Як унікальний контент сайту впливає на його просування в пошукових системах

 1. Унікальний контент, його основи і вплив
 2. Негативний вплив неунікального контенту на просування
 3. Штрафи і санкції
 4. Особливості наповнення магазинів і створення описів товарів

Одного разу один мудрий чоловік сказав: «Контент - король!», І ми сміливо вторимо йому: «Контент - всьому голова!». Можна скільки завгодно говорити про рідкісних вузькоспеціалізованих ресурсах, які отримують трафік і клієнтів завдяки винятковості тематики або товарів, але факт залишається фактом: унікальний контент - один з найбільш значущих чинників ранжирування сайту в пошукових системах. Одним контентом «ситий не будеш», але його вплив складно переоцінити. Необхідно лише визначити чітку грань, де закінчується бездумний набір слів і починається цінний, цікавий і унікальний текст.

25% бюджету, передбаченого на маркетинг, компанії вкладають саме в контент.

Унікальний контент, його основи і вплив

Добре структурована і доступно викладена оригінальна інформація - мірило, за яким ресурс оцінять користувачі та пошукові системи. Помилково вважати, що «технічної оптимізації» тексту досить. Часи царювання одних лише ключів і мета-тегів в минулому. Якщо релевантний і експертний контент - провідник у світ високої моди (вибачте, в ТОП видачі), то його незграбний побратим, наспіх витканий з десятків ключових фраз, сьогодні викликає у відвідувачів лише такі емоції:

Коли хвиля «задоволення» сходить нанівець, у людини виникає резонне питання: «Що це таке?».

А адже основне завдання сайту - надання інформації! За останні роки алгоритми пошукових систем істотно додали в здатності аналізувати: вони просто стали «розумніші». Сьогодні без якісного контенту, що має високі показники унікальності і який би притягнув цільову аудиторію, не обійтися.

Корисний і унікальний контент надає максимально релевантну інтересам відвідувачів інформацію і значно впливає на розкрутку сайту . Він дозволяє поліпшити видимість, потрапити в ТОП і наростити клієнтську базу. Важливими є й поведінкові чинники ранжирування, на догоду яким впроваджуються унікальні зображення (картинки), відео, приємна оку графіка. Все це сприяє підвищенню авторитету ресурсу і поліпшення якості інформації.

Коли цільова аудиторія виявить сайт з дійсно актуальними матеріалами, відповідними їх потребам, це стане початком вірусного розповсюдження контенту через мережу. Ефективна реклама в кращому своєму прояві!

При розгляді питання стоїть виокремити два значущих виду унікальності тексту:

 • Технічна - відповідність всіма основними параметрами нудоти, водності, спаму і т.д. для недопущення накладання пошуковими системами фільтрів на сайт;

 • Смислова - ступінь розкриття тематики і зручність сприйняття матеріалу, його актуальність та інформативність для відвідувача.

Саме тут і криється суть, якої не можна нехтувати: унікальний контент повинен бути не тільки оптимізованим під Яндекс або Гугл, а й служити корисним джерелом відомостей для читача.

Важливість унікального контенту, заточеного на надання тієї самої корисної інформації, добре ілюструється одним прикладом. Людина вводить пошуковий запит «футбол». Клікнувши по придивилася посиланням, він бачить приблизно наступне:

Клікнувши по придивилася посиланням, він бачить приблизно наступне:

Такий результат не влаштовує, тому слідом відкривається другий сайт, на сторінках якого написано:

Такий результат не влаштовує, тому слідом відкривається другий сайт, на сторінках якого написано:

Так, другий матеріал технічно унікальний і його не можна вважати дублікатом першого, але він не привніс в базові пункти нічого нового. За словами інженера-програміста компанії Google Метта Каттса , Такі сайти не розкривають додаткову цінність (інформації. - Р.В.), їм нема чого дати відвідувачеві. Співробітник каже, що в такому способі подачі немає нічого поганого, але розраховувати на хорошу оцінку такого контенту від Гугла цих ресурсів не варто.

Так що таке унікальний контент?

Унікальний контент - не механічним чином «підігнаний» текст, а якісний матеріал, здатний виконати вимоги ПС, охопити запити аудиторії і дати їй шукані відповіді.

Негативний вплив неунікального контенту на просування

Рейтинг сайту, наповненого чужими і неоптимізованими статтями і матеріалами, неухильно падає, що тягне:

 • Зниження позицій ресурсу у видачі;
 • Проблеми з індексацією (випадання сторінок і т.д.);
 • Втрату видимості;
 • Погіршення пошукового трафіку;
 • Різке скорочення продажів.

Статистика знає чимало прикладів, коли використання неунікального контенту призводило до падіння веб-сайту на саме дно.

Разом з чисто технічними аспектами знижується і популярність ресурсу у відвідувачів, які розчаровуються через відсутність хоч якоїсь вагомої інформації, сумніваючись в унікальності тексту. Це негативно позначається на іміджі компанії та істотно псує її репутацію. Навіть якщо послуги пропонуються за низькою ціною, контент низької якості з ознаками класичного copy-paste і змащені фотографії відштовхнуть відвідувачів. Говорити про ефективне просування вже не доводиться.

Штрафи і санкції

Неунікальний контент завжди викликає гнів і лють Яндекса і Гугла, які негайно карають невірних, що загрожує швидким накладенням на сайт санкцій. Мотиви систем зрозумілі:

 • Позбавити видачу від «поганих» і переспамленних сайтів, тексти яких не несуть ніякої користі;
 • Створити умови для чесної конкуренції;
 • Забезпечити «чистоту» і якість видачі.

Сайт, контенту якого не приділяли увагу, ризикує потрапити під один з численних фільтрів, стати марним для своєї аудиторії, зовсім канути в забуття. Можливі наслідки простягаються від різкого просідання у видачі до фактичного зникнення з неї.

Найвідоміші методи впливу представлені фільтрами:

 • Omitted Results. Сайт зникає з видачі, знайти його можна тільки за допомогою розширеного пошуку;
 • Duplicate Content. Передає полум'яний привіт любителям наповнювати сайт за допомогою «ctrl + c, ctrl + v», після якого спостерігається спад всіх показників і тривалий застій ресурсу;
 • Panda. Бореться з будь-яким контентом, який вважає неякісним. Даремні рерайт, неунікальні тексти на сайті і копіпаст - все потрапляє в немилість;
 • Ти останній. Милий «двірник» Яндекса, що рятує інтернет від «сміттєвих» текстів. Після підмітання можна виявити сайт десь далеко за межами галактики «ТОП-10».

І це далеко не весь перелік можливих штрафних заходів. Сюди ж можна включити санкції, що накладаються за переоптімізірованние контент, який створюється без оглядки на людей.

Унікальність повинна поширюватися на весь сайт, а не тільки на окремі сторінки. Повторювані матеріали (нехай і злегка відкориговані) мають негативний вплив на релевантність ресурсу.

Абсолютно очевидно: просування сайту з масою неунікального контенту не має ніякого практичного сенсу.

Особливості наповнення магазинів і створення описів товарів

Розміщуючи інформацію або просто наповнюючи розділи магазину, потрібно виділити і показати аудиторії те, що робить конкретна пропозиція особливим. Акцент на зручність прочитання нікуди не подівся: все повинно бути зрозуміло і доступно клієнту. Максимально можлива унікальність контенту дозволить виділитися серед конкурентів, зігравши на поведінкових факторах.

Для магазинів унікальність опису має далеко не найважливішу роль. Юзабіліті і комерційні чинники стоять набагато вище.

У разі описів основний упор робиться на повноцінність наданих даних. Складні технічні товари та характеристики продуктів не вимагають вивертання навиворіт: методика оцінювання пошуковою системою різних матеріалів і підхід до їх ранжирування відрізняються.

Для описів товарів в картці інтернет-магазину краще створити такий текст, який допоможе покупцеві визначитися з вибором і дасть предметне уявлення про продукт. І нехай прибуде з вами юзабіліті!

Так що таке унікальний контент?