AFK # 3. Дотримання авторських прав в Facebook.

Авторські права в Facebook - коли не хочеться опинитися в тюрмі через картинки

Чи використовуєте чужу музику або зображення в Facebook?
Боїтеся, що це загрожує порушенням Законів Вашої країни?

Які наслідки за порушення авторських прав в Фейсбуці?

Про все це у відео

Відразу варто сказати, що я не юрист, і вже точно не можу змагатися знаннями в області авторських прав з реальними юристами. Я не буду говорити про авторські права з точки зору закону, я розповім вам про свій досвід ведення бізнесу в Facebook і постараюся дати вам корисну інформацію.

Всі ми знаємо, що будь-яке порушення авторських прав - кримінальний злочин.

У різних країнах за цим стежать по-різному, країни пострадянського простору в цьому плані відстають від країн Заходу. Що ж робить Facebook для того, щоб стежити за авторськими правами?

По-перше - це назва бізнес-сторінки. Не раз спостерігав випадки, коли бізнес сторінка називалася ім'ям відомого бренду, після чого люди просили в підтримці забрати з назви сторінки цей бренд. Можу сказати, що в пострадянському просторі підтримка Facebook в цьому плані працює просто огидно для власника бренду. Якщо не помиляюся, був лише один випадок зміни назви сторінки, після того як в тих. підтримку звернулися представники Apple. Безумовно, порушення авторських прав це погано, але проблема в тому, що Facebook за це не карає. Багато хто вважає, що це добре використовувати чужий контент, але це погано з морально-бізнесової точки зору. Тому не раджу вам використовувати назву чужого бренду в назві вашої бізнес-сторінки, думаю в майбутньому покарання за таке все-таки дійде і до нас.

Багато хто запитує, чи можна брати відео, зображення з Google або Youtube. По правді кажучи, багато відео я особисто запозичив для тестування реклами товару. Власні відео робив лише тоді, коли була можливість. Що стосується картинок, то їх я брав з Google. Використовуючи налаштування Google ви можете вибрати картинки, у яких немає правил використання. Це зображення, які люди виклали у відкритий доступ, тому ніяких санкцій за їх використання не буде. Раджу використовувати фотостоки, якщо у вас є для цього можливості, або ж можна на готове зображення завдати якої-небудь текст. На момент написання статті я не зустрічав на пострадянському просторі банів акаунтів або блокування реклами за використання чужих зображень. Точно так само не зустрічав, щоб банили за використання назви бренду в заголовку. Єдине, що варто сказати, так це те, що в 2017 році Facebook почав стежити за тим, яка музика використовується в відео. За допомогою своїх алгоритмів він може вам сказати, що це за музика, хто її виконавець і питає, Чи впевнені ви, що у вас є права на відтворення цієї музики. Ви можете спокійно натискати «Так», після чого спокійно запускати свою відеорекламу.

Але я не здивуюся, якщо вас потім забанити в разі, якщо виявиться, що прав у вас все-таки немає. Facebook не вимагає ніяких документів, які підтверджують ваші права, але ви будете забанені, якщо якась музична група напише скаргу в тех. підтримку. Якщо ви побачили вищезгадане повідомлення, то раджу натискати «ні» і міняти відео, нічим не ризикуючи. Буде не дуже приємно, якщо ваш аккаунт або рекламу заблокують всього лише за використання музики. У тому ж YouTube є величезна кількість безкоштовної музики, яку ви можете використовувати. За всі інші порушення крім цього Facebook нічого не блокує. Я таких випадків не зустрічав, але якщо ви з таким стикалися - прошу мені повідомити. Особисто я використовую картинки з Google, бренди, зареєстровані юридично не використовую, але іноді можу взяти якийсь китайський бренд, так як китайцям до авторських прав немає взагалі ніякого діла.

Безкоштовний майстер-клас Секрети таргетингу в Facebook пройде зовсім скоро! Встигніть зареєструватися по синій кнопці нижче

Якщо у вас є хоча б 1 варіант з 10 щоб використовувати картинку з фотостоку або не використовувати назву бренду в заголовку, то використовуйте його. Відповідальність за порушення авторських прав в майбутньому буде посилюватися, тому що Facebook - це фірма, яка зареєстрована в США, а там порушення авторських прав це набагато більш серйозне порушення, ніж багато інших. Але поки боятися нічого, особливо малому бізнесу, так як в найближчому майбутньому все залишиться як і раніше. У разі, якщо ваш бізнес великий, то настійно рекомендую витратити більше, так як потім ви втратите в рази більше як в грошовому плані, так і в плані репутації.

_______
Підпишіться на Youtube канал: http://bit.ly/2uXGgjU

Боїтеся, що це загрожує порушенням Законів Вашої країни?
Які наслідки за порушення авторських прав в Фейсбуці?