Як адаптувати сайт під мобільні пристрої

Зараз багато хто задається питанням як адаптувати сайт під мобільні пристрої і блогери теж про це думають Зараз багато хто задається питанням як адаптувати сайт під мобільні пристрої і блогери теж про це думають. Я не виняток. Справа в тому, що якщо вам важливий пошуковий трафік то дуже важливо, щоб сайт був оптимізований під мобільні пристрої. В іншому випадку який би не був хороший сайт пошуковики знизять його у видачі в порівнянні з оптимізованими при інших рівних. Так що - задумайтеся. Вітаю всіх!

В принципі більшість шаблонів під wordpress (а саме він цікавить мене найбільше) оптимізовані під перегляд на мобільних пристроях. Але, природно, не всі. Як варіант можна адаптувати сайт , Внісши зміни в код шаблону. Так що якщо вам не пощастило з цим питанням то треба задуматися або про іншу тему (шаблон) або ж можна скористатися відмінним плагіном, який в тому числі і оптимізує блоги під перегляд на мобільних пристроях ...

Йдеться про знаменитого мегапопулярному плагін Jetpack. Всього лише ставите галочку в налаштуваннях і блог на мобільниках стає адаптованим.

Плагіном Jetpack користуються багато блогерів, судячи з кількості установок. Більше 1 мільйона! Крім того, що плагін допоможе адаптувати сайт, він ще може багато чого:

 • своя форма коментування з інтеграцією соціальних мереж
 • включення призначених для користувача типів вмісту, таких, наприклад, як відгуки, портфоліо тощо
 • оптимізація завантаження зображень
 • автоматична публікація анонса статті в соціальні мережі
 • додавання кнопок розшарювання в соціальних мережах
 • додавання блоку схожих записів
 • своя форма підписки і автоматична розсилка досить таки красиво оформлених анонсів статей
 • Детальна статистика відвідувань блогу з аналізом і звітами

Також можете глянути цю статейку Сайт для перевірки швидкості інтернету

Як бачите Jetpack це цілий комбайн, який з легкістю може замінити багато плагінів. Я його використовую багато років і ще жодного разу не пошкодував. До речі Jetpack має свій клієнт під андроїд і дозволяє публікувати дива, відповідати на коментарі та дивитися статистику на своєму телефоні. Для айфонів такий клієнт теж є.

Перевірити наскільки якісно адаптований сайт з точки зору пошукової системи Google можна за допомогою спеціально створеного їх розробниками інструментом .

Разом вийдуть, що для адаптації сайту під мобільні пристрої можна піти такими шляхами:

 1. купити / скачати вже адаптований шаблон
 2. робити правки в коді вже наявного шаблону
 3. скористатися налаштуванням адаптації плагіна Jetpack

Яким варіантом скористатися - вибирати вам і тільки вам.

Адаптація сайту для мобільних пристроїв

https://www.youtube.com/watch?v=h1KOU0rHafo

А у вас адаптивний шаблон? Розкажіть-но 🙂

Загалом я сподіваюся що розуміння як адаптувати сайт під мобільні пристрої після прочитання поста у вас з'явилося і якщо раптом ви ще не адаптовані в цьому плані то терміново займіться питанням впритул. Частка трафіку з мобільних пристроїв весь час зростає і в майбутньому він буде тільки більше. Тому вкрай не перспективно змушувати більшу частину аудиторії вашого сайту дивитися на нього в незручному вигляді. Це негативно позначиться на відвідуваності.

Com/watch?