Як перевірити зворотні посилання на сайт

  1. Якщо стаття була для Вас корисною, не соромтеся посилатися!

Стаття оновлена ​​і доповнена в 2014! Стаття оновлена ​​і доповнена в 2014

backlinks

Всім привіт!
Ні для кого не секрет, що просування сайту полягає не тільки з внутрішньої, а й з зовнішньої оптимізації. Деякі аспекти першої я вже піднімала в статті 7 рад по внутрішній оптимізації сайту , Тепер саме час поговорити про другий, зовнішньої оптимізації.

До зовнішньої оптимізації відноситься нарощування маси, так званий link building. Робиться це для збільшення трастовості сайту, а також для залучення трафіку. Способів багато: від покупки посилань до коментування dofollow блогів і т.д. У західному просуванні, до речі, вкрай популярні каталоги і соціальні закладки. Але зараз, з приходом пінгвіна багато що змінилося. Якщо раніше вважалося, що "посиланням сайт не зіпсуєш", то тепер неправильним підходом до отримання посилань можна загубити всі свої старання.

Щоб правильно продумати свою стратегію по нарощуванню посилальної маси, дуже корисно вивчити беклінки своїх (успішних!) Конкурентів. Так ось зараз я розповім про 4 безкоштовних сервісах, які допомагають вивчити зворотні посилання.

1. Почнемо з Вacklinkwatch .

Чесно кажучи, виглядає він не дуже. Але відкрити завісу таємничості над зворотними посиланнями цілком може. Тут показані посилаються і анкор, нічого зайвого. Зате і списку сторінок, на які ведуть посилання Ви тут теж не знайдете. Ще можете звернути увагу на атрибути nofollow і кількість зовнішніх посилань зі сторінки-донора (параметр OBL). Чим більше посилань на сторінці-донора, тим менше ваги отримує кожна з них.

2. Другий сервіс - це Linkpad

Другий сервіс - це   Linkpad

Як видно, тут є список посилань і анкоров. Все це можна експортувати і подивитися в Excel. Зверніть увагу на опції зліва: тут є можливість не тільки подивитися посилання на перевіряється сайт, але і ті посилання, які йдуть з нього.

Якщо Ви перевіряєте свій сайт, переконайтеся, що Ви не посилаєтеся на неякісні ресурси або на "як би якісні" сайти, на які Ви навіть і не збиралися посилатися. Остання картина іноді відбувається після установки чергового плагіна. Пам'ятається, знайшла я у себе в коді одного плагіна ліву посилання ... але це вже зовсім інша історія.

До цього йшлося про безкоштовні сервіси визначення зворотних посилань. Але є і платні. За хорошу якість потрібно платити, і з цим нічого не поробиш. Але чудово те, що іноді перевірити зворотні посилання на сайт можна, лише зареєструвавшись на пробну версію сервісу.

3. Так справи йдуть з Linkresearchtools

Пробна версія дається на 7 днів, і для її регістранціі не потрібно вводити даних картки (що особисто мене відлякує від багатьох інших сервісів). Зате за 7 днів Ви зможете насолодитися чудовими можливостями перевірки зворотних силок: дізнаєтеся, хто, як і з яких країн та посилається на перевіряється сайт, а також зможете згрупувати інформацію різними способами і експортувати її в Excel. Так що тут говорити: реєструйтеся - і самі побачите Пробна версія дається на 7 днів, і для її регістранціі не потрібно вводити даних картки (що особисто мене відлякує від багатьох інших сервісів)

4. Четвертий сервіс, з яким Ви можете перевірити зовнішні посилання - Ahrefs .

Четвертий сервіс, з яким Ви можете перевірити зовнішні посилання -   Ahrefs

На мій погляд, це просто шикарний сервіс, який показує велику картину того, що відбувається, включаючи недавно з'явилися і втрачені посилання. Так що зверніть увагу на опції зліва, я виділила їх на картинці. Для отримання ahrefs користуємося тієї ж схемою: реєструємося і вибираємо безкоштовну пробну версію, вона тут дається на 30 днів.

+ А тепер деякі доповнення!

  • Majesticseo.com - теж є безкоштовна тріальна версія, де можна перевірити беки.
  • Moz.com - обожнюю його, але для отримання безкоштовної версії потрібно вводити дані картки. Думаю, ці хлопці попередять Вас, перш ніж списати гроші після закінчення тріалу, але все ж я зазвичай так не реєструюся.
  • Беклінк за копійку - це платний російський сервіс. Але він досить дешевий (про що і "кричить" його назва)))
  • Панелі для Вебмастера Яндекса і Гугла. Ніколи не варто недооцінювати ці сервіси. Правда, скористатися ними Ви можете тільки якщо у Вас є до них доступ, що не спрацює при аналізі зворотних посилань конкурентів. Але свої аналізуйте сміливо. До речі, між кількістю зворотних посилань в Яндексі і Гуглі завжди є різниця, іноді досить істотна (зазвичай по Яндексу їх менше). Але це, швидше за все, обумовлено різними підходами пошукачів до підрахунку посилань.

Ось такими нехитрими методами можна дізнатися зворотні посилання на сайти конкурентів і на свій сайт. Останнє особливо важливо в епоху Пінгвіна. Ви можете також почитати мої статті про те, як знайти погані посилання , а потім як "видалити" їх в вебмайстрів Гугла .

Пам'ятайте, що завжди потрібно використовувати кілька сервісів, щоб отримати найбільш повну картину про зворотні посилання.

От і все. Якщо у вас виникли будь-які питання, задавайте їх у коментарях. Не забувайте оцінювати статтю і підписуватися на оновлення Блогу SEO сектанта !

Якщо стаття була для Вас корисною, не соромтеся посилатися!

Про автора

Христина. SEO-спеціаліст і інтернет-маркетолог, що не представляє свого життя без танців. Схиблена на біжутерії. Постійно намагається повністю почистити свою поштову скриньку, прочитавши всі листи. Ще жодного разу не вдавалося. Також автор блогу Marketing Syrup .