Як працює турагентство

Для початку не обійтися без досить нудною частини, яка б пояснила основні визначення

Для початку не обійтися без досить нудною частини, яка б пояснила основні визначення. В інтернеті, по ТВ, просто в розмовах, присвячених туризму, відбувається постійна підміна понять, через яку суть того, що обговорюється, інколи змінюється на сто відсотків.
Отже, що купує турист, приходячи в турагентство? Він купувати не путівку, що не тур, не послуги з бронювання, він купує «туристський продукт». Саме так записано в спеціальному галузевому законі «Про основи туристської діяльності» . Продукт цей являє собою «комплекс послуг з перевезення і розміщення, що надаються за загальну ціну». Що це означає? Купили пакетний тур «переліт + готель + трансфер + страховка» - купили турпродукт, потрапляєте під дію закону. Купили окремо квитки, окремо готель, самі застрахувалися - все, це ні разу не турпродукт, відповідно, закон не діє. Надалі, я розповім, чому це важливо, поки просто запам'ятаємо. Відповідно, договір з туристом повинен носити назву «договір реалізації туристичного продукту».
Туристський продукт формується туроператором. Стати їм може тільки юридична особа (ІП не може), при дотриманні певних вимог: отримати ліцензію, застрахувати свою діяльність і так далі, всі деталі не важливі. Туроператорів не дуже багато, масових, що охоплюють основні напрямки, і зовсім всього кілька десятків. Вони у всіх на слуху і формують більшу частину потоку по масових напрямках, типу Туреччини, Таїланду Об'єднаних Арабських Еміратів і так далі. Туроператор найчастіше сам тур не продає. Він займається тим, що укладає договори з готелями, авіакомпаніями, страховиками, збирає «пакет», призначає на нього єдину ціну і пускає в продаж.
Зауважу, що екскурсії найчастіше до цього переліку не входять, або входить одна мінімальна «обзорка» або щось в цьому роді. Все інше пропонується купувати на місці, при цьому гід, який продає екскурсії, хоч і називає себе «офіційним гідом», але на практиці представляє з себе співробітника зарубіжної компанії, яка не має прямого відношення до російського юрособі. Відповідно, претензії до якості екскурсії по поверненню пред'являти нікому. Російський туроператор зазвичай відповідає, що раз оплата була на місці, то ось з ними і розбирайтеся.

Сформований турпродукт оператор може продавати сам, але в 99% робить це через мережу турагентств. Численні офіси продажів з брендами туроператорів, які з'явилося безліч в останні кілька років, частіше за все турагентства працюють по франчайзингу. Іноді прямі продажі ведуться через операторські сайти, але це не завжди така покупка є вигідною для туриста.
Переходимо до турагентств. Турагентство займається виключно реалізацією турпродукту. Їм може бути як юридична, так і ВП. Яка саме форма використовується агентством байдуже і ніяк не впливає на його роботу. Агентство працює на підставі договору з оператором, ось тут дуже велике значення має форма цього договору. Для того, щоб весь ланцюжок розподілу відповідальності працював, агентством повинно мати агентський договір з оператором. Саме агентський, а не купувати тур у оператора і продавати далі клієнту.
Умови роботи агентств у різних операторів у агентств відрізняються. Ті, продукт яких продається більше, дають агентству підвищену комісію, де продажі поодинокі - комісія базова.
Велика частина агентств, навіть працюють під брендом одного з операторів по франчайзингу, продає тури від всіх. Тобто, купити тур від Пегаса в агентстві Tez Tour або навпаки проблем не становить. Розкрутити чергову «Маньку тур» в своєму місті набагато складніше і дорожче, ніж скористатися перевагами популярного бренду, хоча і рішення не зовсім однозначно. Ми, наприклад, поєднуємо обидва підходи: для оффлайн покупок взяли франшизу Coral Travel і оформили в фірмовому стилі два офіси , А для онлайну використовуємо можливості сайту.

Отже, що купує турист, приходячи в турагентство?
Що це означає?