Як розкрутити групу в ВК самому безкоштовно - за 30 хвилин в день

 1. Як розкрутити групу в ВК: самому і безкоштовно
 2. Визначення цільової аудиторії в ВК
 3. Накрутка передплатників
 4. Контент і план публікацій
 5. Як зробити продає пост ВКонтакте
 6. Конкурси та розіграші
 7. Реклама ВКонтакте
 8. Робота з блогерами
 9. Оцінка ефективності просування
 10. Чи можна розкрутити групу ВКонтакте з нуля приділяючи всього 30 хвилин в день?

Після того, як ми навчилися створювати групу ВК і красиво оформляти її, можна переходити до наступного етапу. І тема сьогоднішньої публікації, як розкрутити групу в ВК, не витрачаючи на це більше 30 хвилин в день. Зверніть увагу, що дана публікація, більше підходить для тих, хто тільки починає свій шлях в SMM і хоче просувати групу самостійно і безкоштовно.

Серед інших методів, які допомагають розкрутити групу в ВК, є так звані «чорні» методи - вони здатні дати швидкий приріст абонентів, але це в основній своїй масі будуть боти, які нічого не куплять. Крім того через це співтовариство можуть заблокувати, тому краще не застосовувати такі способи розкрутки.

Як розкрутити групу в ВК: самому і безкоштовно

Розкрутка групи в ВК переслідує певну мету:

 • Реалізація товарів, послуг компанії (показником ефективності є заявки і продажу);
 • Заробіток на групі, реклама (важливо кількість передплатників, залученість: лайки, репости і коментарі);
 • Хобі, творчість (можливо буде достатньо, що в групі є Ви і Ваша мама).

Залежно від обраних цілей складається план по просуванню групи, але в загальних рисах він складається з наступних пунктів:

 1. Визначення цільової аудиторії;
 2. Залучення передплатників (як і звідки будуть залучатися нові передплатники);
 3. Контент-план (складається докладний план по типам контенту, який буде публікуватися і час публікації);
 4. Конкурси (проведення конкурсів та розіграшів для залучення нових передплатників);
 5. Реклама (таргетована і нативная);
 6. Робота з блогерами, лідерами думок, гостьовий постинг;
 7. Оцінка ефективності та коригування дій по розкрутці.

Для ефективного просування потрібно продумати і реалізувати кожен етап, паралельно відстежуючи зворотний зв'язок, щоб оцінювати всі дії. Потім неефективні дії або коригуємо і пробуємо ще раз, або відразу відкидаємо. Ефективні дії або залишаємо в тому вигляді, в якому є, або ставимо експерименти щодо поліпшення.

Визначення цільової аудиторії в ВК

Визначте кому Ви збираєтеся продавати або хто Вас буде читати. Розуміння цільової аудиторії, її інтересів, потреб, страхів і бажань - це практично половина успіху.

Давайте розглянемо визначення цільової аудиторії в ВК, на прикладі комерційного співтовариства.

 1. Тип покупця: приватні особи або компанії. У якому сегменті ви збираєтеся працювати, B2C або B2B?
 2. Мета покупки: перепродаж або використання. Навіщо люди купують у вас? Для себе або щоб перепродати у себе в місті ваш товар дорожче?
 3. Соціально-демографічні характеристики: стать, вік, сімейний стан та інше. Навіть якщо ви працюєте в сегменті B2B, мати справу доводиться з людьми. Дізнайтеся все про те, хто приймає рішення, щоб знати, як схилити його до покупки.

Зрозуміло це лише загальне уявлення про ЦА, далі можна сегментувати клієнтів по різних типах і створити опис для кожного типу (сегмента).

Накрутка передплатників

В даному пункті відповідно до теми статті ми розглянемо безкоштовні способи накрутки передплатників ВКонтакте.

 1. Запрошення друзів. Зверніть увагу, що функція запрошення друзів в групу недоступна для «Публічних сторінок».
  Для розсилки запрошень не рекомендується використовувати свій особистий аккаунт, так як є ризик блокування сторінки. Ми рекомендуємо створити 3-4 робочих аккаунта різної статі, кожен день додавати нових друзів (які підходять під ЦА), а стали друзями - запрошувати в групу.
 2. Коли ви почнете розсилати запрошення в групу, то зіткнетеся з тим, що багато заборонили запрошувати себе в групи. Цим користувачам ми пишемо спочатку вітальне повідомлення (Привіт, як справи?), А потім, коли отримаємо відповідь, відправляємо наступне, де у вигляді придуманої історії (легенди) просимо допомоги і запрошуємо вступити в нашу групу. наприклад:
  «Слухай, я тут допомагаю тітці в салоні краси, а вона в плані інтернету і соціальних мереж не дуже, але я то знаю, що це працює і в загальному ми з нею посперечалися - не могла б ти мені допомогти і запросити друзів в цю групу ссилка_на_группу або хоча б вступи сама »- ілюзію вибору, розуміючи, що ніхто розсилати запрошення своїм друзям не буде, але зате вступить сам.

Контент і план публікацій

Розберемо основні види контенту, який ми можемо розміщувати у себе в групі, щоб залучати та утримувати цільову аудиторію.

 • Продають посади - в них ви розповідаєте про свій товар, як його застосовувати, чому потрібно купити прямо зараз і скільки це коштує.
 • Розважальний контент - 1-2 рази в тиждень можна публікувати тексти або меми, так чи інакше пов'язані з темою вашої діяльності. Але не варто зловживати таким контентом - мета продажу, а не розваги.
 • Опитування - хоча б раз на місяць робіть опитування або голосування, це допоможе краще пізнати своїх передплатників і залучити їх у взаємодію.
 • Ситуативний постинг - пости прив'язаний до будь-яких подій, які відбуваються прямо зараз (вручення Оскара Леонардо ді Капріо) або свят (1 вересня, день ВДВ, новий рік).
 • Відео контент - не обов'язково наймати професійного відеограф, щоб випускати відео контент, знімайте на телефон: робочі місця, процес виробництва продукту, цікаві зауважень і коментарі до свого продукту.
 • Відгуки - тих, хто купив ваш товар або скористався послугою, просите написати відгук і викладайте в групі.
 • Посилання на сайт - якщо є сайт, то періодично публікуйте посилання на новини, статті та товари.

З цим розібралися, йдемо далі. А далі влаштовуємо мозковий штурм і генеруємо ідеї для 20-30 постів. Пишемо просто назви і щоб не забути про що в загальних рисах буде пост. Потім отримані пости розподіляємо по днях тижня і часу публікації. У день публікуйте від 1-го до 3-х постів. Це і буде ваш контент-план на місяць.

Щоб кожен пост виходив в потрібні день в потрібний час, скористаємося функцією відкладених публікацій. Для цього прямо під новою публікацією натискаємо «Ще», вибираємо «Таймер» і задаємо час, коли пост повинен бути опублікований.

Для цього прямо під новою публікацією натискаємо «Ще», вибираємо «Таймер» і задаємо час, коли пост повинен бути опублікований

Також це процес можна автоматизувати, наприклад за допомогою сервісу SMMplanner. У ньому надається до 100 безкоштовних постів на місяць, плюс один і той же пост можна опублікувати відразу в декількох соц. мережах (Фейсбук, Інстаграм).

Як зробити продає пост ВКонтакте

Як приклад, розберемо структуру і оформлення продає посади.

1. Привабливий заголовок.
2. Розкриття вигоди і унікальності пропозиції.
3. Звернення до цільової аудиторії (або до окремих сегментів), для якої написаний пост.
4. Дефіцит (на складі залишилося всього 5 штук, вільний час на сьогодні та інше).
5. Заклик до дії. Ясна і максимально проста дія, яку повинен зробити користувач: залиш + в коментарях, телефонуй прямо зараз, переходь на сайт, щоб дізнатися більше.

Ясна і максимально проста дія, яку повинен зробити користувач: залиш + в коментарях, телефонуй прямо зараз, переходь на сайт, щоб дізнатися більше

Зображення для поста.

На фотографії, яка буде прикріплена до посту можна продублювати основні тези і додати зображення продукту або процес використання. Простежте, щоб між краями зображення і текстом був невеликий відступ.

Конкурси та розіграші

Залучити нових відвідувачів, передплатників і клієнтів можна за допомогою конкурсів і розіграшів, в яких обов'язковою умовою є вступити в групу і зробити репост з умовами конкурсу. Щоб не витрачати гроші на призовий фонд, в якості головного призу можна запропонувати свій товар чи послугу. і тоді Так про вашу групу дізнається більше людей. А також буде додаватися нові учасники, а деякі з них стануть клієнтами.

Механіка проведення конкурсу, можна мати на увазі кілька варіантів визначення переможця.

 1. Це зроблять учасники. Виграє у кого більше лайків.
 2. Вибирає адміністратор групи.
 3. Незалежне журі.
 4. Випадковий вибір (генератор випадкових чисел).

Реклама ВКонтакте

Коли у вас з'являться перші клієнти і гроші можна задуматися про рекламу. ВКонтакте можна запустити 3 види реклами:

За допомогою нескладних опцій можна встановити, кому буде рекламуватися ваша група або публікація. Але так як, наш манаул має на увазі безкоштовну розкрутку групи, то не будемо загострювати увагу на цьому пункті.

Робота з блогерами

Ще один напрямок реклами в ВК - робота з блогерами. При цьому, з блогерами цілком можна домовитися на бартер - ви їм свій товар / послугу, вони вам - рекламу. Блогери, у яких буде розміщуватися реклама повинні відповідати певним критеріям:

 • на них повинна бути підписана Ваша ЦА;
 • вони повинні мати авторитет або експертного, щоб до них прислухалися;
 • в залежності від виду бізнесу і необхідного охоплення, кількість передплатників від 1000.

Оцінка ефективності просування

Обов'язково по кожному використовуваному інструменту збирайте зворотний зв'язок і відстежуйте всі можливі метрики.

 • Чи надходять дзвінки після публікації постів?
 • В який час посту набирають більше лайків і коментарів?
 • Чи дозволяють розіграші залучити клієнтів або збирають тільки халявщиків?
 • Які способи залучення передплатників працюють краще / гірше?
 • Чи є негатив на вашу адресу? Конструктивний?
 • Які дії дають сплеск відвідуваності?

В налаштуваннях спільноти, є спеціальний розділ статистики, де можна отримати ще більш точні дані.

 • Відвідуваність (кількість унікальних відвідувачів і переглядів).
 • Охоплення (загальна кількість користувачів подивилися групу або записи в стрічці новин).
 • Активність (кількість лайків, репоста і коментарів).
 • Записи (деталізація охоплення і активності для кожного окремого поста.

Записи (деталізація охоплення і активності для кожного окремого поста

Наприклад, в перший тиждень ви провели конкурс, витратили 3000 рублів на подарунки і залучили 1000 нових передплатників. Виходить, кожен новий передплатник обійшовся по 3 рубля. У другий тиждень, ви запустили таргетовану рекламу, витратили 5000 рублів і залучили за рахунок цього 100 нових передплатників (50 руб / передплатник). На перший погляд здається, що другий спосіб неефективний і витратний, але при більш глибокому аналізі, з'ясовується, що в перший тиждень не було ні одного продажу, а на другий тиждень було 5 продажів через групу ВК. Але навіть це не привід робити остаточний висновок.

Чи можна розкрутити групу ВКонтакте з нуля приділяючи всього 30 хвилин в день?

Якщо Ви тільки починаєте просувати свій бізнес в соціальних мережах, то на цьому етапі цілком можливо самостійно розкрутити групу ВКонтакте з нуля. При цьому витрачати на це в середньому 30-40 хвилин в день.

Для цього потрібно скласти план роботи на місяць по перерахованим в цій статті пунктам, розбити на 30 невеликих завдань (1 завдання в день) і розподілити по днях. Тоді ви легко впораєтеся з розкруткою групи і надалі зможете найняти smm-менеджера , Який буде займатися адмініструванням спільноти під вашим чуйним керівництвом. А ви зможете виділяти час, що звільнився на вивчення інших способів просування в соціальних мережах:

У якому сегменті ви збираєтеся працювати, B2C або B2B?
Навіщо люди купують у вас?
Для себе або щоб перепродати у себе в місті ваш товар дорожче?
Привіт, як справи?
Чи надходять дзвінки після публікації постів?
В який час посту набирають більше лайків і коментарів?
Які способи залучення передплатників працюють краще / гірше?
Чи є негатив на вашу адресу?
Конструктивний?
Які дії дають сплеск відвідуваності?