Як і навіщо накручують Instagram

  1. Навіщо накручують Instagram
  2. Як працюють накручувальники
  3. Як розпізнати накрутку

Як працюють накрутки передплатників в соцмережі Instagram, кому це потрібно і як розпізнати, - розбирався Лайф.

Навіщо накручують Instagram

як показало розслідування Лайфа, чимало зоряних персон використовують накрутки передплатників в соцмережі Instagram. Основних цілей таких маніпуляцій дві. Перша - це задоволення марнославства: якщо на тебе підписані мільйони людей, ти відразу починаєш відчувати себе впевненіше, навіть знаючи, що це липа: кількість фоловерів завжди доречно ввернути в розмові. А іноді ти і сам не знаєш, що передплатники накручені, адже аккаунт ведеш ти не сам, а спеціальний співробітник. Накрутка дозволяє непрофесіоналам і ледарям створити ілюзію бурхливої ​​діяльності.

- У корпоративних випадках це може бути банальний розпил бюджету. Оскільки просування в мережі Instagram - це багато роботи або серйозний рекламний бюджет, то, вдаючись до накрутці, підрядник просто закриває таким чином KPI, при цьому фактично витративши гроші даремно, без креативу і т.д. З цієї ж причини накручують акаунти недобросовісні SMM-агентства і т.д., - говорить Ірина Лобкова, директор із зовнішніх комунікацій НП "ГЛОНАСС", приватний консультант по SMM.

, - говорить Ірина Лобкова, директор із зовнішніх комунікацій НП ГЛОНАСС, приватний консультант по SMM

Крім того, серед деяких фахівців з просування в соціальних мережах існує думка про те, що на початковому етапі необхідно накрутити кілька передплатників, тому що люди неохоче підписуються на акаунти, де передплатників мало, зате, підкоряючись стадному почуттю, активно фолловять "популярних" людей.

- Крутять, щоб бути в тренді! Це як сумочка брендовий. Тепер телиці повинні мати не тільки брелок від "мерседеса", "луівуітьон" і рожевий айфон, а ще й прокачаний "Інста". Особливо безмозкі говорять так: "У мене бага-а-ого передплатників, але вони не люблять ставити лайки!" Що дивно, у них вистачає розуму закупити ботів, - каже Олег Бармін, керівник служби комунікацій і соціальних медіа ПАТ "Вимпелком" ( "Білайн").

Друга мета - виключно комерційна. В акаунті з великою кількістю фоловерів пропонують розмістити рекламу. Чим їх більше - тим вона дорожча. Розбирається в темі рекламщик, звичайно ж, легко розпізнає накручений аккаунт, але от не особливо досвідченим представникам малого бізнесу, які чули, що "реклама в" Інстаграме "працює", нескінченний потік клієнтів за допомогою реклами в таких акаунтах успішно продають. "Лайк - це людина, яка може зробити покупку", - говорить Олег Бармін.

"Є ще одна мета - банальне участь в конкурсі. Щоб перемогти, накручуються лайки", - додає Ірина Лобкова.

Як працюють накручувальники

Основний спосіб накрутки - це покупка спамерських пошукових роботів. Боти - це облікові записи, які не належать живим людям, а створені автоматично за допомогою спеціальних програм для масової реєстрації. Програми самі реєструють мільйони адрес на безкоштовних поштових сервісах, з їх допомогою самі реєструють аккаунти в соцмережах і потім цими ж акаунтами керують. Тобто оператор лише вказує "підписатися на такого-то", натискає кнопку, і команду виконує вся "ферма".

В сервісах є захист від автоматичних реєстрацій, так звана капча - написаний хитрим шрифтом з накладенням на картинку шифр, який потрібно ввести, щоб довести, що ти не робот. Машина дійсно не може розпізнати такий текст автоматично, але ... існують цілі "ферми" людей, де некваліфіковані співробітники, що мають комп'ютер і вільний час (наприклад, школярі або пенсіонери), сидять і вручну розпізнають капчи.

існують цілі ферми людей, де некваліфіковані співробітники, що мають комп'ютер і вільний час (наприклад, школярі або пенсіонери), сидять і вручну розпізнають капчи

За допомогою спеціального API програма для автоматичних реєстрацій, побачивши капчу, миттєво пересилає картинку на сервер "антікапчі", звідти вона відправляється виконавцю, той розпізнає і вводить текст, текст пересилається назад програмою, де вона вставляє його в потрібне поле. Весь процес займає пару секунд, після чого на екрані "распознавальщіка" з'являється нова капча. Так вони і миготять одна за одною. Платять за це дуже мало: так, поточна ціна в сервісі RuCaptcha становить 44 рубля за 1000 распознаваний, мінус комісія сервісу: в результаті виконавець може заробити близько 30 рублів за годину. Мало? Мало. Але за робочий день можна нараспознавать як мінімум на пачку макаронів, банку тушонки, хліб і пакет молока - вистачить, щоб не померти з голоду. А школяр накликає собі на морозиво, кока-колу і новий танк.

Щоб залучити в акаунт живих людей, застосовується массфолловінг. Тобто програма підписується і ставить лайки всім підряд, а також пише універсальні коментарі типу: "Класна фотка. На який фотік знято?". Розрахунок на те, що ви клацніть подивитися, хто це вам пише, а якщо там якась няша на фотках, то підпишетеся у відповідь. Через деякий час "няша" від вас обов'язково відпише, а ви від неї - ні. Справа в тому, що популярний аккаунт не може мати більше підписок, ніж передплатників, тому все, на кого він підписався, безжально очищаються, а на ваші оновлення знову підписуються інтернет-магазини фейковий кросівок, служби таксі і доставка квітів в Барнаулі.

Як розпізнати накрутку

Перша ознака накруток - невідповідність числа фоловерів і лайків. У "живих" людей лайків під кожним фото в середньому 5% від числа передплатників. Якщо фото - не просто чашка кави, кеди або качині губки на тлі цегляної стіни, а щось високохудожній, то лайків може бути до 10%. Але, коли передплатників мільйон, а лайків тисяча, щось тут не так.

Насправді, можна купити і лайки від ботів, але це буде досить дорого, тому що лайкать-то потрібно кожну фотографію, а варто це практично стільки ж, скільки просто зафоловив обліковий запис.

Крім того, є спеціальні сервіси, які відстежують динаміку числа передплатників.

- Перевірити достовірність можна на сервісі livedune.ru . Треба подивитися, як аккаунт додавав в друзі друзів і потім відписувався: будуть хвилі в графіку, - говорить Олег Бармін.

Треба подивитися, як аккаунт додавав в друзі друзів і потім відписувався: будуть хвилі в графіку, - говорить Олег Бармін

- Перевірте статистику по передплатникам. Наприклад, кількість передплатників зросла в рази в якийсь певний момент, з 1000 до 10 000 (умовно). Як правило, ця підписка супроводжується масовими відписками. Для цього, наприклад, є спеціальний сервіс LiveDune Pro, - розповідає Ірина Лобкова.

Мало?
На який фотік знято?