Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала | Еквід

 1. Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала Соціальна мережа Однокласники для багатьох...
 2. Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала
 3. Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала
 4. Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала
 5. Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала
 6. Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала
 7. Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала

Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала

Соціальна мережа Однокласники для багатьох інтернет-підприємців - незвідана територія. Однак її можна і потрібно використовувати для просування інтернет-магазину.

Які товари подобаються аудиторії Однокласників? Як запустити рекламну кампанію? Чи варто оформляти представництво магазину в соціальній мережі? Для блогу Еквіда на ці питання відповів директор агентства Business to Digital Максим Губін.

Максим Губін

- Привіт Максим. Спасибі, що знайшов час відповісти на питання. Перш, ніж ми перейдемо безпосередньо до Однокласників, розкажи, в чому особливості просування інтернет-магазину і його товарів в соцмережах?

Привіт!

Основна особливість: ми маємо справу з людьми, які перебувають на території відпочинку, куди вони прийшли розважитися і отримати відповідний контент.

Тому ми не можемо продавати товари, для яких потрібно зацікавленість з боку аудиторії «тут і зараз». Якщо ми продаємо товар через, скажімо, Яндекс.Директ, то ми маємо справу з актуальних конкретним попитом. Якщо ми працюємо з соцмережами, то ми працюємо з неявним попитом, який існує, але не усвідомлений споживачем тут і зараз. Так що необхідно «утеплити» людини, перш ніж зробити продаж.

- А як правильно утеплювати аудиторію?

Наприклад, жінка у віці 30 років сидить в соцмережі і споживає контент, пов'язаний з її друзями. Якщо поруч в стрічці або бічному блоці з'являється рекламне оголошення з нашим продуктом, то саме по собі воно не може вирвати людину з контексту споживання, тому що цінність одержуваної інформації від її друзів значно вище, ніж наші пропозиції.

Якщо ми робимо продаж в перший раз, то потрібно робити пропозицію і картинку яскравими і помітними. Посадкову сторінку необхідно проектувати з урахуванням того, що потрібен якийсь розповідь, в ході якого людина зануриться в контекст нашого товару, зануриться в ті проблеми, які ми виявили.

- А що скажеш про аудиторію Однокласників? Платформа специфічна, не відразу зрозуміло, з якими товарами і послугами краще йти туди до потенційного покупця. Що добре купують користувачі Однокласників? Наскільки вони платоспроможність?

У багатьох наших клієнтів існує переконання, що в Фейсбуці інтелектуальна аудиторія з високим доходом, ВКонтакте "школоло», а в Одноклассниках сидить вікова аудиторія з регіонів.

На ділі все не зовсім так. за останніми даними , Користувачі 18-34 років становлять 35% аудиторії «Однокласників». З нашого досвіду, в цій соціальній мережі відмінно заходять товари, розраховані на аудиторію 22-45 років. Традиційно краще просуваються товари, орієнтовані на жіночу аудиторію. Це повинні бути товари з «родзинкою», вау-фактором. наприклад, тренувальні латексні корсети , матраци для майбутніх мам , бриджі з ефектом сауни .

Як показує наша практика, найкраще просуваються товари з чеком до 10-15 тисяч рублів. Найбільш ходовий сегмент - товари за 1,5-4,5 тисячі рублів. Такі товари швидко продаються, на них можна заробити хороші гроші з високою оборотністю. Платоспроможність аудиторії Однокласників середня, тому краще орієнтуватися саме на такі товари з невеликим чеком.

- Добре. Давай пройдемося по конкретних товарних категоріях. Що заходить добре в Одноклассниках?

Товари для спорту і відпочинку - так, тому що аудиторію для цих товарів можна добре сегментувати.

Тематика подарунків і квітів добре заходить, але потрібно знайти свою аудиторію. З ходу налаштувати рекламну кампанію буде непросто. Однак, традиційно для соцмереж хороші моменти для продажів таких товарів - це періоди перед святами: 23 лютого, 8 березня, 14 лютого, Новий рік. Загальнотематичні подарунки (наприклад, на день народження) теж добре заходять.

Комп'ютерна техніка за нашим досвідом продається не дуже добре.

Товари для офісу - теж немає.

Товари для дому та дачі - так, якщо працювати з певними сегментами. Але треба враховувати, що аудиторія не дуже широка.

Краса і здоров'я - суперніша. Спонтанний попит, невисокий чек, жіноча аудиторія - все це грає на руку цій групі товарів.

Автоаксесуари - хороша ніша. Маються на увазі недорогі товари, які дозволяють заощадити на експлуатації та ремонті автомобіля.

Одяг, взуття та аксесуари добре продаються через ремаркетинг або спецпропозиції. Наприклад, йде чемпіонат світу, і магазин продає офіційний м'яч. В цьому випадку можна орієнтуватися на футбольні спільноти. В одязі і взутті повинна бути родзинка - річ повинна бути самоцінна. Наприклад, незвичайні футболки з принтами.

У сегменті електроніки добре заходять недорогі гаджети, аксесуари з низьким чеком і високою маржею. Добре, якщо є Лендінгем, адаптований під мобільні пристрої, тоді ми потрапляємо чітко в ЦА. Якщо ми пояснюємо, які проблеми вирішує аксесуар, то такі історії працюють. Наприклад, кільце iRing, яке дозволяє тримати iPhone в руці і не боятися, що він впаде, або хтось вихопить його в метро.

- Можеш розповісти про конкретний кейсі?

У нас був тест на жіночу аудиторію по Росії, продавали масажер для обличчя. Оформляли його як лише однієї сторінки Лендінгем, по ньому можна просто і швидко отримати результати.

Товар коштував 1999 рублів. Ми зібрали 60 заявок за 14 днів. Вартість заявки склала 250 рублів, вартість продажу (CPL) - близько 350р. Географія доставки - РФ. За місяць отримали понад 180 заявок і зробили 130 продажів.

З нашого досвіду покупці в Одноклассниках - це жінки, які планують витратити зайві 4 тисячі рублів з зарплати. Вони дивляться, яких «приколів» можна купити за ці гроші. Відповідно, якщо відразу купити не вийшло, то вони або купують щось інше, або відмовляються від покупки.

Якщо клієнт не купив в відразу (в крайньому випадку протягом 1-2 днів), то, швидше за все, вже й не купить. Тому:

 • зробіть сайт зручним, щоб у клієнта не виникло проблем в процесі покупки;
 • доганяйте покупця в ці 1-2 дні ретаргетінгом або тригерними листами , Якщо він залишив вам email.

Ще була історія про просування товарів для чоловіків. Це був чоловічий набір шкарпеток на рік. Цінність для користувача - рішення обридлої проблеми вибору шкарпеток. Але вартість заявки виявилася вкрай високою - близько тисячі рублів. Виявилося, щоб переконати людину купити шкарпетки, необхідно дати йому більше доданої цінності. Ми зробили цей висновок на основі аналізу конкурентів. Сам по собі товар вже погано продається, тому що ідея не нова. Необхідно додати йому бонусів, подарунків і розповідати про це на посадкової сторінці.

- Які способи просування в Одноклассниках ви використовуєте для своїх клієнтів? Що порекомендуєте власникам інтернет-магазинів?

Ми розміщуємо таргінг оголошення через myTarget, купуємо платні пости в тематичних спільнотах і іноді створюємо і розкручуємо сторінки клієнтів в Одноклассниках. Розповім по-порядку про кожен.

myTarget - рекламна платформа Mail.Ru Group, тут ніяких сюрпризів немає. У рекламному кабінеті Однокласників є відмінності від рекламного кабінету ВКонтакте і Фейсбук, проте, там досить налаштувань, щоб знайти свою аудиторію.

- Але напевно у myTarget є своя специфіка?

Якщо ми, наприклад, спробуємо йти в myTarget з рибальської вудкою, то велика ймовірність, що ми її не продасте. Ми можемо відсіяти аудиторію і таргінг на які цікавляться риболовлею. Але не факт, що це допоможе - попит на цей товар хвилеподібний і носить сезонний характер. Тому в myTarget краще йти з товаром, орієнтованим на масовий попит.

Якщо власник інтернет-магазину хоче спробувати просунути свій товар через myTarget, які його дії?

 1. Визначте товари з чіткою ЦА на основі портрета в CRM-системи або аналітиці.
 2. Серед цих товарів виділіть «товари-локомотиви», які характеризуються високим попитом і високою маржею. Це потрібно для того, щоб на етапі тестів не піти в сильний мінус.
 3. На основеярко виражених характеристик аудиторії за статтю, віком, географії та сімейним станом, то на основі цього сформуйте портрет користувача для налаштування таргетированной кампанії.
 4. Упакуйте продукт на просту посадкову сторінку. Доповніть картку товару розгорнутої інформацією - які проблеми вирішує товар і так далі.
 5. Запустіть кампанію з невеликим рекламним бюджетом - 5-10 тисяч рублів. Ми зазвичай запускаємо відразу і таргінг оголошення, і пости в спільнотах (про них нижче).
 6. Відкрутіть рекламу, подивіться, які результати по конверсії і по залучених трафіку. Ми дивимося на вартість заявки і CPC - вартість кліка. Для широкої аудиторії хорошим СРС буде 2-5 рублів за клік, при роботі з вузькою аудиторією це може бути і 15 рублів. Нормальні показники CPC кожен зможе розрахувати для свого бізнесу самостійно з урахуванням всіх факторів - конверсії, маржинальність товару і т.д.

Немає ніяких складнощів, щоб покласти гроші і налаштувати базову рекламну кампанію. Але я б запропонував звернутися до таргетологу або агентству, які розуміють психологію аудиторії. Вони підкажуть, чи варто заходити з вашим товаром в myTarget і допоможуть зробити оптимізовану рекламну кампанію. Плюс - у агентства є досвід проведення багатьох рекламних кампаній, вони не дадуть замовнику «наступити на граблі».

- Розкажи про покупку постів в спільнотах? Є у Однокласників якась специфіка?

Реклама в спільнотах купується безпосередньо у адміністраторів, бо біржі рекламних постів в Одноклассниках немає. Аудиторія активно клацає, трафік Однокласники віддають добре.

У рекламних публікацій у спільнотах в Одноклассниках є секретний інгредієнт. Через особливості механіки OK.ru у промопостов величезний віральний ефект, тому що «Клас!» Працює як лайк і «Шер» одночасно. Крім того, для користувачів, які не перебувають в групі, відображається кнопка «Вступити в співтовариство». Таким чином, рекламні пости допомагають збільшити кількість учасників групи.

- Як правильно підійти до покупки постів в рекламних спільнотах?

Ми орієнтуємося на обсяг аудиторії, її охоплення і середній показник залученості в день (розраховується як (коментарі + «класи!» + Поділилися) / кількість передплатників * 100%).

Рекламний кабінет OK.ru

Але найголовнішою метрикою є дані, які ми отримуємо після тестування. Робимо рекламний пост, закидаємо адміністратору спільноти, вони його розміщують. У пості ми даємо коротку посилання з utm-міткою і дивимося на обсяг переходів на сайт клієнта і конверсію в заявки та продажу.

- Як спланувати кампанію по просуванню товару в спільнотах?

Є кілька шляхів планування кампанії: від конкурента і від цільової аудиторії.

Від конкурента. Рекламуватися в спільнотах варто, якщо у бізнесу немає обмежень по доставці. Виняток - локальні спільноти.

Для пошуку спільнот можна використовувати біржу Sociate.ru або сервіс «Паблер» , Він дозволяє моніторити рекламні пости конкурентів. Перевірте через сервіс, з якими спільнотами працює ваш конкурент, наскільки активно він це робить, де купує рекламу, які показники зворотного зв'язку отримує.

Після цього виберіть кілька паблік з тих, з якими працює конкурент, дізнайтеся про умови розміщення, запросите статистику, розмір аудиторії, показники зворотного зв'язку в середньому по постам.

Від аудиторії. Наприклад, якщо ми працюємо з магазином дизайнерських речей, то під такого клієнта підбираємо спільноти про дизайн і дизайнерських виробах.

Після того, як зібраний пул таких спільнот, необхідно проаналізувати у них вартість CPM, обсяг аудиторії, присутність високої частки ЦА з географії, вибрати відповідні за вартістю, купити рекламу, скласти рекламний пост, подивитися приплив аудиторії.

Обов'язково позначте пости utm-мітками, навіть якщо вони знаходяться в рамках одного співтовариства, щоб подивитися, який креатив зайшов краще, а який гірше. Це дуже просто, можна зробити за 2 дні.

- Є важливе питання - як інтернет-магазину правильно оформити представництво в соціальній мережі і чи варто взагалі це робити?

В Одноклассниках є групи як такі, і для інтернет-магазину можна створити групу.

На наше переконання, створення власних медіа в соцмережах для інтернет-магазину, особливо на початковому етапі, що не пріоритетно.

Цей інструмент працює тільки в тому випадку, якщо ми чітко розуміємо, що у нас тривалий цикл взаємодії з користувачем після першої покупки. Людина вибирає улюблений магазин через хорошої ціни, гарного сервісу або асортименту і стає постійним клієнтом і купує, купує, купує.

Це підходить для спільнот з сильним емоційним прив'язкою, таких як спільноти автомобілістів, які люблять тюнінгувати свій автомобіль. З таким магазином можна подружитися, стежити за оновленнями, постійно купувати тюнінговані речі.

Якщо ж мова йде про разову покупку, не варто зациклюватися на створенні своєї спільноти і направляти туди трафік. Насправді, це може навіть зашкодити продажеві. Зазвичай конверсія в заявку з трафіку на посадкову сторінку вище, ніж при відправці користувача на сторінку спільноти. Це пояснюється тим, що на сторінці спільноти є багато відволікаючих чинників, які заволодівають увагою користувача і відводять його від думки про спонтанної купівлі. А на посадкової сторінці його ніщо не відволікає від того, щоб прийняти рішення про покупку і залишити заявку.

- Зараз багато говорять про товарний арбітраж, розкажи про це. Наскільки він підходить при просуванні товару в соцмережах?

Арбітраж трафіку - це покупка і подальший перепродаж трафіку і заробіток на різниці між вартістю закупівлі рекламного трафіку і вартістю продажу. Цим займаються веб-майстри і арбітражнікі.

Вони закуповують трафік, в тому числі, в соціальних мережах, щоб переправити потенційного покупця на сайт рекламодавця. Коли залучений користувач здійснює цільове дію - реєстрацію, покупку, скачування програми - веб-майстер отримує гроші від рекламодавця. Шукати веб-майстрів можна в партнерських CPA-мережах , Які з'єднують рекламодавців з арбітражнікамі.

Соцмережі в цілому, Однокласники і система myTarget зокрема, відмінно підходять для роботи на арбітражніков.

Я б радив звертатися до веб-майстрам для залучення трафіку з Однокласників і myTarget з товарами вартістю 1,5-3,5 тисячі рублів, незвичайними, яскравими, з чіткою цільовою аудиторією і широкою географією продажу.

- Який ефект від такої перекуповування трафіку? Чи варто користуватися цим способом постійно?

Товарний арбітраж показує, що хороші теми (ходовий товар з високою маржинальністю, яка не приївся ЦА) досить швидко вигорають. Арбітражнікі розповідають, що хороша пропозиція вигорає протягом місяця. Далі на ньому вже не можна заробити сверхденег.

Клікабельність падає після першого місяця активної откруткі. З огляду на, що зараз велика кількість інструментів моніторингу чужої реклами, то конкуренти відразу знаходять постачальника і заходять в цю нішу. Ви починаєте конкурувати на локальному аукціоні, і у вас росте вартість кліка.

З іншого боку, ви також починаєте конкурувати один з одним, якщо купуєте рекламу в тематичних спільнотах. Вартість переходу зростає, тому що контентний привід приїдається аудиторії і вони менше на нього клікають.
Тому я рекомендую поєднувати різні інструменти реклами в Одноклассниках, щоб домогтися більшого ефекту.

Соціальні мережі - це потужний інструмент для побудови продажів. Кожен може спробувати свої сили в залученні аудиторії на посадкову сторінку або сайт. Перші сотні продажів в місяць можна зробити самостійно, але при зростанні трафіку іноді потрібно команда маркетологів (бо співробітник в штаті не справляється з навантаженням): таргетологов, аналітиків. Digital-агентство b2d готово ділитися знаннями і допомагати будувати продажу в соц.сетях.

Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала

Соціальна мережа Однокласники для багатьох інтернет-підприємців - незвідана територія. Однак її можна і потрібно використовувати для просування інтернет-магазину.

Які товари подобаються аудиторії Однокласників? Як запустити рекламну кампанію? Чи варто оформляти представництво магазину в соціальній мережі? Для блогу Еквіда на ці питання відповів директор агентства Business to Digital Максим Губін.

Максим Губін

- Привіт Максим. Спасибі, що знайшов час відповісти на питання. Перш, ніж ми перейдемо безпосередньо до Однокласників, розкажи, в чому особливості просування інтернет-магазину і його товарів в соцмережах?

Вітаю!

Основна особливість: ми маємо справу з людьми, які перебувають на території відпочинку, куди вони прийшли розважитися і отримати відповідний контент.

Тому ми не можемо продавати товари, для яких потрібно зацікавленість з боку аудиторії «тут і зараз». Якщо ми продаємо товар через, скажімо, Яндекс.Директ, то ми маємо справу з актуальних конкретним попитом. Якщо ми працюємо з соцмережами, то ми працюємо з неявним попитом, який існує, але не усвідомлений споживачем тут і зараз. Так що необхідно «утеплити» людини, перш ніж зробити продаж.

- А як правильно утеплювати аудиторію?

Наприклад, жінка у віці 30 років сидить в соцмережі і споживає контент, пов'язаний з її друзями. Якщо поруч в стрічці або бічному блоці з'являється рекламне оголошення з нашим продуктом, то саме по собі воно не може вирвати людину з контексту споживання, тому що цінність одержуваної інформації від її друзів значно вище, ніж наші пропозиції.

Якщо ми робимо продаж в перший раз, то потрібно робити пропозицію і картинку яскравими і помітними. Посадкову сторінку необхідно проектувати з урахуванням того, що потрібен якийсь розповідь, в ході якого людина зануриться в контекст нашого товару, зануриться в ті проблеми, які ми виявили.

- А що скажеш про аудиторію Однокласників? Платформа специфічна, не відразу зрозуміло, з якими товарами і послугами краще йти туди до потенційного покупця. Що добре купують користувачі Однокласників? Наскільки вони платоспроможність?

У багатьох наших клієнтів існує переконання, що в Фейсбуці інтелектуальна аудиторія з високим доходом, ВКонтакте "школоло», а в Одноклассниках сидить вікова аудиторія з регіонів.

На ділі все не зовсім так. за останніми даними , Користувачі 18-34 років становлять 35% аудиторії «Однокласників». З нашого досвіду, в цій соціальній мережі відмінно заходять товари, розраховані на аудиторію 22-45 років. Традиційно краще просуваються товари, орієнтовані на жіночу аудиторію. Це повинні бути товари з «родзинкою», вау-фактором. наприклад, тренувальні латексні корсети , матраци для майбутніх мам , бриджі з ефектом сауни .

Як показує наша практика, найкраще просуваються товари з чеком до 10-15 тисяч рублів. Найбільш ходовий сегмент - товари за 1,5-4,5 тисячі рублів. Такі товари швидко продаються, на них можна заробити хороші гроші з високою оборотністю. Платоспроможність аудиторії Однокласників середня, тому краще орієнтуватися саме на такі товари з невеликим чеком.

- Добре. Давай пройдемося по конкретних товарних категоріях. Що заходить добре в Одноклассниках?

Товари для спорту і відпочинку - так, тому що аудиторію для цих товарів можна добре сегментувати.

Тематика подарунків і квітів добре заходить, але потрібно знайти свою аудиторію. З ходу налаштувати рекламну кампанію буде непросто. Однак, традиційно для соцмереж хороші моменти для продажів таких товарів - це періоди перед святами: 23 лютого, 8 березня, 14 лютого, Новий рік. Загальнотематичні подарунки (наприклад, на день народження) теж добре заходять.

Комп'ютерна техніка за нашим досвідом продається не дуже добре.

Товари для офісу - теж немає.

Товари для дому та дачі - так, якщо працювати з певними сегментами. Але треба враховувати, що аудиторія не дуже широка.

Краса і здоров'я - суперніша. Спонтанний попит, невисокий чек, жіноча аудиторія - все це грає на руку цій групі товарів.

Автоаксесуари - хороша ніша. Маються на увазі недорогі товари, які дозволяють заощадити на експлуатації та ремонті автомобіля.

Одяг, взуття та аксесуари добре продаються через ремаркетинг або спецпропозиції. Наприклад, йде чемпіонат світу, і магазин продає офіційний м'яч. В цьому випадку можна орієнтуватися на футбольні спільноти. В одязі і взутті повинна бути родзинка - річ повинна бути самоцінна. Наприклад, незвичайні футболки з принтами.

У сегменті електроніки добре заходять недорогі гаджети, аксесуари з низьким чеком і високою маржею. Добре, якщо є Лендінгем, адаптований під мобільні пристрої, тоді ми потрапляємо чітко в ЦА. Якщо ми пояснюємо, які проблеми вирішує аксесуар, то такі історії працюють. Наприклад, кільце iRing, яке дозволяє тримати iPhone в руці і не боятися, що він впаде, або хтось вихопить його в метро.

- Можеш розповісти про конкретний кейсі?

У нас був тест на жіночу аудиторію по Росії, продавали масажер для обличчя. Оформляли його як лише однієї сторінки Лендінгем, по ньому можна просто і швидко отримати результати.

Товар коштував 1999 рублів. Ми зібрали 60 заявок за 14 днів. Вартість заявки склала 250 рублів, вартість продажу (CPL) - близько 350р. Географія доставки - РФ. За місяць отримали понад 180 заявок і зробили 130 продажів.

З нашого досвіду покупці в Одноклассниках - це жінки, які планують витратити зайві 4 тисячі рублів з зарплати. Вони дивляться, яких «приколів» можна купити за ці гроші. Відповідно, якщо відразу купити не вийшло, то вони або купують щось інше, або відмовляються від покупки.

Якщо клієнт не купив в відразу (в крайньому випадку протягом 1-2 днів), то, швидше за все, вже й не купить. Тому:

 • зробіть сайт зручним, щоб у клієнта не виникло проблем в процесі покупки;
 • доганяйте покупця в ці 1-2 дні ретаргетінгом або тригерними листами , Якщо він залишив вам email.

Ще була історія про просування товарів для чоловіків. Це був чоловічий набір шкарпеток на рік. Цінність для користувача - рішення обридлої проблеми вибору шкарпеток. Але вартість заявки виявилася вкрай високою - близько тисячі рублів. Виявилося, щоб переконати людину купити шкарпетки, необхідно дати йому більше доданої цінності. Ми зробили цей висновок на основі аналізу конкурентів. Сам по собі товар вже погано продається, тому що ідея не нова. Необхідно додати йому бонусів, подарунків і розповідати про це на посадкової сторінці.

- Які способи просування в Одноклассниках ви використовуєте для своїх клієнтів? Що порекомендуєте власникам інтернет-магазинів?

Ми розміщуємо таргінг оголошення через myTarget, купуємо платні пости в тематичних спільнотах і іноді створюємо і розкручуємо сторінки клієнтів в Одноклассниках. Розповім по-порядку про кожен.

myTarget - рекламна платформа Mail.Ru Group, тут ніяких сюрпризів немає. У рекламному кабінеті Однокласників є відмінності від рекламного кабінету ВКонтакте і Фейсбук, проте, там досить налаштувань, щоб знайти свою аудиторію.

- Але напевно у myTarget є своя специфіка?

Якщо ми, наприклад, спробуємо йти в myTarget з рибальської вудкою, то велика ймовірність, що ми її не продасте. Ми можемо відсіяти аудиторію і таргінг на які цікавляться риболовлею. Але не факт, що це допоможе - попит на цей товар хвилеподібний і носить сезонний характер. Тому в myTarget краще йти з товаром, орієнтованим на масовий попит.

Якщо власник інтернет-магазину хоче спробувати просунути свій товар через myTarget, які його дії?

 1. Визначте товари з чіткою ЦА на основі портрета в CRM-системи або аналітиці.
 2. Серед цих товарів виділіть «товари-локомотиви», які характеризуються високим попитом і високою маржею. Це потрібно для того, щоб на етапі тестів не піти в сильний мінус.
 3. На основеярко виражених характеристик аудиторії за статтю, віком, географії та сімейним станом, то на основі цього сформуйте портрет користувача для налаштування таргетированной кампанії.
 4. Упакуйте продукт на просту посадкову сторінку. Доповніть картку товару розгорнутої інформацією - які проблеми вирішує товар і так далі.
 5. Запустіть кампанію з невеликим рекламним бюджетом - 5-10 тисяч рублів. Ми зазвичай запускаємо відразу і таргінг оголошення, і пости в спільнотах (про них нижче).
 6. Відкрутіть рекламу, подивіться, які результати по конверсії і по залучених трафіку. Ми дивимося на вартість заявки і CPC - вартість кліка. Для широкої аудиторії хорошим СРС буде 2-5 рублів за клік, при роботі з вузькою аудиторією це може бути і 15 рублів. Нормальні показники CPC кожен зможе розрахувати для свого бізнесу самостійно з урахуванням всіх факторів - конверсії, маржинальність товару і т.д.

Немає ніяких складнощів, щоб покласти гроші і налаштувати базову рекламну кампанію. Але я б запропонував звернутися до таргетологу або агентству, які розуміють психологію аудиторії. Вони підкажуть, чи варто заходити з вашим товаром в myTarget і допоможуть зробити оптимізовану рекламну кампанію. Плюс - у агентства є досвід проведення багатьох рекламних кампаній, вони не дадуть замовнику «наступити на граблі».

- Розкажи про покупку постів в спільнотах? Є у Однокласників якась специфіка?

Реклама в спільнотах купується безпосередньо у адміністраторів, бо біржі рекламних постів в Одноклассниках немає. Аудиторія активно клацає, трафік Однокласники віддають добре.

У рекламних публікацій у спільнотах в Одноклассниках є секретний інгредієнт. Через особливості механіки OK.ru у промопостов величезний віральний ефект, тому що «Клас!» Працює як лайк і «Шер» одночасно. Крім того, для користувачів, які не перебувають в групі, відображається кнопка «Вступити в співтовариство». Таким чином, рекламні пости допомагають збільшити кількість учасників групи.

- Як правильно підійти до покупки постів в рекламних спільнотах?

Ми орієнтуємося на обсяг аудиторії, її охоплення і середній показник залученості в день (розраховується як (коментарі + «класи!» + Поділилися) / кількість передплатників * 100%).

Рекламний кабінет OK.ru

Але найголовнішою метрикою є дані, які ми отримуємо після тестування. Робимо рекламний пост, закидаємо адміністратору спільноти, вони його розміщують. У пості ми даємо коротку посилання з utm-міткою і дивимося на обсяг переходів на сайт клієнта і конверсію в заявки та продажу.

- Як спланувати кампанію по просуванню товару в спільнотах?

Є кілька шляхів планування кампанії: від конкурента і від цільової аудиторії.

Від конкурента. Рекламуватися в спільнотах варто, якщо у бізнесу немає обмежень по доставці. Виняток - локальні спільноти.

Для пошуку спільнот можна використовувати біржу Sociate.ru або сервіс «Паблер» , Він дозволяє моніторити рекламні пости конкурентів. Перевірте через сервіс, з якими спільнотами працює ваш конкурент, наскільки активно він це робить, де купує рекламу, які показники зворотного зв'язку отримує.

Після цього виберіть кілька паблік з тих, з якими працює конкурент, дізнайтеся про умови розміщення, запросите статистику, розмір аудиторії, показники зворотного зв'язку в середньому по постам.

Від аудиторії. Наприклад, якщо ми працюємо з магазином дизайнерських речей, то під такого клієнта підбираємо спільноти про дизайн і дизайнерських виробах.

Після того, як зібраний пул таких спільнот, необхідно проаналізувати у них вартість CPM, обсяг аудиторії, присутність високої частки ЦА з географії, вибрати відповідні за вартістю, купити рекламу, скласти рекламний пост, подивитися приплив аудиторії.

Обов'язково позначте пости utm-мітками, навіть якщо вони знаходяться в рамках одного співтовариства, щоб подивитися, який креатив зайшов краще, а який гірше. Це дуже просто, можна зробити за 2 дні.

- Є важливе питання - як інтернет-магазину правильно оформити представництво в соціальній мережі і чи варто взагалі це робити?

В Одноклассниках є групи як такі, і для інтернет-магазину можна створити групу.

На наше переконання, створення власних медіа в соцмережах для інтернет-магазину, особливо на початковому етапі, що не пріоритетно.

Цей інструмент працює тільки в тому випадку, якщо ми чітко розуміємо, що у нас тривалий цикл взаємодії з користувачем після першої покупки. Людина вибирає улюблений магазин через хорошої ціни, гарного сервісу або асортименту і стає постійним клієнтом і купує, купує, купує.

Це підходить для спільнот з сильним емоційним прив'язкою, таких як спільноти автомобілістів, які люблять тюнінгувати свій автомобіль. З таким магазином можна подружитися, стежити за оновленнями, постійно купувати тюнінговані речі.

Якщо ж мова йде про разову покупку, не варто зациклюватися на створенні своєї спільноти і направляти туди трафік. Насправді, це може навіть зашкодити продажеві. Зазвичай конверсія в заявку з трафіку на посадкову сторінку вище, ніж при відправці користувача на сторінку спільноти. Це пояснюється тим, що на сторінці спільноти є багато відволікаючих чинників, які заволодівають увагою користувача і відводять його від думки про спонтанної купівлі. А на посадкової сторінці його ніщо не відволікає від того, щоб прийняти рішення про покупку і залишити заявку.

- Зараз багато говорять про товарний арбітраж, розкажи про це. Наскільки він підходить при просуванні товару в соцмережах?

Арбітраж трафіку - це покупка і подальший перепродаж трафіку і заробіток на різниці між вартістю закупівлі рекламного трафіку і вартістю продажу. Цим займаються веб-майстри і арбітражнікі.

Вони закуповують трафік, в тому числі, в соціальних мережах, щоб переправити потенційного покупця на сайт рекламодавця. Коли залучений користувач здійснює цільове дію - реєстрацію, покупку, скачування програми - веб-майстер отримує гроші від рекламодавця. Шукати веб-майстрів можна в партнерських CPA-мережах , Які з'єднують рекламодавців з арбітражнікамі.

Соцмережі в цілому, Однокласники і система myTarget зокрема, відмінно підходять для роботи на арбітражніков.

Я б радив звертатися до веб-майстрам для залучення трафіку з Однокласників і myTarget з товарами вартістю 1,5-3,5 тисячі рублів, незвичайними, яскравими, з чіткою цільовою аудиторією і широкою географією продажу.

- Який ефект від такої перекуповування трафіку? Чи варто користуватися цим способом постійно?

Товарний арбітраж показує, що хороші теми (ходовий товар з високою маржинальністю, яка не приївся ЦА) досить швидко вигорають. Арбітражнікі розповідають, що хороша пропозиція вигорає протягом місяця. Далі на ньому вже не можна заробити сверхденег.

Клікабельність падає після першого місяця активної откруткі. З огляду на, що зараз велика кількість інструментів моніторингу чужої реклами, то конкуренти відразу знаходять постачальника і заходять в цю нішу. Ви починаєте конкурувати на локальному аукціоні, і у вас росте вартість кліка.

З іншого боку, ви також починаєте конкурувати один з одним, якщо купуєте рекламу в тематичних спільнотах. Вартість переходу зростає, тому що контентний привід приїдається аудиторії і вони менше на нього клікають.
Тому я рекомендую поєднувати різні інструменти реклами в Одноклассниках, щоб домогтися більшого ефекту.

Соціальні мережі - це потужний інструмент для побудови продажів. Кожен може спробувати свої сили в залученні аудиторії на посадкову сторінку або сайт. Перші сотні продажів в місяць можна зробити самостійно, але при зростанні трафіку іноді потрібно команда маркетологів (бо співробітник в штаті не справляється з навантаженням): таргетологов, аналітиків. Digital-агентство b2d готово ділитися знаннями і допомагати будувати продажу в соц.сетях.

Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала

Соціальна мережа Однокласники для багатьох інтернет-підприємців - незвідана територія. Однак її можна і потрібно використовувати для просування інтернет-магазину.

Які товари подобаються аудиторії Однокласників? Як запустити рекламну кампанію? Чи варто оформляти представництво магазину в соціальній мережі? Для блогу Еквіда на ці питання відповів директор агентства Business to Digital Максим Губін.

Максим Губін

- Привіт Максим. Спасибі, що знайшов час відповісти на питання. Перш, ніж ми перейдемо безпосередньо до Однокласників, розкажи, в чому особливості просування інтернет-магазину і його товарів в соцмережах?

Вітаю!

Основна особливість: ми маємо справу з людьми, які перебувають на території відпочинку, куди вони прийшли розважитися і отримати відповідний контент.

Тому ми не можемо продавати товари, для яких потрібно зацікавленість з боку аудиторії «тут і зараз». Якщо ми продаємо товар через, скажімо, Яндекс.Директ, то ми маємо справу з актуальних конкретним попитом. Якщо ми працюємо з соцмережами, то ми працюємо з неявним попитом, який існує, але не усвідомлений споживачем тут і зараз. Так що необхідно «утеплити» людини, перш ніж зробити продаж.

- А як правильно утеплювати аудиторію?

Наприклад, жінка у віці 30 років сидить в соцмережі і споживає контент, пов'язаний з її друзями. Якщо поруч в стрічці або бічному блоці з'являється рекламне оголошення з нашим продуктом, то саме по собі воно не може вирвати людину з контексту споживання, тому що цінність одержуваної інформації від її друзів значно вище, ніж наші пропозиції.

Якщо ми робимо продаж в перший раз, то потрібно робити пропозицію і картинку яскравими і помітними. Посадкову сторінку необхідно проектувати з урахуванням того, що потрібен якийсь розповідь, в ході якого людина зануриться в контекст нашого товару, зануриться в ті проблеми, які ми виявили.

- А що скажеш про аудиторію Однокласників? Платформа специфічна, не відразу зрозуміло, з якими товарами і послугами краще йти туди до потенційного покупця. Що добре купують користувачі Однокласників? Наскільки вони платоспроможність?

У багатьох наших клієнтів існує переконання, що в Фейсбуці інтелектуальна аудиторія з високим доходом, ВКонтакте "школоло», а в Одноклассниках сидить вікова аудиторія з регіонів.

На ділі все не зовсім так. за останніми даними , Користувачі 18-34 років становлять 35% аудиторії «Однокласників». З нашого досвіду, в цій соціальній мережі відмінно заходять товари, розраховані на аудиторію 22-45 років. Традиційно краще просуваються товари, орієнтовані на жіночу аудиторію. Це повинні бути товари з «родзинкою», вау-фактором. наприклад, тренувальні латексні корсети , матраци для майбутніх мам , бриджі з ефектом сауни .

Як показує наша практика, найкраще просуваються товари з чеком до 10-15 тисяч рублів. Найбільш ходовий сегмент - товари за 1,5-4,5 тисячі рублів. Такі товари швидко продаються, на них можна заробити хороші гроші з високою оборотністю. Платоспроможність аудиторії Однокласників середня, тому краще орієнтуватися саме на такі товари з невеликим чеком.

- Добре. Давай пройдемося по конкретних товарних категоріях. Що заходить добре в Одноклассниках?

Товари для спорту і відпочинку - так, тому що аудиторію для цих товарів можна добре сегментувати.

Тематика подарунків і квітів добре заходить, але потрібно знайти свою аудиторію. З ходу налаштувати рекламну кампанію буде непросто. Однак, традиційно для соцмереж хороші моменти для продажів таких товарів - це періоди перед святами: 23 лютого, 8 березня, 14 лютого, Новий рік. Загальнотематичні подарунки (наприклад, на день народження) теж добре заходять.

Комп'ютерна техніка за нашим досвідом продається не дуже добре.

Товари для офісу - теж немає.

Товари для дому та дачі - так, якщо працювати з певними сегментами. Але треба враховувати, що аудиторія не дуже широка.

Краса і здоров'я - суперніша. Спонтанний попит, невисокий чек, жіноча аудиторія - все це грає на руку цій групі товарів.

Автоаксесуари - хороша ніша. Маються на увазі недорогі товари, які дозволяють заощадити на експлуатації та ремонті автомобіля.

Одяг, взуття та аксесуари добре продаються через ремаркетинг або спецпропозиції. Наприклад, йде чемпіонат світу, і магазин продає офіційний м'яч. В цьому випадку можна орієнтуватися на футбольні спільноти. В одязі і взутті повинна бути родзинка - річ повинна бути самоцінна. Наприклад, незвичайні футболки з принтами.

У сегменті електроніки добре заходять недорогі гаджети, аксесуари з низьким чеком і високою маржею. Добре, якщо є Лендінгем, адаптований під мобільні пристрої, тоді ми потрапляємо чітко в ЦА. Якщо ми пояснюємо, які проблеми вирішує аксесуар, то такі історії працюють. Наприклад, кільце iRing, яке дозволяє тримати iPhone в руці і не боятися, що він впаде, або хтось вихопить його в метро.

- Можеш розповісти про конкретний кейсі?

У нас був тест на жіночу аудиторію по Росії, продавали масажер для обличчя. Оформляли його як лише однієї сторінки Лендінгем, по ньому можна просто і швидко отримати результати.

Товар коштував 1999 рублів. Ми зібрали 60 заявок за 14 днів. Вартість заявки склала 250 рублів, вартість продажу (CPL) - близько 350р. Географія доставки - РФ. За місяць отримали понад 180 заявок і зробили 130 продажів.

З нашого досвіду покупці в Одноклассниках - це жінки, які планують витратити зайві 4 тисячі рублів з зарплати. Вони дивляться, яких «приколів» можна купити за ці гроші. Відповідно, якщо відразу купити не вийшло, то вони або купують щось інше, або відмовляються від покупки.

Якщо клієнт не купив в відразу (в крайньому випадку протягом 1-2 днів), то, швидше за все, вже й не купить. Тому:

 • зробіть сайт зручним, щоб у клієнта не виникло проблем в процесі покупки;
 • доганяйте покупця в ці 1-2 дні ретаргетінгом або тригерними листами , Якщо він залишив вам email.

Ще була історія про просування товарів для чоловіків. Це був чоловічий набір шкарпеток на рік. Цінність для користувача - рішення обридлої проблеми вибору шкарпеток. Але вартість заявки виявилася вкрай високою - близько тисячі рублів. Виявилося, щоб переконати людину купити шкарпетки, необхідно дати йому більше доданої цінності. Ми зробили цей висновок на основі аналізу конкурентів. Сам по собі товар вже погано продається, тому що ідея не нова. Необхідно додати йому бонусів, подарунків і розповідати про це на посадкової сторінці.

- Які способи просування в Одноклассниках ви використовуєте для своїх клієнтів? Що порекомендуєте власникам інтернет-магазинів?

Ми розміщуємо таргінг оголошення через myTarget, купуємо платні пости в тематичних спільнотах і іноді створюємо і розкручуємо сторінки клієнтів в Одноклассниках. Розповім по-порядку про кожен.

myTarget - рекламна платформа Mail.Ru Group, тут ніяких сюрпризів немає. У рекламному кабінеті Однокласників є відмінності від рекламного кабінету ВКонтакте і Фейсбук, проте, там досить налаштувань, щоб знайти свою аудиторію.

- Але напевно у myTarget є своя специфіка?

Якщо ми, наприклад, спробуємо йти в myTarget з рибальської вудкою, то велика ймовірність, що ми її не продасте. Ми можемо відсіяти аудиторію і таргінг на які цікавляться риболовлею. Але не факт, що це допоможе - попит на цей товар хвилеподібний і носить сезонний характер. Тому в myTarget краще йти з товаром, орієнтованим на масовий попит.

Якщо власник інтернет-магазину хоче спробувати просунути свій товар через myTarget, які його дії?

 1. Визначте товари з чіткою ЦА на основі портрета в CRM-системи або аналітиці.
 2. Серед цих товарів виділіть «товари-локомотиви», які характеризуються високим попитом і високою маржею. Це потрібно для того, щоб на етапі тестів не піти в сильний мінус.
 3. На основеярко виражених характеристик аудиторії за статтю, віком, географії та сімейним станом, то на основі цього сформуйте портрет користувача для налаштування таргетированной кампанії.
 4. Упакуйте продукт на просту посадкову сторінку. Доповніть картку товару розгорнутої інформацією - які проблеми вирішує товар і так далі.
 5. Запустіть кампанію з невеликим рекламним бюджетом - 5-10 тисяч рублів. Ми зазвичай запускаємо відразу і таргінг оголошення, і пости в спільнотах (про них нижче).
 6. Відкрутіть рекламу, подивіться, які результати по конверсії і по залучених трафіку. Ми дивимося на вартість заявки і CPC - вартість кліка. Для широкої аудиторії хорошим СРС буде 2-5 рублів за клік, при роботі з вузькою аудиторією це може бути і 15 рублів. Нормальні показники CPC кожен зможе розрахувати для свого бізнесу самостійно з урахуванням всіх факторів - конверсії, маржинальність товару і т.д.

Немає ніяких складнощів, щоб покласти гроші і налаштувати базову рекламну кампанію. Але я б запропонував звернутися до таргетологу або агентству, які розуміють психологію аудиторії. Вони підкажуть, чи варто заходити з вашим товаром в myTarget і допоможуть зробити оптимізовану рекламну кампанію. Плюс - у агентства є досвід проведення багатьох рекламних кампаній, вони не дадуть замовнику «наступити на граблі».

- Розкажи про покупку постів в спільнотах? Є у Однокласників якась специфіка?

Реклама в спільнотах купується безпосередньо у адміністраторів, бо біржі рекламних постів в Одноклассниках немає. Аудиторія активно клацає, трафік Однокласники віддають добре.

У рекламних публікацій у спільнотах в Одноклассниках є секретний інгредієнт. Через особливості механіки OK.ru у промопостов величезний віральний ефект, тому що «Клас!» Працює як лайк і «Шер» одночасно. Крім того, для користувачів, які не перебувають в групі, відображається кнопка «Вступити в співтовариство». Таким чином, рекламні пости допомагають збільшити кількість учасників групи.

- Як правильно підійти до покупки постів в рекламних спільнотах?

Ми орієнтуємося на обсяг аудиторії, її охоплення і середній показник залученості в день (розраховується як (коментарі + «класи!» + Поділилися) / кількість передплатників * 100%).

Рекламний кабінет OK.ru

Але найголовнішою метрикою є дані, які ми отримуємо після тестування. Робимо рекламний пост, закидаємо адміністратору спільноти, вони його розміщують. У пості ми даємо коротку посилання з utm-міткою і дивимося на обсяг переходів на сайт клієнта і конверсію в заявки та продажу.

- Як спланувати кампанію по просуванню товару в спільнотах?

Є кілька шляхів планування кампанії: від конкурента і від цільової аудиторії.

Від конкурента. Рекламуватися в спільнотах варто, якщо у бізнесу немає обмежень по доставці. Виняток - локальні спільноти.

Для пошуку спільнот можна використовувати біржу Sociate.ru або сервіс «Паблер» , Він дозволяє моніторити рекламні пости конкурентів. Перевірте через сервіс, з якими спільнотами працює ваш конкурент, наскільки активно він це робить, де купує рекламу, які показники зворотного зв'язку отримує.

Після цього виберіть кілька паблік з тих, з якими працює конкурент, дізнайтеся про умови розміщення, запросите статистику, розмір аудиторії, показники зворотного зв'язку в середньому по постам.

Від аудиторії. Наприклад, якщо ми працюємо з магазином дизайнерських речей, то під такого клієнта підбираємо спільноти про дизайн і дизайнерських виробах.

Після того, як зібраний пул таких спільнот, необхідно проаналізувати у них вартість CPM, обсяг аудиторії, присутність високої частки ЦА з географії, вибрати відповідні за вартістю, купити рекламу, скласти рекламний пост, подивитися приплив аудиторії.

Обов'язково позначте пости utm-мітками, навіть якщо вони знаходяться в рамках одного співтовариства, щоб подивитися, який креатив зайшов краще, а який гірше. Це дуже просто, можна зробити за 2 дні.

- Є важливе питання - як інтернет-магазину правильно оформити представництво в соціальній мережі і чи варто взагалі це робити?

В Одноклассниках є групи як такі, і для інтернет-магазину можна створити групу.

На наше переконання, створення власних медіа в соцмережах для інтернет-магазину, особливо на початковому етапі, що не пріоритетно.

Цей інструмент працює тільки в тому випадку, якщо ми чітко розуміємо, що у нас тривалий цикл взаємодії з користувачем після першої покупки. Людина вибирає улюблений магазин через хорошої ціни, гарного сервісу або асортименту і стає постійним клієнтом і купує, купує, купує.

Це підходить для спільнот з сильним емоційним прив'язкою, таких як спільноти автомобілістів, які люблять тюнінгувати свій автомобіль. З таким магазином можна подружитися, стежити за оновленнями, постійно купувати тюнінговані речі.

Якщо ж мова йде про разову покупку, не варто зациклюватися на створенні своєї спільноти і направляти туди трафік. Насправді, це може навіть зашкодити продажеві. Зазвичай конверсія в заявку з трафіку на посадкову сторінку вище, ніж при відправці користувача на сторінку спільноти. Це пояснюється тим, що на сторінці спільноти є багато відволікаючих чинників, які заволодівають увагою користувача і відводять його від думки про спонтанної купівлі. А на посадкової сторінці його ніщо не відволікає від того, щоб прийняти рішення про покупку і залишити заявку.

- Зараз багато говорять про товарний арбітраж, розкажи про це. Наскільки він підходить при просуванні товару в соцмережах?

Арбітраж трафіку - це покупка і подальший перепродаж трафіку і заробіток на різниці між вартістю закупівлі рекламного трафіку і вартістю продажу. Цим займаються веб-майстри і арбітражнікі.

Вони закуповують трафік, в тому числі, в соціальних мережах, щоб переправити потенційного покупця на сайт рекламодавця. Коли залучений користувач здійснює цільове дію - реєстрацію, покупку, скачування програми - веб-майстер отримує гроші від рекламодавця. Шукати веб-майстрів можна в партнерських CPA-мережах , Які з'єднують рекламодавців з арбітражнікамі.

Соцмережі в цілому, Однокласники і система myTarget зокрема, відмінно підходять для роботи на арбітражніков.

Я б радив звертатися до веб-майстрам для залучення трафіку з Однокласників і myTarget з товарами вартістю 1,5-3,5 тисячі рублів, незвичайними, яскравими, з чіткою цільовою аудиторією і широкою географією продажу.

- Який ефект від такої перекуповування трафіку? Чи варто користуватися цим способом постійно?

Товарний арбітраж показує, що хороші теми (ходовий товар з високою маржинальністю, яка не приївся ЦА) досить швидко вигорають. Арбітражнікі розповідають, що хороша пропозиція вигорає протягом місяця. Далі на ньому вже не можна заробити сверхденег.

Клікабельність падає після першого місяця активної откруткі. З огляду на, що зараз велика кількість інструментів моніторингу чужої реклами, то конкуренти відразу знаходять постачальника і заходять в цю нішу. Ви починаєте конкурувати на локальному аукціоні, і у вас росте вартість кліка.

З іншого боку, ви також починаєте конкурувати один з одним, якщо купуєте рекламу в тематичних спільнотах. Вартість переходу зростає, тому що контентний привід приїдається аудиторії і вони менше на нього клікають.
Тому я рекомендую поєднувати різні інструменти реклами в Одноклассниках, щоб домогтися більшого ефекту.

Соціальні мережі - це потужний інструмент для побудови продажів. Кожен може спробувати свої сили в залученні аудиторії на посадкову сторінку або сайт. Перші сотні продажів в місяць можна зробити самостійно, але при зростанні трафіку іноді потрібно команда маркетологів (бо співробітник в штаті не справляється з навантаженням): таргетологов, аналітиків. Digital-агентство b2d готово ділитися знаннями і допомагати будувати продажу в соц.сетях.

Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала

Соціальна мережа Однокласники для багатьох інтернет-підприємців - незвідана територія. Однак її можна і потрібно використовувати для просування інтернет-магазину.

Які товари подобаються аудиторії Однокласників? Як запустити рекламну кампанію? Чи варто оформляти представництво магазину в соціальній мережі? Для блогу Еквіда на ці питання відповів директор агентства Business to Digital Максим Губін.

Максим Губін

- Привіт Максим. Спасибі, що знайшов час відповісти на питання. Перш, ніж ми перейдемо безпосередньо до Однокласників, розкажи, в чому особливості просування інтернет-магазину і його товарів в соцмережах?

Вітаю!

Основна особливість: ми маємо справу з людьми, які перебувають на території відпочинку, куди вони прийшли розважитися і отримати відповідний контент.

Тому ми не можемо продавати товари, для яких потрібно зацікавленість з боку аудиторії «тут і зараз». Якщо ми продаємо товар через, скажімо, Яндекс.Директ, то ми маємо справу з актуальних конкретним попитом. Якщо ми працюємо з соцмережами, то ми працюємо з неявним попитом, який існує, але не усвідомлений споживачем тут і зараз. Так що необхідно «утеплити» людини, перш ніж зробити продаж.

- А як правильно утеплювати аудиторію?

Наприклад, жінка у віці 30 років сидить в соцмережі і споживає контент, пов'язаний з її друзями. Якщо поруч в стрічці або бічному блоці з'являється рекламне оголошення з нашим продуктом, то саме по собі воно не може вирвати людину з контексту споживання, тому що цінність одержуваної інформації від її друзів значно вище, ніж наші пропозиції.

Якщо ми робимо продаж в перший раз, то потрібно робити пропозицію і картинку яскравими і помітними. Посадкову сторінку необхідно проектувати з урахуванням того, що потрібен якийсь розповідь, в ході якого людина зануриться в контекст нашого товару, зануриться в ті проблеми, які ми виявили.

- А що скажеш про аудиторію Однокласників? Платформа специфічна, не відразу зрозуміло, з якими товарами і послугами краще йти туди до потенційного покупця. Що добре купують користувачі Однокласників? Наскільки вони платоспроможність?

У багатьох наших клієнтів існує переконання, що в Фейсбуці інтелектуальна аудиторія з високим доходом, ВКонтакте "школоло», а в Одноклассниках сидить вікова аудиторія з регіонів.

На ділі все не зовсім так. за останніми даними , Користувачі 18-34 років становлять 35% аудиторії «Однокласників». З нашого досвіду, в цій соціальній мережі відмінно заходять товари, розраховані на аудиторію 22-45 років. Традиційно краще просуваються товари, орієнтовані на жіночу аудиторію. Це повинні бути товари з «родзинкою», вау-фактором. наприклад, тренувальні латексні корсети , матраци для майбутніх мам , бриджі з ефектом сауни .

Як показує наша практика, найкраще просуваються товари з чеком до 10-15 тисяч рублів. Найбільш ходовий сегмент - товари за 1,5-4,5 тисячі рублів. Такі товари швидко продаються, на них можна заробити хороші гроші з високою оборотністю. Платоспроможність аудиторії Однокласників середня, тому краще орієнтуватися саме на такі товари з невеликим чеком.

- Добре. Давай пройдемося по конкретних товарних категоріях. Що заходить добре в Одноклассниках?

Товари для спорту і відпочинку - так, тому що аудиторію для цих товарів можна добре сегментувати.

Тематика подарунків і квітів добре заходить, але потрібно знайти свою аудиторію. З ходу налаштувати рекламну кампанію буде непросто. Однак, традиційно для соцмереж хороші моменти для продажів таких товарів - це періоди перед святами: 23 лютого, 8 березня, 14 лютого, Новий рік. Загальнотематичні подарунки (наприклад, на день народження) теж добре заходять.

Комп'ютерна техніка за нашим досвідом продається не дуже добре.

Товари для офісу - теж немає.

Товари для дому та дачі - так, якщо працювати з певними сегментами. Але треба враховувати, що аудиторія не дуже широка.

Краса і здоров'я - суперніша. Спонтанний попит, невисокий чек, жіноча аудиторія - все це грає на руку цій групі товарів.

Автоаксесуари - хороша ніша. Маються на увазі недорогі товари, які дозволяють заощадити на експлуатації та ремонті автомобіля.

Одяг, взуття та аксесуари добре продаються через ремаркетинг або спецпропозиції. Наприклад, йде чемпіонат світу, і магазин продає офіційний м'яч. В цьому випадку можна орієнтуватися на футбольні спільноти. В одязі і взутті повинна бути родзинка - річ повинна бути самоцінна. Наприклад, незвичайні футболки з принтами.

У сегменті електроніки добре заходять недорогі гаджети, аксесуари з низьким чеком і високою маржею. Добре, якщо є Лендінгем, адаптований під мобільні пристрої, тоді ми потрапляємо чітко в ЦА. Якщо ми пояснюємо, які проблеми вирішує аксесуар, то такі історії працюють. Наприклад, кільце iRing, яке дозволяє тримати iPhone в руці і не боятися, що він впаде, або хтось вихопить його в метро.

- Можеш розповісти про конкретний кейсі?

У нас був тест на жіночу аудиторію по Росії, продавали масажер для обличчя. Оформляли його як лише однієї сторінки Лендінгем, по ньому можна просто і швидко отримати результати.

Товар коштував 1999 рублів. Ми зібрали 60 заявок за 14 днів. Вартість заявки склала 250 рублів, вартість продажу (CPL) - близько 350р. Географія доставки - РФ. За місяць отримали понад 180 заявок і зробили 130 продажів.

З нашого досвіду покупці в Одноклассниках - це жінки, які планують витратити зайві 4 тисячі рублів з зарплати. Вони дивляться, яких «приколів» можна купити за ці гроші. Відповідно, якщо відразу купити не вийшло, то вони або купують щось інше, або відмовляються від покупки.

Якщо клієнт не купив в відразу (в крайньому випадку протягом 1-2 днів), то, швидше за все, вже й не купить. Тому:

 • зробіть сайт зручним, щоб у клієнта не виникло проблем в процесі покупки;
 • доганяйте покупця в ці 1-2 дні ретаргетінгом або тригерними листами , Якщо він залишив вам email.

Ще була історія про просування товарів для чоловіків. Це був чоловічий набір шкарпеток на рік. Цінність для користувача - рішення обридлої проблеми вибору шкарпеток. Але вартість заявки виявилася вкрай високою - близько тисячі рублів. Виявилося, щоб переконати людину купити шкарпетки, необхідно дати йому більше доданої цінності. Ми зробили цей висновок на основі аналізу конкурентів. Сам по собі товар вже погано продається, тому що ідея не нова. Необхідно додати йому бонусів, подарунків і розповідати про це на посадкової сторінці.

- Які способи просування в Одноклассниках ви використовуєте для своїх клієнтів? Що порекомендуєте власникам інтернет-магазинів?

Ми розміщуємо таргінг оголошення через myTarget, купуємо платні пости в тематичних спільнотах і іноді створюємо і розкручуємо сторінки клієнтів в Одноклассниках. Розповім по-порядку про кожен.

myTarget - рекламна платформа Mail.Ru Group, тут ніяких сюрпризів немає. У рекламному кабінеті Однокласників є відмінності від рекламного кабінету ВКонтакте і Фейсбук, проте, там досить налаштувань, щоб знайти свою аудиторію.

- Але напевно у myTarget є своя специфіка?

Якщо ми, наприклад, спробуємо йти в myTarget з рибальської вудкою, то велика ймовірність, що ми її не продасте. Ми можемо відсіяти аудиторію і таргінг на які цікавляться риболовлею. Але не факт, що це допоможе - попит на цей товар хвилеподібний і носить сезонний характер. Тому в myTarget краще йти з товаром, орієнтованим на масовий попит.

Якщо власник інтернет-магазину хоче спробувати просунути свій товар через myTarget, які його дії?

 1. Визначте товари з чіткою ЦА на основі портрета в CRM-системи або аналітиці.
 2. Серед цих товарів виділіть «товари-локомотиви», які характеризуються високим попитом і високою маржею. Це потрібно для того, щоб на етапі тестів не піти в сильний мінус.
 3. На основеярко виражених характеристик аудиторії за статтю, віком, географії та сімейним станом, то на основі цього сформуйте портрет користувача для налаштування таргетированной кампанії.
 4. Упакуйте продукт на просту посадкову сторінку. Доповніть картку товару розгорнутої інформацією - які проблеми вирішує товар і так далі.
 5. Запустіть кампанію з невеликим рекламним бюджетом - 5-10 тисяч рублів. Ми зазвичай запускаємо відразу і таргінг оголошення, і пости в спільнотах (про них нижче).
 6. Відкрутіть рекламу, подивіться, які результати по конверсії і по залучених трафіку. Ми дивимося на вартість заявки і CPC - вартість кліка. Для широкої аудиторії хорошим СРС буде 2-5 рублів за клік, при роботі з вузькою аудиторією це може бути і 15 рублів. Нормальні показники CPC кожен зможе розрахувати для свого бізнесу самостійно з урахуванням всіх факторів - конверсії, маржинальність товару і т.д.

Немає ніяких складнощів, щоб покласти гроші і налаштувати базову рекламну кампанію. Але я б запропонував звернутися до таргетологу або агентству, які розуміють психологію аудиторії. Вони підкажуть, чи варто заходити з вашим товаром в myTarget і допоможуть зробити оптимізовану рекламну кампанію. Плюс - у агентства є досвід проведення багатьох рекламних кампаній, вони не дадуть замовнику «наступити на граблі».

- Розкажи про покупку постів в спільнотах? Є у Однокласників якась специфіка?

Реклама в спільнотах купується безпосередньо у адміністраторів, бо біржі рекламних постів в Одноклассниках немає. Аудиторія активно клацає, трафік Однокласники віддають добре.

У рекламних публікацій у спільнотах в Одноклассниках є секретний інгредієнт. Через особливості механіки OK.ru у промопостов величезний віральний ефект, тому що «Клас!» Працює як лайк і «Шер» одночасно. Крім того, для користувачів, які не перебувають в групі, відображається кнопка «Вступити в співтовариство». Таким чином, рекламні пости допомагають збільшити кількість учасників групи.

- Як правильно підійти до покупки постів в рекламних спільнотах?

Ми орієнтуємося на обсяг аудиторії, її охоплення і середній показник залученості в день (розраховується як (коментарі + «класи!» + Поділилися) / кількість передплатників * 100%).

Рекламний кабінет OK.ru

Але найголовнішою метрикою є дані, які ми отримуємо після тестування. Робимо рекламний пост, закидаємо адміністратору спільноти, вони його розміщують. У пості ми даємо коротку посилання з utm-міткою і дивимося на обсяг переходів на сайт клієнта і конверсію в заявки та продажу.

- Як спланувати кампанію по просуванню товару в спільнотах?

Є кілька шляхів планування кампанії: від конкурента і від цільової аудиторії.

Від конкурента. Рекламуватися в спільнотах варто, якщо у бізнесу немає обмежень по доставці. Виняток - локальні спільноти.

Для пошуку спільнот можна використовувати біржу Sociate.ru або сервіс «Паблер» , Він дозволяє моніторити рекламні пости конкурентів. Перевірте через сервіс, з якими спільнотами працює ваш конкурент, наскільки активно він це робить, де купує рекламу, які показники зворотного зв'язку отримує.

Після цього виберіть кілька паблік з тих, з якими працює конкурент, дізнайтеся про умови розміщення, запросите статистику, розмір аудиторії, показники зворотного зв'язку в середньому по постам.

Від аудиторії. Наприклад, якщо ми працюємо з магазином дизайнерських речей, то під такого клієнта підбираємо спільноти про дизайн і дизайнерських виробах.

Після того, як зібраний пул таких спільнот, необхідно проаналізувати у них вартість CPM, обсяг аудиторії, присутність високої частки ЦА з географії, вибрати відповідні за вартістю, купити рекламу, скласти рекламний пост, подивитися приплив аудиторії.

Обов'язково позначте пости utm-мітками, навіть якщо вони знаходяться в рамках одного співтовариства, щоб подивитися, який креатив зайшов краще, а який гірше. Це дуже просто, можна зробити за 2 дні.

- Є важливе питання - як інтернет-магазину правильно оформити представництво в соціальній мережі і чи варто взагалі це робити?

В Одноклассниках є групи як такі, і для інтернет-магазину можна створити групу.

На наше переконання, створення власних медіа в соцмережах для інтернет-магазину, особливо на початковому етапі, що не пріоритетно.

Цей інструмент працює тільки в тому випадку, якщо ми чітко розуміємо, що у нас тривалий цикл взаємодії з користувачем після першої покупки. Людина вибирає улюблений магазин через хорошої ціни, гарного сервісу або асортименту і стає постійним клієнтом і купує, купує, купує.

Це підходить для спільнот з сильним емоційним прив'язкою, таких як спільноти автомобілістів, які люблять тюнінгувати свій автомобіль. З таким магазином можна подружитися, стежити за оновленнями, постійно купувати тюнінговані речі.

Якщо ж мова йде про разову покупку, не варто зациклюватися на створенні своєї спільноти і направляти туди трафік. Насправді, це може навіть зашкодити продажеві. Зазвичай конверсія в заявку з трафіку на посадкову сторінку вище, ніж при відправці користувача на сторінку спільноти. Це пояснюється тим, що на сторінці спільноти є багато відволікаючих чинників, які заволодівають увагою користувача і відводять його від думки про спонтанної купівлі. А на посадкової сторінці його ніщо не відволікає від того, щоб прийняти рішення про покупку і залишити заявку.

- Зараз багато говорять про товарний арбітраж, розкажи про це. Наскільки він підходить при просуванні товару в соцмережах?

Арбітраж трафіку - це покупка і подальший перепродаж трафіку і заробіток на різниці між вартістю закупівлі рекламного трафіку і вартістю продажу. Цим займаються веб-майстри і арбітражнікі.

Вони закуповують трафік, в тому числі, в соціальних мережах, щоб переправити потенційного покупця на сайт рекламодавця. Коли залучений користувач здійснює цільове дію - реєстрацію, покупку, скачування програми - веб-майстер отримує гроші від рекламодавця. Шукати веб-майстрів можна в партнерських CPA-мережах , Які з'єднують рекламодавців з арбітражнікамі.

Соцмережі в цілому, Однокласники і система myTarget зокрема, відмінно підходять для роботи на арбітражніков.

Я б радив звертатися до веб-майстрам для залучення трафіку з Однокласників і myTarget з товарами вартістю 1,5-3,5 тисячі рублів, незвичайними, яскравими, з чіткою цільовою аудиторією і широкою географією продажу.

- Який ефект від такої перекуповування трафіку? Чи варто користуватися цим способом постійно?

Товарний арбітраж показує, що хороші теми (ходовий товар з високою маржинальністю, яка не приївся ЦА) досить швидко вигорають. Арбітражнікі розповідають, що хороша пропозиція вигорає протягом місяця. Далі на ньому вже не можна заробити сверхденег.

Клікабельність падає після першого місяця активної откруткі. З огляду на, що зараз велика кількість інструментів моніторингу чужої реклами, то конкуренти відразу знаходять постачальника і заходять в цю нішу. Ви починаєте конкурувати на локальному аукціоні, і у вас росте вартість кліка.

З іншого боку, ви також починаєте конкурувати один з одним, якщо купуєте рекламу в тематичних спільнотах. Вартість переходу зростає, тому що контентний привід приїдається аудиторії і вони менше на нього клікають.
Тому я рекомендую поєднувати різні інструменти реклами в Одноклассниках, щоб домогтися більшого ефекту.

Соціальні мережі - це потужний інструмент для побудови продажів. Кожен може спробувати свої сили в залученні аудиторії на посадкову сторінку або сайт. Перші сотні продажів в місяць можна зробити самостійно, але при зростанні трафіку іноді потрібно команда маркетологів (бо співробітник в штаті не справляється з навантаженням): таргетологов, аналітиків. Digital-агентство b2d готово ділитися знаннями і допомагати будувати продажу в соц.сетях.

Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала

Соціальна мережа Однокласники для багатьох інтернет-підприємців - незвідана територія. Однак її можна і потрібно використовувати для просування інтернет-магазину.

Які товари подобаються аудиторії Однокласників? Як запустити рекламну кампанію? Чи варто оформляти представництво магазину в соціальній мережі? Для блогу Еквіда на ці питання відповів директор агентства Business to Digital Максим Губін.

Максим Губін

- Привіт Максим. Спасибі, що знайшов час відповісти на питання. Перш, ніж ми перейдемо безпосередньо до Однокласників, розкажи, в чому особливості просування інтернет-магазину і його товарів в соцмережах?

Вітаю!

Основна особливість: ми маємо справу з людьми, які перебувають на території відпочинку, куди вони прийшли розважитися і отримати відповідний контент.

Тому ми не можемо продавати товари, для яких потрібно зацікавленість з боку аудиторії «тут і зараз». Якщо ми продаємо товар через, скажімо, Яндекс.Директ, то ми маємо справу з актуальних конкретним попитом. Якщо ми працюємо з соцмережами, то ми працюємо з неявним попитом, який існує, але не усвідомлений споживачем тут і зараз. Так що необхідно «утеплити» людини, перш ніж зробити продаж.

- А як правильно утеплювати аудиторію?

Наприклад, жінка у віці 30 років сидить в соцмережі і споживає контент, пов'язаний з її друзями. Якщо поруч в стрічці або бічному блоці з'являється рекламне оголошення з нашим продуктом, то саме по собі воно не може вирвати людину з контексту споживання, тому що цінність одержуваної інформації від її друзів значно вище, ніж наші пропозиції.

Якщо ми робимо продаж в перший раз, то потрібно робити пропозицію і картинку яскравими і помітними. Посадкову сторінку необхідно проектувати з урахуванням того, що потрібен якийсь розповідь, в ході якого людина зануриться в контекст нашого товару, зануриться в ті проблеми, які ми виявили.

- А що скажеш про аудиторію Однокласників? Платформа специфічна, не відразу зрозуміло, з якими товарами і послугами краще йти туди до потенційного покупця. Що добре купують користувачі Однокласників? Наскільки вони платоспроможність?

У багатьох наших клієнтів існує переконання, що в Фейсбуці інтелектуальна аудиторія з високим доходом, ВКонтакте "школоло», а в Одноклассниках сидить вікова аудиторія з регіонів.

На ділі все не зовсім так. за останніми даними , Користувачі 18-34 років становлять 35% аудиторії «Однокласників». З нашого досвіду, в цій соціальній мережі відмінно заходять товари, розраховані на аудиторію 22-45 років. Традиційно краще просуваються товари, орієнтовані на жіночу аудиторію. Це повинні бути товари з «родзинкою», вау-фактором. наприклад, тренувальні латексні корсети , матраци для майбутніх мам , бриджі з ефектом сауни .

Як показує наша практика, найкраще просуваються товари з чеком до 10-15 тисяч рублів. Найбільш ходовий сегмент - товари за 1,5-4,5 тисячі рублів. Такі товари швидко продаються, на них можна заробити хороші гроші з високою оборотністю. Платоспроможність аудиторії Однокласників середня, тому краще орієнтуватися саме на такі товари з невеликим чеком.

- Добре. Давай пройдемося по конкретних товарних категоріях. Що заходить добре в Одноклассниках?

Товари для спорту і відпочинку - так, тому що аудиторію для цих товарів можна добре сегментувати.

Тематика подарунків і квітів добре заходить, але потрібно знайти свою аудиторію. З ходу налаштувати рекламну кампанію буде непросто. Однак, традиційно для соцмереж хороші моменти для продажів таких товарів - це періоди перед святами: 23 лютого, 8 березня, 14 лютого, Новий рік. Загальнотематичні подарунки (наприклад, на день народження) теж добре заходять.

Комп'ютерна техніка за нашим досвідом продається не дуже добре.

Товари для офісу - теж немає.

Товари для дому та дачі - так, якщо працювати з певними сегментами. Але треба враховувати, що аудиторія не дуже широка.

Краса і здоров'я - суперніша. Спонтанний попит, невисокий чек, жіноча аудиторія - все це грає на руку цій групі товарів.

Автоаксесуари - хороша ніша. Маються на увазі недорогі товари, які дозволяють заощадити на експлуатації та ремонті автомобіля.

Одяг, взуття та аксесуари добре продаються через ремаркетинг або спецпропозиції. Наприклад, йде чемпіонат світу, і магазин продає офіційний м'яч. В цьому випадку можна орієнтуватися на футбольні спільноти. В одязі і взутті повинна бути родзинка - річ повинна бути самоцінна. Наприклад, незвичайні футболки з принтами.

У сегменті електроніки добре заходять недорогі гаджети, аксесуари з низьким чеком і високою маржею. Добре, якщо є Лендінгем, адаптований під мобільні пристрої, тоді ми потрапляємо чітко в ЦА. Якщо ми пояснюємо, які проблеми вирішує аксесуар, то такі історії працюють. Наприклад, кільце iRing, яке дозволяє тримати iPhone в руці і не боятися, що він впаде, або хтось вихопить його в метро.

- Можеш розповісти про конкретний кейсі?

У нас був тест на жіночу аудиторію по Росії, продавали масажер для обличчя. Оформляли його як лише однієї сторінки Лендінгем, по ньому можна просто і швидко отримати результати.

Товар коштував 1999 рублів. Ми зібрали 60 заявок за 14 днів. Вартість заявки склала 250 рублів, вартість продажу (CPL) - близько 350р. Географія доставки - РФ. За місяць отримали понад 180 заявок і зробили 130 продажів.

З нашого досвіду покупці в Одноклассниках - це жінки, які планують витратити зайві 4 тисячі рублів з зарплати. Вони дивляться, яких «приколів» можна купити за ці гроші. Відповідно, якщо відразу купити не вийшло, то вони або купують щось інше, або відмовляються від покупки.

Якщо клієнт не купив в відразу (в крайньому випадку протягом 1-2 днів), то, швидше за все, вже й не купить. Тому:

 • зробіть сайт зручним, щоб у клієнта не виникло проблем в процесі покупки;
 • доганяйте покупця в ці 1-2 дні ретаргетінгом або тригерними листами , Якщо він залишив вам email.

Ще була історія про просування товарів для чоловіків. Це був чоловічий набір шкарпеток на рік. Цінність для користувача - рішення обридлої проблеми вибору шкарпеток. Але вартість заявки виявилася вкрай високою - близько тисячі рублів. Виявилося, щоб переконати людину купити шкарпетки, необхідно дати йому більше доданої цінності. Ми зробили цей висновок на основі аналізу конкурентів. Сам по собі товар вже погано продається, тому що ідея не нова. Необхідно додати йому бонусів, подарунків і розповідати про це на посадкової сторінці.

- Які способи просування в Одноклассниках ви використовуєте для своїх клієнтів? Що порекомендуєте власникам інтернет-магазинів?

Ми розміщуємо таргінг оголошення через myTarget, купуємо платні пости в тематичних спільнотах і іноді створюємо і розкручуємо сторінки клієнтів в Одноклассниках. Розповім по-порядку про кожен.

myTarget - рекламна платформа Mail.Ru Group, тут ніяких сюрпризів немає. У рекламному кабінеті Однокласників є відмінності від рекламного кабінету ВКонтакте і Фейсбук, проте, там досить налаштувань, щоб знайти свою аудиторію.

- Але напевно у myTarget є своя специфіка?

Якщо ми, наприклад, спробуємо йти в myTarget з рибальської вудкою, то велика ймовірність, що ми її не продасте. Ми можемо відсіяти аудиторію і таргінг на які цікавляться риболовлею. Але не факт, що це допоможе - попит на цей товар хвилеподібний і носить сезонний характер. Тому в myTarget краще йти з товаром, орієнтованим на масовий попит.

Якщо власник інтернет-магазину хоче спробувати просунути свій товар через myTarget, які його дії?

 1. Визначте товари з чіткою ЦА на основі портрета в CRM-системи або аналітиці.
 2. Серед цих товарів виділіть «товари-локомотиви», які характеризуються високим попитом і високою маржею. Це потрібно для того, щоб на етапі тестів не піти в сильний мінус.
 3. На основеярко виражених характеристик аудиторії за статтю, віком, географії та сімейним станом, то на основі цього сформуйте портрет користувача для налаштування таргетированной кампанії.
 4. Упакуйте продукт на просту посадкову сторінку. Доповніть картку товару розгорнутої інформацією - які проблеми вирішує товар і так далі.
 5. Запустіть кампанію з невеликим рекламним бюджетом - 5-10 тисяч рублів. Ми зазвичай запускаємо відразу і таргінг оголошення, і пости в спільнотах (про них нижче).
 6. Відкрутіть рекламу, подивіться, які результати по конверсії і по залучених трафіку. Ми дивимося на вартість заявки і CPC - вартість кліка. Для широкої аудиторії хорошим СРС буде 2-5 рублів за клік, при роботі з вузькою аудиторією це може бути і 15 рублів. Нормальні показники CPC кожен зможе розрахувати для свого бізнесу самостійно з урахуванням всіх факторів - конверсії, маржинальність товару і т.д.

Немає ніяких складнощів, щоб покласти гроші і налаштувати базову рекламну кампанію. Але я б запропонував звернутися до таргетологу або агентству, які розуміють психологію аудиторії. Вони підкажуть, чи варто заходити з вашим товаром в myTarget і допоможуть зробити оптимізовану рекламну кампанію. Плюс - у агентства є досвід проведення багатьох рекламних кампаній, вони не дадуть замовнику «наступити на граблі».

- Розкажи про покупку постів в спільнотах? Є у Однокласників якась специфіка?

Реклама в спільнотах купується безпосередньо у адміністраторів, бо біржі рекламних постів в Одноклассниках немає. Аудиторія активно клацає, трафік Однокласники віддають добре.

У рекламних публікацій у спільнотах в Одноклассниках є секретний інгредієнт. Через особливості механіки OK.ru у промопостов величезний віральний ефект, тому що «Клас!» Працює як лайк і «Шер» одночасно. Крім того, для користувачів, які не перебувають в групі, відображається кнопка «Вступити в співтовариство». Таким чином, рекламні пости допомагають збільшити кількість учасників групи.

- Як правильно підійти до покупки постів в рекламних спільнотах?

Ми орієнтуємося на обсяг аудиторії, її охоплення і середній показник залученості в день (розраховується як (коментарі + «класи!» + Поділилися) / кількість передплатників * 100%).

Рекламний кабінет OK.ru

Але найголовнішою метрикою є дані, які ми отримуємо після тестування. Робимо рекламний пост, закидаємо адміністратору спільноти, вони його розміщують. У пості ми даємо коротку посилання з utm-міткою і дивимося на обсяг переходів на сайт клієнта і конверсію в заявки та продажу.

- Як спланувати кампанію по просуванню товару в спільнотах?

Є кілька шляхів планування кампанії: від конкурента і від цільової аудиторії.

Від конкурента. Рекламуватися в спільнотах варто, якщо у бізнесу немає обмежень по доставці. Виняток - локальні спільноти.

Для пошуку спільнот можна використовувати біржу Sociate.ru або сервіс «Паблер» , Він дозволяє моніторити рекламні пости конкурентів. Перевірте через сервіс, з якими спільнотами працює ваш конкурент, наскільки активно він це робить, де купує рекламу, які показники зворотного зв'язку отримує.

Після цього виберіть кілька паблік з тих, з якими працює конкурент, дізнайтеся про умови розміщення, запросите статистику, розмір аудиторії, показники зворотного зв'язку в середньому по постам.

Від аудиторії. Наприклад, якщо ми працюємо з магазином дизайнерських речей, то під такого клієнта підбираємо спільноти про дизайн і дизайнерських виробах.

Після того, як зібраний пул таких спільнот, необхідно проаналізувати у них вартість CPM, обсяг аудиторії, присутність високої частки ЦА з географії, вибрати відповідні за вартістю, купити рекламу, скласти рекламний пост, подивитися приплив аудиторії.

Обов'язково позначте пости utm-мітками, навіть якщо вони знаходяться в рамках одного співтовариства, щоб подивитися, який креатив зайшов краще, а який гірше. Це дуже просто, можна зробити за 2 дні.

- Є важливе питання - як інтернет-магазину правильно оформити представництво в соціальній мережі і чи варто взагалі це робити?

В Одноклассниках є групи як такі, і для інтернет-магазину можна створити групу.

На наше переконання, створення власних медіа в соцмережах для інтернет-магазину, особливо на початковому етапі, що не пріоритетно.

Цей інструмент працює тільки в тому випадку, якщо ми чітко розуміємо, що у нас тривалий цикл взаємодії з користувачем після першої покупки. Людина вибирає улюблений магазин через хорошої ціни, гарного сервісу або асортименту і стає постійним клієнтом і купує, купує, купує.

Це підходить для спільнот з сильним емоційним прив'язкою, таких як спільноти автомобілістів, які люблять тюнінгувати свій автомобіль. З таким магазином можна подружитися, стежити за оновленнями, постійно купувати тюнінговані речі.

Якщо ж мова йде про разову покупку, не варто зациклюватися на створенні своєї спільноти і направляти туди трафік. Насправді, це може навіть зашкодити продажеві. Зазвичай конверсія в заявку з трафіку на посадкову сторінку вище, ніж при відправці користувача на сторінку спільноти. Це пояснюється тим, що на сторінці спільноти є багато відволікаючих чинників, які заволодівають увагою користувача і відводять його від думки про спонтанної купівлі. А на посадкової сторінці його ніщо не відволікає від того, щоб прийняти рішення про покупку і залишити заявку.

- Зараз багато говорять про товарний арбітраж, розкажи про це. Наскільки він підходить при просуванні товару в соцмережах?

Арбітраж трафіку - це покупка і подальший перепродаж трафіку і заробіток на різниці між вартістю закупівлі рекламного трафіку і вартістю продажу. Цим займаються веб-майстри і арбітражнікі.

Вони закуповують трафік, в тому числі, в соціальних мережах, щоб переправити потенційного покупця на сайт рекламодавця. Коли залучений користувач здійснює цільове дію - реєстрацію, покупку, скачування програми - веб-майстер отримує гроші від рекламодавця. Шукати веб-майстрів можна в партнерських CPA-мережах , Які з'єднують рекламодавців з арбітражнікамі.

Соцмережі в цілому, Однокласники і система myTarget зокрема, відмінно підходять для роботи на арбітражніков.

Я б радив звертатися до веб-майстрам для залучення трафіку з Однокласників і myTarget з товарами вартістю 1,5-3,5 тисячі рублів, незвичайними, яскравими, з чіткою цільовою аудиторією і широкою географією продажу.

- Який ефект від такої перекуповування трафіку? Чи варто користуватися цим способом постійно?

Товарний арбітраж показує, що хороші теми (ходовий товар з високою маржинальністю, яка не приївся ЦА) досить швидко вигорають. Арбітражнікі розповідають, що хороша пропозиція вигорає протягом місяця. Далі на ньому вже не можна заробити сверхденег.

Клікабельність падає після першого місяця активної откруткі. З огляду на, що зараз велика кількість інструментів моніторингу чужої реклами, то конкуренти відразу знаходять постачальника і заходять в цю нішу. Ви починаєте конкурувати на локальному аукціоні, і у вас росте вартість кліка.

З іншого боку, ви також починаєте конкурувати один з одним, якщо купуєте рекламу в тематичних спільнотах. Вартість переходу зростає, тому що контентний привід приїдається аудиторії і вони менше на нього клікають.
Тому я рекомендую поєднувати різні інструменти реклами в Одноклассниках, щоб домогтися більшого ефекту.

Соціальні мережі - це потужний інструмент для побудови продажів. Кожен може спробувати свої сили в залученні аудиторії на посадкову сторінку або сайт. Перші сотні продажів в місяць можна зробити самостійно, але при зростанні трафіку іноді потрібно команда маркетологів (бо співробітник в штаті не справляється з навантаженням): таргетологов, аналітиків. Digital-агентство b2d готово ділитися знаннями і допомагати будувати продажу в соц.сетях.

Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала

Соціальна мережа Однокласники для багатьох інтернет-підприємців - незвідана територія. Однак її можна і потрібно використовувати для просування інтернет-магазину.

Які товари подобаються аудиторії Однокласників? Як запустити рекламну кампанію? Чи варто оформляти представництво магазину в соціальній мережі? Для блогу Еквіда на ці питання відповів директор агентства Business to Digital Максим Губін.

Максим Губін

- Привіт Максим. Спасибі, що знайшов час відповісти на питання. Перш, ніж ми перейдемо безпосередньо до Однокласників, розкажи, в чому особливості просування інтернет-магазину і його товарів в соцмережах?

Вітаю!

Основна особливість: ми маємо справу з людьми, які перебувають на території відпочинку, куди вони прийшли розважитися і отримати відповідний контент.

Тому ми не можемо продавати товари, для яких потрібно зацікавленість з боку аудиторії «тут і зараз». Якщо ми продаємо товар через, скажімо, Яндекс.Директ, то ми маємо справу з актуальних конкретним попитом. Якщо ми працюємо з соцмережами, то ми працюємо з неявним попитом, який існує, але не усвідомлений споживачем тут і зараз. Так що необхідно «утеплити» людини, перш ніж зробити продаж.

- А як правильно утеплювати аудиторію?

Наприклад, жінка у віці 30 років сидить в соцмережі і споживає контент, пов'язаний з її друзями. Якщо поруч в стрічці або бічному блоці з'являється рекламне оголошення з нашим продуктом, то саме по собі воно не може вирвати людину з контексту споживання, тому що цінність одержуваної інформації від її друзів значно вище, ніж наші пропозиції.

Якщо ми робимо продаж в перший раз, то потрібно робити пропозицію і картинку яскравими і помітними. Посадкову сторінку необхідно проектувати з урахуванням того, що потрібен якийсь розповідь, в ході якого людина зануриться в контекст нашого товару, зануриться в ті проблеми, які ми виявили.

- А що скажеш про аудиторію Однокласників? Платформа специфічна, не відразу зрозуміло, з якими товарами і послугами краще йти туди до потенційного покупця. Що добре купують користувачі Однокласників? Наскільки вони платоспроможність?

У багатьох наших клієнтів існує переконання, що в Фейсбуці інтелектуальна аудиторія з високим доходом, ВКонтакте "школоло», а в Одноклассниках сидить вікова аудиторія з регіонів.

На ділі все не зовсім так. за останніми даними , Користувачі 18-34 років становлять 35% аудиторії «Однокласників». З нашого досвіду, в цій соціальній мережі відмінно заходять товари, розраховані на аудиторію 22-45 років. Традиційно краще просуваються товари, орієнтовані на жіночу аудиторію. Це повинні бути товари з «родзинкою», вау-фактором. наприклад, тренувальні латексні корсети , матраци для майбутніх мам , бриджі з ефектом сауни .

Як показує наша практика, найкраще просуваються товари з чеком до 10-15 тисяч рублів. Найбільш ходовий сегмент - товари за 1,5-4,5 тисячі рублів. Такі товари швидко продаються, на них можна заробити хороші гроші з високою оборотністю. Платоспроможність аудиторії Однокласників середня, тому краще орієнтуватися саме на такі товари з невеликим чеком.

- Добре. Давай пройдемося по конкретних товарних категоріях. Що заходить добре в Одноклассниках?

Товари для спорту і відпочинку - так, тому що аудиторію для цих товарів можна добре сегментувати.

Тематика подарунків і квітів добре заходить, але потрібно знайти свою аудиторію. З ходу налаштувати рекламну кампанію буде непросто. Однак, традиційно для соцмереж хороші моменти для продажів таких товарів - це періоди перед святами: 23 лютого, 8 березня, 14 лютого, Новий рік. Загальнотематичні подарунки (наприклад, на день народження) теж добре заходять.

Комп'ютерна техніка за нашим досвідом продається не дуже добре.

Товари для офісу - теж немає.

Товари для дому та дачі - так, якщо працювати з певними сегментами. Але треба враховувати, що аудиторія не дуже широка.

Краса і здоров'я - суперніша. Спонтанний попит, невисокий чек, жіноча аудиторія - все це грає на руку цій групі товарів.

Автоаксесуари - хороша ніша. Маються на увазі недорогі товари, які дозволяють заощадити на експлуатації та ремонті автомобіля.

Одяг, взуття та аксесуари добре продаються через ремаркетинг або спецпропозиції. Наприклад, йде чемпіонат світу, і магазин продає офіційний м'яч. В цьому випадку можна орієнтуватися на футбольні спільноти. В одязі і взутті повинна бути родзинка - річ повинна бути самоцінна. Наприклад, незвичайні футболки з принтами.

У сегменті електроніки добре заходять недорогі гаджети, аксесуари з низьким чеком і високою маржею. Добре, якщо є Лендінгем, адаптований під мобільні пристрої, тоді ми потрапляємо чітко в ЦА. Якщо ми пояснюємо, які проблеми вирішує аксесуар, то такі історії працюють. Наприклад, кільце iRing, яке дозволяє тримати iPhone в руці і не боятися, що він впаде, або хтось вихопить його в метро.

- Можеш розповісти про конкретний кейсі?

У нас був тест на жіночу аудиторію по Росії, продавали масажер для обличчя. Оформляли його як лише однієї сторінки Лендінгем, по ньому можна просто і швидко отримати результати.

Товар коштував 1999 рублів. Ми зібрали 60 заявок за 14 днів. Вартість заявки склала 250 рублів, вартість продажу (CPL) - близько 350р. Географія доставки - РФ. За місяць отримали понад 180 заявок і зробили 130 продажів.

З нашого досвіду покупці в Одноклассниках - це жінки, які планують витратити зайві 4 тисячі рублів з зарплати. Вони дивляться, яких «приколів» можна купити за ці гроші. Відповідно, якщо відразу купити не вийшло, то вони або купують щось інше, або відмовляються від покупки.

Якщо клієнт не купив в відразу (в крайньому випадку протягом 1-2 днів), то, швидше за все, вже й не купить. Тому:

 • зробіть сайт зручним, щоб у клієнта не виникло проблем в процесі покупки;
 • доганяйте покупця в ці 1-2 дні ретаргетінгом або тригерними листами , Якщо він залишив вам email.

Ще була історія про просування товарів для чоловіків. Це був чоловічий набір шкарпеток на рік. Цінність для користувача - рішення обридлої проблеми вибору шкарпеток. Але вартість заявки виявилася вкрай високою - близько тисячі рублів. Виявилося, щоб переконати людину купити шкарпетки, необхідно дати йому більше доданої цінності. Ми зробили цей висновок на основі аналізу конкурентів. Сам по собі товар вже погано продається, тому що ідея не нова. Необхідно додати йому бонусів, подарунків і розповідати про це на посадкової сторінці.

- Які способи просування в Одноклассниках ви використовуєте для своїх клієнтів? Що порекомендуєте власникам інтернет-магазинів?

Ми розміщуємо таргінг оголошення через myTarget, купуємо платні пости в тематичних спільнотах і іноді створюємо і розкручуємо сторінки клієнтів в Одноклассниках. Розповім по-порядку про кожен.

myTarget - рекламна платформа Mail.Ru Group, тут ніяких сюрпризів немає. У рекламному кабінеті Однокласників є відмінності від рекламного кабінету ВКонтакте і Фейсбук, проте, там досить налаштувань, щоб знайти свою аудиторію.

- Але напевно у myTarget є своя специфіка?

Якщо ми, наприклад, спробуємо йти в myTarget з рибальської вудкою, то велика ймовірність, що ми її не продасте. Ми можемо відсіяти аудиторію і таргінг на які цікавляться риболовлею. Але не факт, що це допоможе - попит на цей товар хвилеподібний і носить сезонний характер. Тому в myTarget краще йти з товаром, орієнтованим на масовий попит.

Якщо власник інтернет-магазину хоче спробувати просунути свій товар через myTarget, які його дії?

 1. Визначте товари з чіткою ЦА на основі портрета в CRM-системи або аналітиці.
 2. Серед цих товарів виділіть «товари-локомотиви», які характеризуються високим попитом і високою маржею. Це потрібно для того, щоб на етапі тестів не піти в сильний мінус.
 3. На основеярко виражених характеристик аудиторії за статтю, віком, географії та сімейним станом, то на основі цього сформуйте портрет користувача для налаштування таргетированной кампанії.
 4. Упакуйте продукт на просту посадкову сторінку. Доповніть картку товару розгорнутої інформацією - які проблеми вирішує товар і так далі.
 5. Запустіть кампанію з невеликим рекламним бюджетом - 5-10 тисяч рублів. Ми зазвичай запускаємо відразу і таргінг оголошення, і пости в спільнотах (про них нижче).
 6. Відкрутіть рекламу, подивіться, які результати по конверсії і по залучених трафіку. Ми дивимося на вартість заявки і CPC - вартість кліка. Для широкої аудиторії хорошим СРС буде 2-5 рублів за клік, при роботі з вузькою аудиторією це може бути і 15 рублів. Нормальні показники CPC кожен зможе розрахувати для свого бізнесу самостійно з урахуванням всіх факторів - конверсії, маржинальність товару і т.д.

Немає ніяких складнощів, щоб покласти гроші і налаштувати базову рекламну кампанію. Але я б запропонував звернутися до таргетологу або агентству, які розуміють психологію аудиторії. Вони підкажуть, чи варто заходити з вашим товаром в myTarget і допоможуть зробити оптимізовану рекламну кампанію. Плюс - у агентства є досвід проведення багатьох рекламних кампаній, вони не дадуть замовнику «наступити на граблі».

- Розкажи про покупку постів в спільнотах? Є у Однокласників якась специфіка?

Реклама в спільнотах купується безпосередньо у адміністраторів, бо біржі рекламних постів в Одноклассниках немає. Аудиторія активно клацає, трафік Однокласники віддають добре.

У рекламних публікацій у спільнотах в Одноклассниках є секретний інгредієнт. Через особливості механіки OK.ru у промопостов величезний віральний ефект, тому що «Клас!» Працює як лайк і «Шер» одночасно. Крім того, для користувачів, які не перебувають в групі, відображається кнопка «Вступити в співтовариство». Таким чином, рекламні пости допомагають збільшити кількість учасників групи.

- Як правильно підійти до покупки постів в рекламних спільнотах?

Ми орієнтуємося на обсяг аудиторії, її охоплення і середній показник залученості в день (розраховується як (коментарі + «класи!» + Поділилися) / кількість передплатників * 100%).

Рекламний кабінет OK.ru

Але найголовнішою метрикою є дані, які ми отримуємо після тестування. Робимо рекламний пост, закидаємо адміністратору спільноти, вони його розміщують. У пості ми даємо коротку посилання з utm-міткою і дивимося на обсяг переходів на сайт клієнта і конверсію в заявки та продажу.

- Як спланувати кампанію по просуванню товару в спільнотах?

Є кілька шляхів планування кампанії: від конкурента і від цільової аудиторії.

Від конкурента. Рекламуватися в спільнотах варто, якщо у бізнесу немає обмежень по доставці. Виняток - локальні спільноти.

Для пошуку спільнот можна використовувати біржу Sociate.ru або сервіс «Паблер» , Він дозволяє моніторити рекламні пости конкурентів. Перевірте через сервіс, з якими спільнотами працює ваш конкурент, наскільки активно він це робить, де купує рекламу, які показники зворотного зв'язку отримує.

Після цього виберіть кілька паблік з тих, з якими працює конкурент, дізнайтеся про умови розміщення, запросите статистику, розмір аудиторії, показники зворотного зв'язку в середньому по постам.

Від аудиторії. Наприклад, якщо ми працюємо з магазином дизайнерських речей, то під такого клієнта підбираємо спільноти про дизайн і дизайнерських виробах.

Після того, як зібраний пул таких спільнот, необхідно проаналізувати у них вартість CPM, обсяг аудиторії, присутність високої частки ЦА з географії, вибрати відповідні за вартістю, купити рекламу, скласти рекламний пост, подивитися приплив аудиторії.

Обов'язково позначте пости utm-мітками, навіть якщо вони знаходяться в рамках одного співтовариства, щоб подивитися, який креатив зайшов краще, а який гірше. Це дуже просто, можна зробити за 2 дні.

- Є важливе питання - як інтернет-магазину правильно оформити представництво в соціальній мережі і чи варто взагалі це робити?

В Одноклассниках є групи як такі, і для інтернет-магазину можна створити групу.

На наше переконання, створення власних медіа в соцмережах для інтернет-магазину, особливо на початковому етапі, що не пріоритетно.

Цей інструмент працює тільки в тому випадку, якщо ми чітко розуміємо, що у нас тривалий цикл взаємодії з користувачем після першої покупки. Людина вибирає улюблений магазин через хорошої ціни, гарного сервісу або асортименту і стає постійним клієнтом і купує, купує, купує.

Це підходить для спільнот з сильним емоційним прив'язкою, таких як спільноти автомобілістів, які люблять тюнінгувати свій автомобіль. З таким магазином можна подружитися, стежити за оновленнями, постійно купувати тюнінговані речі.

Якщо ж мова йде про разову покупку, не варто зациклюватися на створенні своєї спільноти і направляти туди трафік. Насправді, це може навіть зашкодити продажеві. Зазвичай конверсія в заявку з трафіку на посадкову сторінку вище, ніж при відправці користувача на сторінку спільноти. Це пояснюється тим, що на сторінці спільноти є багато відволікаючих чинників, які заволодівають увагою користувача і відводять його від думки про спонтанної купівлі. А на посадкової сторінці його ніщо не відволікає від того, щоб прийняти рішення про покупку і залишити заявку.

- Зараз багато говорять про товарний арбітраж, розкажи про це. Наскільки він підходить при просуванні товару в соцмережах?

Арбітраж трафіку - це покупка і подальший перепродаж трафіку і заробіток на різниці між вартістю закупівлі рекламного трафіку і вартістю продажу. Цим займаються веб-майстри і арбітражнікі.

Вони закуповують трафік, в тому числі, в соціальних мережах, щоб переправити потенційного покупця на сайт рекламодавця. Коли залучений користувач здійснює цільове дію - реєстрацію, покупку, скачування програми - веб-майстер отримує гроші від рекламодавця. Шукати веб-майстрів можна в партнерських CPA-мережах , Які з'єднують рекламодавців з арбітражнікамі.

Соцмережі в цілому, Однокласники і система myTarget зокрема, відмінно підходять для роботи на арбітражніков.

Я б радив звертатися до веб-майстрам для залучення трафіку з Однокласників і myTarget з товарами вартістю 1,5-3,5 тисячі рублів, незвичайними, яскравими, з чіткою цільовою аудиторією і широкою географією продажу.

- Який ефект від такої перекуповування трафіку? Чи варто користуватися цим способом постійно?

Товарний арбітраж показує, що хороші теми (ходовий товар з високою маржинальністю, яка не приївся ЦА) досить швидко вигорають. Арбітражнікі розповідають, що хороша пропозиція вигорає протягом місяця. Далі на ньому вже не можна заробити сверхденег.

Клікабельність падає після першого місяця активної откруткі. З огляду на, що зараз велика кількість інструментів моніторингу чужої реклами, то конкуренти відразу знаходять постачальника і заходять в цю нішу. Ви починаєте конкурувати на локальному аукціоні, і у вас росте вартість кліка.

З іншого боку, ви також починаєте конкурувати один з одним, якщо купуєте рекламу в тематичних спільнотах. Вартість переходу зростає, тому що контентний привід приїдається аудиторії і вони менше на нього клікають.
Тому я рекомендую поєднувати різні інструменти реклами в Одноклассниках, щоб домогтися більшого ефекту.

Соціальні мережі - це потужний інструмент для побудови продажів. Кожен може спробувати свої сили в залученні аудиторії на посадкову сторінку або сайт. Перші сотні продажів в місяць можна зробити самостійно, але при зростанні трафіку іноді потрібно команда маркетологів (бо співробітник в штаті не справляється з навантаженням): таргетологов, аналітиків. Digital-агентство b2d готово ділитися знаннями і допомагати будувати продажу в соц.сетях.

Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала

Соціальна мережа Однокласники для багатьох інтернет-підприємців - незвідана територія. Однак її можна і потрібно використовувати для просування інтернет-магазину.

Які товари подобаються аудиторії Однокласників? Як запустити рекламну кампанію? Чи варто оформляти представництво магазину в соціальній мережі? Для блогу Еквіда на ці питання відповів директор агентства Business to Digital Максим Губін.

Максим Губін

- Привіт Максим. Спасибі, що знайшов час відповісти на питання. Перш, ніж ми перейдемо безпосередньо до Однокласників, розкажи, в чому особливості просування інтернет-магазину і його товарів в соцмережах?

Вітаю!

Основна особливість: ми маємо справу з людьми, які перебувають на території відпочинку, куди вони прийшли розважитися і отримати відповідний контент.

Тому ми не можемо продавати товари, для яких потрібно зацікавленість з боку аудиторії «тут і зараз». Якщо ми продаємо товар через, скажімо, Яндекс.Директ, то ми маємо справу з актуальних конкретним попитом. Якщо ми працюємо з соцмережами, то ми працюємо з неявним попитом, який існує, але не усвідомлений споживачем тут і зараз. Так що необхідно «утеплити» людини, перш ніж зробити продаж.

- А як правильно утеплювати аудиторію?

Наприклад, жінка у віці 30 років сидить в соцмережі і споживає контент, пов'язаний з її друзями. Якщо поруч в стрічці або бічному блоці з'являється рекламне оголошення з нашим продуктом, то саме по собі воно не може вирвати людину з контексту споживання, тому що цінність одержуваної інформації від її друзів значно вище, ніж наші пропозиції.

Якщо ми робимо продаж в перший раз, то потрібно робити пропозицію і картинку яскравими і помітними. Посадкову сторінку необхідно проектувати з урахуванням того, що потрібен якийсь розповідь, в ході якого людина зануриться в контекст нашого товару, зануриться в ті проблеми, які ми виявили.

- А що скажеш про аудиторію Однокласників? Платформа специфічна, не відразу зрозуміло, з якими товарами і послугами краще йти туди до потенційного покупця. Що добре купують користувачі Однокласників? Наскільки вони платоспроможність?

У багатьох наших клієнтів існує переконання, що в Фейсбуці інтелектуальна аудиторія з високим доходом, ВКонтакте "школоло», а в Одноклассниках сидить вікова аудиторія з регіонів.

На ділі все не зовсім так. за останніми даними , Користувачі 18-34 років становлять 35% аудиторії «Однокласників». З нашого досвіду, в цій соціальній мережі відмінно заходять товари, розраховані на аудиторію 22-45 років. Традиційно краще просуваються товари, орієнтовані на жіночу аудиторію. Це повинні бути товари з «родзинкою», вау-фактором. наприклад, тренувальні латексні корсети , матраци для майбутніх мам , бриджі з ефектом сауни .

Як показує наша практика, найкраще просуваються товари з чеком до 10-15 тисяч рублів. Найбільш ходовий сегмент - товари за 1,5-4,5 тисячі рублів. Такі товари швидко продаються, на них можна заробити хороші гроші з високою оборотністю. Платоспроможність аудиторії Однокласників середня, тому краще орієнтуватися саме на такі товари з невеликим чеком.

- Добре. Давай пройдемося по конкретних товарних категоріях. Що заходить добре в Одноклассниках?

Товари для спорту і відпочинку - так, тому що аудиторію для цих товарів можна добре сегментувати.

Тематика подарунків і квітів добре заходить, але потрібно знайти свою аудиторію. З ходу налаштувати рекламну кампанію буде непросто. Однак, традиційно для соцмереж хороші моменти для продажів таких товарів - це періоди перед святами: 23 лютого, 8 березня, 14 лютого, Новий рік. Загальнотематичні подарунки (наприклад, на день народження) теж добре заходять.

Комп'ютерна техніка за нашим досвідом продається не дуже добре.

Товари для офісу - теж немає.

Товари для дому та дачі - так, якщо працювати з певними сегментами. Але треба враховувати, що аудиторія не дуже широка.

Краса і здоров'я - суперніша. Спонтанний попит, невисокий чек, жіноча аудиторія - все це грає на руку цій групі товарів.

Автоаксесуари - хороша ніша. Маються на увазі недорогі товари, які дозволяють заощадити на експлуатації та ремонті автомобіля.

Одяг, взуття та аксесуари добре продаються через ремаркетинг або спецпропозиції. Наприклад, йде чемпіонат світу, і магазин продає офіційний м'яч. В цьому випадку можна орієнтуватися на футбольні спільноти. В одязі і взутті повинна бути родзинка - річ повинна бути самоцінна. Наприклад, незвичайні футболки з принтами.

У сегменті електроніки добре заходять недорогі гаджети, аксесуари з низьким чеком і високою маржею. Добре, якщо є Лендінгем, адаптований під мобільні пристрої, тоді ми потрапляємо чітко в ЦА. Якщо ми пояснюємо, які проблеми вирішує аксесуар, то такі історії працюють. Наприклад, кільце iRing, яке дозволяє тримати iPhone в руці і не боятися, що він впаде, або хтось вихопить його в метро.

- Можеш розповісти про конкретний кейсі?

У нас був тест на жіночу аудиторію по Росії, продавали масажер для обличчя. Оформляли його як лише однієї сторінки Лендінгем, по ньому можна просто і швидко отримати результати.

Товар коштував 1999 рублів. Ми зібрали 60 заявок за 14 днів. Вартість заявки склала 250 рублів, вартість продажу (CPL) - близько 350р. Географія доставки - РФ. За місяць отримали понад 180 заявок і зробили 130 продажів.

З нашого досвіду покупці в Одноклассниках - це жінки, які планують витратити зайві 4 тисячі рублів з зарплати. Вони дивляться, яких «приколів» можна купити за ці гроші. Відповідно, якщо відразу купити не вийшло, то вони або купують щось інше, або відмовляються від покупки.

Якщо клієнт не купив в відразу (в крайньому випадку протягом 1-2 днів), то, швидше за все, вже й не купить. Тому:

 • зробіть сайт зручним, щоб у клієнта не виникло проблем в процесі покупки;
 • доганяйте покупця в ці 1-2 дні ретаргетінгом або тригерними листами , Якщо він залишив вам email.

Ще була історія про просування товарів для чоловіків. Це був чоловічий набір шкарпеток на рік. Цінність для користувача - рішення обридлої проблеми вибору шкарпеток. Але вартість заявки виявилася вкрай високою - близько тисячі рублів. Виявилося, щоб переконати людину купити шкарпетки, необхідно дати йому більше доданої цінності. Ми зробили цей висновок на основі аналізу конкурентів. Сам по собі товар вже погано продається, тому що ідея не нова. Необхідно додати йому бонусів, подарунків і розповідати про це на посадкової сторінці.

- Які способи просування в Одноклассниках ви використовуєте для своїх клієнтів? Що порекомендуєте власникам інтернет-магазинів?

Ми розміщуємо таргінг оголошення через myTarget, купуємо платні пости в тематичних спільнотах і іноді створюємо і розкручуємо сторінки клієнтів в Одноклассниках. Розповім по-порядку про кожен.

myTarget - рекламна платформа Mail.Ru Group, тут ніяких сюрпризів немає. У рекламному кабінеті Однокласників є відмінності від рекламного кабінету ВКонтакте і Фейсбук, проте, там досить налаштувань, щоб знайти свою аудиторію.

- Але напевно у myTarget є своя специфіка?

Якщо ми, наприклад, спробуємо йти в myTarget з рибальської вудкою, то велика ймовірність, що ми її не продасте. Ми можемо відсіяти аудиторію і таргінг на які цікавляться риболовлею. Але не факт, що це допоможе - попит на цей товар хвилеподібний і носить сезонний характер. Тому в myTarget краще йти з товаром, орієнтованим на масовий попит.

Якщо власник інтернет-магазину хоче спробувати просунути свій товар через myTarget, які його дії?

 1. Визначте товари з чіткою ЦА на основі портрета в CRM-системи або аналітиці.
 2. Серед цих товарів виділіть «товари-локомотиви», які характеризуються високим попитом і високою маржею. Це потрібно для того, щоб на етапі тестів не піти в сильний мінус.
 3. На основеярко виражених характеристик аудиторії за статтю, віком, географії та сімейним станом, то на основі цього сформуйте портрет користувача для налаштування таргетированной кампанії.
 4. Упакуйте продукт на просту посадкову сторінку. Доповніть картку товару розгорнутої інформацією - які проблеми вирішує товар і так далі.
 5. Запустіть кампанію з невеликим рекламним бюджетом - 5-10 тисяч рублів. Ми зазвичай запускаємо відразу і таргінг оголошення, і пости в спільнотах (про них нижче).
 6. Відкрутіть рекламу, подивіться, які результати по конверсії і по залучених трафіку. Ми дивимося на вартість заявки і CPC - вартість кліка. Для широкої аудиторії хорошим СРС буде 2-5 рублів за клік, при роботі з вузькою аудиторією це може бути і 15 рублів. Нормальні показники CPC кожен зможе розрахувати для свого бізнесу самостійно з урахуванням всіх факторів - конверсії, маржинальність товару і т.д.

Немає ніяких складнощів, щоб покласти гроші і налаштувати базову рекламну кампанію. Але я б запропонував звернутися до таргетологу або агентству, які розуміють психологію аудиторії. Вони підкажуть, чи варто заходити з вашим товаром в myTarget і допоможуть зробити оптимізовану рекламну кампанію. Плюс - у агентства є досвід проведення багатьох рекламних кампаній, вони не дадуть замовнику «наступити на граблі».

- Розкажи про покупку постів в спільнотах? Є у Однокласників якась специфіка?

Реклама в спільнотах купується безпосередньо у адміністраторів, бо біржі рекламних постів в Одноклассниках немає. Аудиторія активно клацає, трафік Однокласники віддають добре.

У рекламних публікацій у спільнотах в Одноклассниках є секретний інгредієнт. Через особливості механіки OK.ru у промопостов величезний віральний ефект, тому що «Клас!» Працює як лайк і «Шер» одночасно. Крім того, для користувачів, які не перебувають в групі, відображається кнопка «Вступити в співтовариство». Таким чином, рекламні пости допомагають збільшити кількість учасників групи.

- Як правильно підійти до покупки постів в рекламних спільнотах?

Ми орієнтуємося на обсяг аудиторії, її охоплення і середній показник залученості в день (розраховується як (коментарі + «класи!» + Поділилися) / кількість передплатників * 100%).

Рекламний кабінет OK.ru

Але найголовнішою метрикою є дані, які ми отримуємо після тестування. Робимо рекламний пост, закидаємо адміністратору спільноти, вони його розміщують. У пості ми даємо коротку посилання з utm-міткою і дивимося на обсяг переходів на сайт клієнта і конверсію в заявки та продажу.

- Як спланувати кампанію по просуванню товару в спільнотах?

Є кілька шляхів планування кампанії: від конкурента і від цільової аудиторії.

Від конкурента. Рекламуватися в спільнотах варто, якщо у бізнесу немає обмежень по доставці. Виняток - локальні спільноти.

Для пошуку спільнот можна використовувати біржу Sociate.ru або сервіс «Паблер» , Він дозволяє моніторити рекламні пости конкурентів. Перевірте через сервіс, з якими спільнотами працює ваш конкурент, наскільки активно він це робить, де купує рекламу, які показники зворотного зв'язку отримує.

Після цього виберіть кілька паблік з тих, з якими працює конкурент, дізнайтеся про умови розміщення, запросите статистику, розмір аудиторії, показники зворотного зв'язку в середньому по постам.

Від аудиторії. Наприклад, якщо ми працюємо з магазином дизайнерських речей, то під такого клієнта підбираємо спільноти про дизайн і дизайнерських виробах.

Після того, як зібраний пул таких спільнот, необхідно проаналізувати у них вартість CPM, обсяг аудиторії, присутність високої частки ЦА з географії, вибрати відповідні за вартістю, купити рекламу, скласти рекламний пост, подивитися приплив аудиторії.

Обов'язково позначте пости utm-мітками, навіть якщо вони знаходяться в рамках одного співтовариства, щоб подивитися, який креатив зайшов краще, а який гірше. Це дуже просто, можна зробити за 2 дні.

- Є важливе питання - як інтернет-магазину правильно оформити представництво в соціальній мережі і чи варто взагалі це робити?

В Одноклассниках є групи як такі, і для інтернет-магазину можна створити групу.

На наше переконання, створення власних медіа в соцмережах для інтернет-магазину, особливо на початковому етапі, що не пріоритетно.

Цей інструмент працює тільки в тому випадку, якщо ми чітко розуміємо, що у нас тривалий цикл взаємодії з користувачем після першої покупки. Людина вибирає улюблений магазин через хорошої ціни, гарного сервісу або асортименту і стає постійним клієнтом і купує, купує, купує.

Це підходить для спільнот з сильним емоційним прив'язкою, таких як спільноти автомобілістів, які люблять тюнінгувати свій автомобіль. З таким магазином можна подружитися, стежити за оновленнями, постійно купувати тюнінговані речі.

Якщо ж мова йде про разову покупку, не варто зациклюватися на створенні своєї спільноти і направляти туди трафік. Насправді, це може навіть зашкодити продажеві. Зазвичай конверсія в заявку з трафіку на посадкову сторінку вище, ніж при відправці користувача на сторінку спільноти. Це пояснюється тим, що на сторінці спільноти є багато відволікаючих чинників, які заволодівають увагою користувача і відводять його від думки про спонтанної купівлі. А на посадкової сторінці його ніщо не відволікає від того, щоб прийняти рішення про покупку і залишити заявку.

- Зараз багато говорять про товарний арбітраж, розкажи про це. Наскільки він підходить при просуванні товару в соцмережах?

Арбітраж трафіку - це покупка і подальший перепродаж трафіку і заробіток на різниці між вартістю закупівлі рекламного трафіку і вартістю продажу. Цим займаються веб-майстри і арбітражнікі.

Вони закуповують трафік, в тому числі, в соціальних мережах, щоб переправити потенційного покупця на сайт рекламодавця. Коли залучений користувач здійснює цільове дію - реєстрацію, покупку, скачування програми - веб-майстер отримує гроші від рекламодавця. Шукати веб-майстрів можна в партнерських CPA-мережах , Які з'єднують рекламодавців з арбітражнікамі.

Соцмережі в цілому, Однокласники і система myTarget зокрема, відмінно підходять для роботи на арбітражніков.

Я б радив звертатися до веб-майстрам для залучення трафіку з Однокласників і myTarget з товарами вартістю 1,5-3,5 тисячі рублів, незвичайними, яскравими, з чіткою цільовою аудиторією і широкою географією продажу.

- Який ефект від такої перекуповування трафіку? Чи варто користуватися цим способом постійно?

Товарний арбітраж показує, що хороші теми (ходовий товар з високою маржинальністю, яка не приївся ЦА) досить швидко вигорають. Арбітражнікі розповідають, що хороша пропозиція вигорає протягом місяця. Далі на ньому вже не можна заробити сверхденег.

Клікабельність падає після першого місяця активної откруткі. З огляду на, що зараз велика кількість інструментів моніторингу чужої реклами, то конкуренти відразу знаходять постачальника і заходять в цю нішу. Ви починаєте конкурувати на локальному аукціоні, і у вас росте вартість кліка.

З іншого боку, ви також починаєте конкурувати один з одним, якщо купуєте рекламу в тематичних спільнотах. Вартість переходу зростає, тому що контентний привід приїдається аудиторії і вони менше на нього клікають.
Тому я рекомендую поєднувати різні інструменти реклами в Одноклассниках, щоб домогтися більшого ефекту.

Соціальні мережі - це потужний інструмент для побудови продажів. Кожен може спробувати свої сили в залученні аудиторії на посадкову сторінку або сайт. Перші сотні продажів в місяць можна зробити самостійно, але при зростанні трафіку іноді потрібно команда маркетологів (бо співробітник в штаті не справляється з навантаженням): таргетологов, аналітиків. Digital-агентство b2d готово ділитися знаннями і допомагати будувати продажу в соц.сетях.

Як продавати в Одноклассниках: поради професіонала

Соціальна мережа Однокласники для багатьох інтернет-підприємців - незвідана територія. Однак її можна і потрібно використовувати для просування інтернет-магазину.

Які товари подобаються аудиторії Однокласників? Як запустити рекламну кампанію? Чи варто оформляти представництво магазину в соціальній мережі? Для блогу Еквіда на ці питання відповів директор агентства Business to Digital Максим Губін.

Максим Губін

- Привіт Максим. Спасибі, що знайшов час відповісти на питання. Перш, ніж ми перейдемо безпосередньо до Однокласників, розкажи, в чому особливості просування інтернет-магазину і його товарів в соцмережах?

Вітаю!

Основна особливість: ми маємо справу з людьми, які перебувають на території відпочинку, куди вони прийшли розважитися і отримати відповідний контент.

Тому ми не можемо продавати товари, для яких потрібно зацікавленість з боку аудиторії «тут і зараз». Якщо ми продаємо товар через, скажімо, Яндекс.Директ, то ми маємо справу з актуальних конкретним попитом. Якщо ми працюємо з соцмережами, то ми працюємо з неявним попитом, який існує, але не усвідомлений споживачем тут і зараз. Так що необхідно «утеплити» людини, перш ніж зробити продаж.

- А як правильно утеплювати аудиторію?

Наприклад, жінка у віці 30 років сидить в соцмережі і споживає контент, пов'язаний з її друзями. Якщо поруч в стрічці або бічному блоці з'являється рекламне оголошення з нашим продуктом, то саме по собі воно не може вирвати людину з контексту споживання, тому що цінність одержуваної інформації від її друзів значно вище, ніж наші пропозиції.

Якщо ми робимо продаж в перший раз, то потрібно робити пропозицію і картинку яскравими і помітними. Посадкову сторінку необхідно проектувати з урахуванням того, що потрібен якийсь розповідь, в ході якого людина зануриться в контекст нашого товару, зануриться в ті проблеми, які ми виявили.

- А що скажеш про аудиторію Однокласників? Платформа специфічна, не відразу зрозуміло, з якими товарами і послугами краще йти туди до потенційного покупця. Що добре купують користувачі Однокласників? Наскільки вони платоспроможність?

У багатьох наших клієнтів існує переконання, що в Фейсбуці інтелектуальна аудиторія з високим доходом, ВКонтакте "школоло», а в Одноклассниках сидить вікова аудиторія з регіонів.

На ділі все не зовсім так. за останніми даними , Користувачі 18-34 років становлять 35% аудиторії «Однокласників». З нашого досвіду, в цій соціальній мережі відмінно заходять товари, розраховані на аудиторію 22-45 років. Традиційно краще просуваються товари, орієнтовані на жіночу аудиторію. Це повинні бути товари з «родзинкою», вау-фактором. наприклад, тренувальні латексні корсети , матраци для майбутніх мам , бриджі з ефектом сауни .

Як показує наша практика, найкраще просуваються товари з чеком до 10-15 тисяч рублів. Найбільш ходовий сегмент - товари за 1,5-4,5 тисячі рублів. Такі товари швидко продаються, на них можна заробити хороші гроші з високою оборотністю. Платоспроможність аудиторії Однокласників середня, тому краще орієнтуватися саме на такі товари з невеликим чеком.

- Добре. Давай пройдемося по конкретних товарних категоріях. Що заходить добре в Одноклассниках?

Товари для спорту і відпочинку - так, тому що аудиторію для цих товарів можна добре сегментувати.

Тематика подарунків і квітів добре заходить, але потрібно знайти свою аудиторію. З ходу налаштувати рекламну кампанію буде непросто. Однак, традиційно для соцмереж хороші моменти для продажів таких товарів - це періоди перед святами: 23 лютого, 8 березня, 14 лютого, Новий рік. Загальнотематичні подарунки (наприклад, на день народження) теж добре заходять.

Комп'ютерна техніка за нашим досвідом продається не дуже добре.

Товари для офісу - теж немає.

Товари для дому та дачі - так, якщо працювати з певними сегментами. Але треба враховувати, що аудиторія не дуже широка.

Краса і здоров'я - суперніша. Спонтанний попит, невисокий чек, жіноча аудиторія - все це грає на руку цій групі товарів.

Автоаксесуари - хороша ніша. Маються на увазі недорогі товари, які дозволяють заощадити на експлуатації та ремонті автомобіля.

Одяг, взуття та аксесуари добре продаються через ремаркетинг або спецпропозиції. Наприклад, йде чемпіонат світу, і магазин продає офіційний м'яч. В цьому випадку можна орієнтуватися на футбольні спільноти. В одязі і взутті повинна бути родзинка - річ повинна бути самоцінна. Наприклад, незвичайні футболки з принтами.

У сегменті електроніки добре заходять недорогі гаджети, аксесуари з низьким чеком і високою маржею. Добре, якщо є Лендінгем, адаптований під мобільні пристрої, тоді ми потрапляємо чітко в ЦА. Якщо ми пояснюємо, які проблеми вирішує аксесуар, то такі історії працюють. Наприклад, кільце iRing, яке дозволяє тримати iPhone в руці і не боятися, що він впаде, або хтось вихопить його в метро.

- Можеш розповісти про конкретний кейсі?

У нас був тест на жіночу аудиторію по Росії, продавали масажер для обличчя. Оформляли його як лише однієї сторінки Лендінгем, по ньому можна просто і швидко отримати результати.

Товар коштував 1999 рублів. Ми зібрали 60 заявок за 14 днів. Вартість заявки склала 250 рублів, вартість продажу (CPL) - близько 350р. Географія доставки - РФ. За місяць отримали понад 180 заявок і зробили 130 продажів.

З нашого досвіду покупці в Одноклассниках - це жінки, які планують витратити зайві 4 тисячі рублів з зарплати. Вони дивляться, яких «приколів» можна купити за ці гроші. Відповідно, якщо відразу купити не вийшло, то вони або купують щось інше, або відмовляються від покупки.

Якщо клієнт не купив в відразу (в крайньому випадку протягом 1-2 днів), то, швидше за все, вже й не купить. Тому:

 • зробіть сайт зручним, щоб у клієнта не виникло проблем в процесі покупки;
 • доганяйте покупця в ці 1-2 дні ретаргетінгом або тригерними листами , Якщо він залишив вам email.

Ще була історія про просування товарів для чоловіків. Це був чоловічий набір шкарпеток на рік. Цінність для користувача - рішення обридлої проблеми вибору шкарпеток. Але вартість заявки виявилася вкрай високою - близько тисячі рублів. Виявилося, щоб переконати людину купити шкарпетки, необхідно дати йому більше доданої цінності. Ми зробили цей висновок на основі аналізу конкурентів. Сам по собі товар вже погано продається, тому що ідея не нова. Необхідно додати йому бонусів, подарунків і розповідати про це на посадкової сторінці.

- Які способи просування в Одноклассниках ви використовуєте для своїх клієнтів? Що порекомендуєте власникам інтернет-магазинів?

Ми розміщуємо таргінг оголошення через myTarget, купуємо платні пости в тематичних спільнотах і іноді створюємо і розкручуємо сторінки клієнтів в Одноклассниках. Розповім по-порядку про кожен.

myTarget - рекламна платформа Mail.Ru Group, тут ніяких сюрпризів немає. У рекламному кабінеті Однокласників є відмінності від рекламного кабінету ВКонтакте і Фейсбук, проте, там досить налаштувань, щоб знайти свою аудиторію.

- Але напевно у myTarget є своя специфіка?

Якщо ми, наприклад, спробуємо йти в myTarget з рибальської вудкою, то велика ймовірність, що ми її не продасте. Ми можемо відсіяти аудиторію і таргінг на які цікавляться риболовлею. Але не факт, що це допоможе - попит на цей товар хвилеподібний і носить сезонний характер. Тому в myTarget краще йти з товаром, орієнтованим на масовий попит.

Якщо власник інтернет-магазину хоче спробувати просунути свій товар через myTarget, які його дії?

 1. Визначте товари з чіткою ЦА на основі портрета в CRM-системи або аналітиці.
 2. Серед цих товарів виділіть «товари-локомотиви», які характеризуються високим попитом і високою маржею. Це потрібно для того, щоб на етапі тестів не піти в сильний мінус.
 3. На основеярко виражених характеристик аудиторії за статтю, віком, географії та сімейним станом, то на основі цього сформуйте портрет користувача для налаштування таргетированной кампанії.
 4. Упакуйте продукт на просту посадкову сторінку. Доповніть картку товару розгорнутої інформацією - які проблеми вирішує товар і так далі.
 5. Запустіть кампанію з невеликим рекламним бюджетом - 5-10 тисяч рублів. Ми зазвичай запускаємо відразу і таргінг оголошення, і пости в спільнотах (про них нижче).
 6. Відкрутіть рекламу, подивіться, які результати по конверсії і по залучених трафіку. Ми дивимося на вартість заявки і CPC - вартість кліка. Для широкої аудиторії хорошим СРС буде 2-5 рублів за клік, при роботі з вузькою аудиторією це може бути і 15 рублів. Нормальні показники CPC кожен зможе розрахувати для свого бізнесу самостійно з урахуванням всіх факторів - конверсії, маржинальність товару і т.д.

Немає ніяких складнощів, щоб покласти гроші і налаштувати базову рекламну кампанію. Але я б запропонував звернутися до таргетологу або агентству, які розуміють психологію аудиторії. Вони підкажуть, чи варто заходити з вашим товаром в myTarget і допоможуть зробити оптимізовану рекламну кампанію. Плюс - у агентства є досвід проведення багатьох рекламних кампаній, вони не дадуть замовнику «наступити на граблі».

- Розкажи про покупку постів в спільнотах? Є у Однокласників якась специфіка?

Реклама в спільнотах купується безпосередньо у адміністраторів, бо біржі рекламних постів в Одноклассниках немає. Аудиторія активно клацає, трафік Однокласники віддають добре.

У рекламних публікацій у спільнотах в Одноклассниках є секретний інгредієнт. Через особливості механіки OK.ru у промопостов величезний віральний ефект, тому що «Клас!» Працює як лайк і «Шер» одночасно. Крім того, для користувачів, які не перебувають в групі, відображається кнопка «Вступити в співтовариство». Таким чином, рекламні пости допомагають збільшити кількість учасників групи.

- Як правильно підійти до покупки постів в рекламних спільнотах?

Ми орієнтуємося на обсяг аудиторії, її охоплення і середній показник залученості в день (розраховується як (коментарі + «класи!» + Поділилися) / кількість передплатників * 100%).

Рекламний кабінет OK.ru

Але найголовнішою метрикою є дані, які ми отримуємо після тестування. Робимо рекламний пост, закидаємо адміністратору спільноти, вони його розміщують. У пості ми даємо коротку посилання з utm-міткою і дивимося на обсяг переходів на сайт клієнта і конверсію в заявки та продажу.

- Як спланувати кампанію по просуванню товару в спільнотах?

Є кілька шляхів планування кампанії: від конкурента і від цільової аудиторії.

Від конкурента. Рекламуватися в спільнотах варто, якщо у бізнесу немає обмежень по доставці. Виняток - локальні спільноти.

Для пошуку спільнот можна використовувати біржу Sociate.ru або сервіс «Паблер» , Він дозволяє моніторити рекламні пости конкурентів. Перевірте через сервіс, з якими спільнотами працює ваш конкурент, наскільки активно він це робить, де купує рекламу, які показники зворотного зв'язку отримує.

Після цього виберіть кілька паблік з тих, з якими працює конкурент, дізнайтеся про умови розміщення, запросите статистику, розмір аудиторії, показники зворотного зв'язку в середньому по постам.

Від аудиторії. Наприклад, якщо ми працюємо з магазином дизайнерських речей, то під такого клієнта підбираємо спільноти про дизайн і дизайнерських виробах.

Після того, як зібраний пул таких спільнот, необхідно проаналізувати у них вартість CPM, обсяг аудиторії, присутність високої частки ЦА з географії, вибрати відповідні за вартістю, купити рекламу, скласти рекламний пост, подивитися приплив аудиторії.

Обов'язково позначте пости utm-мітками, навіть якщо вони знаходяться в рамках одного співтовариства, щоб подивитися, який креатив зайшов краще, а який гірше. Це дуже просто, можна зробити за 2 дні.

- Є важливе питання - як інтернет-магазину правильно оформити представництво в соціальній мережі і чи варто взагалі це робити?

В Одноклассниках є групи як такі, і для інтернет-магазину можна створити групу.

На наше переконання, створення власних медіа в соцмережах для інтернет-магазину, особливо на початковому етапі, що не пріоритетно.

Цей інструмент працює тільки в тому випадку, якщо ми чітко розуміємо, що у нас тривалий цикл взаємодії з користувачем після першої покупки. Людина вибирає улюблений магазин через хорошої ціни, гарного сервісу або асортименту і стає постійним клієнтом і купує, купує, купує.

Це підходить для спільнот з сильним емоційним прив'язкою, таких як спільноти автомобілістів, які люблять тюнінгувати свій автомобіль. З таким магазином можна подружитися, стежити за оновленнями, постійно купувати тюнінговані речі.

Якщо ж мова йде про разову покупку, не варто зациклюватися на створенні своєї спільноти і направляти туди трафік. Насправді, це може навіть зашкодити продажеві. Зазвичай конверсія в заявку з трафіку на посадкову сторінку вище, ніж при відправці користувача на сторінку спільноти. Це пояснюється тим, що на сторінці спільноти є багато відволікаючих чинників, які заволодівають увагою користувача і відводять його від думки про спонтанної купівлі. А на посадкової сторінці його ніщо не відволікає від того, щоб прийняти рішення про покупку і залишити заявку.

- Зараз багато говорять про товарний арбітраж, розкажи про це. Наскільки він підходить при просуванні товару в соцмережах?

Арбітраж трафіку - це покупка і подальший перепродаж трафіку і заробіток на різниці між вартістю закупівлі рекламного трафіку і вартістю продажу. Цим займаються веб-майстри і арбітражнікі.

Вони закуповують трафік, в тому числі, в соціальних мережах, щоб переправити потенційного покупця на сайт рекламодавця. Коли залучений користувач здійснює цільове дію - реєстрацію, покупку, скачування програми - веб-майстер отримує гроші від рекламодавця. Шукати веб-майстрів можна в партнерських CPA-мережах , Які з'єднують рекламодавців з арбітражнікамі.

Соцмережі в цілому, Однокласники і система myTarget зокрема, відмінно підходять для роботи на арбітражніков.

Я б радив звертатися до веб-майстрам для залучення трафіку з Однокласників і myTarget з товарами вартістю 1,5-3,5 тисячі рублів, незвичайними, яскравими, з чіткою цільовою аудиторією і широкою географією продажу.

- Який ефект від такої перекуповування трафіку? Чи варто користуватися цим способом постійно?

Товарний арбітраж показує, що хороші теми (ходовий товар з високою маржинальністю, яка не приївся ЦА) досить швидко вигорають. Арбітражнікі розповідають, що хороша пропозиція вигорає протягом місяця. Далі на ньому вже не можна заробити сверхденег.

Клікабельність падає після першого місяця активної откруткі. З огляду на, що зараз велика кількість інструментів моніторингу чужої реклами, то конкуренти відразу знаходять постачальника і заходять в цю нішу. Ви починаєте конкурувати на локальному аукціоні, і у вас росте вартість кліка.

З іншого боку, ви також починаєте конкурувати один з одним, якщо купуєте рекламу в тематичних спільнотах. Вартість переходу зростає, тому що контентний привід приїдається аудиторії і вони менше на нього клікають.
Тому я рекомендую поєднувати різні інструменти реклами в Одноклассниках, щоб домогтися більшого ефекту.

Соціальні мережі - це потужний інструмент для побудови продажів. Кожен може спробувати свої сили в залученні аудиторії на посадкову сторінку або сайт. Перші сотні продажів в місяць можна зробити самостійно, але при зростанні трафіку іноді потрібно команда маркетологів (бо співробітник в штаті не справляється з навантаженням): таргетологов, аналітиків. Digital-агентство b2d готово ділитися знаннями і допомагати будувати продажу в соц.сетях.

Які товари подобаються аудиторії Однокласників?
Як запустити рекламну кампанію?
Чи варто оформляти представництво магазину в соціальній мережі?
Перш, ніж ми перейдемо безпосередньо до Однокласників, розкажи, в чому особливості просування інтернет-магазину і його товарів в соцмережах?
А як правильно утеплювати аудиторію?
А що скажеш про аудиторію Однокласників?
Що добре купують користувачі Однокласників?
Наскільки вони платоспроможність?
Що заходить добре в Одноклассниках?
Можеш розповісти про конкретний кейсі?