Як стати SEO-спеціалістом (оптимізатором) самостійно з нуля

Щоб стати справжнім SEO-спеціалістом багатьом веб-майстрам довелося зробити масу помилок, втратити величезні гроші і безліч проектів

Щоб стати справжнім SEO-спеціалістом багатьом веб-майстрам довелося зробити масу помилок, втратити величезні гроші і безліч проектів. За статистикою, більшість ресурсів новачків потрапляє під фільтр (після чого сайти закидаються), так як власник не знав усі тонкощі SEO просування і оптимізації.

В інтернеті є повно статей про те, як правильно оптимізувати і просувати сайт, але не завжди ця інформація є актуальною (умови пошукачів постійно змінюються) і правильно викладеної. Давайте розглянемо тут, що необхідно зробити для того, щоб якомога швидше стати хорошим оптимізатором.

Підписатися на кілька форумів і блогів

На великих SEO-форумах завжди є повно досвідчених фахівців, які завжди допоможуть порадою. Витрачати багато часу на спілкування не варто, досить просто вибрати для себе 3-4 форуму і заходити на них час від часу.

Також потрібно вибрати кілька блогів SEO-тематики і підписатися на оновлення. Відвідуваність ресурсу, на який ведеться передплата, повинна бути не менше 1000 відвідувачів на добу, адже навіщо вчитися у веб-майстри, який поки сам нічого не добився?

постійно вчитеся

Ніколи не потрібно упускати можливість отримати додаткову інформацію. Варто стежити за експериментами (або самому їх робити), переглядати вебінари і читати SEO-літературу. Іноді в інтернеті з'являється дуже корисна, але платна інформація, яку дуже рекомендується придбати.

Наприклад, курс за адресою http://vtop10.net/seokurs/ навчить новачка правильному і ефективному просуванню будь-яких сайтів. Цінна інформація коштує грошей, але зате таке марнотратство швидко окупиться, оскільки курс дозволить комплексно вирішити всі проблеми з просуванням. Вже через 3 місяці деякі запити потраплять в Топ10, а відвідуваність сайту виросте в 10 разів.

Починайте з простого

Якщо в SEO немає ніякого досвіду, то не потрібно відразу ставити для себе високу планку. Краще зробити перший проект на неконкурентну тематику. Якщо конкуренти присутні, то просувати краще низькочастотні запити, оскільки в інших немає жодних шансів.

Який би ефективною не була накрутка поведінкових факторів, покупка посилань, автоматичне просування і т. Д., Використовувати ці способи не рекомендується, оскільки ці дії є надто небезпечними, і новачок, швидше за все, отримає санкцію. Це вже вищий рівень просування, який варто використовувати тільки досвідченим веб-майстрам. Хоча покупку посилань може провести і новачок, якщо буде дотримуватися всіх запобіжних заходів.

Майте терпіння

В SEO немає сенсу чекати швидких результатів, все вимагає час. Якщо не діяти за якоюсь унікальною системі просування, то отримання першої тисячі відвідувачів займе, в кращому випадку, близько року.

Швидкість просування безпосередньо залежить від індексації сайту. Якщо вона швидка (що на молодих сайту зустрічається рідко), то опублікований контент швидше з'явиться у видачі, і, відповідно, раніше дасть позитивний результат.

Просування сайтів не для тих людей, яким потрібно все багато і відразу. Деякі блогери місяцями пишуть статті, які ніхто не читає і не коментує. Але зате потім їх праці щедро винагороджуються високою відвідуваністю.

Складання плану просування

Для просування сайту необхідно виконати величезну кількість дій, і деякі з них мають робитися в суворій черговості. Новачки можуть забути щось зробити, через що сайт потрапить під фільтр.

Наприклад, нерідко перед установкою шаблону на сайт, початківець веб-майстер забув провести оптимізацію (видалити приховані посилання, дублі і т. Д.), Внаслідок чого, після індексації пошуковик порахував сайт низькоякісним.

Тому краще відразу скласти план просування, і строго його виконувати. У наступних проектах план, швидше за все, вже не буде потрібно, оскільки оптимізатор добре запам'ятає всі необхідні дії.

аналізуйте конкурентів

Аналіз конкурентів - це відмінний спосіб зробити свій сайт краще і збільшити позиції. Наприклад, якщо статті конкурентів в кілька разів більше оптимізатора, то він вже буде знати недоліки свого ресурсу, а значить, що зможе легко це виправити. Іноді краще навіть подружитися з конкурентом, щоб обмінятися знаннями.

Але переймати з сайту-конкурента потрібно не все. Наприклад, якщо він вжив у тексті основне ключове слово 3 рази, то це не означає, що веб-майстру потрібно зробити 4. Так можна отримати санкцію за переоптімізацію.

висновок

Головне постійно розвиватися, не упускаючи ні одну можливість отримати цінну інформацію. Якщо на якомусь авторитетному ресурсі проводиться SEO-марафон, то варто прийняти в ньому участь. У марафонах проводиться не тільки теорія, а й практика, через що вони набагато ефективніше книг і відеокурсів.

Відвідуваність ресурсу, на який ведеться передплата, повинна бути не менше 1000 відвідувачів на добу, адже навіщо вчитися у веб-майстри, який поки сам нічого не добився?