Як працює SEO та SMM і чому їх потрібно використовувати в комплексі?

  1. Що дає SEO?
  2. Для чого потрібен SMM?

В умовах обмеженого бюджету, прагнучи заощадити, багато власників бізнесу постають перед вибором: як краще просувати себе в інтернеті і який із способів - SEO або SMM - буде ефективніше

В умовах обмеженого бюджету, прагнучи заощадити, багато власників бізнесу постають перед вибором: як краще просувати себе в інтернеті і який із способів - SEO або SMM - буде ефективніше?

Насправді, відповідь будь-якого рекламного агентства буде наступним: SEO та SMM найкраще працюють в комплексі. Чи справді це так і чому на інтернет-маркетингу не радять економити, ми розповімо нижче.

Що дає SEO?

SEO - Search Engine Optimization - включає в себе цілий комплекс робіт з сайтом. Всі вони націлені на його всебічний розвиток і просування, щоб згодом він вийшов на перші позиції в пошуковій видачі Яндекс і Google. Так як ці пошукові системи звертають увагу в першу чергу на корисність сайту для споживача, зручність його використання і надійність, SEO-фахівець має провести цілий комплекс робіт:

  • перевірити контент на релевантність, довести її до максимуму;
  • поліпшити швидкість роботи сайту та юзабіліті;
  • провести технічну оптимізацію;
  • проаналізувати контрольний профіль і багато іншого.

Повноцінний аналіз і поліпшення сайту займає величезну кількість часу, а ось результати будуть видні не відразу: так як роботи проводяться поступово (це залежить і від обмеженого часу фахівця, і від того, що занадто різкий приріст посилальної маси може викликати підозру у пошукових систем), вийти в топ-10 ваш сайт зможе в кращому випадку через півроку. Однак і цей термін неточний - все залежить від тематики та стану сайту на момент звернення в агентство .

Основний плюс SEO-просування - все виконані роботи залишаться з вами назавжди. Навіть якщо величезні прирости в видачі не будуть спостерігатися в перші місяці, ваш сайт все одно стане краще - більш зручним для користувачів, швидким і конверсійним. Разом з позиціями буде рости і репутація сайту, а також і вашого бренду. В процесі оптимізації буде створюватися унікальний і якісний контент, на який можна буде посилатися. І тут в справу вступає SMM, а зокрема, поширення посилань на ваш контент на сторонніх ресурсах.

Для чого потрібен SMM?

SMM - Social Media Marketing - це маркетинг в соціальних мережах. Якщо SEO працює з Яндексом і Google, тобто автоматизованими системами, то SMM впливає безпосередньо на відвідувачів ВКонтакте, Facebook, Twitter, Instagram та інших медіа. Цей метод робить бренд ближче безпосередньо до клієнтів. Якщо користувачі посилаються на вас в соц.сетях і на форумах, це не тільки зміцнює імідж і впізнанність бренду, але і збільшує зовнішню кількість посилань - а це один з показників, який враховується при ранжируванні сторінок сайту.

Крім того, в соціальних мережах складаються мільйони людей, сигнали яких можна застосовувати для поліпшення позицій у видачі: наприклад, багато важать посилання з Facebook і позначки «Подобається» на вашій сторінці в цій мережі, особливо якщо це позначки авторитетних акаунтів і сторінок. Все більше людей будуть переходити по посиланнях, як наслідок - збільшиться трафік.

Будь вхідний трафік впливає на поведінкові фактори. Якщо ваш сайт добре зроблено - інтуїтивно зрозумілий і зручний у використанні - то відвідувачі залишаються на ньому довше, отже, знижується відсоток відмов, користувач переходить на інші сторінки і виконує дії - наприклад, покупки. Ці дані враховуються системами аналітики, і сайт піднімається в ТОП пошукових систем значно швидше.

На відміну від SEO, SMM - це в прямому сенсі реклама. Вона може бути прямолінійною і нав'язливою (наприклад, таргет або банери) або більш тонкої (через ведення тематичних груп). Якщо ви займаєтеся не SMM, а тільки SEO, то клієнти будуть приходити переважно через пошуковик. А величезна кількість потенційних покупців, які шукають товар іншими способами, так про вас і не дізнаються.

Таким чином, SEO та SMM - це не взаємозамінні іструменти реклами, а способи зміцнення ваших позицій з абсолютно різних сторін: уявіть, що SEO - це ощадний рахунок в банку, ваш капітал і заділ на майбутнє. Тоді SMM - це додатковий прибутковий канал, який зростання капіталу примножити. Одне може працювати без іншого, але в ситуації сучасної конкуренції, коли SEO та SMM стали базовими маркетинговими методами, не використовувати їх в комплексі як мінімум нераціонально.

Залишити заявку

Що дає SEO?
Для чого потрібен SMM?
В умовах обмеженого бюджету, прагнучи заощадити, багато власників бізнесу постають перед вибором: як краще просувати себе в інтернеті і який із способів - SEO або SMM - буде ефективніше?
Що дає SEO?
Для чого потрібен SMM?