості та швидкі дії

Windows 10 виводить на екран повідомлення, як типова мобільна ОС. Щоб вас не відволікало нічого зайвого, ви можете налаштувати їх в розділі «Параметри» → «Система» → «Повідомлення і дії». Тут можна вибрати, повідомлення якого типу будуть потрапляти на екран, і задати параметри повідомлень окремо для кожної програми.

У цьому розділі ви також можете вибрати кнопки для швидких дій, які будуть відображатися на панелі повідомлень. Вони дозволяють, наприклад, миттєво активувати нічний режим дисплея, регулювати його яскравість або додавати замітки в OneNote.

9. Служба відновлення системи

Служба відновлення системи

Помилки в системі або сторонньому ПО, а також некоректні дії користувача можуть спричинити за собою збій в роботі Windows.

На щастя, є механізм, який повертає ОС до її нормального стану. Мова йде про службу відновлення. Вона створює копію важливих системних компонентів кожен раз, коли ви оновлюєте Windows, драйвер чи встановлюєте нову програму, і зберігає її на жорсткий диск. У більшості випадків ви зможете відновити нормальну роботу системи з таких резервних копій (контрольних точок відновлення).

Щоб перейти до налаштувань служби, введіть в пошуку Windows «Відновлення», натисніть на результат і натисніть у вікні «Налаштування відновлення системи».

Потрапивши на вкладку «Захист системи», виділіть свій системний диск (зазвичай це диск C), потім натисніть на кнопку «Налаштувати» і включіть захист системи. Після цього вкажіть кількість місця на диску, яке буде відведено для зберігання резервних копій. Чим більше місця, тим більше точок відновлення буде в вашому розпорядженні. Коли воно закінчиться, нові точки будуть замінювати собою старі. Після всього натисніть ОК.

Тепер, якщо виникне необхідність, ви зможете відновити старе стан Windows , Повернувшись на вкладку «Захист системи». Для цього тут присутній кнопка «Відновити».

Але майте на увазі, що резервні копії містять не повноцінний образ Windows, а тільки важливі системні файли.

10. Калібрув

Калібрув

У Windows є вбудований калібрувальник дисплея, за допомогою якого ви можете поліпшити якість передачі кольорів. Програма буде відображати прості покрокові інструкції. Зробивши все, як вона підкаже, ви налаштуєте монітор оптимальним чином. Ніякі спеціальні знання для цього не потрібні.

Щоб запустити калібрувальник, наберіть в пошуку по системі слово «калібрування» і клікніть по знайденого елементу. Після цього дотримуйтеся порад системи.

11. Установки протоколу дій

Оновлення Windows 10 April 2018 Update додало в систему функцію «Журнал дій». З її допомогою ви можете в будь-який момент подивитися, з якими документами і веб-сторінок ви взаємодіяли в останні дні, і повернутися до роботи над ними. Причому в журналі можуть відображатися дії не тільки з поточного комп'ютера, але і з усіх інших пристроїв, підключених до вашого облікового запису Microsoft.

Щоб налаштувати історію дій, перейдіть в розділ «Пуск» → «Параметри» → «Конфіденційність» → «Журнал дій». Відзначте пункт «Дозволити Windows збирати дії з цього комп'ютера», якщо він не був включений за замовчуванням. Потім встановіть прапорець «Дозволити Windows синхронізувати мої дії з цього комп'ютера в хмару», якщо хочете щоб дані про поточний комп'ютері з'являлися на інших пов'язаних з ним пристроях.

Коли закінчите, натисніть на іконку, недалеко від значка «Пуск» на панелі задач. З'явиться тимчасова шкала, на якій ви зможете побачити раніше відкриті документи.

12. Параметри оновлення системи

Windows може набридати пропозиціями оновитися в самий невідповідний момент. А іноді і перезавантажує комп'ютер, коли ви цього зовсім не чекаєте. Щоб застрахувати себе від таких випадків, налаштуйте так званий «Період активності». Це час доби, протягом якого ви зазвичай працюєте за комп'ютером. Система Windows не буде оновлюватися в зазначені години.

Щоб налаштувати «Період активності», відкрийте розділ «Пуск» → «Параметри» → «Центр оновлення Windows» і натисніть «Змінити період активності». Вкажіть графік роботи за комп'ютером і збережіть зміни.

Вкажіть графік роботи за комп'ютером і збережіть зміни