Адміністратор групи ВКонтакте: хто це і що робить?

 1. Що за професія така?
 2. Ти хто такий - адмін?
 3. «А що робити?» Або обов'язки адміністратора
 4. «Скока вішати в грамах?» Або на скільки потягне гаманець адміна?
 5. «Така корова потрібна самому» або кому потрібна така спец
 6. «Я б в льотчики пішов, хай мене навчать» або де можна пройти навчання
 7. «А на ціпок?» - PS

Друзі, доброго времени суток! Ми раді знову зустрічі з вами на сторінках нашого блогу, присвяченого віддаленій роботі і подорожам.

Так, подорожувати люблять все. Ну, або майже все. А можливість подорожувати, куди і коли захочеться, дає віддалена робота.

Якби років 5 тому мені хтось сказав, що я можу заробляти, сидячи вдома або подорожуючи, я б ні за що не повірила. Але час стрімко змінюється, і ми змінюємося разом з ним. І зараз вже багато хто став замислюватися про перспективи працювати віддалено. Задумалася колись і я. І тепер це для мене і хобі, і можливість додаткового доходу одночасно.

Якщо ви читаєте цю статтю, ви однозначно цікавитеся можливостями удалёнкі і напевно читали або хоча б переглядали наявні на цьому сайті статті про інтернет-професії . Хочете навчитися заробляти на захопленні? Тоді залишайтеся з нами, влаштовуйтеся зручніше. Наш «серіал» триває, і сьогоднішня серія називається - адміністратор групи ВКонтакте.

Хто зараз не знайомий з інтернетом, не знає, що таке соцмережі? Хіба що немовлята. Але і ті, не встигнувши «вистрибнути з пелюшок», норовлять заглянути через мамине плече в монітор комп'ютера і потикати пальчиком по «клаві», поки та «чатітся» в мережах. Але от про те, що на цьому «інфекційному» захопленні можна ще й заробляти, знають не всі. Або знають, але просто тупо ліньки морочитися. Та й «чи варта шкурка вичинки»? - «Піди, копійки» ...

- «Піди, копійки»

А між тим ця порівняно недавно увійшла в наше життя і новомодна нині професія набирає все більших обертів в плані затребуваності, популярності і матеріальних перспектив. Але про все по порядку.

Що за професія така?

Недалека буду від істини, якщо скажу, що на сьогодні чи не кожен другий зареєстрований в який-небудь соціальної мережі. Ми собі вже і дня не уявляємо, щоб не відкрити який-небудь девайс і не заглянути до себе на сторінку. А заглянувши, засиджуємося там годинами, адже треба перевірити, як там справи у Наташі, Паші, Маші, що відповів Діма, хто сьогодні помістив свої нові фотографії, хто і як прокоментував наші.

А ще, переглядаючи стрічку, ми раз у раз підписуємося на групи за інтересами і робимо покупки, що захоплюються рекламою будь-якої послуги або товару, що пропонуються компанією або інтернет-магазином, які будують свій бізнес через інтернет.

Ставши клієнтами цих компаній, ми тим самим даємо згоду на розсилку новин, новинок, рекламних акцій, спілкуємося з іншими клієнтами цих компаній, залишаємо коментарі.

Ось за всім цим і стоїть адміністратор - так званий фахівець по роботі з соцмережами, до послуг якого так часто стали вдаватися інфобізнесмени і власники ресурсів, які бажають залучити якомога більше клієнтів до своїх товарів або послуг і підвищити трафік.

За статистичними даними за останні два роки ВКонтакте стоїть на першому місці за популярністю і саме тому ми розберемо як стати адміністратором груп цієї мережі і як на цьому заробити.

Ти хто такий - адмін?

Адмін - так скорочено стало вже звичним називати адміністратора групи - це «головний по тарілочках» (ой, про що це я?) - людина, відповідальний за створення, оформлення, наповнення та просування групи (не плутати з системним адміністратором, в обов'язки якого розбиратися в роботі комп'ютерних систем).

Щоб освоїти навички цієї віддаленої професії, необхідно:

 • бути комунікабельною людиною з чуттям психолога,
 • знати / вміти виявляти потреби контингенту спільноти,
 • бути креативним: вміти підбирати захоплюючий контент для утримання аудиторії,
 • мати основи менеджменту і маркетингу,
 • і базові знання графічних програм.

А якщо до цього додати ваше непереборне бажання і пару-трійку вільних годин на день, то шанси отримати цю роботу значно збільшуються.

І хто ж може претендувати на цю вакансію? Це може бути хто завгодно: тінейджер, що страждає надлишком вільного часу; студент, який шукає підробітку; молода мама, що засиділася в декреті і навіть пенсіонерка, освоює Інтернет "не нудьги, розваг для", що теж не рідкісний випадок в наш час.

Багато що ще залежить від власників спільнот і цілей, які вони переслідують. Адміни соцгрупи розважального характеру виконують одні завдання, у спільнот, власниками яких є представники малого і середнього бізнесу, зовсім інші пріоритети.

«А що робити?» Або обов'язки адміністратора

Адміністратор - той же куратор групи. Основним його зобов'язанням є якщо не постійне, то щоденне онлайн-перебування в співтоваристві і наповнення його корисним контентом. Він повинен вести і розвивати групу, «хворіти» за поповнення її чисельності та активність передплатників.

Отже, що може і повинен робити адмін в ВК:

 • визначати цільову аудиторію і залучати нових учасників;
 • вивчати інтереси і проблеми ЦА;
 • займатися оформленням сторінки: продумати дизайн, скласти меню, помістити тексти, ілюстрації, відео;
 • регулярно розміщувати змістовні пости певної тематики, рекламні в тому числі;
 • створювати цікаві теми, підтримуючи тим самим спілкування з передплатниками;
 • придумувати конкурси, тести, акції для створення активності учасників і залучення нових;
 • стежити за коментарями, прибирати спам;
 • можливо, проводити зустрічі і заходи онлайн;
 • обмінюватися з адміністраторами інших груп рекламними постами;
 • розміщувати таргетовану рекламу для просування послуг або товарів.

Автоматизувати цю та іншу роботу йому допомагають спеціальні додатки для адміністраторів груп ВКонтакте .

Більш докладно про це в відео. Заодно можна протестувати себе і зрозуміти, чи підходить вам це заняття.

«Скока вішати в грамах?» Або на скільки потягне гаманець адміна?

Скільки заробляє адміністратор? З матеріалів відео розмір гаманця стає очевидним, але треба додати, що зарплата залежить від багатьох факторів.

Тут до уваги йдуть:

 • кваліфікація фахівця (його професійні навички);
 • кількість функцій, покладених на нього;
 • посадові обов'язки;
 • досвід (наявність портфоліо);
 • навантаження (кількість годин на день / кількість груп);
 • я б додала ще бажання працювати, що теж важливий фактор, що впливає на заробіток.

При бажанні можна вийти на 30 000 рублів і більше. Досвідчені фахівці, які набили руку на адмініструванні, присвячуючи улюбленому заняттю значну частку свого часу, котрі засвоїли таргетовану рекламу, отримують в рази більше.

«Така корова потрібна самому» або кому потрібна така спец

Напевно, ви помічали, заходиш на який-небудь сайт і обов'язково бачиш такий запис: «Ми ВКонтакте» або «Наша група ВКонтакте» і далі посилання на сторінку.

Сьогодні багато компаній виводять свій бізнес в інтернет, їм потрібні фахівці для просування своїх товарів і послуг, і за це вони готові платити хороші гроші. З цією метою створюються групи, спільноти, паблік, наймаються професіонали, які можуть допомогти підприємцям вигідно продати продукт і залучити нових споживачів.

А тепер уявіть, скільки таких компаній малого і середнього бізнесу з'являється щомісяця і оціните масштаб затребуваності даної спеціальності.

Але і це ще не межа. Багатьом сайтам, блогам, ЗМІ, відомим особистостям і невідомим теж, але мають якийсь проект і потребують його просуванні, також потрібен керівник.

«Я б в льотчики пішов, хай мене навчать» або де можна пройти навчання

Складне це заняття? Чи потрібно взагалі цьому вчитися? Практика показує, що при бажанні і достатній володінні комп'ютером, але без спеціальної освіти, можна заробляти від 100 $ до 500 $ в місяць за ведення однієї групи.

Кому-то і цього буде достатньо. Тим же, хто розуміє, що «вбивати час» в інтернеті просто на розваги - недозволена розкіш, хто захоче стати профі в цій області і забезпечити собі тим самим гідне життя, потрібно спеціальне навчання.

Серед численних курсів, тренінгів, навчальних цієї професії на просторах Рунета, мабуть, найпопулярнішим є Курс «Адміністратор ВКонтакте» інтернет-школи Наталії Одегова 1day1step.

Пройшовши курс і отримавши сертифікат, можна сміливо виходити на простори фрілансу з серйозним «козирем» в руках, т. К. Вже під час навчання студенти курсу знаходять замовників і отримують гроші.

Однак, «поганий той солдат, хто не хоче стати генералом». Якщо ви звикли планувати і вже зараз заглядаєте далеко в майбутнє, хочете знати всі тонкощі інтернет-маркетингу, розбиратися в технологіях просування в соціальних мережах, вам буде корисний курс «СММ-фахівець».

Дані онлайн-інтенсиви дозволять вам значно підвищити планку і працювати віддалено на більш високому рівні.

«А на ціпок?» - PS

Наостанок залишається нагадати, де можна знайти бажане «містечко під сонцем». Це і добре відомі сайти з працевлаштування, і сайти і біржі фрілансу , І сам ресурс ВКонтакте, де найчастіше можна бачити оголошення про пошук працівника на цю посаду.

Можна розмістити своє резюме на сайтах для адмінів і власників паблік, яких зараз в надлишку. Можна скористатися «сарафанне радіо». Коротше, «хто шукає, той ...», самі розумієте.

Ось, загалом-то, і все на сьогодні. Будемо раді, якщо стаття була вам корисна і допомогла з вибором віддаленої професії.

Поділіться нею в соцмережах, залишайте свої коментарі. До нової зустрічі!

Що за професія така?
Ти хто такий - адмін?
«А що робити?
» Або на скільки потягне гаманець адміна?
Хочете навчитися заробляти на захопленні?
Хто зараз не знайомий з інтернетом, не знає, що таке соцмережі?
Та й «чи варта шкурка вичинки»?
Що за професія така?
Ти хто такий - адмін?
Ой, про що це я?