Як оптимізувати свій сайт для Baidu

  1. Baidu SEO кращих практик
  2. 1. Домашня сторінка сайту
  3. 2. Власні продукти Baidu
  4. 3. Поведінка користувача в SERP
  5. 4. Індексація веб-сайту - швидкість сканування
  6. 5. Створення посилань
  7. 6. Зміст веб-сайту
  8. 7. Дублювати вміст
  9. Заключні думки

Один з найпоширеніших запитів, які ми отримуємо в Nanjing Marketing Group стосується Baidu Search Engine Optimization

Один з найпоширеніших запитів, які ми отримуємо в Nanjing Marketing Group стосується Baidu Search Engine Optimization. Схоже, що є багато західних маркетологів, які хочуть зрозуміти, як оптимізувати для Baidu.

Будь-яка компанія, яка хотіла б вийти на китайський ринок, використовуючи SEO для поліпшення свого рейтингу на сайті Baidu, безумовно, має оптимізувати і дотримуватися рекомендацій Baidu в пошукових системах.

Baidu SEO кращих практик

У цій статті я хочу вказати на деякі відмінності між Google і Baidu SEO. Я буду тільки говорити про великі відмінності між Baidu і Google, як все, що ви можете думати, майже так само, як Google SEO.

Я розмовляв з фахівцем з пошукової оптимізації компанії Nanjing Marketing Group Elsa, і взяв її мозок про всі речі Baidu SEO. Нижче наведено сім основних порад з оптимізації пошукових систем Baidu, які допоможуть вам оптимізувати свій веб-сайт для досягнення китайської аудиторії.

1. Домашня сторінка сайту

Це може здатися дивним, оскільки це не має великого значення з SEO на Google, але Baidu приділяє багато уваги домашній сторінці сайту. Більше ваги приділяється домашній сторінці в результатах пошуку і часто індексується Baidu, навіть якщо інші частини сайту не є.

Однією з дійсно важливих функцій, які слід враховувати на домашній сторінці, є ключові слова. Оптимізовані ключові слова на домашній сторінці допоможуть сайту краще зайняти місце в органічних виданнях Baidu, особливо високо конкурентних ключових словах.

Тому краще використовувати високо конкурентні ключові слова або найважливіші підходящі ключові слова, на яких ви хочете потрапити на домашній сторінці, а не поширювати їх по всьому веб-сайту.

2. Власні продукти Baidu

Так само, як Google має свої власні продукти, які акуратно утримуються в Google+, так Baidu має свої власні продукти, такі як Baidu Zhidao, Baidu Baike і Baidu Tieba .

Різниця з Google полягає в тому, що Baidu масово надає перевагу ключовим словам, які з'являються у власних продуктах. Часто ви побачите, що перша сторінка SERPs повна результатів, які посилаються на версію Baidu з Wikipedi (Baike) або власні форуми Baidu (Tieba).

Що це означає для SEO? Замість того, щоб бачити це як несправедливе, подумайте про це як про можливість підвищити рейтинг для певних ключових слів, використовуючи продукти Baidu для просування вашого сайту.

Наприклад, чому б не використовувати Baidu Baike для обміну інформацією про свій бренд і посилання на ваш сайт. Використовуйте Baidu Zhidao - це платформа, щоб задавати питання і отримувати відповіді від інших користувачів - навчити людей про ваші продукти.

Якщо ви можете тонко використовувати власні продукти Baidu, так як SEO використовують Google+ для поліпшення PageRank, то високий рейтинг в органічних результатах Baidu є більш імовірним.

3. Поведінка користувача в SERP

Те, що західні маркетологи часто не враховують, коли роблять SEO для Baidu, це поведінка користувача. Користувачі китайського пошуку дуже відрізняються за своїми звичками порівняно з американськими користувачами пошуку.

Китайські шукачі на Baidu зазвичай змітають вміст результатів пошуку від початку до кінця. Зображення нижче користувачів Baidu у порівнянні з користувачами Google показує це досить чітко.

Зображення нижче користувачів Baidu у порівнянні з користувачами Google показує це досить чітко

Що це означає? По-перше, можна сказати, що точність пошуку Baidu нижче, ніж у Google. Але це також означає, що користувачі витрачатимуть більше часу на пошук по Baidu.

Перевага полягає в тому, що не тільки перші три результати пошуку є все і закінчити все. SEO на Baidu дає більш високий шанс, що користувачі з більшою ймовірністю натисніть нижчі результати в SERPs, або принаймні перегляньте результати нижче внизу сторінки.

4. Індексація веб-сайту - швидкість сканування

Baidu дуже відрізняється в тому, як він індексує нові веб-сторінки.

Для початку, Google набагато швидше індексує нові веб-сайти, ніж Baidu. Навіть за допомогою декількох зовнішніх посилань на периферії Google все ще може слідувати цим і піднятися на нову веб-сторінку, щоб індексувати її.

З Baidu, нові сайти не індексуються негайно і насправді процес сканування може зайняти досить багато часу. Іноді новий сайт буде індексований після проходження періоду іспиту, встановленого Baidu.

Загалом, коли йдеться про те, щоб Baidu індексував новий веб-сайт, терпіння є ключовим моментом. Протягом цього періоду важливо оновити вміст веб-сайту як звичайний, а не брати участь у будь-яких операціях з чорною капелюхом.

5. Створення посилань

Як Baidu і Google суддя вхідних посилань майже повністю відрізняється.

З Baidu вхідні посилання з соціальних платформ не вважаються зовнішніми посиланнями, тоді як з Google вхідні посилання з соціальних дуже важливі.

Ще однією важливою відмінністю з побудовою посилання на Baidu є той факт, що Baidu прийме посилання, яке не можна натиснути, тоді як Google не буде. Інструмент зовнішніх посилань від Baidu Zhanzhang (інструменти для веб-майстрів Baidu) підраховують посилання на текстові посилання як вхідні посилання, і ці посилання можуть допомогти в рейтингу ключових слів.

Загалом, ці відмінності хороші, якщо ви робите Baidu SEO. Це означає, що час краще витрачати на SEO-сторінці, яка є більш ефективною для керування, а не для створення зовнішнього посилання.

Загалом Google приділяє більше уваги вхідним посиланням, ніж Baidu.

6. Зміст веб-сайту

Baidu ставить багато уваги на додавання нового свіжого вмісту на веб-сайт, особливо на домашній сторінці. Для покращення рейтингу на Baidu краще постійно оновлювати веб-сайт або веб-сторінку новим вмістом.

Але якщо Google шукає довгі статті оригінального вмісту, Baidu шукає вміст, який є свіжим для цього веб-сайту чи веб-сторінки.

Тому додавання свіжих новин регулярно на сайт, навіть якщо це не оригінал, допоможе SEO на Baidu.

7. Дублювати вміст

Google ненавидить дублювати вміст, але Baidu менш схильний покарати веб-сайти за дублювання вмісту в Інтернеті. Загалом, передрук та копіювання оригінального вмісту та його використання є досить поширеним явищем у Китаї, і Baidu здається особливо поганим у визнанні використання дублікатів вмісту.

Наведений нижче знімок, зроблений з видань Baidu, є гарним прикладом цього.

Наведений нижче знімок, зроблений з видань Baidu, є гарним прикладом цього

Так що ж це означає для SEO на Baidu? Це означає, що компанія може створити свій оригінальний вміст і розмістити його на своєму веб-сайті. Але цей же вміст у точно такому ж вигляді може бути використаний на іншій платформі через кілька днів (можливо, один з власних продуктів Baidu, таких як Baidu Baike).

Хоча це може здатися тактикою чорної капелюхи на Google, вона цілком прийнятна на Baidu. Веб-сайт може навіть вставляти свої власні вхідні посилання в "оригінальний" контент і розміщувати його на інших платформах, допомагаючи залучити трафік на сайт, хоча, як я згадував раніше, переваги SEO не настільки значні, як Google.

Заключні думки

Так що у вас є це - сім практичних порад з SEO, які допоможуть поліпшити рейтинг вашого сайту на Baidu. У цій статті я не згадував такі речі, як китайська мова, Вимоги китайського законодавства, такі як ліцензія ICP або такі речі, як Китайські типи хостингу та доменів .

Це пояснюється тим, що для того, щоб добре оцінювати Baidu, перш за все потрібно покращити SEO на сторінці. Сподіваємося, що ці поради дадуть вам уявлення про те, як SEO на Google і Baidu відрізняється і може встановити вас на шляху до ранжирування якомога вище в Baidu органічних SERPs.

Джерело зображення обкладинки: qz.com

Чи згодні ви або не згодні з цими сім порад по пошуковій оптимізації? Почнемо розмову в коментарях нижче.

Що це означає для SEO?
Що це означає?
Так що ж це означає для SEO на Baidu?