Як відключити автозапуск програм в Windows

Опубліковано: 26.11.2012 Опубліковано: 26

Якщо після включення комп'ютера вам доводиться довго чекати, поки операційна система остаточно завантажиться - не миритеся з цим! Одні мої знайомі, які купили потужний ноутбук буквально два місяці тому, вважали, що це нормально - чекати по п'ять хвилин, перш ніж приступати до роботи з ним. Випадково побачивши це, я тут же відкрив список автозавантаження і виявив велику кількість додатків, які стартували разом з системою.

Справа в тому, що багато програм після установки самостійно прописуються в автозавантаження, і потім кожен раз при включенні комп'ютера запускаються разом з операційною системою. Це, звичайно, впливає не в кращу сторону на час завантаження Windows. Для збільшення швидкості завантаження системи необхідно виключити зайві додатки з автозапуску.

Існує кілька способів видалення з автозавантаження непотрібних програм:

Перший спосіб - через папку Автозавантаження. У ній зберігаються ярлики до програм, що запускається після успішної реєстрації користувача в системі. Ярлики в цю папку можуть додаватися програмами при їх установці, або користувачем самостійно.

Існує дві папки автозавантаження:

Загальна - для всіх користувачів даного ПК. Знаходиться в каталозі Documents and Settings \ All Users \ Головне меню \ Програми \ Автозавантаження. Програми з даного каталогу будуть запускатися для всіх користувачів Windows, скільки б їх не було.

Індивідуальна - для поточного користувача, що увійшов в систему під своїм обліковим записом. Зберігається в каталозі Documents and Settings \ Ім'я користувача \ Головне меню \ Програми \ Автозавантаження. Програми з даної папки будуть запускатися для поточного користувача.

Отже, якщо ви не хочете, щоб програми з цих папок запускалися при старті Windows - просто видаліть їх ярлики з даних папок. Також ці ярлики можна видалити, якщо зайти в "Пуск" - "Усі програми" - "Автозавантаження".

Другий спосіб - за допомогою вбудованої утиліти Налаштування системи. Щоб викликати її, зайдіть в "Пуск" - "Виконати" - наберіть msconfig і натисніть "ОК". У вікні перейдіть у вкладку "Автозавантаження". Щоб видалити з автозавантаження непотрібні програми - просто зніміть галочки навпроти них і натисніть "ОК", потім перезавантажте комп'ютер. Другий спосіб - за допомогою вбудованої утиліти Налаштування системи Якщо за назвою в першому стовпчику ви не можете зрозуміти, яка саме програма знаходиться в автозавантаження, подивіться на стовпчик "Команда". Тут вказано шлях до виконуваного файлу, який допоможе вам визначити папку і, відповідно, назва програми.

Третій спосіб - в редакторі реєстру. Зайдіть в "Пуск" - "Виконати" - наберіть regedit і натисніть "ОК". Відомості про автозавантаження містяться в двох гілках реєстру:
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run - відповідає за автозавантаження програм всіх користувачів системи.
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run - відповідає за автозавантаження програм поточного користувача системи.

Щоб прибрати програму з автозавантаження - просто видаліть відповідний ключ (клацніть правою кнопкою миші по ключу - виберіть в контекстному меню пункт "Видалити"): Щоб прибрати програму з автозавантаження - просто видаліть відповідний ключ (клацніть правою кнопкою миші по ключу - виберіть в контекстному меню пункт Видалити):   Четвертий спосіб - управління автозавантаженням за допомогою сторонніх програм Четвертий спосіб - управління автозавантаженням за допомогою сторонніх програм. Існує безліч утиліт, що дозволяють відключати автозапуск непотрібних додатків. Серед них і неодноразово згадувані на блозі програми CCleaner і Starter .

У CCleaner для управління автозапуском небхідно вибрати вкладку "Сервіс" - "Автозавантаження" - знайти додаток, з яким не обов'язково завантажуватися разом з системою - виділити його і натиснути "Вимкнути": У CCleaner для управління автозапуском небхідно вибрати вкладку Сервіс - Автозавантаження - знайти додаток, з яким не обов'язково завантажуватися разом з системою - виділити його і натиснути Вимкнути:   У програмі Starter для цього потрібно перейти у вкладку Автозавантаження - знайти в списку праворуч потрібну програму і зняти з неї галку У програмі Starter для цього потрібно перейти у вкладку "Автозавантаження" - знайти в списку праворуч потрібну програму і зняти з неї галку. У віконці, що з'явилося натиснути "Так". Ще одна програма для управління автозавантаженням Windows, про яку я обов'язково повинен вам розповісти, називається Autoruns. Це невелика, але дуже потужна утиліта, за допомогою якої можна побачити (і в разі необхідності відключити) всі програми, служби та драйвери запускаються разом з операційною системою. Autoruns може виявитися корисною, якщо в автозавантаженні вашої системи оселився вірус. Більш докладно про те, як працювати з даною програмою я розповім в окремій статті .

Переглядів 58 603 & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp & nbsp