Як оптимізувати категорії WordPress і сторінки тегів для SEO

  1. # 1 Значення сторінок категорій (рубрик) на WordPress
  2. # 2 Оптимізація категорій WordPress
  3. # 3 Що таке сторінки тегів?
  4. # 4 Оптимізація тегів WordPress

Категорії (вони ж рубрики) і сторінки тегів на WordPress - це загадкові сторінки і складно зрозуміти, як правильно їх оптимізувати для потреб SEO. Багато хто не знає, яка роль сторінок категорій і тегів для цілей пошукової оптимізації.

Багато хто не знає, яка роль сторінок категорій і тегів для цілей пошукової оптимізації

Сьогодні ми це виправимо і розглянемо, які цілі переслідує оптимізація категорій WordPress і сторінок тегів, яка роль цих сторінок, яка різниця між сторінками рубрик і тегів WordPress, а також розглянемо, як їх правильно оптимізувати.

Насправді ці сторінки відіграють велику роль і з них можна вичавити велику користь, якщо робити це правильно. Але про все по порядку.

# 1 Значення сторінок категорій (рубрик) на WordPress

У найпростішому варіанті рубрики WordPress дозволяють групувати різні пости, які мають щось спільне, разом. Тут важливо розуміти, що на WordPress є сторінки постів, а є сторінки категорій. Коли ми створюємо новий пост, у нас є можливість додати його в певну категорію. А при створенні сторінок у нас такої можливості немає.

Правильно оптимізована WordPress тема буде показувати хлібні крихти в ланцюжку. Ось так

Ось так

Правда, якщо ви помітили, на моєму блозі max1net.com на даний момент хлібні крихти реалізовані ось так

com на даний момент хлібні крихти реалізовані ось так

Справа в тому, що посилання на головну сторінку сайту у мене дублюється на кожній сторінці у верхньому меню навігації, тому я вважаю, що в хлібних крихтах головну можна не вказувати. Але на сайтах з розгалуженою структурою, особливо комерційних, структуру хлібних крихт варто використовувати як в першому прикладі.

Зазвичай на сторінці категорії буде відображатися тільки тайтл, зображення і вступні тексти для постів, а також внизу сторінки розташована пагінація, яка допомагає користувачам переміщатися по сторінках рубрик WordPress.

Типова структура блогу на WordPress наступна: Головна - Рубрика - Пост №1, №2, №3 і т.д.

д

Більш докладно про організацію структури сайту можна почитати в цієї статті .

# 2 Оптимізація категорій WordPress

Якщо розглядати сторінки категорій WordPress з точки зору SEO, то у них є ряд певних проблем. Наприклад, одна з головних проблем - дубльований контент (в деяких темах це питання завбачливо вирішене шляхом додавання можливості прописувати довільний текст в короткий опис постів).

Але подібне реалізовано не у всіх темах WordPress. Часто зустрічаються на сторінках рубрик нам інформацію про те постів, які взяті з цих же постів. Тобто, один і той же текст міститься на сторінках рубрик та в самих цих постах. Це, до речі, актуально і для комерційних сайтів, де на сторінках рубрик відображається список товарів, що входять в категорію, а на окремих сторінках з цими товарами унікального контенту не міститься зовсім.

Сторінки категорій WordPress важко високого ранжувати

Причина, по якій категорії WordPress не займають високі місця в пошуковій видачі все ті ж - це дубльований контент. І з найбільшою ймовірністю пошукова система вважатиме за краще сторінку або пост, ніж сторінку категорії.

Єдиний випадок, коли Яндекс або Google можуть вибрати сторінку категорії для ранжирування - це коли на сайті є багато релевантних один одному сторінок і SEO структура сайту така, що це допоможе вибрати пошуковику саме сторінку категорії.

Коли категорії можуть бути корисні для SEO?

Якщо подивитися на практиці, то на блогах і корпоративних сайтах рубрики рулять. З їх допомогою легко можна знаходити необхідну інформацію. Але з точки зору SEO у них не така вже й висока значимість.

Але от якщо говорити про комерційні сайти, сайти-сервіси або, наприклад, туристичні сайти, то для таких сайтів сторінки категорій можуть бути посадочними і виконувати важливу роль в цілях SEO.

Ось як це працює на практиці.

Припустимо, у нас є туристичний сайт, де ми просуваємо бронювання готелів по Іспанії. Чи не в одному місті, а по всій Іспанії. І у нас будуть рубрики «Готелі в Мадриді »,« Готелі в Барселоні »і т.д. І в кожній такій рубриці будуть окремі сторінки (пости) з описами готелів. Наприклад, «Gran Hotel La Florida в Барселоні» або «Hotel Vía Castellana в Мадриді».

Зрозуміло, створювати окремий пост під ключове слово «Готелі в Мадриді» не матиме сенсу. Готелів в столиці Іспанії багато, на одній сторінці їх опису не вмістяться. Тому в даному випадку куди більш практично за запитом «Готелі в Мадриді» приводити відвідувачів саме на сторінку категорії з однойменною назвою.

І знову ж таки, на практиці якщо хто стикався, то знає, що Google все одно намагається «зачепити» з сайту саме окремі пости, а не сторінки категорій WordPress, тому що вважає, що там більш цінний і унікальний контент.

Як вирішити цю проблему?

Благо, що дану проблему, коли пошуковик вважає за краще «їсти» внутрішні сторінки, а не сторінки категорій, можна вирішити.

Перш за все, варто переконатися, що наші сторінки категорій мають унікальні Title і Descriptions.

Для ефективної роботи далі я рекомендую встановити плагін Yoast SEO, якщо у вас він ще не встановлений. Далі у буду розповідати, припускаючи, що він у вас вже встановлений. В плагіні Yoast SEO можна робити настройки для рубрик. І тоді в нашому випадку з готелями, для кожної рубрики потрібно зробити унікальний Тайтл, Дескріпшн

І тоді в нашому випадку з готелями, для кожної рубрики потрібно зробити унікальний Тайтл, Дескріпшн

Плагін Yoast SEO (безкоштовна версія) дає можливість також вказати ключове слово keywords для рубрики. У безкоштовної версії плагіна є можливість додати тільки одне ключове слово.

У безкоштовної версії плагіна є можливість додати тільки одне ключове слово

Тут, думаю, зрозуміло. Проблему відсутності унікального контенту на сторінці категорії ми вирішуємо за допомогою додавання опису (Description). Залежно від теми WordPress, яку ви використовуєте, це опис або буде, або не буде відображатися на сторінці.

Якщо ми все правильно налаштуємо, то для сторінки категорії у нас буде унікальний заголовок, обгорнутий тегом H1, корисний Description і ключове слово.

Також не забудьте про сторінки пагінацію. У кожного це реалізовано по-різному. У одних це кнопки «Попередній пост - Наступний пост», у інших просто нумерація 1, 2, 3, 4, 5. Але суть одна. У всіх наступних сторінок з пагінацію повинен бути прописаний rel canonical, який вказує на першу сторінку рубрики.

Глибоке SEO для сторінок категорій WordPress

Що цікаво, та проблема, яку я описав вище, коли пошукова система вибирає окрему сторінку замість сторінки рубрики WordPress, може залишитися навіть після того, як ми виконаємо всі ті кроки, які описані вище. Тому потрібно піти далі і виконати ще більш поглиблені зміни.

Ось що потрібно зробити:

  • Необхідно переконатися в тому, що на сайті встановлені і працюють хлібні крихти. Посилання в хлібних крихтах повинні бути клікабельні і розмічені за допомогою Schema.org. Тобто, згідно з нашим прикладом вище у нас повинна бути наступна розмітка

Головна> Готелі в Барселоні> Gran Hotel La Florida

І при цьому посилання «Готелі в Барселоні» повинна вести на рубрику «Готелі в Барселоні».

  • Необхідно з внутрішніх сторінок (постів) додати посилання на рубрику «Готелі в Барселоні» з правильним анкором. Наприклад, беремо цей же пост про готель Gran Hotel La Florida в Барселоні, редагуємо його, вставляємо в ньому посилання на рубрику «Готелі в Барселоні». Таким чином ми дамо зрозуміти пошуковій системі, що сторінка категорії дуже важлива, це також допоможе користувачам більше уваги приділити саме сторінки категорії WordPress

  • Необхідно перевірити, щоб Title сторінки категорії не включався в Title окремих сторінок (постів). Тобто, не варто робити тайтл типу «Готелі в Барселоні - огляд готелю Gran Hotel La Florida». Потрібно прагнути, щоб в кожному окремому пості з оглядами окремих готелів не містилася інформація про їх категорії.

Подібний підхід можна застосовувати як для комерційних сайтів, так і для блогів.

# 3 Що таке сторінки тегів?

При додаванні кожного поста в WordPress є секція тег, яку потрібно заповнити. Для кожного тега WordPress створює окрему сторінку тега (мітку). Урл-адреси таких сторінок виглядають ось так https://max1net.com/tag/seo/

Сторінки тегів WordPress схожі на сторінки категорій. І перше, і друге дозволяє групувати пости разом і часто сторінки тегів мають такий же шаблон, як і сторінки рубрик.

Самі по собі теги виводяться в темі WordPress, їх висновок потрібно спеціально налаштовувати. Сторінки тегів мають ті ж проблеми, що і сторінки категорій. Я маю на увазі відсутність унікального контенту.

Тому для сторінок тегів WordPress можна виконати всі ті ж трюки, які я описав для сторінок категорій вище, щоб зробити такі сторінки унікальними і цікавими.

У більшості випадків сторінки тегів служать для полегшення навігації по сторінках і не виконують ніяких інших завдань.

На сторінках тегів можуть бути ті ж самі Title, як і на сторінці рубрики і це не є добре в плані SEO. Часто можна побачити навіть так, що сторінки тегів показуються в результатах видачі замість головної сторінки сайту.

# 4 Оптимізація тегів WordPress

Мабуть, найкраща SEO практика для сторінок тегів - це закрити їх в noindex і nofollow. Пошукові системи не будуть індексувати вміст цих сторінок, що заощадить нам чимало часу, а також зробить наш сайт більш оптимізованим.

Додаючи noindex і nofollow до сторінок тегів, потрібно не забувати про те, що ці сторінки потрібно виключити з файлу sitemap.xml.

Я знайшов відео, де співробітник Google розповідає про те, чому не потрібно старатися, створюючи теги (у відео можна поставити переклад на російську мову). Якщо коротко, то сенс в тому, що теги можна створювати, але для кожної сторінки не потрібно робити занадто багато тегів.

Як закрити сторінки рубрик і тегів в noindex і nofollow

Залежно від плагінів, які ви використовуєте, методи закриття може відрізнятися. Наприклад, в плагін для WordPress YoastSEO є сторінка «Таксономії», де можна закрити від індексації сторінки тегів одним натисканням клавіші миші

висновок

Якщо ви вже стикалися з движком WordPress, то знаєте, що на всіх блогах на цьому движку є сторінки рубрик і тегів. Я сам довго ігнорував сторінки рубрик, багато - аналогічно, але насправді - дарма, так як вони дуже впливають на пошукове просування сайту. Це потрібно враховувати.

Якщо ви створюєте сайт на WordPress з нуля, обов'язково продумайте його структуру і навігацію. Якщо для вас рубрики - це лише допоміжні сторінки, за допомогою яких ви збираєтеся полегшити серфінг по сайту, і ви не збираєтеся просувати ці сторінки в пошукових системах, тоді поставте заборона на індексацію таких сторінок і видаліть їх з sitemap.xml.

Але для багатьох тематик рубрики та теги - це можливість збільшити кількість переглядів сторінок, тобто поліпшити поведінкові чинники, так що з будь-якої точки зору ці сторінки несуть важливе значення і, отже, повинні бути ретельно оптимізовані.

Оцініть статтю за 5-бальною шкалою:


Сподобалася запис? Підпишіться на оновлення поштою:

Facebook

Як вирішити цю проблему?
Що таке сторінки тегів?