Як відкрити юридичну фірму з нуля - покрокова інструкція.

 1. Плюси і мінуси своєї юридичної фірми
 2. Як відкрити юридичну фірму з нуля - інструкція
 3. Вибір приміщення і обладнання
 4. набір співробітників
 5. Організація бізнес-процесу
 6. Бізнес-стратегія
 7. Пошук клієнтів
 8. Як гарантовано отримати клієнтів для юриста?
 9. Витрати і прибуток

Відкриття власної компанії - бажання багатьох досвідчених юристів. Але вони задаються питаннями: «Як відкрити юридичну фірму з нуля?» Або «Як залучити клієнтів?». Незважаючи на вищу юридичну освіту і велике завзяття, для цього все ж необхідно володіти певним знанням основних правил, дотримання яких сприятиме вам у досягненні своєї мети. Як же заснувати свій юридичний бізнес з нуля?

Зміст статті

Плюси і мінуси своєї юридичної фірми

Плюси і мінуси своєї юридичної фірми

Відкриття власного бізнесу в юридичній сфері тягне за собою безліч плюсів, але, як і в будь-якій справі, на жаль, без мінусів не обійтися.

В наявності власного бізнесу необхідно відзначити наступні переваги:

  • Відсутність начальника. Ви керівник власної компанії, а значить, вільні ухвалювати власні рішення.
  • Прибутковість буде залежати від вас - підприємця, заробіток може виявитися значним або досить низьким.
  • Гнучкий графік. Надалі, найнявши персонал, ви зможете і зовсім не працювати, а лише управляти своїми співробітниками.
  • Будучи творцем фірми, ви будете отримувати найбільший прибуток, на відміну від рядового співробітника.

Мати свій бізнес - це престижно.

мінуси:

 • Ризик. Якщо неправильно підібрати бізнес-стратегію, то ваша справа може провалитися, в такому випадку не уникнути фінансових проблем. Підходьте до цього питання з усією серйозністю.
 • На стартовому етапі буде потрібно багато інвестицій, сил і часу.
 • Як би банально це не звучало, але бізнес - це завжди стрес, будьте готові до того, що, швидше за все у вас не все буде виходити з легкістю.

Якщо трата сил і ризик вас не налякали, то можна перейти до тих аспектів, які докладно розкриють тему, як відкрити юридичну консультацію.

Як відкрити юридичну фірму з нуля - інструкція

Реєстрація, дозволи, документи

Реєстрація, дозволи, документи

Розберемо докладніше питання, як відкрити юридичну фірму з нуля. Для того щоб відкрити власну юридичну фірму не потрібно отримувати відповідну освіту, її може відкрити фізична або юридична особа.

Однак потрібно пройти реєстрацію в належному державному податковому органі і вибрати форму оподаткування, щоб функціонувати на законних підставах.

Компанію можна зареєструвати на Індивідуального підприємця або як ТОВ на кілька фізичних осіб.

Систему оподаткування краще оформити за схемою «від доходів відняти витрати». Зручний варіант - ССО зі ставкою 15% - це більш вигідно.

Як відкрити юридичну фірму з необхідними дозволами? Відповідь досить простий. Виявляється, як свідчить чинне законодавство - спеціальні дозволи і ліцензія для відкриття приватної юридичної фірми не потрібно.

Необхідними будуть такі документи як:

 • Паспорт, його ксерокопії.
 • Підтвердження про сплату державного мита.
 • Заява про реєстрацію Індивідуального підприємця або ТОВ.
 • Підбір роду діяльності за кодами КВЕД.

Важливо! Як тільки ви отримаєте свідоцтво про реєстрацію, відразу приступайте до розробки бізнес-стратегії і розкручування своєї фірми.

Вибір приміщення і обладнання

Вибір приміщення і обладнання

Важливою задачею при відкритті юридичної фірми має вибір приміщення. Найкращим варіантом для місцезнаходження вашого офісу буде центр міста, т. До там краще інфраструктура, клієнту буде зручніше дістатися до вас і знайти.

Непогано якщо ваш офіс буде знаходитися на першому поверсі і з боку вулиці, по тій же названої вище причини.

Також потрібно подбати і про наявність необхідного обладнання.

Оформлення приміщення найкраще провести у вигляді офісного. Для цього буде потрібно закупити спеціальні меблі (крісла, столи, зручні шафки та інше) і комп'ютерну техніку (комп'ютер або ноутбук, принтер, сканер та ін.), А також потрібно подбати і про канцелярських товарах (папір, олівці, ручки і т. Д .).

Підготуйтеся до того, що до вас можуть прийти відразу кілька клієнтів, розташуйте предмети в просторі для них максимально комфортно і зручно.

набір співробітників

набір співробітників

На перших порах, діяльність юридичної фірми, краще починати разом з партнером і не наймати співробітників.

Після закінчення часу, коли справа буде підніматися і розвиватися, можна подумати і про наймання додаткового персоналу.

Необхідно прийняти в штат: трьох кваліфікованих працівників, які будуть працювати зі всілякими послугами; кур'єра. Фінансові питання можна вирішити за допомогою приходить бухгалтера.

Увага! При наборі свого професійного штату співробітників необхідно скористатися біржами праці, подати оголошення в газети, відповідні інтернет-ресурси.

Кандидатів буде безліч, ними можуть бути як вчорашні студенти, так і досвідчені професіонали, природно, краще буде скористатися послугами останніх, але вирішувати вам.

У міру розширення вашого бізнесу, вам може знадобитися персонал.

Зразковий склад юридичної компанії середньої ланки:

 1. юрист вищої кваліфікації;
 2. юрист консультант;
 3. юрист по роботі з фізичними особами;
 4. юрист для роботи з юридичними особами;
 5. помічник юриста;
 6. секретар референт;
 7. бухгалтер.

Організація бізнес-процесу

Організація бізнес-процесу

Як розкрутити юридичну фірму? В першу чергу потрібно визначитися зі спеціалізацією юридичної фірми, а також подбати про якість послуг, що надаються.

Для цього потрібно створити свій фірмовий стиль, відповідний імідж, підтримувати хорошу репутацію. Все це в подальшому визначить успіх вашої справи.

Жінкам необхідно рекомендувати розпочинати з надання малого числа юридичних послуг, а в міру розширення вашого бізнесу збільшувати спектр послуг, що надаються.

Адже дуже непросто буде, як відкрити юридичну фірму з нуля, так і контролювати її.

Також необхідно виявити основну аудиторію клієнтури, і виходячи з цього, організовувати робочий процес.

Наприклад, якщо ви збираєтеся надавати послуги у вирішенні господарських завдань, то найкращим варіантом буде організація трудової діяльності з 8: 00-19: 00, щоб клієнтові не склало труднощів встановити зв'язок з вами в процесі його трудового дня.

Хорошим варіантом буде, якщо один працівник з вашого персоналу буде працювати в черговому режимі у вихідні дні хоча б до полудня.

Бізнес-стратегія

Організувати бізнес план юридичної фірми, так само як відкрити юридичну фірму з нуля - справа не з легких.

Детально досліджуйте ринок в цій області, підійдіть з увагою до вивчення ваших конкурентів, виявите їх переваги і недоліки. Це допоможе допускати менше помилок в організації бізнес-плану.

Розробіть прийнятну цінову політику, особливо це важливо на початковому етапі.

Перспективні напрямки на даний момент:

 • Правова підтримка в сфері нерухомості та будівництва.
 • Підтримка мігрантів. Наприклад, допомога в пристрої, отриманні громадянства і т. Д.
 • Контроль фінансово-господарської діяльності підприємств.
 • Протести, пов'язані з незаконною діяльністю правоохоронних органів.

Пошук клієнтів

Пошук клієнтів

Як знайти клієнтів юристу? Відповідь проста, реклама - основний ресурс для залучення клієнтів. Грамотний підхід до її створення, може значно прискорити зростання вашої клієнтської бази.

Аспекти в пошуках клієнтів:

 1. Використовуйте інтернет. В першу чергу подбайте про створення сайту компанії, бажано найняти фахівця, благо в інтернеті їх досить, так що з цим проблем виникнути не повинно.
  Рекламу можна розміщувати на різних сайтах, в мобільних додатках.
 2. Традиційні методи поширення інформації. Це: листівки, «сарафанне радіо», організація виставок, семінарів і конференцій.
  Не зайвим було б подати оголошення в газету, де коротко розповісти про які надають вами послуги, місцезнаходження компанії, ціни.
  Ефективним також буде розміщення вивісок на вулицях, можна розщедритися на рекламу по телебаченню.

Увага! Для кращого результату в пошуках клієнтів необхідно скористатися послугами кваліфікованого фахівця - піар-менеджера.

Як гарантовано отримати клієнтів для юриста?

Найскладнішим етапом у всіх організацій є старт-ап і юридична фірма не виняток. Не завжди вкладені гроші в рекламу і маркетинг можуть повернутися в якості готових клієнтів. Таким чином гроші можуть витрачатися в порожню. А коли їх і так мало, то це створює додаткові проблеми і збільшує видаткову частину компанії.

Проте є одне рішення, яке гарантуватиме те, що вкладені гроші будуть генерувати готових клієнтів. В даний час, з огляду на глобалізацію мережі інтернет, клієнти шукають юристів саме там. Але як же можна отримати клієнтів не витративши зайвих грошей? Дуже просто - для цього є спеціальні фірми посередники, які зможуть вам надати клієнтів.

Дуже просто - для цього є спеціальні фірми посередники, які зможуть вам надати клієнтів

Увага! Якщо ви хочете платити тільки за клієнти і не хочете витрачати гроші даремно, то ви можете почати співпрацювати з фірмами, які займаються лідогеренаціей. Це аж ніяк не основне джерело клієнтів, але зате постійний. Особливо корисно на початковому етапі. Натисніть на банер вище і ознайомтеся з умовами роботи.

Витрати і прибуток

Приблизні початкові витрати:

Витрати Коли потрібно платити Сума, тис. Руб. Реєстрація та придбання юридичної адреси На початковому етапі 30,0 Меблі та обладнання На початковому етапі 50-60 Витрати на зв'язок і ПО Щомісяця 40,0 Аренда кабинета, ремонт (10-15 кв. М.) Щомісяця 130,0 Заробітна плата на одного людини Щомісяця 30-40 Транспорт Щомісяця 10,0 Канцелярія На початковому етапі 5,0

Прибуток буде залежати в першу чергу від кількості клієнтів і якості надаваних вами послуг.

Усереднена вартість надання юридичних послуг по Москві становить:

 • усна консультація - 1000-2000 тис. руб. / год;
 • письмова разова консультація з правових питань - 3000 руб .;
 • реєстрація особи, як ІП не включає держ. мита - 4500 руб .;
 • реєстрація ТОВ без державного мита - 1100 руб .;
 • написання заяви з позовом - 9000 руб .;
 • ліквідація юридичної особи - 60000 руб .;
 • представлення інтересів в суді - 40000 руб.

Припустимо, що за 30 днів чотири ваших працівника обслужили 20 клієнтів, приблизна ціна послуги 10 тис. Рублів, якщо правильно все організувати, то при призначеному раніше спектрі послуг отримуємо такі числа:

4 * 20 * 10000 = 800000 рублів

Сума податку становить 20%, значить:

800000 * 0.2 = 116000 рублів

Шляхом нескладних розрахунків дізнаємося чистий прибуток:

800000,0 - 119000,0 - 315000,0 = 369000,0 руб.

На першому етапі отримати велику кількість клієнтів - рідкісне явище, але при правильному підході через кілька місяців це стає цілком досяжним.

В результаті при вдалому розкладі окупність досягається через 1-3 місяці.

Відкриття своєї юридичної контори досить ризикова справа, яка вимагає великих зусиль, але при вмілому підході може принести значний прибуток.

Але вони задаються питаннями: «Як відкрити юридичну фірму з нуля?
» Або «Як залучити клієнтів?
Як же заснувати свій юридичний бізнес з нуля?
Як відкрити юридичну фірму з необхідними дозволами?
Як гарантовано отримати клієнтів для юриста?
Але як же можна отримати клієнтів не витративши зайвих грошей?