Як просувати юридичний бренд в Мережі?

 1. Юридичний маркетинг: головні особливості
 2. Контент для юридичної фірми: концепція, принципи, пріоритети
 3. Додаткові послуги: у чому їх вигода?

Коли до нас на розробку «заходять» сайти юридичних компаній, в маркетинговому відділі відчувається нервова напруга, оскільки нам в черговий раз доведеться штурмувати «Еверест», опрацьовуючи маркетинг юридичної фірми. Але ми навчилися перемагати труднощі і з кожного проекту робити висновки, які використовуємо в наших кейсах.

Юридичний маркетинг: головні особливості

Коли до нас на розробку «заходять» сайти юридичних компаній, в маркетинговому відділі відчувається нервова напруга, оскільки нам в черговий раз доведеться штурмувати «Еверест», опрацьовуючи маркетинг юридичної фірми

Просування юридичної бренду - трудомісткий процес. Вам буде потрібно досконально вивчити специфіку сфери і підібрати ефективні методи просування

«Нульовий» спринт або підготовка до роботи. Перше питання, яке виникає після того, як вам передали проект: «Що робити?». Для початку - заспокоїтися, оскільки для опрацювання гігантського обсягу інформації, пов'язаної з просуванням юридичної фірми, потрібен холодний розум, логіка і здоровий глузд. По-іншому не вийде, оскільки замовники у вас вимогливі і серйозні, та й конкуренція в цій бізнес-ніші дуже висока.

Щоб зрозуміти, з чим ви маєте справу, і які інструменти краще всього використовувати для подальшої розкрутки юридичної компанії, проведіть маркетингове дослідження, яке передбачає:

 • аудит сайту;
 • аналіз головних конкурентів;
 • збір інформації про нові тренди в юриспруденції за останній рік;
 • комплексне вивчення специфіки бізнес-ніші;
 • аналіз потреб цільової аудиторії;
 • складання рекомендацій щодо поліпшення роботи сайту (додавання нових опцій, корисних для користувача, реструктуризація меню, корекція дизайну).

Отримавши результати дослідження, ви будете чітко розуміти, в чому сильні і слабкі сторони сайту, і яким чином вам вибудувати роботу над проектом, щоб отримати максимальний результат.

Головні проблеми. Ще один аспект, на який варто звернути увагу на початку роботи - ключові проблеми, з якими стикаються 90% команд, які працюють з юристами. Визначивши їх і усунувши на початковому етапі, ви істотно полегшите і прискорите просування юридичного бізнесу в Мережі:

 • відсутність чіткої концепції: багато юридичних компаній прагнуть охопити різні цільові аудиторії - від приватних осіб, що оформляють дарчу на дачу, до великих холдингів, які вирішують виробничі суперечки. Це непоганий підхід, але він не завжди працює. Необхідно чітко визначити коло людей, з якими ви працюєте в першу чергу - фізичні або юридичні особи, а вже згодом розширювати спектр послуг, залучаючи нових клієнтів;
 • ігнорування потреб замовників: у кожної юридичної фірми є чіткий статут, згідно з яким вони працюють. Відступати від нього важко, оскільки так вони відмовляються від «зони комфорту». І найкращий спосіб залишатися в рамках зводу правил - ігнорувати побажання клієнтів, їх прохання про впровадження нових послуг або прискорення деяких процедур. У цій справі потрібна гнучкість, бажання слухати і чути клієнтів;
 • копіювання логотипів, кольорової палітри, гасел конкурентів: надихатися ідеями інших - похвально, але нахабно «запозичувати» окремі елементи сайту у конкурентів - соромно. Якщо помітили подібний нюанс, не бійтеся запропонувати замовнику рішення проблеми - унікальний логотип, гасло, контент та інші «фішки», які виділять його на тлі конкурентів;

  Перед тим, як розробляти стратегію просування юридичної фірми, відразу вирішите ключові проблеми

 • відсутність зворотного зв'язку: на багатьох юридичних сайтах немає активних елементів - онлайн-чату, спливаючих вікон, форми зворотного зв'язку. Як правило, в header (верхній панелі) вказані номери телефонів та адресу електронної пошти. Зараз з відвідувачем сайту потрібно взаємодіяти, і підштовхувати його до активних дій, інакше він різко втратить інтерес до вашого порталу.

Обговорити всі ці нюанси з замовником «на березі», інакше, коли ви запустите просування юридичного сайту, у вас виникнуть розбіжності, на вирішення яких ви витратите силу-силенну часу і сил.

Контент для юридичної фірми: концепція, принципи, пріоритети

Підготовка статей та оглядів - невід'ємна частина маркетингу юридичних послуг. Надаючи вичерпну інформацію про відповідну процедуру, її тонкощах і «підводні камені», ви відразу вб'єте трьох «зайців»:

- удержите на веб-ресурсі відвідувача;

- розширите цільову аудиторію ;

- залучите нових клієнтів, які шукають вирішення конкретної проблеми.

Але все виглядає просто і добре тільки в теорії. При написанні статей для юридичної компанії виникне чимало суперечок і «гойдалок», оскільки ви пишете статті для людей, намагаючись обійти складні терміни і незрозумілі моменти. Однак у юристів свій погляд на якісні тексти. Вони переконані: чим стаття складніше для розуміння, і що в ній більше специфічних термінів, тим крутіше. Це не так. Люди приходять на сайт за корисними, і головне - зрозумілими відповідями, в яких всі деталі «розкладені по поличках».

Переконати юристів в цьому буде непросто, оскільки з контентом такого типу вони працювали не один рік, і сприймали його, як єдино вірний шлях довести свою компетенцію і високий рівень підготовки.

Можна запропонувати замовнику невеличкий експеримент: розмістити на сайті 2-3 тексту, написаних для звичайних людей, а не знавців юридичних термінів, і оцінити їх ефективність: кількість відвідувань, «лайків», репоста і переходів з даної сторінки в «активні» категорії - « Контакти »,« Про нас »,« Послуги ». Як правило, відгук на такі статті набагато вище.

Додаткові послуги: у чому їх вигода?

Важливе значення для розкрутки юридичних компаній мають і додаткові послуги:

- e-mail-розсилка ;

- онлайн-консультація ;

- акції та спеціальні пропозиції для нових і постійних клієнтів (знижка на консультацію юриста);

- купони;

- ведення тематичних паблік в соціальних мережах (VK, Facebook, YouTube );

- розміщення відгуків і статей про компанії на сторонніх майданчиках.

- розміщення відгуків і статей про компанії на сторонніх майданчиках

Чим більше методів оптимізації ви задієте - тим вище буде конверсія!

Завдяки цим методам ви підвищите лояльність цільової аудиторії, і істотно розширите клієнтську базу: отримавши знижку і якісну юридичну консультацію, супровід або підготовку необхідних документів, ви отримаєте позитивний відгук і рекомендації.

Ще одна причина запустити e-mail-розсилку або купон - збільшити лідогенераціі (базу потенційних клієнтів). Ви надаєте відвідувачам сайту - знижку або купон на безкоштовну консультацію, а в обмін отримуєте їх контактний номер телефону або адресу електронної пошти.

Якщо залишилися питання по просуванню юридичних сайтів, звертайтеся в TrendLine , Ми підберемо ефективне рішення для вашого бізнесу!

Перше питання, яке виникає після того, як вам передали проект: «Що робити?
Додаткові послуги: у чому їх вигода?