Як створити інтернет-магазин ВКонтакте: правила відкриття і розкручування

  1. Актуальність і розвиток інтернет-магазинів як повноцінний бізнес на базі соціальної мережі «ВКонтакте»
  2. Що можна продавати або правильний товар як основа успішного бізнесу
  3. Ідеї ​​з оформлення магазину: для максимальної зручності, краси, залучення цільової аудиторії
  4. Процес створення на цій платформі
  5. Як правильно і ефективно прорекламувати свій магазин
  6. Скільки буде коштувати створення такого бізнесу?

Соціальні мережі давно вже стали своєрідною альтернативою всьому іншому Інтернету або являють собою Інтернет в мініатюрі Соціальні мережі давно вже стали своєрідною альтернативою всьому іншому Інтернету або являють собою Інтернет в мініатюрі. У них є все, що є в Міжнародній мережі - свої кошти оплати, своя система особистих повідомлень і, звичайно ж, свої форуми.

Тож не дивно, що для багатьох Інтернет начитається зі сторінки «Однокласників» або «ВКонтакте» і там же і закінчується. А якщо і відвідуються інші ресурси, то по посиланнях з соціальної мережі. Тому виникнення можливості створювати внутрішні магазини було цілком прогнозованим і закономірним явищем.

Актуальність і розвиток інтернет-магазинів як повноцінний бізнес на базі соціальної мережі «ВКонтакте»

Кожну особисту сторінку або групу можна розглядати як ресурс всередині іншого. Але ресурсу цілком автономного, що об'єднує людей тематикою і особистими пристрастями.

Нікого вже не дивує, що деякі групи мають число передплатників таке ж, як населення окремо взятих міст. Додамо до цього, що різні соціальні мережі мають властивість інтегруватися між собою. Їх власникам навіть не потрібно докладати якихось зусиль. Досить додати можливість розміщувати в FB або ВК відео з YouTube, як групи почнуть об'єднуватися самі по собі.

Тепер уявімо, що хтось створив канал YouTube і протягом довгого часу викладав в ньому цікаве відео Тепер уявімо, що хтось створив канал YouTube і протягом довгого часу викладав в ньому цікаве відео. Паралельно з цим йшла робота по розвитку групи «ВКонтакте», яка зробила її відвідуваною. Звичайно, таке число передплатників, як у групи «Музика», а це 9 419 140 осіб, організувати важко, але створити об'єднання тисячники цілком посильно навіть поодинці. Якщо в групі регулярно викладати відео зі свого каналу, то передплатники мимоволі почнуть переходити з одного ресурсу на інший. А це формування власної цільової аудиторії.

Для подальшої монетизації важлива тема. Наприклад, якщо це політика, то з контекстної реклами Google буде зовсім невеликий прибуток, а пов'язані з нею групи в соціальних мережах можуть взагалі нічого не принести. Якщо ж це тема схуднення і корекції фігури, то все буде набагато прибутковіше.

Важливо розуміти, що будь-який ресурс в соціальній мережі слід розглядати в якості майданчика для збору однодумців. Але до саму цю площадку краще розглядати в якості умовного поняття. Найбільша відвідуваність досягається органічним поєднанням декількох ресурсів. Наприклад, група «ВКонтакте», канал YouTube і власний сайт або блог.

Якщо це робиться з розрахунком на подальше вилучення прибутку, то потрібно з найперших кроків продумати схему подальшої монетизації. Вона залежить не тільки від числа передплатників, переглядів і лайків, а й від тематики. Ідеальним критерієм ступеня вигідності розвитку ресурсів в соціальних мережах є перспективна можливість створення внутрішнього електронного магазину.

Такий проект зможе стати основним джерелом доходу індивідуального підприємця .

Що можна продавати або правильний товар як основа успішного бізнесу

Як вже говорилося вище - дуже важлива тема групи Як вже говорилося вище - дуже важлива тема групи. По-перше, вона сама по собі стає запорукою подальших продажів. У нас не просто 10 000 чоловік, а 10 000 передплатників, які захоплюються чимось конкретним - оздоровленням, туризмом, музикою або певними комп'ютерними іграми. А значить їм може бути потрібно щось, пов'язане з обраною темою. По-друге, тема сама сформує асортимент. Наприклад, якщо це якась жіноча тема - косметика, виховання дітей, домоведення, то мимоволі виникнуть думки про відповідні товари, включаючи дитячий одяг і навіть тематичні книги.

Слід розуміти, що взагалі все у вбудованому в соціальну мережу магазині продавати не вийде. Так, якщо якась компанія займається продажем металопрокату і створила ще й свою групу, то це не завадить. А ось електронний магазин до неї додавати - марна трата часу. Справа в тому, що в соціальні мережі загального призначення люди йдуть не за тим, щоб працювати, а щоб про роботу забути. Це створює стійкий стереотип у свідомості.

Все, що пов'язане з промисловістю, активної професійною діяльністю «ВКонтакте» ігнорується.

Виняток становить тільки тема автомобілів, оскільки ніхто не знає, що це таке - хобі чи робота. Але і в цьому випадку в соціальній мережі краще продавати щось для тюнінгу, навігатори, системи запису відео та відтворення звуку. За запчастинами люди прагнуть йти в звичайні магазини, а в соціальній мережі «добирають» різні дрібнички, які просто задовольняють їх різні ігрові бажання.

У загальному випадку краще продавати чай, товари для здоров'я, але не саме ліки, з ними все складніше, будь-які сувеніри та подарунки, обладнання для організації пікніків. Можна замахнутися і на спортивні товари, корм або аксесуари для тварин. Перелік міг би бути дуже і дуже великим. Головне виключити з нього все серйозне, таке як промислове обладнання і професійний інструмент.

Не потрібно забувати і про те, що ряд обмежень накладає адміністрація соціальної мережі. Так, заборонено продавати зброю, наркотики і подібні товари. Список може змінитися, тому з ним краще ознайомитися на офіційній сторінці ресурсу.

Як відкрити інтернет-магазин в соціальній мережі на прикладі продажу одягу, дивіться в наступному відео уроці:

Ідеї ​​з оформлення магазину: для максимальної зручності, краси, залучення цільової аудиторії

Почнемо з того, що інтерфейс «ВКонтакте» не має нічого спільного з юзабіліті в тому плані, як це розуміється при розробці дизайну електронних магазинів . Він і для соціальної мережі не зовсім зручний, а вже для організації продажів звичайний, стандартний вид особистих сторінок і груп зовсім не підходить. Однак розробники «движка» врахували, що може знадобитися персоналізація зовнішнього вигляду різних груп. Тому він підтримує так звану WiKi-розмітку.

Вона є своєрідним аналогом HTML і дозволяє створювати зовнішній вигляд групи. Правда, особливої ​​вишуканості чекати не доводиться. З її допомогою можна створити меню, змінити розташування зображень, додати графічні таблиці і спойлери. Є можливість форматування тексту. Доступні якоря і зміна характеру відображення зображень.

Використовуючи цей внутрішній мову можна змінити характер зовнішнього вигляду групи. Чому мова йде про групу? А тому що в «ВКонтакте» магазин - це і є група. Вірніше, для того щоб вона стала магазином потрібно при створенні вибрати опцію «Товари». В такому випадку адміністратору стане доступна кнопочка «Додати товар». У звичайному дизайні він буде грати роль звичайного запису, тільки оформленої відповідним чином. А для покупки відвідувачеві сторінки групи потрібно буде натиснути на зображення товару або на його опис. Він потрапить на сторінку товару і залишиться натиснути на кнопку «Написати продавцеві». Торгівля за принципом «барахолки». Покупець і продавець просто обговорюють умови продажу. Використовуючи цей внутрішній мову можна змінити характер зовнішнього вигляду групи

Зрозуміло, цього мало, але ВК дозволяє створювати власні додатки.

Про те, як це відбувається ми поговоримо трохи пізніше, а поки кілька загальних порад для тих, хто магазин в соціальній мережі створити хоче, але розробником не є:

  1. Відразу орієнтуйте свій ресурс на організацію продажів людям, які використовують для доступу до Інтернету смартфони і прагнете створити або замовити дизайн так, як ніби-то створюється версія звичайного інтернет-магазину для такої мети.
  2. Мінімум товарів на «вітрині», а це означає, що необхідно меню, яке буде відображати ті товари, які відносяться до якоїсь конкретної групі.
  3. Тільки один принцип організації показу товарів. Наприклад, головний товар і його альтернатива, або таблиця з товарами. Побудова такого ж інтерфейсу, як і у звичайних магазинів можливо, але не зовсім підходить до соціальної мережі.

Процес створення на цій платформі

Як вже говорилося вище, «ВКонтакте» пропонує або створити зовсім простий магазин, або використовувати можливість розробки додатків, а їх уже інтегрувати в групу соціальної мережі. Зовсім простий можна доопрацювати за допомогою застосування WiKi-розмітки.

В кінцевому підсумку у нас вийде група, а окремі її записи будуть товарними позиціями. Робиться це просто, достатньо не забути вибрати опцію «Товари» про створення своєї спільноти. Втім, їх можна додати в будь-який момент.

Другим варіантом є створення програми. ВК підтримує два типи Flash і IFrame-додатки. Перше потрібно більше для ігор, а ось другий варіант, який передбачає відкриття всередині однієї сторінки вікна іншої програми дуже навіть підійде для тих, хто хоче вдосконалити свій магазин і зробити його повноцінним.

Сам додаток буде працювати на іншому сервері Сам додаток буде працювати на іншому сервері. Можна зробити електронний магазин, практично повноцінний, який буде відображатися в групі ВК. Для цього передбачена підтримка API. Додаток запускається з передачею йому корисних властивостей. Одним з найбільш потрібних буде auth_key, який показує статус системи платежів. А це значить, що не залишаючи сторінки групи покупець зможе розплатитися і чекати доставки товару.

Таке додаток можна створити самому, можна замовити фахівцям, а можна скористатися готовими рішеннями. Одним з найбільш популярних є Ecwid. Це платформа для створення електронних магазинів, які можна інтегрувати з групами різних соціальних мереж. Досить створити свою групу, потім перейти по посиланню vk.com/app1800176, встановити додаток і слідувати інструкції.

Можна створити, налаштувати і змінити дизайн «вітрини» на свій смак. Потім залишиться лише додавати товарні позиції і відправляти товари. Користування програмою надається на платній основі, хоча є безкоштовний варіант, який дозволяє продавати до 10 товарів.

Як правильно і ефективно прорекламувати свій магазин

Це робиться за звичайною стратегії розкрутки будь-яких тематичних співтовариств. Потрібно запрошувати друзів або використовувати платну можливість рекламувати спільноти, які пропонує ВК. Не завадять поштові розсилки, створення повідомлень на самих різних форумах і різні хитрощі.

Наприклад, поки співтовариство ще не популярно і не має великого числа передплатників, можна створити сайт і просувати його, а вже сайт просувати в рейтингах пошукових систем.

Підійде методи «сарафанного радіо» і навіть використання звичайних форм реклами - оголошення в газетах або наклейки на автомобілях.

Скільки буде коштувати створення такого бізнесу?

Відповіді на це питання не існує. Це може нічого не коштувати, якщо буде обраний найпростіший варіант. Або це може коштувати неймовірно багато. Так багато, що таких додатків ніхто не замовляє. З розцінками ж на використання готових програм можна ознайомитися на сайтах ecwid.ru і shop-script.ru.

Рекомендації по розкрутці представлені в даному відео сюжеті:

Чому мова йде про групу?
Скільки буде коштувати створення такого бізнесу?