Як перевірити оперативну пам'ять на помилки в windows 7

  1. Тест оперативної пам'яті вбудованими засобами windows 7
  2. Перевірка оперативної пам'яті за допомогою програми MemTest86

Привіт шановні друзі! У цій статті я хочу показати Вам, як перевірити оперативну пам'ять на помилки в windows 7 в windows 8, практичний теж саме. Тема звичайно ж з ряду на хворіли, дуже багато користувачів навіть гадки не мають, що через проблеми з оперативною пам'яттю система windows просто напросто може не завантажуватися і на екрані монітора буде з'являтися синій екран з помилками або взагалі ні чого. В кінцевому підсумку, більшість користувачів думають, що почалися проблеми з самою системою windows і пора б вже заново систему, але не тут то було.

Якщо оперативна пам'ять вийшла з ладу, то встановити windows 7 у Вас вже не вийде. Є звичайно ж багато й інших причин при яких не встановлюватися windows 7 , Але в цій статті мова піде саме про оперативну пам'ять. І так, є кілька способів провести тест оперативної пам'яті на помилки - це використовувати вбудовані можливості системи windows 7 і скористатися програмами. Давайте розглянемо обидва варіанти.

Тест оперативної пам'яті вбудованими засобами windows 7

Насправді перевірити оперативну пам'ять на помилки досить просто, якщо у Вас система windows 7 завантажується (з'являється робочий стіл), але Ви бачите що комп'ютер починає працювати тривалий час з пригальмовуванням і час від часу з'являється синій екран, то звичайно ж коштувати перевіряти залізо комп'ютера і в першу чергу я б рекомендував провести тест оперативної пам'яті на предмет помилок.

І так, відкрийте меню "Пуск" і в рядку пошуку пропишіть "Діагностика"

І так, відкрийте меню Пуск і в рядку пошуку пропишіть Діагностика

У вікні, натисніть "Виконати перезавантаження і перевірку (рекомендується)".

У вікні, натисніть Виконати перезавантаження і перевірку (рекомендується)

Комп'ютер піде на перезавантаження. Розпочнеться діагностика пам'яті windows, обов'язково дочекайтеся закінчення тесту пам'яті.

Розпочнеться діагностика пам'яті windows, обов'язково дочекайтеся закінчення тесту пам'яті

Після закінчення діагностики в треї (в правому нижньому кутку монітора) в області повідомлення буде створено звіт про перевірку оперативної пам'яті з усіма помилками або їх відсутності.

Наступний варіант, а що якщо система windows 7 не завантажується, тоді як перевірити пам'ять комп'ютера? Перезавантажуємо комп'ютер і натискає постійно клавішу F8 або F4, F2 (клавіші можуть відрізнятися), що б викликати меню Додаткових параметрів. Виберіть "Безпечний режим з підтримкою командного рядка".

Далі в командному рядку пропишіть команду mdsched, вибачте перший раз написав з помилкою Далі в командному рядку пропишіть команду mdsched, вибачте перший раз написав з помилкою   і натисніть Enter і натисніть "Enter".

З'явиться знайоме вікно, так само вибираємо "Виконати перезавантаження і перевірку".

Комп'ютер піде на перезавантаження, дочекайтеся перевірки тесту оперативної пам'яті.

Перевірка оперативної пам'яті за допомогою програми MemTest86

Скачайте програму MemTest86 за цим посиланням, на сайті виберіть посилання для скачування. Перше посилання - це якщо Ви будете записувати образ на CD диск, друга для створення завантажувальної флешки.

Для запису ISO образу програми на CD диск читайте цю статтю - Як записати iso образ на CD, VDV диск .
Для створення завантажувальної флешки читайте цю статтю - Як створити завантажувальну флешку .

Після того, як Ви запишіть образ, не має значення чи це CD диск або завантажувальний флешка, перезавантажуєте комп'ютер, натиснути клавішу "Delete", що б зайти в Bios, відкриваєте вкладку "Boot" і виставляєте пріоритет завантаження з CD або USB флешки (на що записували програму) і натискаєте на клавіатурі клавішу F10 для збереження налаштувань.

Після того, як Ви запишіть образ, не має значення чи це CD диск або завантажувальний флешка, перезавантажуєте комп'ютер, натиснути клавішу Delete, що б зайти в Bios, відкриваєте вкладку Boot і виставляєте пріоритет завантаження з CD або USB флешки (на що записували програму) і натискаєте на клавіатурі клавішу F10 для збереження налаштувань

Після цього комп'ютер піде на перезавантаження, з'явиться вікно з початком тесту на помилки. Під цифрою один на скріншоті буде показано кількість тестів, обов'язково дайте програмі пройти хоча б 5, 6 тестів для виявлення помилок. Під цифрою два, буде показано кількість помилок або їх відсутність.

Під цифрою два, буде показано кількість помилок або їх відсутність

Якщо в процесі діагностики будуть з'являється помилки, то сміливо міняйте оперативною пам'ять. Ось так легко і просто можна перевірити оперативну пам'ять на помилки в windows 7. Сподіваюся стаття буде Вам корисна. Пишіть відгуки в коментарях, діліться статтею в соц.сетях, буду Вам вдячний. Всім удачі!!!