Як розкрутити свій Telegram-канал. Поради маркетологу.

 1. З чого починати просування каналу
 2. Що публікувати в telegram?
 3. У який час краще робити публікації
 4. Як оформляти пости, враховуючи особливості мессенджера
 5. Взаємний піар і інший вид реклами
 6. Каталоги telegram каналів
 7. висновок

В попередній статті ми розповіли про те, що таке телеграм, і навіщо бренду потрібно завести власний телеграм-канал.
Сьогодні ми розповімо, як його потрібно вести і просувати.

З чого починати просування каналу

Як тільки ви запустили власний телеграм-канал, дали йому назву, написали про нього невелику інформацію, розмістили фото і опублікували перші кілька постів, наступне, що вам належить зробити - залучити передплатників. Дайте посилання на канал у всіх соц.сетях, а також розмістіть її на сайті, в розділі контактів і в який-небудь тематичної статті.

Що публікувати в telegram?

Публікуйте корисні замітки і актуальні новини. Пишіть коротко і цікаво. Його користувачі не хочуть отримувати інформацію, яка є скрізь. Цінується авторський контент, унікальний погляд на ту чи іншу новину. І оскільки телеграм - це месенджер, читати довгі онучі тексту в ньому буде незручно, та й робити цього ніхто не захоче. Якщо ви хочете поділитися корисним і об'ємним матеріалом, опублікуйте його в блозі, а в Телеграма дайте лише посилання, з невеликою вовлекающей підведенням. Створити telegram-канал можна для будь-якої тематики.

У який час краще робити публікації

Правильний час розміщення постів в соціальних мережах найбільш актуальне питання, яке цікавить smm-щиків. Публікація повинна отримати максимальне охоплення. Однак потрібно пам'ятати про те, що телеграм відрізняється від вконтакте, Фейсбук і однокласників. Він більше схожий на новинну стрічку, яку передплатники будуть читати тоді, коли їм буде це зручно.
У будь-якому випадку орієнтуйтеся на московський час. Якісь навчальні статті та кейси краще публікувати днем, розважальний контент - ближче до вечора. Не робіть багато публікацій в день, щоб не бути занадто нав'язливими, одного-двох постів буде цілком достатньо. Дотримуйтеся певної регулярності. Не потрібно мовчати кілька днів, а потім вивалювати величезна кількість інформації. Це може не сподобатися вашим читачам і привести до масової відписки.

Як оформляти пости, враховуючи особливості мессенджера

Фотографія і великий блок тексту відправляються, як два окремих повідомлення. Тому, якщо в зображенні немає великого сенсу, краще її не розміщувати. Невеликий фрагмент тексту можна додати до зображення описом, це буде виглядати читабельно і стане одним постом.
Пишіть найголовніше, максимально коротко і зрозуміло. Структура поста може виглядати приблизно так:

 • Заголовок;
 • невеликий опис;
 • посилання;
 • хештег.

Ставте хештеги, щоб відвідувачі могли знайти записи з однієї категорії. Ставляться вони, як і в соц.сетях з допомогою решітки (#). Для згадок використовується @.

Взаємний піар і інший вид реклами

Взаімопіар в телеграм (ВП) виглядає таким чином. Ви рекомендуєте у себе канал близькою до вас тематики, який точно також публікує інформацію про вашому.
Складність полягає в пошуку відповідних каналів для ВП. Щоб були рівні умови, кількість передплатників має бути приблизно однакова. У telegram можна знайти чати, користувачі яких пропонують ВП, і вибрати що-небудь звідти.
Також відповідні телеграм-канали якомога знайти в каталогах. Правда, там частіше пропонують не ВП, а рекламу, де ви будете платити адміністратору за розміщення. Це теж хороший спосіб розкрутки, здатний привести вам читачів. Вартість реклами зазвичай розраховується від кількості переглядів, яке набирає один пост. Ціна одного перегляду в середньому становить 3 рубля.

Каталоги telegram каналів

Каталоги телеграм-каналів і ботів - ще один відмінний спосіб розкрутки. Це сайт, який на своїх сторінках розміщує telegram-канали, розділені по рубриках, тобто всі канали про спорт зібрані в одній групі, про інтернет-маркетингу - в інший. Це дуже зручно. Одні каталоги розміщують безоплатно, ви просто додаєте інформацію про канал, вона проходить модерацію, і ось ви вже в списках. Інші просять прорекламувати їх сайт, чим дуже нагадують взаємний піар, ну а у третіх за розміщення доведеться платити. Розміститися в каталогах буває простіше, ніж домовитися на ВП, тому обов'язково зробіть це.

Розміститися в каталогах буває простіше, ніж домовитися на ВП, тому обов'язково зробіть це

Ось невеликий список популярних інтернет-каталогів:

 • tlgrm.ru/channels;
 • tlgrm.pro/channel;
 • tgram.ru/channels;
 • telegram-club.ru.

А ось парочка каталогів для розкрутки ваших ботів:

 • @botcollection;
 • storebot.me;
 • 50bots.com;

Бот - це акаунт, керований програмним забезпеченням, здатний виконати певну функцію. Найпопулярніші боти розповідають про погоду, новини або курсі валют. Якщо ви створили свого бота і хочете розповісти про це на увесь світ, то найкраще це буде зробити як раз за допомогою каталогів.

висновок

Генеруйте цікавий контент і просувайте свій канал усіма можливими способами.
А також будьте в курсі останніх новин зі світу Digital, підписуйтесь: https://t.me/razberem_soobwa

Що публікувати в telegram?