Як підніматися кар'єрними сходами?

  1. 1. Перша помилка, на думку деяких експертів, - це відсутність самореклами.
  2. 2. Друга помилка, що заважає кар'єрі, - це захисна поведінка.
  3. 3. Ще одна причина, яка заважає підніматися вгору по кар'єрних сходах, - зайва емоційність, нафс, який...
  4. 4. Четверта «помилка» чимось схожа з першою, вірніше вони наслідок один одного - це страх.
  5. 5. Ще одним пунктом в низці кар'єрних помилок експерти називають нашу негативну налаштованість буквально...
  6. 6. Брехня страшніше боягузтва і скупості.
  7. 7. Люди зазвичай звертають увагу на відповідність слова і вчинку.
  8. 8. Бути в ногу з часом - то, що сьогодні обов'язково має бути присутнім в наборі професійних якостей.

Борознячи простори інтернету, знайшла цікаву статтю, присвячену питанням просування по кар'єрних сходах. У ній резюмував основні помилки, які робить людина при виконанні своєї діяльності. Але якщо вже ми позиціонуємо себе мусульманами, які прагнуть зберігати все те, що нам наказано, то виникло бажання порівняти, наскільки взагалі поняття кар'єри може бути застосовано в Ісламі, і якщо так, то як правильно підніматися по її сходинках, і так чи помилкові деякі наші дії, коли ми, бажаючи приборкати свій нафс, скромно приховуємо свої здібності, або все ж подібні прояви дійсно заважають знайти заслужену нагороду ... Загалом, спробуємо розібратися, будувати чи не будувати кар'єру і які особливості для жінок в такій непростій сит уаціі.

Вперше людина замислюється про те, чи хороші у нього справи на роботі, коли виявляє, що вже років 10 обіймає посаду офісного клерка, при цьому досить відповідального, але якому так і не підняли зарплату або так і не доручили виконання важливого завдання. Ще гостріше ці думки проявляються на тлі процвітаючого сусіда по офісу: начебто і не такий він і свідомий в роботі, але ось у нього все складається якнайкраще. Отже, ведені чи заздрістю, чи то бажанням особистісного зростання, ми аналізуємо самих себе.

1. Перша помилка, на думку деяких експертів, - це відсутність самореклами.

Перша помилка, на думку деяких експертів, - це відсутність самореклами

Ми приходимо на роботу рівно за розкладом, часом відмовляючи собі в чашці чаю, не кажучи вже про обід, працюємо на благо фірми, корп ночами над звітами, зрікаємось сімейних справ, і все це мовчки! І наше керівництво навіть не здогадується, хто ж так блискуче виконав роботу, що комар носа не підточить! А ми в цей час скромно поплескувати себе по плечу, радіючи власним досягненню, і знову - мовчки. А це як раз і є ті перші камені спотикання, розкидані по нашій кар'єрній драбині і так заважають нам по ній піднятися. Нам радять в такій ситуації робити все, щоб керівник знав про всі наші досягнення, навіть самих незначних.

Але якщо розібратися з точки зору Ісламу, то виникає питання: адже самореклама - це добриво для нафс. Нам так важко буває з ним боротися, а тут таке досягнення - і все дарма ?!

Однак всьому, як мені здається, є пояснення. По-перше, добре працювати і бути задоволеним своєю роботою не є порушення Шаріату; по-друге, якщо нам доручають роботу і ми з нею справляємося, то почути на свою адресу схвальне «молодець!» теж не соромно при вияв хвали Всевишньому і усвідомленні, що це Він вам допоміг, тим більше що це дасть додатковий поштовх нашому розвитку, дозволить накопичити досвід у вирішенні деяких стратегічних завдань фірми.

2. Друга помилка, що заважає кар'єрі, - це захисна поведінка.

Друга помилка, що заважає кар'єрі, - це захисна поведінка

Якщо ви займаєте оборонну позицію, коли чуєте невтішні слова про вашу роботу, то ви ставите хрест на своїй кар'єрі. Багато людей не хочуть мати справу з тими, хто не може спокійно сприймати адекватну критику на свою адресу. Це призводить до того, що ваш бос перестає давати поради, як поліпшити роботу, і не розглядає вас як кандидата на підвищення. Напевно, все ж варто погодитися: мало кому, а керівнику тим більше, сподобається, коли критика, яку він видає, не береться, більш того, її намагаються спростувати. Однак варто розібратися, оскільки начальник не завжди істина в останній інстанції, так і критикувати можна по-різному.

Що говорить Іслам з цього приводу? Однозначно можна сказати наступне. Якщо критика стосується твоєї роботи, причому вона конструктивна, в ній не присутні образи, то працівник зобов'язаний її сприймати і негайно виправлятися. А що робити, якщо начальник, м'яко кажучи, лає просто так? .. Іслам закликає нас проявляти терпіння - це ключ до всіх дверей. Яхья ібн Муаз ар-Рази (нехай буде задоволений ним Аллах), згадуючи про методи виховання нафс, говорив: «... переносячи труднощі від людей (проявляючи терпіння), людина досягає своїх цілей». Будемо завжди тримати цей «ключик» в своїй зв'язці!

3. Ще одна причина, яка заважає підніматися вгору по кар'єрних сходах, - зайва емоційність, нафс, який спонукає нас вершити необдумані вчинки.

Ще одна причина, яка заважає підніматися вгору по кар'єрних сходах, - зайва емоційність, нафс, який спонукає нас вершити необдумані вчинки

Ну що ж, з цим стикався кожен з нас хоча б раз у житті - стрімкий відхід з робочого місця через неприємну репліки начальника або категоричну відмову від пропозиції працювати на новій посаді. А психологи все частіше говорять про те, що необдумане і імпульсивне рішення може дуже зашкодити кар'єрі. Рішення, пов'язані з роботою, безпосередньо відображаються на вашому гаманці, репутації і рівні життя. Хоча в ряді випадків від цього може виграти наша нервова система.

Тепер, відсунувши емоції в сторону, подивимося на такі ситуації через діамант Ісламу, і його блискуча огранювання дозволить нам побачити в усьому цьому нові грані. Керівник, яким би він не був, - теж людина, такий же раб Аллаха, а значить, йому властиві злість, агресія та інші неприємності. Звичайно, важко в момент, коли тебе ставлять в дуже скрутне становище, проявляти витримку, але писати заяву про звільнення вже точно не варто. Здається, що буде набагато розумніше підійти до свого начальника і з воістину чарівного слова «Бісмілля» почати розмову. Безумовно, кожна така ситуація індивідуальна, але універсальним рецептом буде все те, що нам рекомендує Іслам: зробити обмивання, зробити суннат-намаз, зробити дуа за цього начальника - і ось побачите, злість піде. Кожен наш крок на роботу в ім'я Аллаха, слідуючи Його велінням заробляти собі і своїй родині на прожиток, неодмінно оцінить Наіщедрейшій! Ібн Умар (нехай буде задоволений ним Аллах) передає прекрасний хадис від Пророка (мир йому і благословення), в якому сказано: «Воістину Аллах любить кожного віруючого, що займається своїм ремеслом (професією) для своєї родини, і не любить неробу, який робить ні мирську, ні ахіратскую роботу »(див. в книзі« Маджмау аз-Заваід », № 62/4).

4. Четверта «помилка» чимось схожа з першою, вірніше вони наслідок один одного - це страх.

Можна подумати, що людина, який «не висовується», швидше за отримує підвищення, але в реальності нерішучість і боязкість частіше негативно відбиваються на кар'єрі Можна подумати, що людина, який «не висовується», швидше за отримує підвищення, але в реальності нерішучість і боязкість частіше негативно відбиваються на кар'єрі. Якщо ви впевнені, що рішення неправильне, або проект рухається до катастрофічного кінця, або, нарешті, ви давно заслужили підвищення зарплати, хороший керівник буде радий вашій сміливості. Співробітник зобов'язаний виконувати свої трудові обов'язки добре, чесно, відповідально, не для того, щоб вислужитися, а дійсно з любов'ю ставитися до своєї роботи, і керівництво це неодмінно оцінить. Однак начальство не завжди може бути в курсі всього, тому набратися сміливості і підійти до начальства, щоб розповісти про свої проекти, або попередити про загрозу, що насувається, або обґрунтовано поділитися своїми думками щодо підвищення зарплати. Важливо розуміти, що яким би не виявилося рішення з цього питання - ми повинні сподіватися на Аллаха і боятися повинні тільки Його, ніяким чином не опускаючи голову, серце і душу ні перед одним начальником.

5. Ще одним пунктом в низці кар'єрних помилок експерти називають нашу негативну налаштованість буквально на все, в першу чергу в робочі будні.

Якщо ви постійно незадоволені новим проектом, внутрішніми правилами компанії або будь-якими рішеннями вашого начальника, то ви, швидше за все, створюєте не надто приємну атмосферу для ваших колег. Те ж саме відноситься і до чорного гумору: якщо ви з сарказмом жартуєте про босі або співробітника в іншому відділі, то дуже скоро придбаєте репутацію злого і неприємної людини.

З цим залишається тільки погодитися - Іслам вчить нас завжди і в усьому проявляти гостинність, доброзичливість. А коли ми на роботі самі собі створюємо сонячний настрій, то навіть саме кілке зауваження нашого шефа може здатися не таким жахливим, адже у начальства теж може бути поганий настрій, постарайтеся входити в положення кожного, в помірних дозах. А усміхнений чоловік, з розумінням відноситься до проблем оточуючих, може бути тільки на хорошому рахунку, тим більше у керівництва.

6. Брехня страшніше боягузтва і скупості.

Брехня страшніше боягузтва і скупості

Від Сафван бін Суйі (нехай буде задоволений ним Аллах) передається: «Пророка (мир йому і благословення) запитали:" Чи може мусульманин бути боягузливим? "Він відповів:" Може ". Далі йому задали питання: "Чи може мусульманин бути скупим? "-" Так, може ", - відповідав Пророк (мир йому і благословення). І нарешті пішов питання: "А чи може мусульманин бути брехуном? "Пророк (мир йому і благословення) відповів:" Ні, ніколи "» (імам Байхакі). З цього хадиса ми розуміємо, що брехня страшніше боягузтва і скупості.

Говорячи сьогодні про наші помилки в кар'єрному просуванні, можна з упевненістю сказати, що якщо вас викрили у брехні, нехай навіть незначної, то вам більше не будуть довіряти, і це ставлення буде практично неможливо змінити. Ви можете бути стовідсотково чесним в наступні три роки, але вас, тим не менш, будуть вважати людиною, якій не можна довіряти. Заробити чесне ім'я на роботі, серед великого колективу, бути на хорошому рахунку - справа всього життя, і часом одна маленька брехня може перекреслити абсолютно всі наші добрі справи. Іслам забороняє нам брехати незалежно від того, знаходимося ми в мечеті або в офісі. Бути чесним із самим собою і з усіма оточуючими - ще одна сходинка вгору до успіху в роботі, до забезпечення своєї сім'ї, до самовиховання, і найголовніше - до достатку Аллаха.

7. Люди зазвичай звертають увагу на відповідність слова і вчинку.

Люди зазвичай звертають увагу на відповідність слова і вчинку

Тому, якщо ви щось обіцяєте, нехай навіть саму дрібниця, як, наприклад, передача документа в інший відділ, обов'язково виконайте це. Стримуючи слово, ви створюєте собі репутацію людини, на якого можна покластися. Самоорганізація має бути присутня всюди, і Іслам нас цьому вчить, відповідальність за доручену нам справу - понад усе. Проявіть себе в цій якості, і підвищення по службі не змусить себе довго чекати.

8. Бути в ногу з часом - то, що сьогодні обов'язково має бути присутнім в наборі професійних якостей.

Ви можете думати, що успішно справляєтеся зі своїми обов'язками і вам не треба осягати останні технології і нові методи роботи. Однак якщо ви чините опір нововведенням, то ви незабаром опинитеся позаду своїх колег і будете підраховувати свої збитки на тих же старих рахунках. Не варто заперечувати науково-технічний прогрес, автоматизація робочого місця не відкидає вашої присутності там, вона лише допомагає краще виконувати свою роботу і, можливо, навіть навчитися бути оперативним, що теж буде оцінено по достоїнству вашим керівництвом.

А на завершення хочеться окремим рядком сказати про жінку на роботі. Безсумнівно, найголовніша кар'єра жінки - це її сім'я, але і працювати їй не заборонено, якщо робота не виходить за рамки Шаріату. Є приклади в історії праведних предків, коли, наприклад, Умар ібн Хаттаб (нехай буде задоволений ним Аллах) призначив жінку аш-Шифа бинту Абдулла головною за підрахунками на ринку.

Є правила, дотримуючись яких жінка може бути не просто успішний на роботі, а й заслужити задоволеність Аллага. Вони нам відомі, але повторення - це теж запорука успішної кар'єри.

Отже, ось основні необхідні правила, яких слід дотримуватися мусульманкою на роботі:

- хіджаб ;

- прикрашати;

- Не змішувати з чоловіками;

- сама робота повинна бути халяль.

А з огляду на той факт, що є різні думки щодо жінки як начальника, то тут теж є умови, наприклад відповідний вік. А в цілому, незалежно від того, жінка це чи чоловік, - керівник повинен відповідати цьому відповідальному звання.

А в цілому, незалежно від того, жінка це чи чоловік, - керівник повинен відповідати цьому відповідальному звання

Ось такий нехитрий набір правил здатний допомогти нам у побудові своєї кар'єрної драбини. Звичайно, комусь справедливо може здатися, що написати легко, а як втілити в життя? Керуючи персоналом або підкоряючись керівництву, важливо і тій і іншій стороні пам'ятати про одне: Аллах нас бачить і чує завжди і всюди. Кожна помилка - це досвід, а досвід безцінний, він веде до знань, а тому будемо отримувати знання, сподіваючись на милість і підкоряючись волі нашого Творця.

Високоповажний шейх Саїд-Афанді (та змилується над ним Аллах) говорив: «Я раджу вам бути правдивими, чистими в своїх помислах, і тоді у вас все вийде, ви будете потрібні людям. Працюйте чесно, і тоді, іншааЛлах, все у вас буде добре ». Як же прекрасні і правдиві ці слова!

Удачі кожному з нас на робочому місці! Нехай Аллах допоможе нам відповідати словами шейха і виконувати свої обов'язки так, щоб у нашого керівництва було тільки одне бажання - подякувати Аллаха за такого хорошого працівника. Амін!

Айша Ахмедова

Нам так важко буває з ним боротися, а тут таке досягнення - і все дарма ?
Що говорить Іслам з цього приводу?
А що робити, якщо начальник, м'яко кажучи, лає просто так?
Звичайно, комусь справедливо може здатися, що написати легко, а як втілити в життя?