Як оцінити роботу SEO-фахівця

 1. Обов'язки SEO-фахівця
 2. Результативність SEO-фахівця

Фото з сайту orden-justice.su

Щоб сайт ефективно просувався в пошукових системах, потрібно постійно контролювати роботу SEO-фахівців. Відмовки «я в цьому нічого не тямлю, тому повністю довіряюсь професіоналу» тут не доречні. Про те, що повинен робити сучасний SEO-спеціаліст і як наймачу оцінити його результати, розповіла співзасновник маркетингового агентства «Інкріз» Анастасія Руппі.

- Перш за все давайте розберемося, кого зараз можна назвати хорошим SEO-спеціалістом і чим насправді він повинен займатися.

Анастасія РуппіАнастасія Руппі

Співзасновник маркетингового агентства «Інкріз»

У первісному та досить загальному розумінні послуги SEO припускають виведення вашого сайту в ТОП результатів пошукових систем. Однак з розвитком технологій професія виросла з такого простого пояснення і зараз вимагає нових навичок і компетенцій.

Сьогодні будь-який професіонал повинен уміти приймати стратегічні рішення. Так і SEO-фахівцям доводиться самостійно справлятися з труднощами, покладаючись на власну інтуїцію і досвід. Крім глибокого розуміння принципів роботи SEO-систем, їм необхідно вміти працювати з контентом, збагачувати і підвищувати його якість, розбиратися в розробці структури сайту і, безумовно, аналізувати ефективність інтернет-маркетингової кампанії за допомогою різних інструментів.

Обов'язки SEO-фахівця

Перед тим як давати оцінку комплексу SEO-послуг, необхідно розібратися, що в нього входить і що саме повинні робити SEO-фахівці для просування вашого сайту.

Ось основні обов'язки сучасного SEO-фахівця.

1. Базові моменти:

 • Аналіз ринку і конкурентів, оцінка та аудит сайту
 • Створення стратегії просування проекту

2. Внутрішня оптимізація:

 • Підбір ключових слів. Завдання SEO-фахівця - провести дослідження і виявити відповідні і найефективніші ключові слова конкретно під ваш бренд і сферу діяльності. Знайти оптимальне кількість їх повторень, щоб уникнути відправки сайту в спам і неучасті в ранжируванні.

Фото з сайту twitter.com

 • Оцінка заголовків і назв, мета-описів. SEO-спеціаліст повинен обробити і розробити назви, заголовки і мета-опису, адже це обличчя сайту в пошукових системах
 • Оптимізація карти сайту за результатами оцінки користувальницького досвіду (UX - User Experience). SEO-спеціаліст також повинен розробити карту сайту, щоб допомогти користувачеві прийти до своєї мети, витративши менше часу і зусиль. Напрацьований позитивний досвід користувачів, в тому числі завдяки грамотно настроєної і структурованої карті сайту, - важливий критерій при ранжируванні в пошукових системах
 • Рішення технічних питань. SEO-фахівця потрібно провести технічний аудит і виявити проблеми, які можуть перешкодити досягненню високої позиції в пошукових системах. На основі отриманих даних він формує технічне завдання для сео-оптимізаторів, програмістів і дизайнерів
 • Контроль якості текстів та релевантності будь-якого контенту. Перевірка того, наскільки контент відповідає запитам клієнтів, контроль унікальності і корисності текстів.

3. Зовнішня оптимізація:

 • Побудова системи посилань. Створення мережі посилань, що ведуть до вашого ресурсу, на перевірених сайтах з високим коефіцієнтом довіри відвідувачів, визначення балансу «природних» посилань до тих, які були створені завдяки партнерським зв'язкам і знайомствам

Фото з сайту promoter.by

Результативність SEO-фахівця

Що відрізняє роботу хорошого SEO-фахівця? Найчастіше власники компаній і сайтів відповідають просто - результат. Оцінюючи роботу фахівця, ми в першу чергу оцінюємо ефективність самої стратегії, обраної ним для нашого кейса. Ось кілька критеріїв:

1. Якісне створення семантичного ядра. Практично вся результативність SEO залежить від нього. При формуванні семантичного ядра ключові слова підбираються за допомогою декількох інструментів, наприклад, Яндекс. Вордстат, Google AdWords і будь-якого іншого стороннього сервісу. Також аналізуються ключові слова, використовувані конкурентами. За допомогою сервісів аналітики, запущені в роботу ключові слова перевіряються на ефективність: залишати малоефективні слова не рекомендується. Звертати увагу необхідно на ключові слова, що призводять клієнта до цільового дії. Клікабельність в даному випадку відходить на другий план. Розроблене семантичне ядро ​​використовується в:

 • структурі сайту
 • метатегах сторінок
 • оптимізованих текстах
 • Внутрішньої і зовнішньої оптимізації
 • Коригування стратегії просування (з урахуванням виявлених ефективних ключових слів)

2. Трафік і його якість. Результат створення якісного семантичного ядра - трафік і його трансформація в цільові дії. Ці показники можна відстежувати за допомогою Google Analytics і Яндекс.Метрика. Якщо кількість виконаних цільових дій при переході на ваш ресурс через пошук не сильно виросло, то не можна однозначно стверджувати, що проблема пов'язана саме з SEO і неправильно підібраними ключовими словами. Найчастіше проблема криється у внутрішній оптимізації сайту і інших факторах: недостатньо продає або інформує контент, відштовхуючий дизайн, низька швидкість завантаження сторінок, високі ціни та ін.

⇒ Читайте по темі: Корисні інструменти аналізу трафіку (і це не тільки Google і Яндекс)

3. Позиція в пошуку. При грамотній роботі з SEO - створення якісного семантичного ядра, частою конверсії трафіку в цільові дії - можна розраховувати на високу позицію в пошукових системах. Що, безумовно, говорить про якість послуг SEO-просування.

Що, безумовно, говорить про якість послуг SEO-просування

Фото з сайту logoisk.by

4. Прозорість роботи. Важливо налагодити такий формат роботи з SEO-фахівцями, при якому мінімум раз на місяць ви будете отримувати звіти з докладними поясненнями: що зроблено і що досягнуто. Це значно полегшить вам задачу, адже набагато простіше перевірити вже підготовлені дані, ніж готувати їх самому з нуля.

Зібравши всі ці знання воєдино, ви зможете дати грамотну оцінку роботі SEO-фахівців і продовжити комунікацію з ними в вигідному для вас і вашого сайту ключі.

Читайте також