Як просувати кліпи в 2018. Великий огляд

 1. Для початку вирішимо що просуваємо: всюди відео з YouTube? Або завантажуємо в соцмережі безпосередньо?
 2. Просування відео ВКонтакте
 3. таргетована реклама
 4. Реклама в спільнотах
 5. Інші способи просування відео ВКонтакте
 6. Особливості просування ВКонтакте
 7. Просування YouTube відео
 8. Головна сторінка YouTube
 9. Пошуковий трафік
 10. AdWords
 11. сайтів регіону
 12. біржі відеопосева
 13. Як дізнатіся что за трафік вам ведуть підряднікі?
 14. Висновок в топ
 15. Реклама у блогерів
 16. взаємний піар
 17. Про накрутки
 18. Просування кліпу в FaceBook
 19. Просування кліпу в Instagram

Актуальний для артистів питання: є кліп, що з ним робити далі? Давайте розбиратися, що працює в 2018, а від чого можна відмовитися.

Для початку вирішимо що просуваємо: всюди відео з YouTube? Або завантажуємо в соцмережі безпосередньо?

У двох словах, для тих, хто не в курсі дилема: ви можете завантажити відео в YouTube і далі просувати його (вбудовувати YouTube плеєр в соцмережі і на сайти). Інший варіант: окремо завантажити відео в соціальні мережі і всередині них просувати це відео. На інших майданчиках все також просувати відео з YouTube. В цьому випадку, частина переглядів буде на відео в соцмережах.

Як краще вчинити? Для абсолютної більшості випадків відповідь: завантажувати безпосередньо в соцмережі. Їх алгоритми сильно занижують пости, з YouTube плеєрами. Спосіб просування YouTube через соцмережі втрачає свою актуальність. Є думка, що VK зараховує не всі перегляди з плеєра YouTube. Однак ні підтвердити, ні спростувати це я не можу.

Існує тренд, який буде тільки посилюватися: майданчики намагаються закрити всі потреби користувачів всередині себе, щоб трафік не йшов на бік. Усередині соцмережі вони роблять відеохостінги, форми захоплення, лонгріди, інтернет-магазини, музичні сервіси - все, щоб користувачам не було потреби йти. Слідство: просування контенту всередині майданчиків, найчастіше, більш ефективно, ніж просування контенту в зовнішніх джерелах.

В якому випадку робити все перегляди тільки через YouTube? Відповідь очевидна: якщо для вас пріоритет - кількість переглядів на YouTube. Але в цьому випадку, є два нюанси. По-перше: ви впевнені, що вам потрібні саме цифри переглядів? Може все ж потрібні перегляди від цільової аудиторії, які можна якось монетизувати надалі?

Якщо відповідь позитивна, тоді другий нюанс: якщо вам потрібно якомога більше переглядів на YouTube, швидше за все, просування через соцмережі вам не підійде. Перегляд вийде сильно дорожче, ніж перегляди з інших джерел. Але ж вам важлива саме цифра. Сподіваюся, розібралися. Рухаємося далі!

Просування відео ВКонтакте

Під Вконтакте, по суті, всього два робочих і масштабованих способу просування відео: реклама в спільнотах і таргетована реклама. Поговоримо про кожного способі окремо.

таргетована реклама

Поступово це стає головним способом просування. Таргетована реклама - це офіційна реклама ВКонтакте. Може виглядати як бічний банер (не підходить для наших цілей) або пост в стрічці.

У таргетированной рекламі діє аукціонна система - ви самі задаєте вартість 1000 переглядів (поста, що не відео) і в залежності від конкуренції показів на цю ж аудиторію серед інших рекламодавців показується реклама. Бачите, що реклама йде повільно - збільшуєте ставку. Середня ціна за 1000 показів: 220-250 рублів. Для широкої аудиторії (більше 200 000 чоловік) можна ставити ціну і 40 рублів за 1000 показів. Потім поступово її збільшувати.

плюси:

 • Гнучкість вибору аудиторії. Найвища з усіх методів (включаючи просування на YouTube). Ви можете налаштувати рекламу максимально вузько на потрібну цільову аудиторію
 • Масштабованість - в залежності від бюджету і аудиторії ви можете отримати трафік практично будь-якого розміру.
 • Найдетальніша аналітика, яку ви не отримаєте, використовуючи інші способи просування ВКонтакте. По кожному оголошенню ви можете подивитися кількість подивилися відео, і відсоток утримання (скільки людина подивилося до тієї чи іншої частини кліпу) і в подальшому перерозподілити бюджети на більш активних глядачів
 • Ціна залежить від точності орієнтування і швидкості набору трафіку. Чим вже аудиторія, тим дорожче перегляд. Потрібні перегляди швидко - це дорожче, ніж перегляди розтягнуті в часі.
 • Можливість зібрати людей, які переглянули певний відсоток відео і показати рекламу на них наступним кроком. Тобто ви можете зібрати всіх, хто подивився відео повністю і таким рекламним постом запросити їх в групу. Як це зробити розповім в наступних статтях.
 • Ви платите тільки за покази поста. Немає показів, немає оплати. Так що ви не витрачаєте бюджети на покази постів ботам (якісь покази, можливо, і є, але їх мало)

мінуси:

 • Якщо у вас дуже широка аудиторія, то перегляд може вийде дорожче, ніж при рекламі в спільнотах
 • У поста є позначка «реклама», що підходить не всім виконавцям
 • Не можна рекламувати пости з посиланнями на конкуруючі сервіси (iTunes або Instagram, наприклад).
 • Є поріг знань для входу. Без розуміння специфіки перегляд може вийти сильно дорожче.
 • Потрібен час для проходження модерації. Іноді, це критично

Реклама в спільнотах

Реклама в спільнотах

Спосіб, який був найпопулярнішим і ефективним ще кілька років тому, але який зараз стрімко втрачає свою крутість. Багато в чому це пов'язано з впровадженням «Розумній Стрічки», після чого охоплення у спільнот скоротилися. Детальніше про розумну стрічці можете прочитати тут .

Що це таке, думаю, довго пояснювати не варто: ви купуєте рекламний пост у спільноти безпосередньо (через адміністраторів) або через біржі (офіційну чи ні), в пост вбудовуєте ваше відео. Пост виходить, аудиторія спільноти його бачить.

Плюси способи:

 • Якщо у вас дуже широка цільова аудиторія, або вона вузька, але сильно сконцетрована в декількох основних паблік - перегляд може вийти дешевше, ніж за допомогою таргетированной реклами
 • «Нативні» реклами. Пост з кліпом виглядає так, ніби його рекомендує співтовариство. Звичайно, у більшості спільнот немає такого кредиту довіри з боку передплатників, як, скажімо, у блогерів. Але все одно це деякий соціальне доказ якості контенту
 • Нижче поріг входу, ніж в таргетированной рекламі (в плані ваших компетенцій як рекламодавця). Вам достатньо написати адміністратору і оплатити проживання. Однак і тут є підводні камені, які можуть сильно вплинути на ефективність розміщення: контент в пості, вибір спільноти, час виходу і так далі
 • При покупці постів безпосередньо через адміністраторів відсутня модерація. Ви можете рекламувати все, що хочете

мінуси:

 • Відсутність таргетингу. По суті, ви можете орієнтуватися тільки на тематику співтовариства, в якому рекламуєтеся. Більш глибокий вибір аудиторії вам недоступний
 • Ціна за 1000 показів часто виходить дорожче, ніж при рекламі через таргетовану рекламу
 • Частина спільнот мають накручену аудиторію, і ви можете витратити бюджет на показ кліпу ботам або офферу
 • Відсутність хоч скільки-небудь виразної аналітики. Якщо ви рекламуєте більш, ніж в одній групі одночасно, дізнатися звідки скільки переглядів прийшло - неможливо. Тільки якщо рекламувати кілька копій одного і того ж відео. Але тут більше мінусів, ніж плюсів.

Інші способи просування відео ВКонтакте

Звичайно, існують і інші низькобюджетні способи просування. Але для регулярної роботи і великого масштабу вони не підійдуть. Хоча якщо бюджету немає зовсім - краще так, ніж ніяк. Швидко пробіжимося, що ще можна зробити:

білі способи

 • Попросіть друзів і колег-артистів підтримати ваш реліз на своїх сторінках і спільнотах
 • Надішліть кліп в «запропонувати новина» в паблік, де публікують кліпи. Частина з них можуть опублікувати цю новину
 • Домовтеся про ексклюзив з спільнотою. Ви даєте їм ексклюзив на кілька днів, вони в обмін публікують безкоштовно кліп
 • Надішліть кліп особистим повідомленням друзям (тільки реальним друзям, не плутати зі спамом!)
 • Зробіть конкурс або флешмоб
 • Додайте кліп в рекомендаціях в розділі «Відео» ВКонтакте. Основна частина - редакторська, так що потрапити туди можна тільки через адміністрацію VK. Це є лейблам і великим незалежним артистам
 • За допомогою промо від команди ВКонтакте. Про це можна домовитися, якщо ви затребуваний артист або за вами є лейбл

Сірі способи:

Ці способи заборонені адміністрацією ВКонтакте. Ваші облікові записи можуть бути забанено в будь-який момент. Я не рекомендую вам займатися подібними речами. Тим більше, що останнім часом робити це стає все складніше і складніше. Вартість подібного просування вже слабо відрізняється від вартості просування білими способами.

 • Масова відправка в «запропонувати новина» за допомогою спеціальних програм
 • Спам з коментарів в спільнотах і в постах користувачів
 • Спамние розсилка по особистим повідомленнями
 • Спам по фотографіях і відеозаписах
 • Спам з обговорень
 • Массфолоуінг і масслайкінг

Особливості просування ВКонтакте

 • Відео, залиті безпосередньо в VK має функцію автовопроізведенія. При цьому перегляд зараховується з першої секунди. Тобто кількість переглядів відео ніяк чи не свідчить про його якість
 • Слідство попереднього пункту - перегляд коштує дуже дешево (До 3-6 копійок за перегляд)
 • Дуже мізерна статистика в порівняння з YouTube
 • Коротке життя відео. На відміну від YouTube механізм рекомендацій поки працює погано. Так що основне джерело перегляду - це публікації. Як тільки вони закінчаться, динаміка ростові переглядів сильно скоротиться.

Як тільки вони закінчаться, динаміка ростові переглядів сильно скоротиться

Просування YouTube відео

Схожі відео

Схожі відео

Схожі відео - це відео, які показуються праворуч (на комп'ютері) або знизу (на телефонах) від відео, який дивиться користувач на YouTube.

Мабуть, це головна перевага YouTube перед відео в соціальних мережах. На великих і середніх каналах - це основне джерело переглядів поряд з головною сторінкою YouTube.

Вплинути на «Схожі» відео складно. YouTube аналізує поведінкові чинники користувачів і намагається запропонувати їм той контент, який буде їм цікавий. Ви можете тільки допомогти цим алгоритмом зрозуміти, до чого віднести ваше ролик.

Про «інших пропозицій» напишу окрему статтю (або зніму відео). Зараз в двох словах про те, на що ви можете вплинути, щоб частіше потрапляти в «схожі»:

 • Ескіз
 • Назва відео.
 • опис
 • Теги
 • плейлисти
 • Утримання аудиторії всередині самого ролика
 • кінцеві заставки
 • підказки
 • Посилання на ролик з інших відео і каналів
 • Переклад відео
 • метадані вигляді

В кінцевому підсумку, ви все одно не зможете гарантовано потрапити в «схожі» до якогось конкретного ролику. Навіть якщо це ваш ролик на вашому ж каналі.

Головна сторінка YouTube

Головна сторінка YouTube

Це сторінка YouTube, на яку користувач потрапляє на самому початку, перейшовши на сторінку сервісу (або відкривши додаток YouTube в телефоні). Один з основних джерел трафіку для великих і якісних каналів.

Як і у випадку з «схожими відео», YouTube показує той чи інший контент на основі поведінки користувачів і своїх алгоритмів, які визначають, що ще може бути цікаво користувачеві на основі його історії переглядів.

Вплинути на видачу головної сторінки можна дуже опосередковано. Основне: робіть якісний контент, на який глядачі будуть активно реагувати. Тоді у них частіше будуть відображатися інші ваші відео на «головній» після їх виходу. Решта інструментів ті ж, що і в «Схожих відео»: значок відео, назву, опис і так далі.

Пошуковий трафік

Пошуковий трафік

Це видача відео в залежності від пошукового запиту користувача на YouTube. Для музичних відео цей тип трафіку не так актуально. Оптимізація відео під пошук дуже схожа на SEO-оптимізацію сайту для пошукових систем. Тут важливо відповідність пошукового запиту заголовку відео, опису і тегами. А також час перегляду цього відео в порівнянні з іншими відео у видачі за цими ж запитам.

У будь-якому випадку, за прямими брендовим запитам (по вашому псевдоніму або назвою вашої групи) ви і так будете на перших позиціях. По інших - тільки якщо ваш контент може бути релевантним пошуковим запитом.

AdWords

Це офіційна реклама Google. Хороший джерело недорогого трафіку, який можна масштабувати практично до будь-якого обсягу. Налаштовується через рекламний кабінет AdWords. При створенні кампанії вибираєте «відео».

плюси:

 • Найгнучкіший таргетинг серед всіх способів просування відео на YouTube. Величезна кількість налаштувань: від пристроїв, географії, статі, до конкретних ключових слів, яке повинно бути присутнім в назві відео, де буде показуватися реклама
 • Масштабованість. При широкий налаштуваннях таргетингу ви можете отримати дуже багато переглядів за дуже короткий проміжок часу
 • Можливість просування відео в інших країнах і на інших мовах
 • Низька вартість при широкому Таргеті. Можна отримати ціну аж до 10 копійок за перегляд
 • Найпрозоріша статистика з усіх способів просування відео.
 • Чистота трафіку. Це офіційний інструмент просування, так що можна бути впевненим, що він буде працювати завжди, перегляд створено не буде списуватися, а ваш канал не забанити.

мінуси:

 • За допомогою цього способу відео неможливо вивести в ТОП
 • Більш високий поріг входу з точки зору навичок для рекламодавця. Якщо ви в перший раз зайшли в рекламний кабінет AdWords - вас можуть відлякати ту кількість налаштувань, які там є
 • Оголошення проходять модерацію. З одного боку якісь відео можуть цю модерацію не пройти. З іншого - потрібно враховувати час проходження модерації, яке не завжди є в наявності. Іноді цей процес може займати кілька діб.

сайтів регіону

сайтів регіону

Ті, хто хоч кілька разів просував кліпи, ймовірно, знайомі з даними способом просування. Це преролли перед відео на сайтах з відеоконтентом. Переважно з піратським (кіно, серіали, мультфільми і так далі). Офіційно YouTube закликає не користуватися даними способом просування. Так що його умовно можна назвати сірим. У моїй практиці були випадки, коли YouTube списував перегляди отримані таким способом. Приймайте до уваги подібні ризики.

Як правило, самі сайти безпосередньо не продають рекламу. Вони стають частиною медіамережі, які вже і продають трафік. Ціна перегляду залежить від компанії, і від обсягів. В середньому - від 25 копійок до рубля.

плюси:

 • Низька ціна перегляду в порівнянні з іншими типами трафіку. Залежно від обсягу можна отримати ціну в 25 копійок за перегляд і навіть нижче.
 • Є мінімальні націлювання. Залежить від майданчика, де розміщуються. Це може бути тільки країна, може бути щось більш глибоке: демографія, інтереси і так далі.
 • Масштабованість. Ви можете отримати великий обсяг переглядів в дуже короткий проміжок часу.
 • Можливість виведення відео в ТОП (це один з двох найчастіших способів штучного виведення в топ, поряд з накрутками). Це як наслідок попереднього пункту.

мінуси:

 • Слабкий таргетинг. Ваш кліп побачить максимально широка аудиторія. У тому числі діти, і ті, хто до музики байдужий і не приніс ні рубля в музичну індустрію
 • Обмежені інструменти аналітики. У статистиці YouTube може відображатися тільки плеєр, з якого йдуть перегляди. Не зрозуміло, що це за сайти і що за люди дивляться відео
 • Як наслідок попереднього пункту: часто виникають питання в «чистоті» цього трафіку. Чи існує він, в принципі? Або це боти? Як багато серед переглядів дітей? У преролах яких відео показуються кліпи? Далеко не завжди ви зможете отримати відповіді на ці питання.
 • Іноді можна зіткнутися з відвертими «накрутками» з боку підрядників. Щоб це зрозуміти, дивіться інструменти аналітики
 • Існують накрутки, про які можуть не здогадуватися навіть самі медіамережі. Це накрутки з боку власників сайтів. Але зазвичай медіамережі з цим борються.

біржі відеопосева

Тут мова про «сервісу посіву» або «сервісах нативной відеореклами». Медіамережі з прикладу з сайтів регіону вище - теж можна віднести до подібних бірж. Як правило, це агрегатор одного або декількох типів трафіку, який закладає свою маржинальність і продає цей трафік вам. Зазвичай пропонується трафік з соціальних мереж і сайтів регіону. Оплата найчастіше йде фіксована за один перегляд. При великому обсязі можна домовлятися про суттєві знижки.

Суть наступна: сервіс з одного боку привертає власників трафіку: адміністраторів паблік або сайтів, які хочуть таким чином монетизувати свою аудиторію і додатково заробити. З іншого - приходять рекламодавці і бачать список зареєстрованих в системі майданчиків з різних тематик, де вони можуть розмістити рекламу. Поєднуючи рекламодавців з адміністраторами сервіс і заробляє свою маржу.

плюси:

 • Якщо мова про трафік з сайтів регіону - то і плюси ті ж, що і у сайтів регіону (див. Вище)
 • Безпека. Перегляд, ймовірно, вийде дорожче, ніж якби ви купували його безпосередньо. Але при цьому підрядник бере на себе частину ризиків і гарантує вам певну кількість переглядів.
 • Може пропонуватися трафік, який ви не купите іншими способами. Наприклад, якщо сайти, де розміщуватимуться відео, належать сервісу. Або якщо вони працюють з цими сайтами на ексклюзивних умовах.
 • Малі тимчасові витрати на запуск рекламної кампанії. Ви дуже швидко можете купити дуже багато переглядів, не витрачаючи час на покупку кожної площадки окремо.
 • Низький поріг входу з точки зору ваших навичок як рекламодавця. Вам не треба розбиратися в тонкощах налаштування реклами - телефонуйте персонального менеджера, говорите «потрібно стільки-то переглядів» або «є такий-то бюджет». Сплачуйте і готово

мінуси:

 • Если мова про трафік з сайтів регіону - то и мінусі ті ж, что и у сайтів регіону (див. Вище)
 • Ціна перегляду вищє, чем при ПОКУПЦІ безпосередно (сервісів Аджея треба якось заробляті)
 • Слабкий таргетинг. Дуже обмежені опції на вибір Місць размещения и аудіторії
 • Є ймовірність отріматі Перегляди НЕ Надто сумліннім способом. Особливо, если ви маєте низьких компетенцію в Цій сфере.

Як дізнатіся что за трафік вам ведуть підряднікі?

Уважно вивчайте звіти в інструменті YouTube Analytics. Які джерела трафіку? Особливу увагу зверніть на вкладку «Зовнішні джерела». Перейдіть на сайти і подивіться на них. З яких країн цей трафік? Який час утримання аудиторії?

Якщо відчуваєте щось недобре, почніть глибше копатися в сайтах, звідки йде трафік. Поставте розширення для браузера SimilarWeb . За допомогою нього ви можете подивитися, який місячний і денний трафік на сайті-донора. Наприклад, якщо ви побачите, що денна відвідуваність сайту 500 чоловік, при цьому з нього йде 100 000 переглядів за добу - це серйозний привід задуматися про якість трафіку. Через це ж розширення можете подивитися звідки йде трафік на сайт-донор. Чи є там якісь підозрілі джерела?

Довіряйте, але перевіряйте, в загальному. Можете відразу сказати підряднику як ретельно і на що ви будете звертати увагу, щоб відсіяти не самих сумлінних на ранніх етапах.

Висновок в топ

Висновок в топ

Мова про вкладку «В Тренд» в інтерфейсі YouTube. Там показуються відео, які, на думку алгоритмів YouTube зараз користуються найбільшим попитом і можуть бути цікаві широкій аудиторії.

По суті, це не самостійний спосіб просування. Це лише наслідок роботи одного з перерахованих вище способів. Однак, артисти дуже хочуть туди потрапити.

Інструмент «Тренди" не задуманий так, щоб в нього штучно щось виводити. Так що будь-які маніпуляції з його алгоритмами - це сірі способи просування. І в якийсь момент вони можуть вийти вам боком (спишуть перегляди, забанити відео або канал).

Про тренди, я написав окрему статтю, прочитати її можна тут: https://upsound.org/kak-vyvesti-muzykalnyj-klip-v-trendy-youtube-i-chto-eto-daet/

Коротко: якщо немає чіткого розуміння, навіщо вам потрібні тренди, то швидше за все, вони вам не потрібні.

Реклама у блогерів

Реклама у блогерів

Існує кілька різних форматів реклами у блогерів: рекламні огляди, згадки, інтеграції, спеціальні проекти.

Чесно кажучи, я не бачив успішних кейсів просування артистів через блогерів. Це або артисти, які починали як YouTube-блогери (наприклад, група «Хліб»), або друзі відомого блогера і поява у випуску було для них безкоштовним (Олег Маямі, Текіла).

На мій погляд, основна причина - в музичній індустрії не так багато грошей. Артистам складно платити стільки ж, скільки платять великі бренди, і при цьому бути в плюсі. Так що цей варіант працює тільки як колаборація артиста і блогера без грошей. Коли є взаємний інтерес.

взаємний піар

взаємний піар

Появи артистів або груп в відео один одного. Дуже поширений спосіб просування серед блогерів. У музикантів теж працює, так що користуйтеся.

Про накрутки

Напевно, не правильно було б залишити поза увагою тему накруток, кажучи про просування відео. Накрутки робляться через спеціальні скрипти, які емулюють сеанси взаємодії користувачів з відео. Це найдешевші та сірі перегляди. Вони періодично можуть списуватися, причому іноді в 100% обсязі.

Топи по 15 000 рублів, перегляди по 3 копійки - це можливо тільки з використанням подібних методик. YouTube погрожує санкціями за подібні дії аж до блокування каналу. Так що замовляючи подібні речі, будьте готові до всього.

Так що замовляючи подібні речі, будьте готові до всього

Просування кліпу в FaceBook

У FaceBook на відміну від VK дуже слабо розвинені тематичні спільноти. Так що по суті у вас один масштабований спосіб просування - таргетована реклама.

Велика частина написаного вище про таргетированной рекламі ВКонтакте відноситься і до реклами в FaceBook. Однак тут є ряд відмінностей.

Однак тут є ряд відмінностей

Орієнтування в FaceBook менш гнучкий, ніж таргетинг ВКонтакте. З іншого боку - набагато краще працюють алгоритми, які розпізнають поведінкові патерни аудиторії і знаходять по ним схожу аудиторію.

Ви задаєте мета рекламної компанії «Перегляди відео». Задаєте початкову аудиторію: наприклад, це можуть бути люди, які взаємодіяли з вашої сторінкою на Facebook або з бізнес-аккаунтом в Instagram. І знаходите схожу аудиторію. Facebook аналізує аудиторію, яка задана спочатку і видає вам людей, зі схожими інтересами та паттернами поведінки. Звучить складно, але на ділі все робиться в пару кліків.

Далі відбувається наступне: на старті рекламної компанії ціна за перегляд буде більше. Однак, по ходу компанії Facebook аналізує, які користувачі частіше скоюють потрібну дію (дивляться кліп), після чого шукає схожу на них аудиторію, і вартість перегляду скорочується. Можна досягти ціни за перегляд аж до 10 копійок і дешевше.

Можна досягти ціни за перегляд аж до 10 копійок і дешевше

Просування кліпу в Instagram

Активно просувати кліп в Інстаграм має сенс у двох випадках:

 • У вас велика і дуже активна аудиторія на власному профілі
 • У вас є друзі з великою кількістю передплатників
 • У вас дуже великий бюджет, і ви в змозі купити згадки у великої кількості топових блогерів і запустити таким чином хвилю хайпа навколо ролика.

Безпосередньо показати кліп Інстаграм аудиторії вам не вийде. Тільки якщо його довжина менше однієї хвилини. В іншому випадку все, що ви можете - зробити тизер кліпу, розмістити посилання в профілі і закликати аудиторію переходити і дивитися кліп.

Також вам доступна офіційна реклама Інстаграм. Однак, щоб подивитися кліп людям необхідно зробити додаткову дію - перейти в YouTube по кнопці в пості. Через це вартість перегляду сильно зростає. І подібний спосіб просування стає неефективним порівняно з альтернативами.

Ще один варіант - реклама у блогерів. Але тут та сама проблема: щоб подивитися кліп людям потрібно перейти спочатку по посиланню в пості, потім по посиланню в профілі і тільки після цього дивитися кліп. Це гарантовано буде дорого.

Якщо у вас багато передплатників в Інстаграм можна домовитися з блогерами на бартер. Переглядів буде небагато, але зате безкоштовно.

Ще один варіант: запустить конкурс або флешмоб. Навряд чи ви таким чином зможете отримати багато переглядів, але отримаєте більшу залученість у поточних слухачів, і прокачає ядро ​​своєї аудиторії, що не менше цінно.

На цьом все. Залиш питання? Пишіть в коменти!

Для початку вирішимо що просуваємо: всюди відео з YouTube?
Або завантажуємо в соцмережі безпосередньо?
Для початку вирішимо що просуваємо: всюди відео з YouTube?
Або завантажуємо в соцмережі безпосередньо?
Як краще вчинити?
В якому випадку робити все перегляди тільки через YouTube?
По-перше: ви впевнені, що вам потрібні саме цифри переглядів?
Може все ж потрібні перегляди від цільової аудиторії, які можна якось монетизувати надалі?
Чи існує він, в принципі?
Або це боти?