Як швидко розкрутити паблік в ВК і почати на ньому заробляти?

 1. Tipler: Як прийшла ідея створення паблік, і в якому році це було? Cергей Некрасов: Насправді я не...
 2. Tipler: Яка була початкова концепція спільноти - для чого, для кого, з якою метою?
 3. Tipler: На перших етапах розвитку співтовариство велося самостійно, або група відразу замислювалася...
 4. Tipler: Яким чином залучалися передплатники, які маркетингові інструменти були використані для залучення?...
 5. Tipler: Які сервіси використовувалися для просування і розкрутки? Орієнтування, або якісь інші?
 6. Tipler: А накрутки були?
 7. Tipler: Як швидко паблік доріс до майже «полумілліонніка», і які основні інструменти просування Ви...
 8. Tipler: Чи є «філії» групи? Дочірні спільноти? Тільки в Новосибірську, або є інші регіони?
 9. Tipler: Чи є плани на розширення географії і які тут складності? Наскільки конкурентно-насичений ринок?
 10. Tipler: Основне джерело доходу - реклама? Яким чином вибудувано сьогодні просування паблік, як залучаються...
 11. Tipler: Які основні складності Ви відзначили на своєму шляху розвитку і як з ними боролися?
 12. Tipler: Поділіться секретом успіху розвитку і ведення паблік В Контакте? Може, є якісь фішки самої платформи?
 13. Tipler: Типовий Новосибірськ є тільки в ВК, або використовуються інші соціальні мережі? Які з них,...
 14. Tipler: А в Facebook чому не представлені?
 15. Tipler: Яка з соціальних мереж ефективніше для SMM?
 16. Tipler: В світлі численних реформ інформаційного та цифрового простору, в тому числі і політики соціальних...
 17. Tipler: Як ставитеся до політики ведення бізнесу і рішенням Цукерберга? Він поступово переводить користувачів...
 18. Tipler: Плани з розвитку спільнот?
 19. Tipler: З огляду на насиченість цифрового медіа-ринку, як Ви вважаєте, сьогодні є можливість створити...
 20. Tipler: Ви вважаєте свій проект успішним? Який приблизний щомісячний оборот?
 21. Tipler: Які з сьогоднішніх інструментів digital-маркетингу, на Ваш погляд, максимально ефективні?

Tipler: Як прийшла ідея створення паблік, і в якому році це було?

Cергей Некрасов: Насправді я не є творцем паблік. Близько 5-6 років тому я обміняв його на автомобіль, вартістю близько 400 000 рублей. А взагалі перші новини на стіні спільноти починаються в кінці листопада 2011 року.

Tipler: Наскільки великою була аудиторія спільноти на момент його придбання?

Сергій Некрасов: Точне число передплатників не пам'ятаю, якщо не помиляюся, то менше 100 000 чоловік. Зараз їх більше майже в 5 разів.

Tipler: Яка була початкова концепція спільноти - для чого, для кого, з якою метою?

Сергій Некрасов: Спочатку співтовариство носило виключно розважальний характер. В основному на стіні спільноти можна було побачити різні меми, що стосуються міських проблем або ситуацій, так чи інакше пов'язаних з Новосибірськом.

Tipler: На перших етапах розвитку співтовариство велося самостійно, або група відразу замислювалася як бізнес-проект, і для його реалізації формувався штат співробітників?

Сергій Некрасов: До мого приходу співтовариство велося стихійно. Як такого штату співробітників не було, переважна більшість контенту генерували передплатники. Я вважаю, що при створенні ніхто не замислювався про монетизацію паблік, в той час це було, так скажемо, досить утопічно і багатьом адміністраторам навіть в голову не приходило, що на цьому можна взагалі якось заробляти. Після того як я став власником спільноти, я кілька років вів його самостійно. Потім, через рік або півтора, усвідомивши, що у мене на цю справу йде дуже багато часу, я зрозумів, що пора наймати співробітників, яким я зможу делегувати обов'язки з виробництва контенту. Пошук кандидатів був дуже довгим і виснажливим, але все-таки мені вдалося знайти потрібних хлопців. В даний момент в ТН працює 2 редактора.

Tipler: Яким чином залучалися передплатники, які маркетингові інструменти були використані для залучення? Наскільки стрімким було зростання аудиторії?

Сергій Некрасов: Практично всі передплатники - результат органічного зростання спільноти. Кілька років тому були актуальні розіграші в стилі «зроби репост, підпишись і отримай можливість виграти приз», на тій хвилі нам вдалося залучити кілька десятків тисяч нових передплатників. Щоденний приріст тоді міг скласти до 2 000 осіб на добу.

Tipler: Які сервіси використовувалися для просування і розкрутки? Орієнтування, або якісь інші?

Сергій Некрасов: Періодично просуваємо співтовариство через таргет, але зараз ми вирішили відмовитися від цього. Це принципова позиція. ВКонтакте цілеспрямовано ріже охоплення співтовариствам, щоб рекламодавці йшли розміщуватися безпосередньо до них, через таргет. Після такого недбалого нововведення мною було прийнято рішення, що більше ні копійки в ВК я вкладати не буду. Хоча до цього на просування витрачалися десятки тисяч рублів.

Tipler: А накрутки були?

Сергій Некрасов: Ні, ніколи.

Tipler: Як швидко паблік доріс до майже «полумілліонніка», і які основні інструменти просування Ви б виділили для себе як максимально ефективні?

Сергій Некрасов: Цифру в 400 000 передплатників вдалося досягти за 5 років існування спільноти. Немає нічого більш ефективного, ніж якісний контент, який розходиться через репости на стіни читачів і приваблює тим самим нових передплатників в паблік.

Tipler: Чи є «філії» групи? Дочірні спільноти? Тільки в Новосибірську, або є інші регіони?

Сергій Некрасов: У нас є кілька дочірніх проектів з різними тематиками, від знайомств, до оголошень. Кожне з спільнот є кращим у своєму сегменті за всіма показниками серед аналогів. Кілька проектів перевалили за 100 000 передплатників.

Tipler: Чи є плани на розширення географії і які тут складності? Наскільки конкурентно-насичений ринок?

Сергій Некрасов: Розширювати географію коли у тебе є конкретна прив'язка до міста - справа безперспективна. З приводу конкурентів - вони безумовно є, але об'єктивно змагатися з нами може тільки одну спільноту. Все інше це «сміттєві» спільноти, які в більшості своїй розвинулися до певного рівня нечесними шляхами і продають рекламу по помітним цінами, що не заморочуючись над якістю контенту, часто крадучи його у нас.

Tipler: Основне джерело доходу - реклама? Яким чином вибудувано сьогодні просування паблік, як залучаються нові передплатники, і як залучаються рекламодавці?

Сергій Некрасов: Зрозуміло, основний і єдиний джерело доходу - це реклама в співтоваристві. Над залученням рекламодавців працює Відділ продажів, який відповідає вхідним клієнтам, які звертаються самі, а також займаються пошуком нових. Процес пошуку рекламодавців я б розкривати не хотів, це наші внутрішні напрацювання.

Tipler: Які основні складності Ви відзначили на своєму шляху розвитку і як з ними боролися?

Сергій Некрасов: Основна складність, як би це дивно не звучало, це адміністрація ВКонтакте, яка після відходу Павла Дурова робить все, щоб вичавити з сайту максимум грошей будь-якими способами. Один з банальних прикладів це цілеспрямоване зрізання охоплення у спільнот. Наприклад, число передплатників зростає, а охоплення записів при цьому падає, хоча він повинен рости паралельно числу читачів. Робиться це для того, щоб рекламодавці купували рекламу не у паблік, а у ВК, який цю рекламу засуне в Стрічку користувача.

Tipler: Поділіться секретом успіху розвитку і ведення паблік В Контакте? Може, є якісь фішки самої платформи?

Сергій Некрасов: Секрет успіху простий - любите свою справу, генеруйте якісний і унікальний контент, прислухайтеся до своєї аудиторії.

Tipler: Типовий Новосибірськ є тільки в ВК, або використовуються інші соціальні мережі? Які з них, на Вашу думку, найбільш привабливі для Вашого спільноти і чому?

Сергій Некрасов: Наш проект представлений так само в Інстаграм. Там у нас більше 50 000 передплатників. Дана соціальна мережа одна з найперспективніших в даний момент.

Tipler: А в Facebook чому не представлені?

Сергій Некрасов: У FaceBook доросліша і вимоглива аудиторія. Розвиток спільноти там неодмінно пов'язане з фінансовими вливаннями в місцевий таргет, а вартість одного нового передплатника невиправдано висока. Тому ми зосередилися на тих майданчиках, де є можливість активно рости органічно.

Tipler: Яка з соціальних мереж ефективніше для SMM?

Сергій Некрасов: Успішно просувати свій продукт можна в будь-який соцмережі, головне грамотно налаштувати таргет на кінцевого користувача, якому буде цікавий ваш продукт.

Tipler: В світлі численних реформ інформаційного та цифрового простору, в тому числі і політики соціальних мереж, Ви зіткнулися з якимись труднощами в роботі?

Сергій Некрасов: Ні, ніяких складнощів не відчували.

Tipler: Як ставитеся до політики ведення бізнесу і рішенням Цукерберга? Він поступово переводить користувачів на платний контент. Як думаєте, ВК наслідуватиме його приклад?

Cергей Некрасов: ВК в цьому плані давно набагато попереду Марка. Якщо він придумає щось, ВКонтакте неодмінно це скопіює, будьте впевнені.

Tipler: Плани з розвитку спільнот?

Сергій Некрасов: Плани банальні - рости, рости і ще раз рости. Зовсім скоро будемо запускати свій портал, плавно будемо вести аудиторію з ВК туди, так як з кожним роком перебування на майданчику стає все менш сприятливим.

Tipler: З огляду на насиченість цифрового медіа-ринку, як Ви вважаєте, сьогодні є можливість створити групу з нуля і розкрутити її в прибутковий проект? Що порадите молодим і амбітним?

Сергій Некрасов: Так, безумовно, можливість створення та розкрутки спільноти з нуля є. Але на сьогоднішній день, якщо ми говоримо про міському співтоваристві, на це потрібні мільйони рублів і купа якісного контенту з грамотною командою редакторів. Поки що я не бачив «стартаперів», у яких були б в наявності всі ці компоненти. Радити нічого не буду, конкуренти нам не потрібні :)

Tipler: Ви вважаєте свій проект успішним? Який приблизний щомісячний оборот?

Сергій Некрасов: Так, я вважаю всю свою групу спільнот вельми успішним проектом і привабливим майданчиком для рекламодавців. Точну цифру не скажу. Цифра вимірюється сотнями тисяч рублів. Але, не забувайте, що зарплати співробітників і податки з'їдають більшу частину виручки.

Tipler: Які з сьогоднішніх інструментів digital-маркетингу, на Ваш погляд, максимально ефективні?

Сергій Некрасов: Найефективніший інструмент на віки віків це таргетована реклама. Сергій! Дякую за цікаве інтерв'ю! Бажаємо Вам ще більше передплатників і креативних ідей.Істочнік: http://tipler.ru/opinions/sergey-nekrasov-interview/ © Tipler.ru

паблік - https://vk.com/typical_nsk

Tipler: Як прийшла ідея створення паблік, і в якому році це було?
Tipler: Яка була початкова концепція спільноти - для чого, для кого, з якою метою?
Tipler: Яким чином залучалися передплатники, які маркетингові інструменти були використані для залучення?
Tipler: Які сервіси використовувалися для просування і розкрутки?
Орієнтування, або якісь інші?
Tipler: А накрутки були?
Tipler: Чи є «філії» групи?
Дочірні спільноти?
Тільки в Новосибірську, або є інші регіони?
Tipler: Чи є плани на розширення географії і які тут складності?