Як домен впливає на просування сайту? І як правильно вибрати доменне ім'я?

 1. Як правильно вибрати домен для сайту?
 2. В якій зоні вибрати домен?
 3. Вплив рівня доменного імені
 4. Просування кириличних доменів
 5. Домен рф або ru для просування - що краще?
 6. Чи варто враховувати ключові запити?
 7. Чи впливає вік домену на просування сайту?
 8. Підведемо підсумки
 9. Розробка веб-сайтів в студії IT DEV GROUP

Вплив домену на просування сайту - актуальна тема, яка викликає безліч питань і хвилює не тільки SEO-оптимізаторів, а й власників бізнесу, які мають намір створити власний веб-сайт. Для початку розберемося, що ж являє собою доменне ім'я. Домен - це частина посилання, яка служить ідентифікатором для пошукових систем та інтернет-користувачів. У цій статті ми спробуємо розібратися, як впливає домен на просування сайту і які чинники слід враховувати при його виборі.

Як правильно вибрати домен для сайту?

Щоб самостійно зрозуміти, чи впливає домен на просування сайту потрібно володіти значним досвідом в області SEO та аналізувати безліч всіляких чинників. SEO-оптимізатори, відповідально підходять до своєї роботи і вивчають сучасні тенденції пошукового просування сходяться на думці, що до вибору доменного адреси необхідно підходити вкрай відповідально, адже від правильності цього рішення багато в чому залежить успішність SEO-просування веб-ресурсу.

Як вибрати доменне ім'я для сайту, щоб в подальшому не виникла необхідність пошуку нового і організації перенесення сайту на новий домен? Для цього варто звернути особливу увагу на:

 1. Доменну зону.
 2. Рівень домену.
 3. Історію і фільтри (для раніше використовувалися імен).
 4. Входження ключових запитів.
 5. Вік.

В якій зоні вибрати домен?

Визначаючись з тим, в якій зоні вибрати домен важливо враховувати регіон, в якому планується просувати ресурс. Для веб-сайтів, орієнтованих на аудиторію, яка проживає в Росії, оптимальним варіантом вважається використання області .ru. Чи впливає доменна зона на просування сайту? Так. Так, наприклад, Яндекс при інших ідентичних умовах індексує веб-сайти формату **. Ru швидше.

При виборі доменного імені також слід брати до уваги:

 • Релевантність.

  Для веб-ресурсів комерційної спрямованості небажано використовувати область .info, призначену для інформаційних ресурсів, доцільніше віддати перевагу області .com. Адреси типу **. Org спочатку були призначені для некомерційних організацій, однак зараз допускається їх використання компаніями будь-якої спрямованості без будь-яких обмежень.

 • Ціну.

  Небажано купувати адреси в рідкісних і дешевих зонах, оскільки часто низька вартість реєстрації приваблює безліч неякісних веб-сайтів. Подібне сусідство може негативно позначитися на успішності SEO-просування .

Подібне сусідство може негативно позначитися на успішності  SEO-просування

Вплив рівня доменного імені

Як домен впливає на просування в залежності від свого місця в ієрархії системи DNS? Рівень безпосередньо впливає на оптимізацію веб-ресурсу. Так, піддомени (імена третього порядку) **. **. Ru, індексуються пошуковими системами істотно гірше, ніж веб-адреси першого ступеня (основні), що мають вигляд **. Ru.

Просування кириличних доменів

Починаючи з 2009 року з'явилася можливість використовувати ідентифікатор .рф. Специфіка даної зони полягає в тому, що назва веб-сайту має бути написано виключно кирилицею. Просування кириличних доменів дозволяє скористатися точним входженням «ключів». Однак поряд з цим незначною перевагою існує і ряд суттєвих недоліків.

Домен рф або ru для просування - що краще?

Вибираючи домен рф або ru для просування, варто знати, що імена, написані кирилицею, мають ряд обмежень:

 • Більшість інтернет-сервісів і деякі системи управління контентом не мають підтримки кирилиці. У подібних ситуаціях доводиться перетворювати веб-адреси за допомогою спеціального конвертера, що в свою чергу дещо ускладнює роботу пошукових систем.
 • Для цільової аудиторії, яка мешкає за межами РФ, також виникають додаткові труднощі. Інтернет-користувачам буде потрібно застосовувати сервіс декодування кирилиці або встановлювати віртуальну клавіатуру.
 • Після перетворення конвертером веб-адреси сторінок будуть являти собою випадкову буквено-цифрову послідовність, важку для запам'ятовування.
 • Не всі інтернет-користувачі зможуть отримувати RSS-розсилку, оскільки деякі сервіси читання RSS-повідомлень і програми-агрегатори не сприймають кириличні імена.
 • У користувачів, які звикли користуватися латиницею, можуть виникнути деякі незручності.

Отримати однозначну відповідь на питання: «домен, який зони краще для SEO просування?» Досить важко. Наприклад, в офіційних рекомендаціях Яндекса стверджується, що .рф і .ru вважаються рівнозначними, проте досвід більшості SEO-фахівців свідчить про те, що інтернет-ресурс на кириличному домені значно складніше вивести на високі позиції у видачі.

Чи варто враховувати ключові запити?

У зв'язку з постійним удосконаленням алгоритмів Google і Yandex останнім часом наявність «ключів» в назві практично не впливає на рейтинг веб-сайту. Однак це не означає, що необхідно повністю відмовитися від використання ключових слів, але слід пам'ятати, що це не ключовий фактор ранжування. Використання «ключів» може зробити зрозумілішими тематику веб-ресурсу і привернути увагу цільових відвідувачів, збільшити корисний трафік.

Чи впливає вік домену на просування сайту?

Переймаючись питанням, чи впливає вік домену на просування можна з упевненістю дати ствердну відповідь. Тривале існування домену безпосередньо впливає на ступінь довіри пошукових систем. Щоб скористатися подібним перевага деякі компанії прагнуть придбати дроп-домени або викупити домен у власника. При цьому важливо звертати увагу на показник PageRank. Високе значення свідчить про «важливість» (авторитетності) інтернет-ресурсу, що позитивно позначається на його ранжируванні.

Підведемо підсумки

Вибір доменного імені - один з найважливіших етапів, без якого неможливо створення сайту і подальше інтернет-просування. Розуміючи, як впливає доменне ім'я на просування сайту можна раціональніше розподіляти час і сили, спрямовані на оптимізацію, і при цьому отримувати максимально високу віддачу і зростання позицій веб-ресурсу в результатах Google і Яндекс. Щоб правильно вибрати домен для сайту необхідно:

 • Вибирати відповідну інтересам бізнесу доменну зону.
 • Для комерційних проектів вибирати .com.
 • Використовувати домени другого порядку.
 • Без фанатизму вживати ключові слова.
 • Підбирати унікальні, короткі і пам'ятні імена.
 • Віддавати перевагу старим дроп-доменів з хорошою історією, якщо є така можливість.

Розробка веб-сайтів в студії IT DEV GROUP

Замовляючи реалізацію веб-проектів в нашій студії, ви отримуєте не тільки розробку якісного ресурсу, фахівці IT DEV GROUP допоможуть підібрати доменне ім'я для сайту відповідно до специфіки вашої бізнес-діяльності, підкажуть, який домен краще вибрати для просування сайту, а також подбають про підборі надійного хостинг-провайдера.

Як правильно вибрати домен для сайту?
В якій зоні вибрати домен?
Чи варто враховувати ключові запити?
Чи впливає вік домену на просування сайту?
Як правильно вибрати домен для сайту?
Як вибрати доменне ім'я для сайту, щоб в подальшому не виникла необхідність пошуку нового і організації перенесення сайту на новий домен?
В якій зоні вибрати домен?
Чи впливає доменна зона на просування сайту?
Домен рф або ru для просування - що краще?
Отримати однозначну відповідь на питання: «домен, який зони краще для SEO просування?