Як подивитися і збільшити швидкість інтернету на Windows 7: прискорення за допомогою віджетів, гаджетів, програм

 1. Як перевірити швидкість інтернету?
 2. Онлайн-сервіси
 3. Програми для тестування швидкості інтернету
 4. За допомогою гаджетів
 5. Що робити, якщо швидкість інтернету не збігається з тарифним планом?
 6. Швидкість інтернету нормальна, але працює все одно повільно
 7. Програми з'їдають весь трафік
 8. Проблема з браузером
 9. Проблема з Wi-Fi-роутером
 10. Перешкоди через сусідських Wi-Fi-роутерів
 11. низька продуктивність
 12. Відео: як збільшити продуктивність комп'ютера або ноутбука
 13. Як прискорити інтернет-з'єднання?
 14. Змінити оператора зв'язку
 15. Скористатися проксі-сервером
 16. Як налаштувати проксі-сервер
 17. Сторонній DNS-сервер
 18. Як налаштувати DNS
 19. Використовувати можливості браузера для прискорення інтернету
 20. Відео: швидкий спосіб прискорення інтернету
 21. Додаткові антени для модемів

У вже билинні часи люди мріяли лише про те, щоб і в їх квартирі з'явився інтернет. Тепер вже мріють про високих швидкостях. А чи можна прискорити інтернет на Windows 7, не змінюючи тариф? Чи можливо, що швидкість обмежена чимось, крім грошової суми?

Як перевірити швидкість інтернету?

Для початку потрібно переконатися, що сама по собі швидкість саме та, яка і покладена вам за тарифним планом. Протестуємо швидкість інтернету.

Онлайн-сервіси

В інтернеті багато веб-сторінок, які перевіряють швидкість з'єднання онлайн. Один з найпопулярніших - Speedtest.net by Ookla.

Щоб перевірити швидкість, зайдіть на сайт. На географічній карті виберіть, через який сервер підключитися (за замовчуванням вибирається найближчий), і натисніть прозоро-зелену кнопку «Почати перевірку». Через кілька секунд ви побачите результати. Буде показана швидкість прийому, швидкість передачі і пінг з'єднання.

У вже билинні часи люди мріяли лише про те, щоб і в їх квартирі з'явився інтернет

Speedtest перевірить швидкість прийому, віддачі і пінг

Спочатку ping - це програма, що перевіряє якість з'єднання. Від користувача до сервера і назад постійно йде пакет даних. Ping перевіряє цілісність пакетів. Саме цілісність. Але згодом значення слова дещо змінилося. Тепер «пінгом» називають час, за яке пакет даних проходить шлях від комп'ютера до сервера і назад (в такому значенні він визначається і в speedtest.net). Вийшло це, мабуть, тому, що якістю з'єднання все частіше стали називати його швидкість, а не цілісність.

Цікаво сама назва Ping. Офіційно це абревіатура від Packet InterNet Grouper. Але слово позначає і першу частину назви гри пінг-понг (настільний теніс). Процес передачі даних між комп'ютерами дуже нагадує якраз цю гру.

Програми для тестування швидкості інтернету

Перевірити швидкість інтернету можна за допомогою програм. Наприклад, NetWorx.

Програма перевірить швидкість вашого інтернету, але це не все її функції. Її можна згорнути в системний трей, і там вона буде завжди показувати вам поточну і використовувану швидкість. Може бути корисна і для аналізу швидкості, так як зберігає статистику і представляє її у вигляді графіка, який можна в будь-який момент переглянути.

NetWorx може показувати використовувану швидкість інтернету

За допомогою гаджетів

Windows 7 успадкувала від Windows Vista можливість прикрашати робочий стіл гаджетами (аналог віджетів в мобільних операційних системах Android). Деякі гаджети володіють не тільки естетичними функціями, а й цілком собі прикладними. Наприклад, є гаджети, які в реальному часі будуть показувати вам швидкість з'єднання. Всі вони мають схожі можливості і розрізняються в основному своїм зовнішнім виглядом.

Всі вони мають схожі можливості і розрізняються в основному своїм зовнішнім виглядом

Гаджетів, що визначають швидкість, розроблено багато - виберіть той, що припаде до душі

Щоб встановити гаджет на робочий стіл, просто скачайте, розпакуйте zip-архів і відкрийте файл формату .Gadget. І гаджет без жодних додаткових налаштувань з'явиться на робочому столі і скрасить своїм виглядом набридлий Windows 7.

Що робити, якщо швидкість інтернету не збігається з тарифним планом?

Якщо цифра, яку видають тести типу speedtest.net або NetWorx, значно нижче, заявленої в описі тарифного плану, то варто зателефонувати оператору зв'язку і з'ясувати, що не так.

Зверніть увагу на те, що відхилення в 100-200 Кбіт / с цілком нормальні; протестуйте кілька разів; не переплутайте байти і біти: 1 байт = 8 біт і 5 Мбіт / с = 625 Кбайт / с.

Можливо таке, що ви або провайдер переплутали тарифний план, з-за чого і платите більше, при цьому трафіку отримуючи менше. Або це якісь збої на серверах. Або ще якісь помилки. Чи не заплутатися в маркетингових хитрощах: швидкість «до 100 Мбіт / с» може однаково означати і 99, і 1 Мбіт / c. Особливо це відноситься до користувачів мобільного інтернету, в якому швидкість сильно залежить від погодних умов і географічного положення.

Швидкість інтернету нормальна, але працює все одно повільно

Загальна швидкість з'єднання нормальна, але вам все одно здається, що сторінки відкриваються дуже повільно? Або навіть раніше було краще?

Дійсно, можливо, що швидкість інтернету обмежується якимись штучними перешкодами в самому комп'ютері. Поговоримо про можливі причини.

Програми з'їдають весь трафік

Через рік-два використання в комп'ютері накопичується тьма всіляких програм, корисних і не дуже. Частина з них використовує інтернет для своїх потреб (оновлення, завантаження нових баз даних або просто постійне підключення). Одні з головних - це, звичайно, антивіруси. Вони оновлюють свої бази даних кожен день. Але якщо антивірусів це можна пробачити, то виправдань для Adobe Flash Player замало. А він може оновлюватися і без відома користувача, якщо його так налаштувати.

Потрібно подивитися, які програми і в яких кількостях використовують трафік. Тикати пальцем в небо занадто довго, тому скористаємося програмою NetLimiter.

NetLimiter не тільки визначає загальну швидкість інтернету, але і розпізнає, яка саме програма і скільки трафіку використовує. Ну а найкорисніше - це можливість забороняти програмами доступ в інтернет. Тому всім недбайливим додатків можна обрубати весь потік даних, якщо вони оновлюються кожні п'ять хвилин і не дають вам посидіти в інтернеті.

А важливим і потрібним програмам (наприклад, антівірусника) можна просто обмежити швидкість. Тоді вони продовжать завантажувати свої бази даних, але забирати будуть тільки строго певний шматок інтернету.

А тепер про те, як це все зробити. Спочатку скачайте саму програму. Офіційний сайт: https://www.netlimiter.com/products/nl4. Коштує вона 29.95 $, є пробна 30-денна версія.

95 $, є пробна 30-денна версія

У правій частині вікна знаходиться інформація про процес, в тому числі і про встановлені обмеження

Встановіть та запустіть програму. Майже все вікно програми займає список діючих процесів. Майже як в диспетчері завдань, тільки ще швидкість мережі показана. Щоб обмежити доступ ненажерливому процесу, виділіть її та подивіться на частину вікна. Там буде розділ Rules ( «Правила»). Натисніть Add Rule ( «Додати правило»).

Тип правила - Limit. В поле Direction - In або Out, в залежності від того, що входить або вихідний трафік потрібно обмежити. В поле Value введіть значення в кБит / с. Натисніть «ОК».

Щоб повністю відключити доступ, введіть в поле Value значення 0.

Проблема з браузером

Якщо повільно завантажуються сторінки, можливо, проблема в браузері. Зайві розширення, мотлох та сміття, неочищена історія і кеш. Можливо, що справа навіть не в швидкості скачування даних з інтернету, а просто сам браузер не встигає відтворювати отриману інформацію.

Спробуйте зайти на ті ж сайти з іншого браузера і порівняйте. Якщо браузер дійсно тупить, найкраще просто його перевстановити. Можете, звичайно, видалити всі розширення, очистити кеш і історію. Але хто знає, через це він гальмував або через більш глибокої проблеми?

Проблема з Wi-Fi-роутером

Якщо ви користуєтеся роутером, перевірте, чи все в порядку з ним. Він може подвисать і передавати сигнал з затримкою. Спробуйте перезавантажити його. Буває, що це допомагає, але на короткий час. Якщо є можливість, постарайтеся перевірити роботу інтернет-кабелю без роутера, приєднавши його безпосередньо до комп'ютера.

Якщо в такому випадку проблема зникає, несіть роутер в ремонт. А може, варто і зовсім купити новий. Благо, не такі вже вони й дорогі.

Перешкоди через сусідських Wi-Fi-роутерів

У багатоквартирних будинках можна помітити, що ввечері інтернет завжди працює хоча б трішки гірше, ніж, наприклад, рано вранці. А вся справа в тому, що сусіди включають всі свої прилади і створюють перешкоди. Подумайте самі, до вашого Wi-Fi-адаптера йде відразу штук десять електромагнітних хвиль відразу. І серед них він повинен прийняти тільки одну. А цю одну, між іншим, потрібно ще визначити.

Боротися з цим можна ось як: у налаштуваннях роутера потрібно змінити номер каналу. Взагалі, в хороших роутерах вільний канал шукається автоматично, але у поганих теж є параметр «АВТО», але він просто не працює. Зрозуміти, чи працює він, ми не зможемо, тому варто спробувати зробити все вручну.

Скачайте програму inSSIDer: http://www.metageek.com/products/inssider. Вона дозволяє проаналізувати доступні канали та знайти самий вільний (з найкращого пропускною спроможністю). Встановіть її та запустіть.

Перед вами з'явиться список доступних Wi-Fi-сигналів. Зверніть увагу на поле Channel, яке вказує номер каналу. Всього в Росії є 13 каналів зв'язку, найпоширеніші: 1, 6 і 11. Саме з цих трьох найкраще вибирати. Перегляньте весь список сигналів і відзначте для себе той, в якому зареєстровано найменше точок доступу.

Список показує доступні точки доступу та їх канал

Тепер, щоб змінити канал на своєму роутере, зайдіть в його веб-інтерфейс. Зазвичай для цього потрібно з браузера зайти на IP-адресу. Наприклад, http://192.168.0.1 (для роутерів D-Link). Почитайте інструкцію до роутера, на крайній випадок можна звернутися до служби підтримки виробника.

В інтерфейсі відкрийте «Налаштування» і знайдіть пункт «Канал». І виберіть той, який знайшли для себе в попередньому пункті. Тепер перезавантажте роутер і перевірте швидкість з'єднання. Повинно стати хоча б трохи краще.

низька продуктивність

Інформацію потрібно не тільки завантажити, але і ще і обробити. На це йдуть ресурси комп'ютера. А якщо сам комп'ютер гальмує, то і сторінки будуть завантажуватися довго. Збільшення продуктивності ПК - тема окремої великої статті. Але якщо в загальних рисах:

 1. Почистіть жорсткий диск, якщо він перевантажений. Очистіть тимчасові (і непотрібні) файли в папках C: \ Windows \ Temp і C: \ TEMP. Позбавтеся від усього сміття, який тільки є.
 2. Почистіть реєстр Windows. Використовуйте для цього спеціальні програми. Наприклад, CCleaner. Проведіть чистку кілька разів, так як через певних тонкощів очистити порожні і биті записи реєстру за один раз не можна.
 3. Дефрагментуйте жорсткий диск. Не плутайте з форматуванням - дефрагментація не знищує дані, а всього лише приводить їх в порядок. Фрагментованість інформації призводить до сильного просідання продуктивності.
 4. Перевірте, чи не перегрівається чи центральний процесор під час роботи. Використовуйте програму AIDA64. Почистіть системний блок від пилу: вона підгорає. А хорошого в цьому нічого немає.
 5. Якщо у вас занадто мало оперативної пам'яті, купіть додатковий модуль. У крайніх випадках збільште файл підкачки або скористайтеся функцією Windows ReadyBoost, яка оптимізує продуктивність за рахунок пам'яті флеш-карти.
 6. Якщо у вас занадто багато програм запускаються у фоновому режимі разом з системою, вимкніть їх. Для цього відкрийте список «Автозавантаження» (Win + R, в поле введіть msconfig, у вікні відкрийте вкладку «Автозавантаження»). Видаліть зі списку непотрібні програми, щоб вони не заважали і не витрачали ресурси процесора даремно.

Відео: як збільшити продуктивність комп'ютера або ноутбука

віруси

Шкідливе ПО не тільки обмежує продуктивність, але і витрачає інтернет-трафік на свої потреби. Майже всі трояни користуються вашим інтернетом, що сильно знижує реальну швидкість з'єднання. Виходом може послужити програма NetLimiter, яка заблокує непотрібним програмами доступ до вашого інтернету. Але найкраще скачати (або навіть купити) хороший антивирусник і гарненько просканувати комп'ютер. Можете взяти Касперський, ESET Nod 32 або безкоштовний Avast Security.

Видаліть всі віруси, і інтернет запрацює набагато швидше.

Як прискорити інтернет-з'єднання?

Перейти на інший тариф

Очевидний спосіб: заплатити провайдеру побільше, щоб розігнати інтернет. Але варто відзначити, що не завжди потрібно платити. Можна підібрати тариф, який за ту ж ціну підходить вам більше. Наприклад, якщо у вас тариф кабельне ТБ + Інтернет, а дивіться ви тільки основні федеральні канали, можна відмовитися від додаткових телевізійних програм на користь підвищення швидкості з'єднання.

Крім того, тарифні плани часто оновлюються. І нові тарифи можуть виявитися дешевше і вигідніше, так що корисно стежити за новинками. Особливо це стосується мобільного зв'язку. У Росії дуже дешевий мобільний інтернет (щодо інших країн), і він стає закономірно ще дешевше.

Змінити оператора зв'язку

Стосується, здебільшого, користувачів USB-модемів. В таких штуках швидкість обмежена навіть не стільки тарифом, скільки якістю зв'язку в вашому районі. Подивіться в мережі карти із зоною покриття різних операторів. Почитайте на форумах мешканців вашого і сусідніх будинків, мережа якого оператора стабільніше і швидше тут. Можливо, зміна SIM-карти модему значно збільшить швидкість інтернету.

Скористатися проксі-сервером

Проксі - це сервера, які відіграють роль посередника в комп'ютерних мережах. Зазвичай комп'ютер безпосередньо звертається до дальнього сервера і безпосередньо же отримує відповідь. А з використанням проксі - комп'ютер спочатку звертається до нього, а той сервер вже звертається до запитуваного. Здавалося б, посередник подовжує ланцюг і повинен, навпаки, уповільнювати потік даних, але це не так.

Тому що сам проксі-сервер може знаходитися географічно дуже близько до вас, тому дані від вас до нього будуть йти досить швидко. А на проксі-серверах стоїть дуже потужний інтернет, який завантажує потрібну вам інформацію за максимально короткий час. Тому в основному час буде йти на передачу між вашим комп'ютером і проксі-сервером.

У проксі-серверів є ще одна корисна річ: вони приховують ваш істинний IP. Якщо, наприклад, потрібні сайти заблоковані на території Росії, можна скористатися проксі-сервером іншої країни, щоб відкрити їх. Вийде, що до сайту звертається IP саме тієї країни, а ви отримуєте дані з цього проксі-сервера, так що все «чисто». Це допоможе, наприклад, жителям Криму, які через санкції не можуть працювати з сервісами Google, Apple, Steam і багатьох інших американських компаній.

Як налаштувати проксі-сервер

Налаштувати проксі можна як через настройки браузера, так і через панель управління Windows. У браузерах це робиться так (на прикладі Google Chrome, у всіх інших робиться схожим чином):

 1. Відкрийте «Налаштування». Потім перегорніть сторінку до самого кінця і натисніть «Показати додаткові налаштування».

  Відкрийте «Налаштування», потім «Додаткові настройки»

 2. Знайдіть розділ «Мережа». Там буде фраза типу «Google Chrome використовує проксі-сервер ...». Поруч з нею буде кнопка «Змінити налаштування проксі-сервера».

  Натисніть «Налаштувати проксі-сервер ...»

 3. Відкриється вікно з назвою «Властивості браузера». У пункті «Налаштування параметрів локальної мережі» буде невеликий абзац тексту. А поруч кнопка. Натисніть на неї.

  Відкрийте властивості локального підключення і налаштуйте проксі-сервер

 4. Тепер відкриється ще одне віконце. А в віконці буде пункт «Проксі-сервер». Поставте галочку на «Використовувати проксі-сервер ...» і впишіть такі параметри, як IP-адреса і порт того сервера, який ви вибрали.

Панель управління:

 1. Відкрийте «Панель управління» -> «Властивості оглядача».
 2. Відкриється вікно «Властивості браузера». Далі, робіть все те ж саме, що і в пунктах 3, 4 попереднього списку.

В інтернеті можна знайти адреси багатьох безкоштовних проксі-серверів. Але знайти серед них дійсно якісний, а тим більше той, що знаходиться ближче до вас, дуже складно. Щоб знайти такий, шукайте детальну інформацію про конкретний сервері, включаючи фізичну адресу. Виберіть і випробуйте кілька. Тільки на особистому досвіді можна зрозуміти, який з них дійсно прискорює завантаження сторінок.

Врахуйте, що деякі проксі-сервери можуть, навпаки, уповільнити роботу інтернету, а не прискорити. Але це залежить тільки від конкретного проксі.

Сторонній DNS-сервер

DNS (інакше Domain Name Server) - адресна книга інтернету. Комп'ютер, в силу своїх особливостей, не розуміє символьне позначення адрес веб-сторінок (як, наприклад, yandex.ru або google.com), зате чудово можна знайти потрібний сервер по IP-адресою (наприклад, http://192.8.0.1) . Так ось, коли ви вбиваєте в адресний рядок якийсь адресу, ця адреса відправляється на DNS-сервер, який шукає еквівалентний йому IP-адреса і посилає комп'ютера. За замовчуванням використовується DNS-сервер вашого провайдера, який може бути не дуже швидким, перебувати далеко від вас і інше.

Так що можете спробувати налаштувати сторонні DNS-сервера замість стандартних. Наприклад, безкоштовними публічними DNS від Яндекс (https://dns.yandex.ru/) або Google (https://ru.wikipedia.org/wiki/Google_Public_DNS). Вони, як правило, працюють стабільніше, швидше і краще. Такі сервера можуть не тільки прискорити інтернет, але і зробити його безпечним. Їх DNS-сервера не дадуть вам випадково зайти на вірусний або шахрайський сайт. Є і функція «Батьківський контроль», щоб заборонити доступ до недитячим ресурсів.

Як налаштувати DNS

 1. Відкрийте «Панель управління» -> «Мережа та інтернет» -> «Перегляд стану мережі та завдань». Знайдіть назву вашого підключення до інтернету і клацніть по ньому лівою кнопкою миші. У новому вікні натисніть на кнопку «Властивості».

  Натисніть на назву свого з'єднання і відкрийте його властивості

 2. Відкриється ще одне вікно. У списку натисніть на «Протокол інтернету TCP / IPv4» і натисніть «Властивості».

  Відкрийте параметри протоколу TCP / IPv4

 3. Відкриється вікно. У розділі DNS-сервера відзначте «Використовувати ... DNS ...». І введіть адресу обраного DNS-сервера (8.8.8.8 - IP у Google DNS, 77.88.8.8 - у Яндекса).

  Впишіть адресу обраного DNS-сервера

 4. Застосуйте зміни і перепідключитися.

Використовувати можливості браузера для прискорення інтернету

У багатьох браузерах є функція, яка «полегшує» веб-сторінки. Наприклад, flash-відео закривається сірим квадратом і не завантажується зовсім, поки ви на нього не натиснете. Таким же чином можуть блокуватися і фотографії, щоб користувачі не витрачали свій трафік на те, що їм не потрібно (а якщо потрібно, то вони клацнути, і елемент завантажиться).

За таким принципом працює, наприклад, Турбо-режим в яндекс.браузер.

Відео: швидкий спосіб прискорення інтернету

Що НЕ допомагає підвищити швидкість інтернету

Налаштування параметрів комп'ютера

У ранніх версіях Windows, можливо, і існувала така проблема, що інтернет гальмував через неправильну настройки. Але не тепер. Ви ж не вірите, що програмісти з якихось маленьких компаній можуть бути розумнішими ватаги інженерів вищого рівня з Microsoft, які отримують за таку ось «настройку параметрів» по ​​$ 2500 в місяць, та ще й відмінно знають структуру самої ОС? Хоча, звичайно, існують унікуми, але поки що жодна така програма світ не перевернувся. Якщо приріст швидкості і є, то він незначний.

Додаткові антени для модемів

Ходить така легенда, що саморобні проволочно-кустарні антени (або, ще гірше, куплені за великі гроші), якщо їх підключити до модему, покращують якість зв'язку. Легенду цю підживлює навіть спеціальний роз'єм для антен на модемах.

Тільки ось сучасні антени, вшиті в USB-модеми, мають куди більш видатними властивостями, ніж дріт. Оптимізація швидкості дійсно відбувається, але вона обмежується значенням 100-200 кбіт / c. І в будь-якому місті, де є 3G, це хіба що крапля в морі. Цей сумнівний вхід для зовнішніх антен придуманий для далеких поїздок, щоб ловити хоч якийсь інтернет далеко від стільникових веж. Навіть в селах зараз в цьому вже майже немає необхідності. Так що не витрачайте часу і грошей на цю нісенітницю.

Отже, ми розібрали, як можна виправити проблеми з повільним інтернетом і прискорити його. Звичайно, збільшити швидкість багаторазово, що не доплачуючи при це провайдеру, неможливо, але деякі приємні дрібниці все ж здійсненні. Головне, не витрачайте часу на порожні обіцянки збільшити швидкість в кілька разів за допомогою програм невідомих розробників.

Як перевірити швидкість інтернету?
А чи можна прискорити інтернет на Windows 7, не змінюючи тариф?
Чи можливо, що швидкість обмежена чимось, крім грошової суми?
Як перевірити швидкість інтернету?
Або навіть раніше було краще?
Але хто знає, через це він гальмував або через більш глибокої проблеми?
Як прискорити інтернет-з'єднання?