Як почистити і розвантажити оперативну пам'ять комп'ютера на Windows 7

 1. Що таке оперативна, фізична і відеопам'ять
 2. Як подивитися, чим зайнята оперативка
 3. Як звільнити оперативну пам'ять комп'ютера
 4. Закрити непотрібні програми і додатки
 5. Закриття фонових процесів і служб
 6. Чистка параметрів автозавантаження
 7. Перезапуск Windows Explorer
 8. Видалення шкідливого ПЗ
 9. Чистка вінчестера комп'ютера
 10. Відео: як розвантажити оперативну пам'ять
 11. Wise Memory Optimizer
 12. nCleaner
 13. CleanMem
 14. VC RamCleaner
 15. MemoryCleaner
 16. RAM Memory Cleaner and Optimizer
 17. Як не засмічувати оперативну пам'ять комп'ютера
 18. Як почистити віртуальну пам'ять
 19. Відео: як працювати з віртуальною пам'яттю

Оперативна пам'ять є найважливішою складовою будь-якого комп'ютера або ноутбука. Більшою мірою вона визначає швидкість роботи пристрою і, відповідно, чим більше ОЗУ буде встановлено на комп'ютері, тим краще і простіше той буде працювати. Підвищити продуктивність комп'ютера можна збільшенням фізичного обсягу пам'яті, але в Windows 7 того ж результату можна дещо іншими способами, наприклад, почистити.

Що таке оперативна, фізична і відеопам'ять

Всі операції з інформацією здійснює центральний процесор комп'ютера, причому він робить це тільки з тієї, яка міститься в оперативному запам'ятовуючому пристрої. Сюди завантажується безліч різної інформації, в тому числі проміжні результати різноманітних обчислень і поточні дані. Буквально всі операції, які виконує комп'ютер, мають на увазі звернення до оперативної пам'яті і її подальше використання. Таким чином можна зробити простий висновок - все, що ви робите на комп'ютері, так чи інакше, може споживати ресурси ОЗУ. Завдяки цьому стає ясно, чому комп'ютери з невеликою кількістю оперативної пам'яті працюють набагато гірше, ніж інші пристрої, що володіють великими ресурсами.

Крім оперативного пам'яті, є ще кілька видів пам'яті, це фізична і відеопам'ять.

Якщо ви поглянете на системні показники, які відображають кількість ОЗУ, то напевно здивуєтеся, адже там буде вказано трохи менший обсяг, ніж ви встановили. Деякий обсяг оперативної пам'яті система автоматично резервує для фунционирования центрального процесора. Як правило, цей обсяг - не дуже великий, але є обов'язковим для роботи «мозку» персонального комп'ютера. Саме ця частина називається фізичною пам'яттю пристрою.

Кожен відеоадаптер має своєю пам'яттю. По суті - це та ж оперативна пам'ять, тільки встановлена ​​на окремий компонент комп'ютера, яка виконує функцію передачі зображення на монітор. На відміну від традиційних планок ОЗУ, кожну з яких власник ПК може самостійно замінити (додати, прибрати деякі або замінити їх), відеопам'ять є незнімної. В результаті збільшити обсяг такої пам'яті можна тільки шляхом заміни старого відеоадаптера на новий або покупкою додаткової відеокарти.

Як подивитися, чим зайнята оперативка

Операційна система Windows 7 може показувати користувачеві інформацію про те, чим в поточний момент часу зайнята оперативна пам'ять комп'ютера. Все це можна переглянути самостійно, без додаткових інструментів, скориставшись системними, вбудованими можливостями. У цьому користувачам допоможе «Диспетчер завдань». Його можна відкрити двома способами: Натиснути на клавіатурі комбінацію клавіш Ctrl + Alt + Del і в меню вибрати додаток «Диспетчер завдань». Клацнути правою кнопкою миші на «Панелі задач» і вже там вибрати «Диспетчер завдань».

За замовчуванням, програма автоматично відкриває користувачу вкладку «Швидкодія». Тут можна подивитися на завантаженість центрального процесора в поточний момент часу, на те, як сильно він використовується запущеними програмами, а також поглянути на хронологію використання фізичної пам'яті. У деяких випадках це може знадобитися. Проте, тут представлений лише графік завантаження окремих елементів системи, а більш точну та детальну інформацію користувачі можуть знайти у вкладці «Процеси».

У «Процесах» вказується вся інформація про запущені додатках на комп'ютері, в тому числі навіть ті процеси, які з'явилися в результаті збоїв. У крайньому лівому стовпчику можна подивитися назва процесу, в передостанній кількість зайнятої тим чи іншим процесом оперативної пам'яті, а в крайній правій - докладний опис. Таким чином ви можете поглянути на таблицю і впорядкувати всі процеси, наприклад, за кількістю споживаних ресурсів і при необхідності завершити їх.

Як звільнити оперативну пам'ять комп'ютера

ОЗУ часто є дефіцитним ресурсом для безлічі додатків. Деякі з них користувач запускає цілком свідомо, а інші починають працювати по «волі» системи або через автозавантаження. Не варто забувати і про те, що існують такі додатки, які усвідомлено шкодять пристрою, можуть споживати значну частину системних ресурсів - шкідливе програмне забезпечення. Як би там не було, всі вони споживають оперативну пам'ять, тому користувачеві необхідно регулярно проводити очищення оперативної пам'яті.

Закрити непотрібні програми і додатки

Найпростіший спосіб очищення ОЗУ полягає у відключенні різних програм і додатків.

Найпростіший спосіб очищення ОЗУ полягає у відключенні різних програм і додатків

Закриваємо активні додатки

Таким чином можна звільнити деяку частину фізичної пам'яті. Всі активні програми і додатки операційна система Windows 7 відображає у вигляді спеціальних іконок, розташованих в нижній частині екрана, на «Панелі задач». Завдяки новому інтерфейсу Aero, який з'явився ще в ОС Windows Vista, користувач може з легкістю переглянути робочий вид вікон. Таким чином можна зрозуміти - в яких вікнах залишилася важлива, незбережену інформацію. Всі ті додатки, в яких ви зараз не потребуєте, можете відключити і збільшити швидкодію, звільнити пам'ять комп'ютера, а для цього достатньо натиснути на хрестик, розташований у верхній частині активного вікна.

Окремо слід згадати про роботу веб-браузерів. Справа в тому, що кожна нова вкладка, яку ви відкриєте в браузері, представляє для системи окремий процес. Таким чином, якщо кількість таких вкладок буде великим, а обсяг оперативної пам'яті, навпаки, маленьким, то швидкодія вашого комп'ютера значно погіршиться. Якщо вам зараз браузер взагалі не потрібен, то закрийте його повністю. Якщо ж потребуєте тільки в якихось окремих вкладках, то залиште їх, а решта приберіть. Наприклад, часто буває так, що користувачі вводять запит в пошуковик і залишають цю вкладку відкритою. Вона теж буде використовувати системні ресурси, тому переконайтеся, що всі ті вкладки, які вам не потрібні - відключені.

При необхідності, користувачі можуть скористатися «Диспетчером завдань», щоб відключити активні програми. Для цього потрібно:

 1. Натиснути правою кнопкою миші на «Панелі задач»;
 2. У меню вибрати пункт «Диспетчер завдань»;

  Клацаємо на «Панелі задач» і вибираємо «Запустити диспетчер задач»

 3. Перейти у вкладку «Програми».

  У «Диспетчері завдань» відкриваємо вкладку «Програми»

Тут будуть відображатися всі активні завдання, в тому числі і ті, які неможливо закрити простим натисканням на «хрестик» в правому верхньому кутку вікна (завислі застосування). Намагайтеся використовувати цей спосіб тільки тоді, коли якісь програми на вашому комп'ютері зависли і не відповідають на дії.

Пам'ятайте, що у такий спосіб відключення додатків краще не зловживати. У цьому випадку - це аварійне відключення програми і, природно, деякі дані можуть не зберегтися. Крім того, такий спосіб відключення може викликати проблеми при подальшому запуску програми.

Закриття фонових процесів і служб

Деякі види програм та програм працюють в так званому фоновому режимі і споживають оперативну пам'ять. Як правило, активного вікна у них немає. Весь їх інтерфейс або згортається в трей, або зовсім не помітний. Тим не менш, це не говорить про те, що вони не споживають системні ресурси. Часто саме вони стають причиною зниження швидкодії персонального комп'ютера, погіршення його працездатності. Тому рекомендується хоча б іноді перевіряти всі процеси. Для цього слід:

 1. Натиснути правою кнопкою миші на «Панелі задач»;
 2. У меню вибрати пункт «Диспетчер завдань»;

  Клацаємо на «Панелі задач» і вибираємо «Запустити диспетчер задач»

 3. Перейти у вкладку «Процеси».

  У «Диспетчері завдань» відкриваємо вкладку «Процеси»

Тут будуть відображатися всі активні процеси. Будьте уважні - не вимкнете системні процеси, так як це може привести до проблем в роботі комп'ютера. Якщо ви поняття не маєте про те, що саме можна відключати, а що - ні, то погляньте на назву самого процесу. Як правило, воно ідентичне найменуванню додатки або дуже схоже на нього. Побачите знайомі, непотрібні процеси, тоді сміливо відключайте їх.

Користувачі ПК рідко звертають увагу на запущені служби. Вони, поряд з іншими додатками і процесами споживають ресурси, а саме - займають фізичну пам'ять комп'ютера. Деякі з служб є системними, відключення яких може призвести до проблем, але є й ті, які можна відключити без проблем. Переглянути список всіх служб, які працюють на комп'ютері можна наступним чином:

 1. Відкрийте меню «Пуск» і виберіть «Панель управління»;

  У меню «Пуск» відкриваємо "Панель управління»

 2. Знайдіть параметр «Адміністрування» і відкрийте його;

  В «Панелі управління» відкриваємо «Адміністрування»

 3. З'явиться список пункт «Служби», який нам і потрібен;

  У «Адмініструванні» знаходимо і запускаємо «Служби»

 4. Серед всіх служб вибираєте ті, які вам потрібно відключити, натискаєте правою кнопкою миші і вибираєте «Зупинити».

Як тільки ви клацніть по «Службам», відкриється спеціальне вікно, де буде відображатися повна інформація про ту чи іншу службу на комп'ютері. Без сумнівів можете відключити такі види служб: «Допоміжна служба IP», так як вона просто марна на домашньому комп'ютері і не має ніякої практичної цінності. «Вторинний вхід в систему» ​​- бажано відключити з міркувань безпеки. «Клієнт відстеження зв'язків, що змінилися» - служба, яка звичайному користувачеві зовсім не знадобиться. «Виявлення SSDP» - необхідно включати тільки в тому випадку, якщо у вас є пристрої, підключені до комп'ютера по протоколу SSDP. «Пошук Windows (Windows Search)» - служба необхідна тільки в тому випадку, якщо ви занадто активно користуєтеся пошуком по комп'ютеру. «Факс» - службу можна залишити активної тільки якщо ви користуєтеся комп'ютером як факсом.

Чистка параметрів автозавантаження

Автозавантаження виконується відразу ж після запуску графічної оболонки. В цьому випадку всі програми, додатки, включені в список автозавантаження, будуть за списком завантажуватися в оперативну пам'ять комп'ютера. Зазвичай тут прописуються різні антивірусні програми, що забезпечують безпеку користувача під час роботи в мережі, поштові додатки (месенджери), браузери, а також шкідливі програми, за умови, що вони є на комп'ютері і не були упізнані ніяким антивірусним ПЗ. Якщо користувач не буде регулярно перевіряти параметри «Автозавантаження», то з часом там може зібратися безліч непотрібних додатків, які будуть частково споживати ресурси оперативної пам'яті.

Найбільш ефективний спосіб очищення автозавантаження полягає в зміні конфігурації системи. Для її запуску слід:

 1. Натиснути на клавіатурі клавіші Win + R;
 2. У рядку вписати назву програми msconfig;

  У вікні запускаємо утиліту msconfig

 3. Перейти у вкладку «Автозавантаження».

  У «Зміни системи» відкриваємо вкладку «Автозавантаження»

Тут будуть відображатися всі програми і додатки, які запускаються автоматично з операційною системою. Все незнайомі найменування ви можете без проблем відключити.

Зверніть увагу на те, що в «Автозавантаженні» можуть прописуватися системні утиліти, відключення яких може призвести до збоїв під час роботи комп'ютера. Тому будьте уважні.

Перезапуск Windows Explorer

Звільнити невелику частину оперативної пам'яті можна якщо заново запустити процес Windows Explorer. Він являє собою не що інше, як призначений для користувача інтерфейс (меню пуск, вікна та ін.). Спочатку вам доведеться відключити його, а потім заново прописати в спеціальній рядку і запустити. Таким чином ви вивільните деяку частину оперативної пам'яті. Для цього вам буде необхідно виконати наступне:

 1. Натиснути правою кнопкою миші на «Панелі задач»;
 2. У меню вибрати пункт «Диспетчер завдань»;

  Клацаємо на «Панелі задач» і вибираємо «Запустити диспетчер задач»

 3. Перейти у вкладку «Процеси»;

  У «Диспетчері завдань» переходимо у вкладку «Процеси»

 4. У списку всіх процесів знайдіть explorer.exe;

  У списку знаходимо і відключаємо процес explorer.exe

 5. Виділіть її та натисніть на кнопку «Завершити процес».

Після цього повинен прірву весь інтерфейс операційної системи, але не турбуйтеся - все йде так, як треба. Наступним кроком буде повторний запуск процесу:

 1. У «Диспетчері завдань» відкрийте вкладку «Програми»;

  Запускаємо «Диспетчер управління» і відкриваємо вкладку «Програми»

 2. Натисніть на кнопку «Нова задача»;

  Натискаємо кнопку «Нова задача» і запускаємо explorer.exe

 3. У вікні введіть ім'я процесу explorer.exe і підтвердіть дію.

Всі ікони, інтерфейс відразу ж повернуться на місце, а при цьому деяка частина оперативної пам'яті вашого комп'ютера звільниться.

Звільнити невелику частину пам'яті можна за допомогою команди regedit - очищення системного реєстру. Для цього потрібно:

 1. Натиснути на клавіатурі клавіші Win + R;
 2. У рядку вписати назву програми regedit.

  У вікні вводимо команду regedit

З'явиться спеціальне вікно редактора реєстру, де вам належить, переміщаючись по ньому, знайти:

 • HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run;
 • HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ RunOnce;
 • HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run;
 • HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run Once;

  У реєстрі шукаємо зазначені папки і видаляємо знайдені там фрагменти

У всіх цих каталогах розташовуються ярлики програмного забезпечення, яке запускається автоматично, без участі користувача. Вони розташовуються в розділі справа.

Будьте уважні, тому що зміна даних в реєстрі вимагає певної кваліфікації та обережності. Видалення важливих системних компонентів може призвести до збоїв в роботі комп'ютера.

Видалення шкідливого ПЗ

Трохи вище вже було сказано про те, що деякі різновиди шкідливих програм можуть споживати виключно системні ресурси. Інші, менш небезпечні просто використовують оперативну пам'ять для своєї роботи. У будь-якому випадку боротися з цими напастями необхідно, щоб повернути комп'ютер до попереднього стану. Виявити і видалити шкідливе програмне забезпечення можна за допомогою антивірусів. Благо, сьогодні розробники пропонують безкоштовні версії, з обмеженим функціоналом, але навіть так вони в повній мірі здатні захистити комп'ютер від загроз ззовні. Для сканування і видалення вірусів, достатньо:

 1. Відкрити антивірус;
 2. Запустити сканування;

  Скануємо комп'ютер на віруси і видаляємо їх

 3. Видалити знайдені файли.

Чистка вінчестера комп'ютера

Жорсткого диска комп'ютера часто доводиться нелегко. На ньому може зберігатися величезна кількість даних, в тому числі і вже ті, які не використовує жодна програма або додаток. Все це з часом може призводити до погіршення працездатності комп'ютера. До того ж саме на жорсткому диску заздалегідь блокується певний обсяг для зберігання файлу підкачки, який інакше називається віртуальною пам'яттю. Система вдається до її використання в тому випадку, якщо ресурсів ОЗУ вже недостатньо. Тоді інформація записується в віртуальну пам'ять і згодом все необхідне береться звідти, але для ефективної роботи необхідно, щоб на жорсткому диску мав достатню кількість вільного простору. Саме тому фахівці рекомендують регулярно видаляти невикористовувані програми, чистити кошик і позбавлятися від застарілих файлів. Крім того, рекомендується виконувати дефрагментацію жорсткого диска. Вона скомпонує всі необхідні файли і папки в конкретні розділи на жорсткому диску, що дозволити системі в подальшому набагато швидше і простіше знаходити їх, не завантажуючи при цьому оперативну пам'ять або віртуальну. Зробити це можна в такий спосіб:

 1. Відкрийте «Комп'ютер»;
 2. Виберіть потрібний диск і натисніть на ньому правою кнопкою миші;
 3. У випадаючому меню натисніть на «Властивості»;

  Вибираємо диск для дефрагментації і запускаємо «Властивості»

 4. Перейдіть у вкладку «Сервіс» та натисніть кнопку «Виконати дефрагментацію».

  Відкриваємо вкладку «Сервіс» і натискаємо «Виконати дефрагментацію»

Відео: як розвантажити оперативну пам'ять

Спеціальні програми для очищення оперативної пам'яті

Якщо ви з якоїсь причини турбуєтеся, що можете нашкодити своєму комп'ютера, наприклад, видалити якісь потрібні файли або закрити системні процеси, то можете скористатися програмним забезпеченням. Воно володіє всім необхідним функціоналом для очищення і розвантаження оперативної пам'яті.

Ця програма представляет собою цілий комплекс налаштування для роботи з операційною системою. З ее ж с помощью Користувачі могут очіщаті оперативну пам'ять комп'ютера від непотрібних Даних. Розробник поставляються Цю програму в двох варіаціях - платна и безкоштовна. У Першому випадка функціонал буде Дещо багатші, но в іншому ви отрімаєте ту ж можлівість розвантаження оператівної пам'яті, причому абсолютно безкоштовно. Слід зазначити, що в безкоштовній версії є не найприємніші «сюрпризи» у вигляді додатково встановлюються програм. Тому при інсталяції слід вказати «Вибіркову установку» і прибрати все зайве, щоб не засмічувати свій комп'ютер ще більше. Якщо ви недосвідчений користувач, то можете змінити інтерфейс на «Спрощений». У режимі «Експерта» можете вказати всі ті дані, які будуть піддані ретельній перевірці. Змініть параметри на свій розсуд і натисніть на кнопку «Перевірити». Після того як ця процедура завершиться, натисніть «Виправити» і ви отримаєте той результат, який хотіли.

Розвантажуємо ОЗУ через Advanced SystemCare

Слід зазначити, що в якому б режимі ви не проводили перевірку, зайва інформація з оперативної пам'яті все одно буде видалена програмою і ви звільните значну частину ОЗУ.

Wise Memory Optimizer

Wise Memory Optimizer - вже не така професійна програма, але все ж дозволяє проводити всі необхідні маніпуляції над оперативною пам'яттю. Вона безкоштовна і має російську локалізацію, так що будь-хто може без проблем скачати і встановити її на свій персональний комп'ютер. Ніяких особливих знань і навичок для роботи з цією програмою вам не буде потрібно. Ви можете завантажити портативну версію програми, яка не вимагає установки, але виконує всі ті ж функції. Для очищення і розвантаження оперативної пам'яті досить запустити додаток і натиснути на кнопку «Оптимізувати». Після завершення процедури бажано перезавантажити персональний комп'ютер, і ви відразу помітите, наскільки швидше і краще він став працювати.

Після завершення процедури бажано перезавантажити персональний комп'ютер, і ви відразу помітите, наскільки швидше і краще він став працювати

Оптимізуємо роботу ОЗУ через Wise Memory Optimizer

nCleaner

Це безкоштовний додаток, поряд з іншими дозволяє власнику ПК оптимізувати власний пристрій, причому не тільки шляхом звільнення оперативної пам'яті. Вона може видаляти тимчасові і непотрібні файли, які не використовуються ніякими додатками, видаляти дані з реєстру і чистити інформацію в ОЗУ. Для очищення оперативної пам'яті досить вибрати пункт «Знайти сміття» (Find Junk), натиснути на кнопку «Аналіз» (Analyze) і дочекатися закінчення процедури.

Для очищення оперативної пам'яті досить вибрати пункт «Знайти сміття» (Find Junk), натиснути на кнопку «Аналіз» (Analyze) і дочекатися закінчення процедури

Розвантажуємо ОЗУ через nCleaner

CleanMem

Це одна з найпростіших утиліт, що дозволяють проводити очищення оперативної пам'яті. Ніяких сторонніх функцій вона не має, тому займає мінімум простору на жорсткому диску. У налаштуваннях програми користувач може змінювати параметри відображення процесів, значка програми в треї і змінювати інші малозначні параметри. Мабуть, найважливішою особливістю програми можна назвати те, що вона буде працювати в автоматичному режимі. Вам не доведеться регулярно запускати перевірку ОЗУ своїми руками. Вона кожні тридцять хвилин буде впроваджуватися в оперативну пам'ять, шукати заховані і зарезервовані дані і розвантажувати їх, причому все це буде відбуватися автоматично після установки.

Вона кожні тридцять хвилин буде впроваджуватися в оперативну пам'ять, шукати заховані і зарезервовані дані і розвантажувати їх, причому все це буде відбуватися автоматично після установки

Очищення оперативної пам'яті через CleanMem

VC RamCleaner

VC RamCleaner - аналог попередньої утиліти. Це теж невелике і просте додаток, що використовується суто для очищення і розвантаження ОЗУ. Після запуску утиліти ви отримаєте інформацію про максимальному обсязі ОЗУ на комп'ютері і використовується в даний момент. Натисніть на кнопку Clean System Memory, і ви відразу ж, після закінчення процедури очищення, отримаєте бажаний результат. Процедуру можна виконувати власноруч або вказати в налаштуваннях прийнятний інтервал часу, після закінчення якого програма автоматично зробить повторний аналіз системи.

Процедуру можна виконувати власноруч або вказати в налаштуваннях прийнятний інтервал часу, після закінчення якого програма автоматично зробить повторний аналіз системи

Очищення пам'яті ОЗУ через VC RamCleaner

MemoryCleaner

Програма так само, як і інші володіє простим інтерфейсом, не займає надто багато місця на вінчестері і дозволяє робити розвантаження оперативної пам'яті. Після запуску вам буде досить натиснути на кнопку Start, запуститься процедура перевірки і очищення. Результати та історію перевірок можна подивитися у відповідній вкладці. Утиліта показує актуальну інформацію за обсягом оперативної пам'яті, використаній кількості і очищеного.

Утиліта показує актуальну інформацію за обсягом оперативної пам'яті, використаній кількості і очищеного

Розвантаження пам'яті ОЗУ через додаток MemoryCleaner

RAM Memory Cleaner and Optimizer

Така ж проста у використанні, маленька програма, яка підійде кожному користувачеві. Після установки і запуску, з'явиться вікно, де з'явиться відповідна інформація по споживаним системних ресурсів на поточний момент часу. Незважаючи на гадану простоту утиліти, вона дозволяє звільняти не тільки ОЗУ, але також і центральний процесор. Для цього достатньо клікнути на кнопку Start Optimizer. Ви можете згорнути програму в трей і не завершувати процес, тоді утиліта систематично буде впроваджуватися в оперативну пам'ять пристрою і регулярно звільняти її від непотрібної інформації.

Ви можете згорнути програму в трей і не завершувати процес, тоді утиліта систематично буде впроваджуватися в оперативну пам'ять пристрою і регулярно звільняти її від непотрібної інформації

Оптимізуємо роботу ОЗУ через інтерфейс програми RAM Memory Cleaner

Як не засмічувати оперативну пам'ять комп'ютера

Щоб не захаращувати ОЗУ комп'ютера, досить регулярно стежити за тим, які програми у вас відкриті. Якщо якесь запущене застосування вам зараз не потрібно, то сміливо закривайте його. Не забувайте про те, що кожна вкладка веб-браузера теж споживає оперативну пам'ять, тому під час веб-серфінгу намагайтеся прибирати ті сайти, які вам вже не потрібні. Нерідко користувачі забувають перезавантажувати свій комп'ютер, а така проста процедура багато в чому сприяє розвантаженню оперативної пам'яті. Останнє, що можна згадати в цьому випадку - використовуйте антивірус, щоб запобігти попаданню шкідливого ПО на свій комп'ютер. Багато віруси і черв'яки споживають дуже багато оперативної пам'яті, що погано позначиться на швидкодії ПК.

Відеопам'ять, в силу своєї специфіки не потребує якоїсь спеціалізованої очищення. Користувачеві буде досить перезавантажити комп'ютер або заново встановити драйвера для графічного адаптера.

Як почистити віртуальну пам'ять

Віртуальна пам'ять має не менше значення, ніж оперативна. Пристрій зазвичай вдається до її використання в тому випадку, якщо ресурсів ОЗУ вже недостатньо. Тому користувачам рекомендується регулярно проводити її очищення. Зробити це можна двома способами: за допомогою «Панелі управління» або «Редактора групової політики».

У першому випадку вам буде потрібно:

 1. Увійти в «Панель управління»;
 2. Знайти параметр «Система» і відкрити «Додаткові параметри системи»;

  Відкриваємо «Систему» ​​в «Панелі управління»

 3. Відкрийте вкладку «Додатково», знайдіть розділ «Швидкодія», запустіть «Параметри»;

  У розділі «Швидкодія» вибираємо параметри віртуальної пам'яті

 4. У розділі «Віртуальна пам'ять» натисніть кнопку «Змінити».

  Змінюємо віртуальну пам'ять

Тут буде відображатися актуальна інформація про віртуальних даних комп'ютера. Змінюєте параметри файлу підкачки за допомогою кнопки «Задати» і вказуєте оптимальне значення.

Пам'ятайте, що воно повинно бути не більше 50% від обсягу ОЗУ.

У другому випадку:

 1. Натиснути на клавіатурі клавіші Win + R;
 2. У отобразившейся рядку вписати назву програми gpedit.msc;

  Запускаємо утиліту gpedit

 3. Перейти у вкладку «Конфігурація комп'ютера»;

  У «Зміни комп'ютера» вибираємо «Параметри безпеки»

 4. Відкрийте «Конфігурація Windows» і виберіть праворуч «Параметри безпеки»;

  Відкриваємо «Локальні політики» і каталог «Параметри безпеки»

 5. У папці «Локальні політики» переходимо в каталог «Параметри безпеки»;

  Змінюємопараметри файлу підкачки при виключенні ПК

 6. У списку необхідно знайти опцію «Завершення роботи: очищення файлу підкачки віртуальної пам'яті» і запустити параметри;
 7. Останній крок - змінюємо перемикач на положення «Включено» і підтверджуємо зміни.

Відео: як працювати з віртуальною пам'яттю

Вручну або за допомогою додаткових утиліт кожен користувач може звільнити значну частину ОЗУ і збільшити швидкодію власного комп'ютера, оптимізувати його і надалі працювати без збоїв і зависань. Регулярне чищення і розвантаження оперативної пам'яті принесуть відмінний результат.