Як провести калібрування батареї Android-пристрої двома способами - інструкція

 1. спосіб 1
 2. спосіб 2

З новим гаджетом у користувачів практично не виникає проблем - потрібно тільки встановити необхідні програми і додатки, і отримувати задоволення від їх роботи З новим гаджетом у користувачів практично не виникає проблем - потрібно тільки встановити необхідні програми і додатки, і отримувати задоволення від їх роботи. Але яким би дорогим і якісним не було пристрій, з часом воно почне втрачати свої якості через зношування деталей. Перше помітне погіршення роботи стосується акумулятора, який починає розряджатися швидше, ніж зазвичай.

Цей недолік можна спробувати виправити за допомогою калібрування батареї. Як це зробити, ви дізнаєтеся в цій статті.

Що таке калібрування батареї?

У будь-якому пристрої з операційною системою Android - планшеті або смартфоні, за працездатність батареї відповідає спеціальний контролер. Він керує межею розряду і заряду акумулятора. Чим довше використовується батарея, тим більше вона втрачає своє головне властивість - тримати заряд. Також на цей показник можуть впливати і інші фактори, наприклад, установка нової прошивки, лаунчер і т.п.

Калібрування - процес, за допомогою якого відбувається скидання стандартних налаштувань, при цьому рівні заряду і розряду акумулятора виставляються відповідно до його станом. У більшості випадків батарея після калібрування працює довше.

Як калібрувати акумулятор?

Для калібрування потрібна спеціальна програма, призначена для OS Android. Найбільш популярною вважається Battery Calibration, хоча існує і безліч інших утиліт. Є і другий - фізичний варіант калібрування.

спосіб 1

 • Скачайте програму Battery Calibration і встановіть її на свій пристрій.
 • Запустіть утиліту і підключіть до девайсу зарядний пристрій.
 • Дочекайтеся, поки акумулятор зарядитися повністю - на 100%, при цьому ви почуєте відповідний звуковий сигнал.
 • Забороняється відключати зарядний пристрій відразу, а почекайте ще 1 годину.
 • У програмі натисніть на кнопку «Battery Calibration» і дочекайтеся завершення.
 • Вимкніть зарядний пристрій і перезавантажте смартфон (або планшет). На цьому процес калібрування завершено - завдяки утиліті відбулося обнулення пам'яті контролера, а також були використані поточні технічні параметри батареї.

На цьому процес калібрування завершено - завдяки утиліті відбулося обнулення пам'яті контролера, а також були використані поточні технічні параметри батареїспосіб 2

Щоб не встановлювати додаткові додатки, можна скористатися цим способом. Навіть якщо він виявиться неефективним для вашого пристрою, ніякого збитку гаджету нанесено не буде.

Виконайте наступні дії: • Увімкніть Android-девайс і підключіть його до зарядного пристрою, протримавши в такому стані не менше 8 годин (для планшета - 10 годин);
 • Вимкніть зарядку;
 • Вимкніть смартфон та заряджайте телефон протягом 1 год;
 • Вимкніть зарядку;
 • Увімкніть смартфон на хвилину-дві, а потім вимкніть;
 • Зарядіть батарею ще раз протягом 1 години;
 • Вимкніть зарядку, увімкніть його. Час роботи Android-пристрої від акумулятора збільшиться.

Слід пам'ятати, що під час калібрування відновлення батареї не відбувається - тільки зміна налаштувань. Таким чином, для старого і абсолютно нового акумулятора ці способи неефективні.

Що таке калібрування батареї?
Як калібрувати акумулятор?