Як відкрити магазин косметики з нуля. Приблизний бізнес план.

 1. формат бізнесу
 2. документи
 3. Приміщення та обладнання
 4. Асортимент і постачальники
 5. персонал
 6. Реклама
 7. Скільки потрібно грошей?

Косметика завжди була прибутковим напрямком бізнесу. Багато великих бренди заробляють на цьому мільярди, наприклад, той же Avon або Oriflame. У цій статті ми постараємося розглянути всі основні аспекти побудови цього бізнесу, а також проведемо приблизний розрахунок стартового капіталу. Розглядати ми будемо відкриття невеликого магазину косметики, який має широкий асортимент товару як низького, так і високого цінового сегмента.

формат бізнесу

Зміст статті

Вивчення конкуренції зможе надати вам повну картину на ринку роздрібної торгівлі косметикою і парфумерією, а також ви зможете розставити основні акценти в напрямках товару саме для вашого магазину. Вивчення конкуренції зможе надати вам повну картину на ринку роздрібної торгівлі косметикою і парфумерією, а також ви зможете розставити основні акценти в напрямках товару саме для вашого магазину

Косметичні бутики можна розділити на основні категорії:

- звичайний магазин, бутик або торгова точка самообслуговування, в асортименті якої надані найбільш ходові марки. Такі заклади становлять 80% від усього ринку цієї продукції.

- магазин натуральної косметики. Цей формат підходить для великого міста. Аудиторія тут скромніша, але в той же час легше отримати постійних клієнтів за рахунок унікальності товару, особливо якщо брати до уваги якісну продукцію і демократичні ціни.

- професійна косметика. Також формат для великих міст. Цінники в таких торгових точках зазвичай високі, а крім роздрібного продажу вони співпрацюють з салонами краси та перукарнями.

- мережевий бізнес. Це взагалі готельне напрямок і тут щоб багато заробляти потрібно, вибудувати цілу мережу продавців, які будуть зареєстровані під вашим обліковим записом і будуть виконувати певний обсяг продажів продукції певного бренду.

Ми в цій статті розглянемо варіант того, як відкрити магазин косметики універсального типу, з можливістю розширення асортименту в майбутньому. За форматом обслуговування поділяють дві категорії магазинів: з прилавком, за яким вас буде обслуговувати продавець і формат самообслуговування, коли ви самі ходите по залу і вибираєте потрібний товар. У другому випадку часто ще наймають торгових консультантів, які рекламують товар або ж допомагають клієнту визначитися з вибором косметичного засобу.

Зацікавила ідея запуску бізнесу в сфері продажу косметики Зацікавила ідея запуску бізнесу в сфері продажу косметики? Можете ознайомитися з прикладом готового бізнес плану магазину косметики на нашому сайті. Ми постаралися максимально точно викласти всі нюанси запуску цього бізнесу. Це дуже корисне керівництво для новачків.

документи

Для того щоб офіційно працювати на ринку, вам потрібно буде чітко дотримуватися всіх правил торгівлі косметикою. Давайте більш детально розглянемо, які документи для цього вам будуть потрібні.

 • відкрити ВП.
 • вказати код КВЕД. Для Росії це - код 52.33. Для України - 47.
 • отримати дозвіл на торгівлю від СЕС і пожежної служби.
 • оформити на роботу персонал.
 • укласти договір оренди приміщення.
 • отримати на руки всі сертифікати якості на товар, що продається.
 • оформити куточок покупця.
 • зареєструвати касовий апарат.

Приміщення та обладнання

Якщо підходити до підбору місця для торгівлі, то тут існує два варіанти:

 1. Орендувати точку в торговому центрі, зручно і не варто турбуватися про отримання різних дозвільних документів для торгівлі, які стосуються безпосередньо самого приміщення, але найчастіше орендна плата досить висока;
 2. Орендувати або будувати окреме приміщення, в цьому випадку знадобляться додаткові кошти на рекламу та розкрутку вашого бізнесу. Менш привабливий варіант для починаючого підприємця, пов'язаний з високими ризиками.

Розмір приміщення в середньому становить 20 - 45 кв.м. для магазину з прилавком і від 50 кв.м. для торгової точки в форматі самообслуговування.

Тепер перейдемо до питання того, що вам буде потрібно, щоб відкрити повноцінний магазин косметики. З основного обладнання можна виділити:

 • скляні стелажі з підсвічуванням;
 • вітрини та прилавки;
 • меблі для робочого місця продавця;
 • касовий апарат;
 • охоронна сигналізація.

Особливу увагу приділіть висвітлення вітрин, це грає важливу роль при презентації товарів і безпосередньо впливає на швидкість їх продажів.

Бізнес в б'юті сфері дуже прибуткова справа Бізнес в б'юті сфері дуже прибуткова справа. Дізнайтеся якомога заробити відкривши свій невеликий салон краси. Ми постаралися підібрати оптимальний формат для запуску салону краси навіть в невеликому місті. Всі деталі тут - http://biznes-club.com/biznes-idei/kak-otkry-t-salon-krasoty.html .

Асортимент і постачальники

Намагайтеся підійти до вибору асортименту максимально ретельно. Обов'язково купіть продукцію відомих, вже розкручених марок, які не потребують реклами, але не варто, і нехтувати недорогий косметикою, на неї теж існує стабільний попит.

Найбільш ходовими товарами в магазині косметики є:

 • засоби для догляду за волоссям, тілом, особою і ін .;
 • парфумерія (жіноча і чоловіча);
 • все для манікюру і педикюру;
 • товари для гоління і епіляції;
 • засоби особистої гігієни;
 • все для макіяжу та інше.

Також добре розбавити асортимент парфумерного магазину, подарунковими наборами та різним інструментом (набори для манікюру, щипці та ін.). Як бачите тут величезний потенціал для подальшого розвитку. Плюс можна додати ту ж парфумерію на розлив, вона відмінно впишеться в цей формат бізнесу або натуральну косметику без хімії.

Не варто брати виключно дорогі розкручені марки товарів, можна закуповувати косметику як корейську, тайванську або ж білоруську. Ціни на неї нижче, а є випадки, коли вона не сильно поступається більш дорогим конкурентам.

Як бути з постачальниками? Ті, хто запускає бізнес на косметиці та парфумерії, активно користуються послугами менеджерів з продажу товарів. Такі представники брендів найчастіше пропонують широкий асортимент продукції і виробляють доставку прямо вам в магазин. Також, ви можете їздити на найближчий оптовий ринок і купувати продукцію самостійно. А краще підійти до цього питання комплексно, і брати товар і так і так.

персонал

При виборі персоналу варто враховувати комунікабельність і досвід роботи ваших майбутніх продавців. Їх вам буде потрібно двоє, які будуть працювати в позмінному режимі. Ви стежитиме за роботою і вести бухгалтерію. Продавців потрібно підбирати грамотно і постійно відстежувати графік ефективності продажів косметичних засобів, без цього ваш бізнес не зможе нормально рости. Високий сервіс обслуговування це і усмішка продавця і рада щодо правильності обраного товару та інше. Все це повинно бути на висоті у вас в магазині.

Реклама

Перед тим, як почати торгівлю парфумерією та косметикою, обов'язково варто врахувати витрати на рекламу і просування бізнесу. Окрім яскравої вивіски, вам буде потрібно роздача листівок, оголошення в місцевій пресі. Намагайтеся залучити якомога більше постійних клієнтів. Створюйте різні бонуси та акції, жінки це люблять і будуть постійно до вас навідуватися. Створіть теплу атмосферу в своєму магазині косметики і «сарафанне радіо» приверне вам багато відвідувачів навіть без вашої участі.

Не виключайте такий важливий канал залучення клієнтів як інтернет. Тут також є кілька маркетингових напрямків, які часто використовуються для розкрутки подібних торгових точок.

- інтернет магазин косметики. Відкрити такого формату торгову точку дешевше, ніж відразу стартувати в офлайн бізнесі. Вам потрібен буде лише невеликий пункт видачі замовлень, а іноді косметика розсилається виключно через служби доставки. Пошукова оптимізація і підключення контекстної реклами може давати непоганий результат. Найбільш вигідний такий формат торгівлі в большом городе.

- соціальні мережі. Профільні групи можуть непогано продавати. Особливо зверніть увагу на Instagram.

- дошки оголошень. Їх можна використовувати в якості додаткового каналу залучення клієнтів.

Скільки потрібно грошей?

Перше питання, яке задають підприємці це скільки коштує відкрити магазин з продажу косметики та парфумерії. Однозначної відповіді на це питання не існує, оскільки стартовий капітал у кожного буде різний, це позначається безліччю параметрів, які можуть не збігатися, наприклад, місце проживання, ціновий сегмент продукції, що закуповується та інше. Ми вкажемо основні статті витрат, щоб ви, складаючи свій бізнес план, могли вказати ці витрати в графі економічних розрахунків.

Стартові витрати:

 • косметичний ремонт приміщення - $ 2000.
 • стартова закупівля товару - $ 7000
 • оформлення документів - $ 300
 • рекламна продукція - $ 150
 • обладнання для торгівлі - $ 2500.
 • створення інтернет магазину косметики - $ 300

Щомісячні витрати:

 • оренда приміщення - $ 250
 • податки - $ 200
 • оплата комунальних послуг - $ 30
 • заробітна плата - $ 600
 • транспортні витрати - $ 60
 • реклама - $ 150
 • поповнення асортименту товару - від $ 2000 і вище

Якщо говорити про доходи в цьому бізнесі, так тут націнка становить близько 10% - 30%. Щоб непогано заробляти, вам потрібно продавати великі обсяги косметики, але в той же час ця бізнес ідея цікава тим, що товар ходовий і практично кожен місяць жінки купують собі щось їх косметики або ж парфумерії.

Висновки. Магазин косметики - як бізнес швидше підійде для жінок або молодих дівчат, які непогано розбираються в цьому напрямку. Додатковим стимулом для таких торгових точок є укладання договорів про співпрацю з перукарнями та салонами краси, вони можуть забезпечувати непогане зростання продажів на постійній основі. З іншого боку конкуренція просто величезна, не тільки серед відділів або магазинів, але і з боку мережевого бізнесу. Перш ніж починати потрібно гарненько подумати і реально оцінити шанси на успіх.

Працювали в цій ніші? Чекаємо ваших відгуків або рад починаючим підприємцям.

Зацікавила ідея запуску бізнесу в сфері продажу косметики?
Як бути з постачальниками?
Скільки потрібно грошей?
Працювали в цій ніші?