Як створити структуру сайта

  1. Мозковий штурм
  2. Аналіз конкурентів
  3. парсинг
  4. Кластеризація і знову парсинг ...
  5. Опрацювання фильтраций і зрізів
  6. Акція на створення SEO сайту до Нового Року
  7. висновок

Як я вже не раз писав на блозі - якщо ви збираєтеся робити оптимальний для seo сайт - структура - основа основ. Але як правильно створити цю саму структуру сайту ... Ось тут велика проблема. У мережі немає жодного мало-мальськи адекватного керівництва з опрацювання структури, а адже правильна структура це запорука того, що сайт зможе бути в ТОП по більшості запитів семантичного ядра.

Як я писав раніше - підхід Яндекса до авторитетності сайту максимально простий і зрозумілий - уявіть що ви зустрілися з людиною і попросили його розповісти все що він знає про Iphone. Для кращого розуміння подальшого оповідання - нехай цю людину звуть Петя. Петя зміг вам розповідати про технології Apple протягом 3-х годин.

На наступний день ви підійшли точно з таким же питанням до іншої людини (Васі) і він розповідав вам про айфон з ранку і до пізнього вечора. Він розповів вам про те, як полагодити айфон своїми руками, розповів про те як відгукуються про цей апарат його друзі і родичі, розповів детально про те які бувають моделі і про характеристики кожної окремо взятої.

Цілком життєва і реальна ситуація. Рівень експертність Васі на тему айфонів в ваших очах кратно перевершить Петін - тут все очевидно. І якщо раптом, один з ваших родичів запитає у вас що-небудь про айфон - до кого ви його відправите за порадою?

Абсолютно аналогічної політики дотримується і Яндекс! Той сайт, який містить в собі всі відгалуження семантики по темі, які містяться в базі Яндекс (а це далеко не тільки Wordstat) ранжируватиметься набагато краще по всьому пулу запитів даної тематики і це цілком справедливо. Варто зазначити, що ми не повинні обходити стороною ні один з напрямків, навіть групу «своїми руками», адже без неї картина буде неповною!

Але і це ще далеко не все - вищий пілотаж - привнести в семантику тематики новий термін, який згодом отримає частотність, але це окрема тема для розмови.

Сьогодні я в загальному вигляді розповім вам про проектування структури web сайту. Грамотно пророблена структура - запорука того, що сайт стане лідером в тематиці і це легко прорахувати ще на етапі розробки сайту!

Мозковий штурм

Перший етап - мозковий штурм - тут все аналогічно з опрацюванням семантики ! Виписуємо в форматі mindmap всі можливі розгалуження теми, намагаючись охопити її максимально широко. На даному етапі немає сенсу морочитися над логічністю розташування розділів / підрозділів - поки це не має ніякого сенсу!

Для створення майндмап можете використовувати один з онлайн сервісів або десктопну програму на кшталт Xmind або ConceptDraw Mindmap.

Виглядати це буде приблизно ось так:

Виглядати це буде приблизно ось так:

Аналіз конкурентів

Паралельно з мозковим штурмом необхідно відібрати найбільш успішних конкурентів у вашій ніші! Досить 2-3 сайту конкурента. Не варто брати всіх підряд - тільки найбільші й найуспішніші проекти по темі! Дуже бажано підбирати саме ті сайти, які пропонують ідентичний вашому товар / послугу.

Далі доповнюємо наш майндмап пунктакмі структури конкурента, а так само вивантажуємо їх семантику. Для цих цілей особисто я використовую SpyWords (є безкоштовний аналог в особі Мегаіндекс, або ж сервіс на їх API, наприклад - XTOOL). У даній статті не будемо детально зупинятися на цьому моменті!

парсинг

Далі готуємо базову семантику для парсинга на основі вивантажених з конкурентів запитів і напрямків, отриманих на етапі мозкового штурму. Чим більше всіляких напрямків ми підготували - тим краще!

Парсити будемо за допомогою Key Collector і з високою глибиною!

На першій ітерації, звичайно, можна поставити глибину парсинга 0, але в ідеалі 3 і більше. Парсити треба wordstat, підказки, пов'язані слова, причому, саме підказки та пов'язані запити - основне джерело для розширення структури.

Кластеризація і знову парсинг ...

Далі хитрий прийом, який в рамках даної статті я розберу лише поверхнево! Обробка всього цього величезного масиву даних (найчастіше виходить більш 100 000 напрямків) - не тривіальна задача, але є відмінний прийом! Шляхом функціоналу того ж колектора ми можемо провести кластеризацію, підібравши глибину таким чином, щоб число груп було максимально можливим (насправді - це можливо тільки на 64-х розрядних системах).

Далі, вивантажуємо файл кластеризації і видаляємо в ньому все ключі, залишивши тільки назви груп ключів! Таким чином ми на порядок зменшили нашу семантичну групу, залишивши тільки унікальні напрямки!

Далі, руками проходимся за всім списком і доповнюємо наше карту сайту, а сам список знову відправляємо на парсинг за методикою, описаною вище і так в кілька кіл!

Опрацювання фильтраций і зрізів

Але це ще далеко не все, адже тільки опрацюванням фізичних розділів побудувати сайт-лідер, який матиме найбільше тематичних сторінок в індексі пошукових систем непросто і нам буде потрібно автоматизація.

Для цих цілей як не можна краще підходять фільтрації і пошукові зрізи. Впровадженням правильних фільтрів і перемножением його з різними категоріями нашої структури ми отримаємо кратне збільшення її розмірів.

Використання пошукових зрізів при створенні структури сайту дозволить збільшити кількість сторінок інтернет магазину в кілька разів без додаткових витрат. При цьому є й інші способи збільшити відвідуваність вашого ресурсу. Деякі з них я описав в цій статті .

Наприклад - ми робимо структуру на тему одягу. Відмінним фільтром буде колір, який можна застосувати до кожної категорії товарів, а так само стиль одягу, який можна так само перемножити з більшістю категорій!

Визначити те, які фільтри нам будуть потрібні можна детально вивчивши видачу вордстат і подивившись на фільтри сайтів - конкурентів!

Насправді, тут починає спливати одна з найбільш парадоксальних сео фішок. Семантика, як така, в будь-якому з можливих видів, стає не потрібна сайту на певному етапі глибини опрацювання структури ... Взагалі, семантика є лише одним з інструментів створення структури. Але це можливо лише в разі коли семантика і структура опрацьовуються ДО створення сайту.

Раніше я вже писав про оптимальні етапах створення інтернет магазину .

------------

Акція на створення SEO сайту до Нового Року

------------

Спеціально для читачів блогу я запускаю акцію до Нового Року - візьму в розробку 1 інтернет магазин (або seo сайт) зі знижкою 15% Місце всього 1, так що поспішайте! Більше таких акцій не буде!

Детальніше про умови акції ви можете дізнатися залишивши заявку .

висновок

Не існує універсальної формули або програми для створення структури сайту - цей процес дуже індивідуальний для кожного проекту. Але все-таки в ньому можна виділити основні етапи та прийоми, що дозволяють охопити тематику максимально широко, що є запорукою потужного SEO зростання!

В даний час я готую велике і детальне керівництво по створенню структури для сайту - стаття вище дає лише приблизне розуміння про те куди рухатися. На початку наступного року передплатники блогу зможуть його отримати абсолютно безкоштовно, так що підписуйтесь на оновлення - воно того варто В даний час я готую велике і детальне керівництво по створенню структури для сайту - стаття вище дає лише приблизне розуміння про те куди рухатися

І якщо раптом, один з ваших родичів запитає у вас що-небудь про айфон - до кого ви його відправите за порадою?