Як правильно називати картинки на вашому сайті

 1. Після того, як нарешті розібралася, як правильно називати картинки, мене почали знаходити в пошуку.
 2. Якщо ви ще цього не робите, то ділюся з вами, як це робити як слід.
 3. Етап другий. Прописати атрибути title і alt
 4. Все не так складно, як здається на перший погляд. Якщо розібратися, то ви поліпшите призначений для...

Я так рада, що знайшла Вас

"Я так рада, що знайшла Вас. Шукала картинки як покривати печива глазур'ю, натрапила на Ваш блог і не можу відірватися, перечитала вже пів-архіву ".

Після того, як нарешті розібралася, як правильно називати картинки, мене почали знаходити в пошуку.

До цього всі мої картинки називалися приблизно так: «IMG_0345.jpg». Тут я сором'язливо ховаю погляд в підлогу.

Свій «стусан» я отримала на конференції Wordcamp, де потрапила на доповідь Анни Ладошкіной про сайтах для людей з вадами зору. Я слухала неуважно, поки не почула, що в Росії до 10 мільйонів чоловік відчувають проблеми із зором. Для таких людей сайти читають спеціальні програми і, в тому числі, вони читають картинки. Виходить, що у мене вони прочитали б щось на кшталт «IMG_0345.jpg».

Якщо зробити сайт більш usefriendly для людей з вадами зору людини, то це допоможе поліпшити користувальницький досвід від вашого сайту в цілому. Не буду переповідати весь виступ Анни, якщо вам цікаво, його повністю можна подивитися на сайті Wordcamp.tv .

Отже, я засіла за гугл і підручники блогінгу і досить швидко розібралася з тим, як правильно називати картинки. Як завжди, все виявилося набагато легше, ніж здавалося.

Якщо ви ще цього не робите, то ділюся з вами, як це робити як слід.

Навіщо називати ваші картинки правильно

 • Система для пошуку в ваших архівах. Вам самим буде легше орієнтуватися в ваших архівах і бібліотеках картинок, якщо всі вони будуть названі одноманітно.
 • SEO або пошукова оптимізація. За ключовим запитам пошуковик буде видавати ваші картинки в пошуку і до вас прийдуть люди не тільки по пошуковим запитам, але і з пошуку по картинках.
 • Використання сайту слабким зором або сліпими людьми.
 • Коректне відображення картинок. Якщо виникли технічні складності і сайт не вказує картинки, то користувач замість них побачить опису того, що на них зображено.
 • Красиві підписи під нашими картинками на Pinterest!

Етап перший. Правильно назвати файл з картинкою

 • Використовуйте систему - називайте картинки одноманітно. Це не буде впливати на SEO, але вам це допоможе навести порядок в файлах.
 • Використовуйте транслит (якщо хочете, щоб ваші картинки шукалися за запитом на російські слова) і ключові слова (наприклад, moj-sposob-vedeniya-ezhednevnika).
 • Використовуйте тільки дефіси як роздільник. Не використовуйте нижні підкреслення! Дефіси поділяють слова - логічне поділ, підкреслення працюють просто як візуальне відділення. Нижня підкреслення пошуковики "не бачать", тому використовувати їх неефективно. Детальніше про те, чому саме так, в відеокоментарі від Google (мова англійська).
 • Вкажіть назву фото свого блогу, щоб позначити, що картинка з вашого сайту.
 • Якщо у вас кілька картинок з однаковими назвами, використовуйте порядкові номери. В такому випадку, ставте двозначні номери для картинок (наприклад, -01, -02).

Фінально файл, буде виглядати наступним чином:
moj-sposob-vedeniya-ezhednevnika-hometocome-03.jpg

Етап другий. Прописати атрибути title і alt

Атрибут TITLE: Атрибут title входить в мову html. Даний опис буде показуватися користувачеві сайту при наведенні на картинку курсором. Даний атрибут не бере участі в просуванні сайту, але він дозволяє збільшувати поведінковий фактор, який також впливає на позицію сайту в пошуковій системі. Пишеться воно так title = "Опис картинки з використанням ключових слів". І ось тут якраз можна і потрібно використовувати кирилицю. Саме те, що написано в цьому атрибуті буде показано в описі зображенні на Pinterest, якщо її хтось запинаючись.

Опис не потрібно робити занадто великим (максимально пару пропозицій). Коли відвідувач заходить на сайт, то він не бачить опису зображення, але його бачать пошукові роботи, коли індексує сайти. Відвідувач може побачити цей текст, коли відключені в настройках браузера зображення і тоді на місці даного зображення з'явиться текст, по якому відвідувач зможе зрозуміти що це за картинка.

Атрибут ALT: Атрибут alt також входить в мову html. Призначення його полягає в описі якогось об'єкта з метою дати додаткову інформацію про об'єкт (в нашому випадку картинки). Пишеться воно так alt = "Опис картинки з використанням ключових слів". Тут теж використовуйте кирилицю.

Атрибут ALT і TITLE можуть бути однаковими. Я їх майже завжди залишаю однаковими.

У WordPress прописання цих атрибутів передбачено редактором. Це, до речі, дуже зручно і ще один плюс в скарбничку WordPress.

У Blogger вам потрібно в форматі редакції поста натиснути на картинку і вибрати "Властивості".

Блог "Будинок, в який хочеться приходити" у мене зроблений на іншій платформі, тому там мені доводиться прописувати ці атрибути в html коді поста (але це не складно, просто займає більше часу).

Фінально код картинки виглядає наступним чином:
alt = "Мій спосіб ведення щоденника | Блог Будинок, в який хочеться приходити "
title = "Мій спосіб ведення щоденника | Блог Будинок, в який хочеться приходити "

Все не так складно, як здається на перший погляд. Якщо розібратися, то ви поліпшите призначений для користувача досвід на вашому сайті і ваш блог будуть знаходити нові читачі.

Хочете дізнатися більше про те, як працюють пошукові системи, і що робити для того, щоб ваш блог випадав в топі по пошуковим запитам ваших читачів?

У вас є можливість отримати відеозапис Блог Бранча «SEO без бороди. Про пошукову оптимізацію для дівчаток від дівчинки ». Марія Кошенкова, автор жіночого порталу NameWoman.ru зрозуміло і просто розповість нам про те, як працюють алгоритми пошукових систем, як правильно підбирати ключові слова для вашого сайту і як їх використовувати.

Вартість відеозапису (2 години) - 500 рублів.

Подивитися фрагмент відеозапису

Хочете дізнатися більше про те, як працюють пошукові системи, і що робити для того, щоб ваш блог випадав в топі по пошуковим запитам ваших читачів?