Як дізнатися швидкість з'єднання з Інтернетом?

 1. Проблеми Інтернет-з'єднання
 2. Низька швидкість скачування файлів
 3. втрати пакетів
 4. Збільшений час відгуку
 5. Неможливість отримання доступу
 6. Як не треба визначати швидкість підключення до Інтернету
 7. Як визначити швидкість підключення до Інтернету
 8. Вимірювання швидкості Інтернету через SpeedTest.net
 9. Перевірити швидкість Інтернету на Speed.io
 10. Виміряти швидкість Інтернету на Voiptest.org

Це часто задається питання в нашу епоху копійчаного Інтернету. Всі під'їзди обклеєні рекламою різних постачальників послуг, нові тарифи на банерах сайтів і так далі. Ви не раз бачили щось подібне: Це часто задається питання в нашу епоху копійчаного Інтернету

Приклад привабливих пропозицій

Проблема лише в формулюваннях. У документах на підключення буде вказано магічне слово "до". Тобто "До 60 Мбіт / с", "до 100 Мбіт / с" і так далі. А під це формулювання потрапляє практично будь-яка швидкість вище нуля.

Зазвичай люди не задаються питанням про свою швидкості Інтернету, поки не почнуть стикатися з труднощами його використання. У чому це може виражатися?

Проблеми Інтернет-з'єднання

 1. Низька швидкість скачування великих файлів;
 2. Значні втрати пакетів;
 3. Збільшений час відгуку в іграх (ping);
 4. Неможливість отримання доступу до деяких ресурсів;

Розберемо докладніше всі ці пункти.

Низька швидкість скачування файлів

Перевірити досить просто. Файл завантажується повільніше, ніж хотілося б (хоча так завжди, правда?). Так само як і фільм, при перегляді on-line може йти з гальмами, постійно запинаючись.

Причина 1. Швидкості Інтернет-з'єднання недостатньо.

Часта проблема - коли провайдер (недобросовісний) набирає клієнтів більше, ніж може собі дозволити по ширині каналу і на тлі зрослої конкуренції за трафік середня швидкість, що віддається кожного клієнта буде нижче обіцяної.

Тут боротися тільки одним способом - заміряти швидкість в періоди пікового навантаження і пред'являти справедливі претензії, хоча позитивного результату ситуації домогтися дуже складно.

Причина 2. Проблеми у вашому пристрої.

Іноді, проблеми зі скачуванням або відтворенням виникають з вини вашого кінцевого пристрою. Тобто вузьке місце в даній воронці - не Інтернет-канал, а комп'ютер або планшет. Особливо це актуально на слабких нетбуках, кодеки яких (або Flash-плеєр або що там ще?) Не здатні коректно відтворювати HD-відео з сайту.

А при скачуванні файлів, процес може впиратися не в Інтернет-канал, а в пристрій зберігання даних, на яке проводиться завантаження. Наприклад проблемний або повільний жорсткий диск або флеш-накопичувач.

Виявити цю проблему можна відстежуючи утилізацію системних ресурсів. У випадку з кодеками і плеєром завантаження процесора буде близька до 100%, а в разі проблем з чергою диска - утилізація диска на 100%, відповідно, або чергу записи дуже виросте. А то і помилки запису на диск теж ростуть ( зверніться до лічильника продуктивності ).

Причина 3. Сильні перешкоди / невідповідність стандартів.

Це теж може бути проблемою!

Наведу приклад з моєї практики: підключив "швидкий" Інтернет від Ростелекома - 35 Мб / с. Роздавав по WiFi. Але швидкість скачування торрентів була не дуже, ледь-ледь доходила до 2 Мб / с. Я почав було обурюватися на РТ, але потім заміряв швидкість без WiFi, а безпосередньо, воткнувшісь кабелем. І отримав трохи більше 35 Мб / с! Тобто справа була в радіоканалі! Виявилося, що один мій девайс (не буду казати який) працював на стандарті 802.11g (виставленому примусово, не пам'ятаю, навіщо я так поставив, експеримент робив). І точка доступу, налаштована на автоматичне узгодження, підлаштувалася під найслабший стандарт і почала віддавати всім іншим теж по 802.11g! Варто було мені це пристрій перевести на автоматичний режим - швидкість тут же піднялася на всіх пристроях!

Мораль 1: якщо можливо - використовуйте самий "останній" стандарт;

Мораль 2: використовуйте автоузгодження, якщо не знаєте що і для чого потрібно;

Мораль 3: всі контрольні тести виконуйте без радіоканалу, безпосередньо кабелем;

Крім того, в епоху бурхливого розвитку бездротових технологій, можна нарватися на велику зашумленість певних каналів.

Крім того, в епоху бурхливого розвитку бездротових технологій, можна нарватися на велику зашумленість певних каналів

є спеціальні методики визначення найбільш вільних частот для того, щоб організувати якісний обмін даними в рамках своєї квартири.

Мораль 1: Перевірте "зашумленість" каналів перед налаштуванням бездротової точки доступу - це може значно поліпшити якість зв'язку.

Мораль 2: Чи не виставляйте силу сигналу на 100% без необхідності. Як правило в рамках однієї квартири сигнал навіть поліпшується, якщо встановити 60% силу сигналу від максимальної (за рахунок зниження ефектів інтерференції і багаторазових відображень), та й на сусідів менше впливати буде і для здоров'я корисніше!

втрати пакетів

Ця проблема зустрічається досить рідко, але тим не менш може докучати. Зазвичай викликана проблемами на стороні провайдера. Як вона виражається?

Пакети просто губляться. Загальна швидкість може просідати не сильно (за рахунок використання TCP і механізму плаваючих вікон), але в разі UDP-трафіку це досить болісно. Ймовірно на якийсь залізницею штормить і буфери переповнюються, частина пакетів відкидається. При виході з ладу деяких ділянок мережі топологія перебудовується і система балансування навантаження не може працювати коректно. Залізо просто "захлинається" від потоку даних.

Збільшений час відгуку

Ця проблема частіше турбує геймерів. Збільшений час відгуку (жарг. "Пінг") може зробити гру на реакцію неможливою. Уявіть собі дуель десь в "контр", у одного стрільця "пінг" близько 80 ms, в іншого - 1500 ms. Яка ймовірність при інших рівних другого перемогти першого? Я відповім - прагне до нуля.

Є методи оптимізації власного комп'ютера (в реєстрі можна підкрутити параметри стека TCP / IP), що допоможе трохи зменшити пінг, але в цілому це залежить від маршрутизації на стороні провайдера Є методи оптимізації власного комп'ютера (в реєстрі можна підкрутити параметри стека TCP / IP), що допоможе трохи зменшити "пінг", але в цілому це залежить від маршрутизації на стороні провайдера. Якщо трафік пускають іншим шляхом (наприклад в разі будь-яких збоїв), то через збільшення кількості проміжних вузлів і їх латентності, сумарний час передачі пакета даних може значно збільшитися - звідси і великі "пінг". Що робити? Переходьте на іншого провайдера.

Важливе зауваження - швидкість Інтернету і час відгуку можуть не корелювати! Інший раз провйдери, що дають меншу швидкість, дають більш швидкий відгук, що надзвичайно приємно геймерам, але залишить байдужим любителям просто покачати файли і посёрфіть Інтернет.

Неможливість отримання доступу

Провайдери можуть обмежувати доступ до певних ресурсів за вказівками "Роскомнадзора" або за рішенням суду. Я не проти, якщо закривають доступ до сайтів-розповсюджувачів шкідливого ПО, але якщо блокують інформаційні сайти або торрент-треккери, це засмучує багатьох. Цікаво, що блокувати можуть як по IP-адресами, так і по доменних іменах (DNS). У першому випадку додатково "налипає" інші сайти, що висять на цьому ж IP-адресу (Shared-хостинг), а в другому - справа в провайдерських DNS-сервері.

Як не треба визначати швидкість підключення до Інтернету

На питання "Яка у вас швидкість підключення до Інтернет" багато людей не замислюючись називають ось цю: 100 Мбіт / с

Тут плутанина відбувається в змішанні понять швидкості мережевого підключення (канальної середовища передачі даних) і швидкості, що віддається провайдером Тут плутанина відбувається в змішанні понять швидкості мережевого підключення (канальної середовища передачі даних) і швидкості, що віддається провайдером.

У загальному вигляді дані, показані в цьому вікні показують швидкість, з якою Ви підключені до наступного пристрою (радиомодем, aDSL-модем, комутатор і т.д.), тобто найближчий відрізок.

Це як якщо б у вас була широка водопровідна труба, але по ній тек маленький потік з колонки. Ось в цьому вікні і показаний діаметр труби, а не обсяг поточного потоку.

Як визначити швидкість підключення до Інтернету

Як же коректніше визначити швидкість Інтернет-з'єднання? Для початку нам потрібно визначитися яку саме швидкість ми хочемо виміряти. Так-так, навіть це може бути суттєвим питанням. А які бувають?

 1. Швидкість каналу від провайдера. В цьому випадку потрібно вимірювати швидкість мережевого обміну в одиницю часу між вами і найближчим пулом вашого провайдера;
 2. Швидкість "зовнішнього" Інтернету. В цьому випадку вимірюється швидкість між вашим комп'ютером і віддаленим географічно іншим провайдером (наприклад в іншому місті).
 3. Швидкість зв'язку між двома точками. В цьому випадку змиритися швидкість між вашим комп'ютером і іншим комп'ютером, підключеним в іншому місці. Іноді це потрібно, але тест дуже "плаваючий", оскільки залежить від двох провайдерів і двох робочих вузлів відразу. Як це зробити я писав раніше.

Наступним кроком потрібно відключити всі споживачі Інтернету, щоб ніхто не забивав канал, оскільки результати тесту можуть спотворитися. Відключаємо точку доступу, підключаємося безпосередньо до кабелю монопольно. Зупиняємо Інтернет-радіо, відрубуємо все закачування, торренти, скайп, аськи ... Все, що споживає трафік. Ну і проводимо заміри!

Вимірювання швидкості Інтернету через SpeedTest.net

Найпопулярніший сайт нині.

Вибираємо віддалений сервер, в моєму прикладі - Томськ, Tomtel і виробляємо виміри Вибираємо віддалений сервер, в моєму прикладі - Томськ, Tomtel і виробляємо виміри. Вельми показово і наочно.

Перевірити швидкість Інтернету на Speed.io

З недоліків - не може бути вибраний сервер для з'єднання, все строго "зашито", тому результати дещо скромніші.

Виміряти швидкість Інтернету на Voiptest.org

Нічого незвичайного - ще одна ізмерялка швидкості.

Взагалі всі сервіси побудовані за одним принципом - передається великий обсяг даних і засікається час, за який цей обсяг передасться Взагалі всі сервіси побудовані за одним принципом - передається великий обсяг даних і засікається час, за який цей обсяг передасться. Пам'ятаєте дитячу задачку з інформатики?

За якийсь час буде переданий файл розміром 1 мегабайт, якщо модемне з'єднання встановлено на швидкості 33,3 Кбіт / с.?

Не так це завдання і проста, я вже описував підступ . Не так це завдання і проста, я  вже описував підступ

Друзі Друзі! Вступайте в нашу групу Вконтакте , Щоб не пропустити нові статті! Хочете сказати спасибі? Ставте Like, робіть репост! Це найкраща нагорода для мене від вас! Так я дізнаюся про те, що статті подібного роду вам цікаві й пишу частіше і з великим ентузіазмом!

Також, підписуйтесь на наш канал в YouTube ! Відео викладаються досить регулярно і буде здорово побачити щось одним з перших!

У чому це може виражатися?
Оча так завжди, правда?
Або Flash-плеєр або що там ще?
Як вона виражається?
Що робити?
А які бувають?
Пам'ятаєте дитячу задачку з інформатики?