Як правильно використовувати ключові слова для просування сайту

 1. Як було раніше Для виходу сайту в ТОП писали тексти для сторінок, щільно нашпиговують їх ключовими...
 2. Управління репутацій бренду
 3. 2 стратегії використання ключових слів: позиції і трафік
 4. 2. Стратегія дробовика (трафік)
 5. Який варіант вибрати
 6. Як підібрати ключові слова
 7. Де і як розміщувати ключові слова сьогодні
 8. Мета-теги
 9. текст сторінки
 10. заголовки
 11. Скільки разів згадувати ключові слова в тексті
 12. графічний контент
 13. Внутрішні посилання (анкор)
 14. URL і домен сайту
 15. підсумки

Як було раніше

Для виходу сайту в ТОП писали тексти для сторінок, щільно нашпиговують їх ключовими словами (тільки в прямих входженнях!) І віддавали на індексацію пошуковим роботам. Так робили все, і це працювало.

Пошуковики визначали відповідність тексту запиту з допомогою досить простих алгоритмів, і чим частіше в тексті і мета-тегах зустрічалося ключове слово, тим вище сайт знаходився в ТОПі.

Що змінилося

Алгоритми «Яндекса» і Google стали значно розумніші: тепер вони відрізняють корисні статті від замовлених на біржі «онуч» і карають недобросовісних оптимізаторів, які намагаються маніпулювати результатами видачі.

Сьогодні пошукові системи оцінюють, наскільки сторінка відповідає запиту не по наявності ключових фраз в тексті, а по відповідності цілих тематичних блоків контенту - абзаців, розділів, статей і т. Д. Особлива увага приділяється природності входжень - тепер фрази типу «купити ковзани Воронеж» або « замовити таксі вартість »працюють проти вас. Саме час переводити ключові слова з машинного мови на людську.

Управління репутацій бренду

ORM - один з найбільш швидко зростаючих сегментів digital-ринку. Стань експертом в галузі управління репутацією разом з новим курсом Skillbox і Sidorin.Lab (Агентством №1 з профільного рейтингу Рувард).
3 місяці онлайн-навчання, робота з наставником, дипломна робота, працевлаштування для найкращих в групі. Наступний потік навчання стартує вже 15 квітня . Cossa рекомендує!

Реклама

Чим більше на вашому ресурсі корисних інформативних статей, тим частіше його будуть знаходити користувачі по близьким до вашої тематики запитам.

Наприклад, якщо ви займаєтеся оформленням «Зелених карт», на сайті повинна бути інформація:

 • що таке «Зелена карта»;
 • які послуги пропонує ваша фірма;
 • скільки коштують ваші послуги;
 • в який термін оформляється поліс;
 • чому клієнту необхідно звернутися саме до вас;
 • від чого захищає поліс (і від чого не захищає);
 • умови договору;
 • актуальні питання та т. д.

У такому випадку ви зможете залучати користувачів не тільки з комерційних запитам, наприклад:

 • «Оформити зелену карту»,
 • «Купити зелену карту» і т. Д.

Але і з інформаційних:

 • «Що таке зелена карта»,
 • «В яких державах діє зелена карта»,
 • «Документи для оформлення зеленої карти» і т. Д.

2 стратегії використання ключових слів: позиції і трафік

1. Стратегія снайпера (позиції)

Суть підходу в точної фокусуванні. Ви вибираєте невелику кількість високочастотних, але низькоконкурентних ключових слів (для вашої ніші) і виводите по ним сайт в ТОП. Це вимагає великих зусиль і часу, але в перспективі дає хороший результат: зайнявши вигідні позиції по популярних запитах, ви напевно отримаєте хороший приплив відвідувачів.

2. Стратегія дробовика (трафік)

У цьому випадку вибирається широкий пул запитів, але опрацьовуються вони не так ретельно. Тобто, сайт просувається по групах ключових слів виходячи з тематики вашого сайту, а користувач отримує не тільки вузькоспрямовану інформацію, а й околотематіческіе статті. Це зручно для бізнесу з великим асортиментом товарів і послуг, коли складно обійтися парою десятків запитів.

В результаті перед вами стоїть вибір: просуватися по позиціях або по трафіку.

Який варіант вибрати

Довгий час все просувалися по позиціях. Компанії вели запеклу боротьбу за потрапляння в ТОП-10 за певним ключовим словом. З кожним роком робити це все важче. Пошукові підказки, особливості регіональної і персоналізованої видачі та інші фактори вносять корективи в результати видачі по одному і тому ж запиту. Тому останні кілька років все більше компаній роблять ставку на трафіковий просування, щоб отримати більший радіус дії користувачів і менше залежати від змін алгоритмів.

Зараз для досягнення максимального ефекту кращий варіант - об'єднати два способи. Спочатку опрацьовуємо весь сайт за великим пулу запитів, а далі займаємося пріоритетними запитами індивідуально.

Як підібрати ключові слова

1. Формуємо базу. Спочатку проаналізуйте сайти основних конкурентів, щоб визначити, які розділи потрібно додати на сайт. Почніть опрацювання з пріоритетних розділів, підбираючи базові ключові слова. Наприклад, для квіткового магазину це буде:

 • магазин квітів;
 • доставка квітів / букетів;
 • букети з розбивкою по квітам (троянди, хризантеми, лілії і т. д.);
 • букети з розбивкою по свята (на 8 Березня, 1 вересня і т. д.);
 • букети з розбивкою по приводу (на новосілля, на весілля, на день народження і т. д.);
 • троянди (розбивка за кількістю: 1, 33, 100 і т. д.).

2. Розширюємо семантичне ядро. Тепер під кожну сторінку треба підібрати якомога більше ключових фраз, що відбивають тематику базових запитів. Найдоступніший спосіб - скористатися сервісами пошукових систем: « Яндекс Вордстат »або «Планувальником ключових слів» Google .

3. Доповнюємо семантичне ядро:

 • ключовими словами з сервісу статистики, за якими користувачі вже потрапляють на ваш сайт;
 • фразами з пошукових підказок при введенні запиту - більше половини ключових слів, які задають користувачі «Яндекса» протягом місяця, унікальні і не показуються в вордстат (тобто, людина вводить, наприклад, запит «блакитні лілії з доставкою на 30 поверх», який раніше ніхто ніколи не вводив).

фразами з пошукових підказок при введенні запиту - більше половини ключових слів, які задають користувачі «Яндекса» протягом місяця, унікальні і не показуються в вордстат (тобто, людина вводить, наприклад, запит «блакитні лілії з доставкою на 30 поверх», який раніше ніхто ніколи не вводив)

 • уточнюючими фразами внизу видачі з блоку «Разом з" ключове слово "шукають»;
 • ключовими словами з текстів сайтів-конкурентів - їх можна отримати за допомогою сервісів семантичного аналізу текстів, таких як Advego і Etxt .

4. відфільтровує все зайве:

 • не підходять за змістом по фрази. Це можуть бути ключові слова з брендами конкурентів, товарів і послуг, які ви не продаєте, зазначенням невідповідних регіонів і т. П .;
 • дублі / запити-перевертні. Серед фраз «замовити букет на 1 вересня» і «букет 1 вересня замовити», потрібно залишити тільки перший варіант, більш коректний з точки зору російської мови. Дублюються ключі можна виявити в вордстат - вони завжди мають однакову частоту попиту.
 • ключі з помилками.

На фінальному етапі перевірте загальні НЕ-комерційні запити (наприклад, «весільна композиція», а не «купити букет») на відповідність видачі.

Якщо запит інформаційний, то можна виключити його зі списку «запит-сторінка» або написати під нього статтю.

Де і як розміщувати ключові слова сьогодні

При роботі з ключовими словами важливо не тільки їх правильно підібрати і розподілити, а й ефективно використовувати на вибраних сторінках. Враховуйте принципи індексації, оскільки пошукові системи шукають ключові слова в певних частинах сторінки:

Розглянемо кожен елемент докладніше.

Мета-теги

Мета-тег title - все ще найважливіше місце для розміщення ключових слів. Краще використовувати пріоритетний для сторінки запит на початку заголовка: як показує практика, при такому розташуванні сніпети більш клікабельні. Прописуючи заголовок в title, намагайтеся вкластися в 60 символів (разом з пробілами), інакше його частина обріжуть у видачі - як у другій позиції на скріншоті.

Можна включити назву компанії, відокремивши його від заголовка вертикальною лінією або тире (на скріншоті так написано назву прайс-агрегатора «Експерт Цін» в першому рядку видачі).

Мета-тег description практично втратив вплив на ранжування сайтів. Сьогодні Google (і рідше «Яндекс») враховують його при формуванні сниппета. Чим привабливіший сниппет в порівнянні з конкурентами, тим вище ймовірність, що користувачі перейдуть на ваш сайт. Тому основна мета - дати в description ємне і чіпляють опис ваших товарів або послуг.

Тому основна мета - дати в description ємне і чіпляють опис ваших товарів або послуг

Багато веб-майстри, крім інформації про вміст сторінки, додають в description номер телефону. Але ми не рекомендуємо цього робити: по-перше, телефон може змінитися, і тоді доведеться переписувати все мета-теги. По-друге, якщо ви додасте організацію в «Яндекс.Довідник» або Google «Мій бізнес», номер підтягнеться з них автоматично.

Мета-тег keywords за часів становлення пошукових систем грав величезну роль в ранжуванні сайтів. Однак зараз його вміст не має ніякого значення для пошукових систем, тому його заповненням можна спокійно знехтувати.

текст сторінки

Сьогодні пошукові системи цінують структурованість і повноту контенту на сторінці - читабельність тексту, зображення, відео. Причому при розподілі «ваги» конкретних елементів сторінки пошуковики намагаються імітувати людську поведінку - приділяють більшу увагу контенту в центральній частині сторінки (в порівнянні бічними блоками).

Саме там слід розташувати заголовки і основний текст, в яких можна і потрібно використовувати ключові слова. Ось кілька порад, як це робити правильно.

заголовки

 • Важливо дотримуватися послідовність заголовків h (h1 - основний заголовок, h2 і h3 - підзаголовки). H1 повинен бути тільки один. Пишіть короткі інформаційні заголовки.
 • Тема h1 повинен передавати основну тему сторінки: прочитавши його, користувач повинен розуміти, куди він потрапив. Найчастіше основна частина заголовка h1 містить високочастотний запит, просувається на даній сторінці, наприклад категорію товарів / послуг, назва моделі і т. П.
 • Заголовки h2, h3 і т. Д. Допомагають розкрити тему сторінки, структурувати інформацію і звернути увагу читача на особливості товарів або послуг, які ви пропонуєте. Вони також важливі для просування, тому їх бажано наповнювати не тільки змістом, а й за можливості ключовими словами.

Основний текст

Текст повинен бути унікальним, за винятком випадків, коли зробити це складно або неможливо (наприклад, важко зробити унікальними опису технічних характеристик товарів, вставки з законодавчих актів або медичних досліджень і т. П.) Перевірити тексти можна на сервісах антиплагіату, наприклад, Etxt .

Не повинно бути неприродних з точки зору російської мови входжень і частих повторів слів. Використовуйте в описі товарів і послуг не тільки ключові фрази, а й синоніми. За рахунок них можна «зачепити» більше людей з пошуку, т. К. Користувачі формулюють запити по-різному.

Якщо ви надаєте послуги в конкретному місті, не варто про це багато разів згадувати в тексті. Регіональність сайту потрібно присвоювати в сервісах для веб-майстрів Google і «Яндекс». Цього цілком достатньо для правильного ранжирування.

Скільки разів згадувати ключові слова в тексті

 • Якщо ви рухаєтеся по позиціях, це визначається індивідуально, на основі аналізу конкурентів і за допомогою експериментів. Якщо після оптимізації тексту ваша сторінка вилетіла за 100-ю позицію в пошуку, можливо, слід видалити частину входжень.
 • При трафіковий просуванні буває досить одного згадки кожного слова (а точніше, його вихідної форми - леми), причому морфологічна форма запитів може бути будь-яка. За рахунок цього текст виглядає природно і володіє всіма необхідними характеристиками, які враховують пошуковики при ранжируванні.

Важливо: у деяких конкурентів може бути переспамленний текст, але вони будуть знаходитися в ТОПі за рахунок високих показників по іншим факторам ранжування, таким як вік сайту, кількість сторінок, трафік і ін. Це також слід враховувати при визначенні необхідної кількості ключових слів на сторінці і не рівнятися на старі домени.

графічний контент

Пошуковики індексують їх за текстами описів в тегах alt і title, тому в них також слід використовувати ключові слова. Alt і title повинні містити тільки опис того, що зображено на картинці. Якщо ключові слова не підходять за змістом, краще їх не використовувати.

Найпростіший спосіб задати опис картинки на комерційному сайті - включити в тег назва товару або послуги, наприклад: alt = "Букет 101 кремова троянда».

Найпростіший спосіб задати опис картинки на комерційному сайті - включити в тег назва товару або послуги, наприклад: alt = Букет 101 кремова троянда»

Текст для зображення повинен бути лаконічним. Не потрібно включати цілі речення, досить однієї фрази в природному входження.

Внутрішні посилання (анкор)

Внутрішня перелінковка грає чималу роль в просуванні сайту, тому варто приділити час оптимізації текстів посилань. Вони обов'язково повинні відповідати вмісту сторінок, на які ведуть.

При цьому велика кількість посилань з однаковим текстом може «насторожити» пошукову систему. Тому необхідно розбавляти опису (анкор) додатковими словами. Уявімо, що нам потрібно дати посилання на сторінку з літніми спідницями. Замість анкора «літні спідниці» краще використовувати:

 • «Подивитися всі літні спідниці»,
 • «Красиві літні спідниці»,
 • «Нова колекція літніх спідниць» і т. Д.

Чим різноманітніше текст для перелинковки, тим більшій кількості запитів буде відповідати просувається сторінка. Важливо, щоб анкор був природним - не зловживайте прямими входженнями ключових фраз, відмовтеся від їх перерахування в описі посилання.

URL і домен сайту

При оптимізації адрес сторінок також не можна допускати повторів ключових слів. Візьмемо для прикладу розділ з білими микроволновками.

Поганий варіант: samsung.ru/catalog/microvolnovyay-pech-samsung/belaya-microvolnovyay-pech-samsung/.

Хороший варіант: samsung.ru/catalog/microvolnovyay-pech-samsung/belaya/.

Ключове слово в доменному імені (наприклад, samsung) також враховується пошуковими системами, проте цей фактор ранжування незначно впливає на позиції у видачі. Тому оптимальним варіантом для імені домену залишається назва компанії і його просування по брендовим запитам.

підсумки

У 2016 році питання важливості ключових слів при пошукової оптимізації контенту як і раніше актуальний. Однак підхід до їх використання зазнав значних змін.

Вибираючи ключові слова для просування, враховуйте наміри користувачів і то, наскільки запит відповідають реальному змісту вашого сайту.

Переконайтеся, що в текстах немає переспама і контент не тільки виглядає природно, але і несе реальну користь для відвідувачів.

Будьте уважні до змін алгоритмів пошукових систем, якщо хочете уникнути санкцій і збільшити шанси на потрапляння в ТОП.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Якщо у вас є, що доповнити - будемо раді вашим коментарям. Якщо ви хочете написати статтю з вашою точкою зору - прочитайте правила публікації на Cossa.