9 помилок SMM-стратегії, які до сих пір допускають компанії

  1. Проектний менеджмент як він є

Близько 53% росіян не уявляють життя без соцмереж. Вони проводять там по кілька годин на день, гортаючи картинки і оновлюючи щохвилини стрічку. Чому б бізнесу не заволодіти увагою цієї аудиторії?

Просування в соціальних мережах або SMM - це спосіб продавати товари і послуги там, де люди із задоволенням проводять час: Вконтакте, Інстаграм, Твіттер, Однокласники, Фейсбук та ін. Через ці канали бренд може швидко поширити інформацію про себе, своїх продуктах, спілкуватися зі споживачами.

Просування бізнесу в соціальних мережах підніме продажу і зробить вас популярним. Але тільки якщо ви не допускається ці 9 помилок SMM-стратегії, які ми описали в цій статті.

1.Відірваність SMM-стратегії від загальної маркетингової стратегії компанії

Багато компаній починають комплексне просування бізнесу в соціальних мережах, що не сформувавши чіткої і зрозумілої маркетингової мети. Вони бачать платформу, де можна спілкуватися зі своєю цільовою аудиторією, і вони направляють всю свою увагу на цей канал. Такий SMM грунтується на статистиках відвідуваності їх групи, кількості репоста і лайків. Але чи дійсно лайки і репости збільшують продажі і допомагають розвивати бізнес?

Проектний менеджмент як він є

Створення бізнесу, проведення заходу або випуск нового продукту - успіх будь-якого проекту залежить від знань і навичок проектного менеджера.

І знання, і навички, і кейси твоїх конкурентів ми розберемо на онлайн-програмі підвищення кваліфікації в області проектного менеджменту. В процесі навчання ти освоїти мистецтво управління проектами на всіх етапах, навчишся досягати необхідних результатів при обмежених ресурсах і зрозумієш, як мотивувати команду вкладати в проект частину душі.

Поки ти думаєш, у нас діють спеціальні умови на вступ.

Реклама


SMM-стратегія компанії спочатку повинна бути пов'язана з основними завданнями бізнесу. Інакше ви ніяк не зможете підрахувати коефіцієнт ROI від активності в соцмережах. Якщо ваш бренд присутній в соцмережах просто тому, що "так треба", ви не отримаєте ніякої користі. SMM-стратегія повинна інтегруватися в загальну маркетингову стратегію бренду і відповідати глобальним цілями і завданням рекламної кампанії бренду.


Детальніше про те, як ставити цілі і завдання для окремих каналів просування, читайте в нашій статті " 5 кроків до створення ефективної стратегії комплексного інтернет-маркетингу ".

В цілому, SMM-стратегії потрібні компаніям, щоб отримати:

1.осведомленность про бренд 2.трафік на сайт 3.Новая Ліди 4.продажі або підписки 5.вовлеченность споживачів 6.сообщество лояльних клієнтів навколо бренду 7.упомінанія брендах в медіа 8.обратную зв'язок від клієнтів

Розвивати кожну соцмережа потрібно по певної стратегії і з підрахунком показників ефективності, прив'язаними до основних цілей і завдань бізнесу.


2.Реалізація SMM-стратегією займається непрофесіонал

Не варто довіряти людині вести акаунти і спільноти вашого бренду тому, що він щось розуміє в соцмережах або щось читав про SMM. Ви не просто повинні бути присутніми в соцмережах, а презентувати себе правильно.

Деякі компанії довіряють комплексне просування в соціальних мережах фрілансеру. Це лотерея: бувають чесні і хороші фахівці, а бувають і ті, хто, взявши великі гроші, робить роботу відверто погано. Або взагалі не робить, кидає замовника в чорний список і більше не відповідає на повідомлення. Якщо ви співпрацюєте з digital-агентством, така поведінка виключено.

Управління соціальними мережами вимагає повного маркетингового розуміння ваших послуг і продуктів, бізнесу, редакційної стратегії. Тільки SMM-менеджер складе грамотний контент-план з продавців, і залучають контентом, налаштує графік постинга, знайде підхід до аудиторії, створить в соцмережах активність і комунікацію з передплатниками та ін.

Ідеальний варіант такий: ви як власник і головний експерт в своєму бізнесі постійно обговорюєте з SMM-менеджером теми для публікацій, переваги товарів і стратегії їх просування, а SMMщік на основі вашої інформації реалізує стратегію в соціальних мережах.

3. Обмежувати SMM-стратегію тільки однієї соціальною мережею

Успішне комплексне просування бізнесу в соціальних мережах включає мультиканального. Якщо ви присутні тільки у ВКонтакте, то втрачаєте аудиторію, яка віддає перевагу Instagram, Однокласники, Facebook і Twitter. Деякі бренди навіть роблять відео-контент для Youtube і ведуть прямі трансляції в Periscope.

Не забувайте і про перспективний напрям каналів в Telegram - в 2017 році активна аудиторія месенджера досягла 6 млн. Чоловік. Чим більше соціальних мереж ви охопите, тим більше буде кількість людей, обізнаних про ваш бренд. Плюс ви отримаєте багато трафіку на сайт.

4. пост одне і те ж у всіх соцмережах

Ще одна поширена помилка - це постити в усі соцмережі одне й те саме. По-перше, кожна майданчик заточена під свою аудиторію і формат. У Інстаграме постять красиві фото з короткими і ємними підписами. Твіттер - це формат лаконічних повідомлень, а Фейсбук навпаки любить пости з аналітикою, де є, що почитати. ВКонтакте універсальний.

По-друге, повне дублювання контенту виглядає як нав'язування, і це відштовхує. Навіть якщо ви хочете донести до аудиторії по всіх каналах одне послання, зробіть це різноманітно. Подивіться, як компанія Philips привітала жінок в трьох соцмережах з Міжнародним жіночим днем.

Подивіться, як компанія Philips привітала жінок в трьох соцмережах з Міжнародним жіночим днем


Це Фейсбук. Класичний пост: текст, хештеги і картинка.

Вконтакте: текст той же, але інша картина + опитування для аудиторії.


Youtube: інтернаціональне відео-привітання.


5. Використовувати соціальні мережі тільки для маркетингу

Соціальні мережі - це потужний інструмент, який стане в нагоді бізнесу не тільки для продажу. Наприклад, за допомогою соцмереж ваші HR-менеджери можуть знайти працівників, запустивши оголошення про відкриту вакансію.

Аналітики і маркетологи можуть використовувати соцмережу як майданчик для дослідження і сегментації цільової аудиторії. У вас вже є передплатники? Прекрасно, займіться вивченням їх профілів: на які групи і паблік вони підписані, чим цікавляться, які ще товари купують. Це цінна інформація, яка допоможе запропонувати аудиторії контент і товари у відповідність з їх потребами. Якщо є активна аудиторія - створіть опитування по клієнтським рекомендацій і побажань.


6. Нудний контент

Розкрутка в соціальних мережах - це постійне створення цікавого контенту. Пости повинні бути залучають, тобто мотивуючими користувачів до спілкування з брендом і між собою. Лайки, репости і коментарі - це не самоціль, але без них соцмережі компанії виглядають покинутими.

Щоб передплатникам хотілося ділитися вашим контентом, а новим користувачами підписуватися на групи, шукайте цікаві теми для постів. Складаючи контент-план, включіть в нього:

● невеликий текстовий пост по темі, в якій ви експерт

● обговорення актуальних питань і проблем споживачів

● фото і відео контент

● вікторини на знання продуктів та інші ігри, беручи участь в яких передплатники одержують бонуси

● відео і фото з заходів, конференцій та зустрічей

● новини про отримання нагород чи подяк від клієнтів

● історичні факти, близькі до сфери вашої діяльності та ін.

Також необхідно варіювати формати контенту. Тільки статті або тільки картинки - це монотонність. Щоб розбавити її, комбінуйте фото, відео, тексти, gif-зображення, онлайн-трансляції та інше.

7.Занадто багато реклами

Якщо ваші соцмережі під зав'язку наповнені рекламою компанії або продукту, на вас ніхто не підпишеться. Вам було б цікаво спілкуватися з людиною, яка говорить тільки про себе? Саме тому в стиль подачі матеріалів в соцмережах зміщує акцент з "ми" на "ви", тобто на споживача.

Наш SMM -відділ досвідченим шляхом вивів формулу співвідношення типів контенту, перевірену роками. Виглядає вона так:

Виглядає вона так:

Навчальний контент - це матеріали, які вчать правильно використовувати ваш продукт. Про бренд - це контент, що підвищує лояльність до бренду. Залучає - це опитування, мотивація залишати відгуки та коментарі. І реклама - це стимулювання споживачів до покупки.

Контент, який компанія розміщує в соцмережах, повинен бути не спамние, а актуальним і цікавим для користувачів. Тільки в цьому випадку вони будуть читати його і давати позитивну оцінку бренду.


8. Не спілкуватися з передплатниками

Питання, які передплатники залишають в коментарях і обговореннях не повинні залишатися без відповіді. Більш того, на них потрібно відповідати як можна швидше. Соціальні мережі тому так і називаються, що в першу чергу створені для спілкування.

З комунікації з людьми, які проявили інтерес до бренду, ви можете почерпнути інформацію про їхнє ставлення до компанії та продукту, про їх невдоволення, про позитивні відгуки і про проблеми. Тільки спілкуючись безпосередньо зі своїми споживачами, ви зрозумієте, як зробити свій товар або послугу краще.

Якщо в соцмережах користувачі поки не проявляють активності, її потрібно створювати. Періодично розміщуйте в групі:

● опитування

● відкриті питання, на які потрібно дати відповідь в коментарях

● конкурси з умовою "відповісти на питання про продукт"

● подарунки найактивнішому передплатнику місяці (тижні)

● конкурси коментарів

● чати

● обговорення по інфоприводи.

Це лише частина перевірених нами прийомів СММ-просування в соціальних мережах, які можна використовувати для залучення користувачів в комунікацію з брендом.

9. Вести соцмережі не періодично

Сьогодні у вас було багато вільного часу, і ви розмістили в акаунті 10 постів. А наступний тиждень у вас завантажена - і ви не постите нічого. Це велика помилка. SMM просування бізнесу - робота регулярна і періодична. Публікуватися треба кожен день.

Користувачі можуть навіть не заходити конкретно в вашу групу, але бачити пости в стрічці і згадувати про бренд. Публікуйте не більше 2-3 постів в день, щоб не засмітити стрічку своїм передплатникам. Ідеальний час для розміщення постів - це з 13.00-15.00 (обід, все перевіряють соцмережі) і 19.00-21.00 (відпочинок вдома, користувачі гортають стрічку).

хороша SMM-стратегія - це інтеграція із загальною маркетинговою стратегією бренду, цікавий і втягує контент, мультиканального, періодичність і постійне спілкування з користувачами.

В ідеалі соцмережами компанії повинен займатися професійний SMM-менеджер, який уміє підбирати цікавий для користувачів і одночасно продає контент, а також спілкуватися з аудиторією та підводити її до покупки.


Чому б бізнесу не заволодіти увагою цієї аудиторії?
Але чи дійсно лайки і репости збільшують продажі і допомагають розвивати бізнес?
У вас вже є передплатники?
Вам було б цікаво спілкуватися з людиною, яка говорить тільки про себе?