Як позбутися від накруток Вконтакте при проведенні фотоконкурсів

Однією з найбільш популярних активностей Вконтакте є проведення різноманітних конкурсів, зокрема, фотоконкурсів. Насправді, це - дуже хороший варіант активності, оскільки в ідеалі цікавий фотоконкурс з цінним призом добре залучає аудиторію і має непоганий вірусний ефект, в результаті чого більша кількість людей дізнається про Вашій громаді. Однак не все так гладко. Дуже часто проблеми починаються вже на заключному етапі конкурсу, коли справа доходить до визначення переможців.
По суті, Вконтакте є дві основні механіки визначення переможця конкурсу - визначення переможця за допомогою компетентного журі або визначення переможця шляхом підрахунку голосів від Інтернет-користувачів. При цьому, якщо Ви вирішите, що переможця визначатиме журі, Ви ризикуєте зіткнутися з тим, що багато потенційні учасники конкурсу почнуть обурюватися, «мовляв, це нечесний конкурс, все і так вже давно відомо, приз все одно віддадуть своїм, брати участь не будемо ». Тому багато організаторів конкурсів Вконтакте воліють зупинятися на методиці визначення переможця з шляхом підрахунку голосів, а в якості голосів (щоб ні паритися) виступають позначки «Мені подобається» або в простолюдді «лайки». Начебто все чесно - чия фотографія набрала більше лайків, той і переміг.
Насправді, не зовсім так. Більш-менш досвідчені учасники подібних конкурсів, а вже тим більше пропалені учасники, звані «прізоловов», знають, що існує безліч методик дозволяють накрутити ці самі позначки «Мені подобається» не зовсім чесним шляхом.
Це можна зробити за допомогою різних автоматичних сервісів, в яких можна купити або обмінятися лайками. На крайній випадок, якщо є багато вільного часу, можна просто писати особисті повідомлення знайомим і не дуже знайомим людям з проханням лайкнути своє фото.
Для учасника це - добре, для Вас як організатора конкурсу - не дуже. По-перше, Ваша мета при проведенні конкурсу - щоб про Вас дізналося якомога більше людей, які зацікавилися б Вашим спільнотою. Але ж, якщо учасник просто купив позначки «Мені подобається», то для Вас ніякої користі це не принесе. По-друге, найнеприємніше для Вас в цій історії те, що найчастіше учасники подібних конкурсів (а особливо ті, які самі нечисті на руку) всіляко намагаються «допомогти» Вам обчислити конкурента, який грає не за правилами. В результаті навколо Вашого конкурсу може піднятися такий, вибачте, срач, що Ви тільки погіршить репутацію його проведенням.

Який же вихід з цієї ситуації? Адже фотоконкурси - дійсно одна з найцікавіших активностей Вконтакте і відмовлятися від такої можливості не хотілося б.

Я думаю, що можна знайти кілька способів того, як позбавитися від накруток Вконтакте, але в цій статті хочу поділитися одним з них, які мені дуже сподобався.
Це - додаток Вконтакте LikeChecker яке дозволяє відсіяти реальні позначки «Мені подобається» від підозрілих (швидше за все накручених). По суті, це додаток розділяє позначки «Мені подобається» під кожною з фотографій на дві категорії - позначки від учасників Вашого спільноти і позначки від тих, хто не є передплатником спільноти. Використовуючи цю програму, Ви можете відразу обумовлювати в правилах проведення конкурсу, що при підрахунку голосів будуть враховуватися позначки «Мені подобається» тільки від передплатників Вашої спільноти.
Таким чином, Ви попередите використання учасниками конкурсу різних автоматизованих сервісів. Якщо ж учасник конкурсу буде просити когось проголосувати за свою фотографію особистим повідомленням, то голосує потрібно буде також вступити до спільноти для того, щоб проголосувати, і протриматися в ньому як мінімум до підрахунку голосів. Тобто для Вас це - однозначно профіт!

Працює додаток досить просто - Ви вставляєте в спеціальне віконце посилання на конкурсний фотоальбом, натискаєте «Перерахувати», і, в результаті, отримуєте фотографії з альбому, під кожною з яких прописано кількість лайків від учасників спільноти (зеленим), і кількість лайків від людей, Не підписали на Ваше співтовариство (червоним)
Працює додаток досить просто - Ви вставляєте в спеціальне віконце посилання на конкурсний фотоальбом, натискаєте «Перерахувати», і, в результаті, отримуєте фотографії з альбому, під кожною з яких прописано кількість лайків від учасників спільноти (зеленим), і кількість лайків від людей, Не підписали на Ваше співтовариство (червоним).

Таким чином, Ви зможете обчислити накрутки і підвести підсумки голосування у Вашому конкурсі найбільш чесним чином.
Що ж, сподіваюся, що цей метод допоможе Вам у проведенні конкурсів Вконтакте. Якщо Ви знаєте якісь інші ефективні методики відсіювання накруток, поділіться ними в коментарях до цього посту.

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на оновлення блогу на цю тему!

Поділіться з друзями

Який же вихід з цієї ситуації?
Сподобалася стаття?