Як працюють пошукові системи? - Блог нероб

 1. У цій статті я відповім на наступні питання:
 2. Посилання важливі?
 3. Мені видадуть відповідь?
 4. Як пошукові системи визначають актуальність і популярність?
 5. І як же домогтися успіху в SEO?

Привіт, Читач

Привіт, Читач. Я бачу, що ти продовжив вивчати мій курс. Або може бути ти просто випадково сюди забрів - ну да ладно. Мене це не особливо турбує, та й не повинно. У будь-якому випадку, я дуже сподіваюся, що тобі сподобається. Ну що ж, вперед!

У цій статті я відповім на наступні питання:

 • Що таке сканування та індексування?
 • Посилання важливі?
 • Мені видадуть відповідь?
 • І як же домогтися успіху в SEO?

Сканування та індексування

Пошукові системи мають дві основні функції: сканування сторінок і побудова індексу (індексування). Це необхідно для надання користувачам ранжированного (упорядкованого) списку сайтів, які найкраще підходять (найбільш актуальні) за запитом конкретного користувача.

Це необхідно для надання користувачам ранжированного (упорядкованого) списку сайтів, які найкраще підходять (найбільш актуальні) за запитом конкретного користувача

Ілюстрація інтернету у вигляді мережі зупинок у великому міському метро

Давай уявимо всесвітню павутину (Інтернет) як мережу зупинок у великому міському метро.

Кожна зупинка - це унікальний документ (зазвичай це веб-сторінка, але іноді PDF, JPG або інший файл). Пошуковим системам необхідно «плазувати» по всьому місту і знаходити всі зупинки на своєму шляху (сканувати сторінки), і для цього вони використовують посилання, наприклад таку посилання на мій блог .

Посилання важливі?

Посилання дозволяють автоматичним роботам пошукових систем, званими «сканерами» або «павуками», отримувати доступ до численних мільярдам взаємопов'язаних документів в Інтернеті. Як тільки пошукові системи знаходять ці сторінки, вони розшифровують код з них (HTML-код) і зберігають обрані фрагменти в своїх базах даних, які необхідні для обробки пошукового запиту. Щоб виконувати таку складну задачу - а саме, збирати мільярди сторінок, до яких потрібно отримати доступ за частки секунди, компанії пошукових систем постійно будують центри обробки даних по всьому світу і покращують системи комунікації між своїми серверами.

Ці жахливі сховища містять сотні тисяч серверів, що обробляють величезну кількість інформації за короткий проміжок часу. Коли ти виконуєш пошук в будь-якій пошуковій системі - ти чекаєш миттєвого результату. Навіть мала затримка при обробці такої інформації (наприклад секундна) відлякує користувачів. З цієї причини компанії докладають всіх зусиль, щоб забезпечувати користувачів відповідей якомога швидше.

Мені видадуть відповідь?

Пошукова система - це по суті, машина для видачі відповіді. Коли людина виконує онлайн пошук, пошукова система переглядає свої бази даних, що зберігають інформацію про мільярди документах. І робить дві основні речі: по-перше, вона відбирає тільки ті сторінки, які є релевантними і корисними для справжнього запиту; по-друге, вона оцінює ці сторінки відповідно до популярністю веб-сайтів.

Тобто завдання пошуку таких систем зводиться до вивчення актуальності і популярності сайту. Тобто на скільки сильно сайт актуальний зараз для людини (конкретно для його запиту), і вона скільки він був актуальний для інших людей раніше.

Як пошукові системи визначають актуальність і популярність?

Для пошукових систем релевантність важливіше, ніж пошук сторінки з потрібними словами. Коли інтернет тільки починав розвиватися, пошукові системи дивилися тільки за такими словами. Протягом багатьох років інженери і дослідники розробляли кращі способи зіставляти результати з запитами людей. Сьогодні на релевантність впливають сотні факторів, і ми, мій Читач, обговоримо найбільш важливі з них пізніше.

Пошукові системи вважають, що чим популярніше сайт, сторінка або документ, тим ціннішою повинна бути міститься в ньому інформація. Таке ранжирування є досить успішним з точки зору задоволення результатами користувача.

При цьому всьому, популярність і актуальність того чи іншого відповіді, як ти розумієш, не визначається вручну. Замість цього пошукові системи використовують математичні рівняння (алгоритми) для відділення зерна від плевел (за релевантністю), а потім для ранжирування зерен за якістю (популярність).

Ці алгоритми часто залежать від сотень змінних. В області пошукового маркетингу їх називають «рейтинговими факторами». Їх можна подивитися тут (PS: текст англійською).

І як же домогтися успіху в SEO?

Хоча для тебе алгоритми пошукових систем можуть здатися занадто складними. Але в принципі існує кілька основних рекомендацій веб-розробникам:

 1. В першу чергу роби сайт для користувача, а не для пошукових систем
 2. Сайт повинен бути з чіткою ієрархією і на ньому повинні бути нормальні перекриваються текстові посилання. На кожну сторінку повинна засилати хоча б одна статична текстове посилання.
 3. Сайт повинен бути корисним, багатий інформацією. Ти повинен чітко і точно описувати вміст на сторінках.
 4. Використовуй ключові слова для створення зручних для користувача URL-адрес. Ключові слова повинні зіставлятися з тим, що шукають користувачі.

Ну і все поки-що. Так що, ти тепер бачиш - що все в принципі просто. Хоча це тільки почала твого шляху, але все ж, якщо ти далі будеш продовжувати читати, вивчати, і найголовніше: розуміти - то ці прості, але ефективні знання допоможуть тобі при створенні, розробки або ж просування сайтів.

Ну і давай все таки зробимо хороший чітко сформульований висновок на сьогодні. У цьому уроці ми з тобою обговорили принцип роботи пошукових систем. Ти трохи уявляєш вже що таке всесвітня павутина. Ти дізнався що пошуковики займаються скануванням і індексуванням сторінок в інтернеті. А також, що посилання необхідні для утворення зв'язків між сторінками. І звичайно ж, що пошукові системи відбирають кращих за релевантністю (за актуальності знайденого) і за популярністю (за тим, наскільки це було актуально для інших користувачів).

У наступному уроці поговоримо про те, як користувачі взаємодіють з пошуковими система. Побачимося. З повагою, Бездельник.

Тобі також буде цікаво:

Мені видадуть відповідь?
Як пошукові системи визначають актуальність і популярність?
І як же домогтися успіху в SEO?
Посилання важливі?
Мені видадуть відповідь?
І як же домогтися успіху в SEO?
Посилання важливі?
Мені видадуть відповідь?
Як пошукові системи визначають актуальність і популярність?
І як же домогтися успіху в SEO?