Як встановити Windows 10 на телефон Lumia з Windows Phone або замість Android

 1. Офіційна установка Windows 10 Mobile
 2. Відео: оновлення телефону Lumia до Windows 10 Mobile
 3. Відео: установка Windows 10 Mobile на непідтримувані Lumia
 4. Відео: як встановити Windows на Android

У лютому 2015 року компанія Microsoft офіційно анонсувала вихід нової версії своєї мобільної операційної системи - Windows 10. На сьогоднішній день нова «операційка» вже отримала кілька глобальних оновлень. Однак з кожним серйозним доповненням все більше старих пристроїв стають аутсайдерами і перестають отримувати офіційну «підживлення» від розробників.

Офіційна установка Windows 10 Mobile

Офіційно цю ОС можна встановити тільки на обмежений список смартфонів з більш ранньою версією операційної системи. Однак на практиці список гаджетів, здатних прийняти на свій борт 10 версію Windows, набагато ширше. Радіти можуть не тільки власники Nokia Lumia, а й користувачі пристроїв з іншої операційною системою, наприклад, Android.

Моделі з Windows Phone, які отримають офіційне оновлення до Windows 10 Mobile:

Якщо ваш пристрій присутній в цьому списку, оновлення до нової версії ОС не складе ніяких труднощів. Однак варто уважно підійти до цього питання.

 1. Переконайтеся, що на вашому телефоні вже встановлена ​​Windows 8.1. В іншому випадку поновіть спочатку смартфон до цієї версії.
 2. Підключіть смартфон до зарядного пристрою і включіть Wi-Fi.
 3. Скачайте додаток «Помічник з оновлення» з офіційного магазину Windows.
 4. У відкритому додатку виберіть пункт «Дозволити оновлення до Windows 10». У лютому 2015 року компанія Microsoft офіційно анонсувала вихід нової версії своєї мобільної операційної системи - Windows 10

  За допомогою «Помічника по оновленню» можна офіційно оновитися до Windows 10 Mobile

 5. Чекайте, поки оновлення завантажиться на ваш пристрій.

Відео: оновлення телефону Lumia до Windows 10 Mobile

Неофіційна установка Windows 10 Mobile на Lumia

Якщо ваш пристрій вже не отримує офіційні оновлення, ви все одно зможете встановити на нього більш пізню версію ОС. Цей спосіб актуальний для наступних моделей:

 • Lumia 520,

 • Lumia 525,

 • Lumia 620,

 • Lumia 625,

 • Lumia 630,

 • Lumia 635 (512 МБ),

 • Lumia 720,

 • Lumia 820,

 • Lumia 920,

 • Lumia 925,

 • Lumia 1020

 • Lumia 1320.

Нова версія системі Windows не Оптимізована під дані моделі. Всю відповідальність за некоректну роботу системи ви повністю берете на себе.

 1. Зробіть Interop Unlock (розблокує установку додатків безпосередньо з комп'ютера). Для цього встановіть програму Interop Tools: ви без зусиль знайдете його в магазині Microsoft. Відкрийте програму і виберіть пункт This Device. Відкрийте меню програми, перегорніть його вниз і зайдіть в розділ Interop Unlock. В цьому розділі включите опцію Restore NDTKSvc.

  У розділі Interop Unlock увімкнітьАрхів Restore NDTKSvc

 2. Перезавантажте смартфон.

 3. Знову запустіть Interop Tools, виберіть This Device, пройдіть у вкладку Interop Unlock. Активуйте галочки Interop / Cap Unlock і New Capability Engine Unlock. Третя галочка - Full Filesystem Access, - призначена для включення повного доступу до файлової системи. Не чіпайте її без потреби.

  Не чіпайте її без потреби

  Активуйте галочки в пунктах Interop / Cap Unlock і New Capability Engine Unlock

 4. Перезавантажте смартфон.

 5. Вимкніть автоматичне оновлення програм у налаштуваннях магазину. Для цього відкрийте «Налаштування» і в розділі «Оновлення» поруч з рядком «Оновлювати додатки автоматично» посуньте важіль в положення «Викл».

  Відключення автоматичних оновлень можна зробити в «Магазині»

 6. Знову зайдіть в Interop Tools, виберіть розділ This Device і відкрийте Registry Browser.
 7. Перейдіть в наступну гілку: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ Platform \ DeviceTargetingInfo.

  Встановити Windows 10 Mobile на непідтримувані Lumia можна за допомогою програми Interop Tools

 8. Запишіть або зробіть скріншоти значень PhoneManufacturer, PhoneManufacturerModelName, PhoneModelName і PhoneHardwareVariant.
 9. Змініть ваші значення на нові. Наприклад, для пристрою Lumia 950 XL з двома SIM-картами змінені значення будуть виглядати наступним чином:
  • PhoneManufacturer: MicrosoftMDG;
  • PhoneManufacturerModelName: RM-1116_11258;
  • PhoneModelName: Lumia 950 XL Dual SIM;
  • PhoneHardwareVariant: RM-1116.
 10. А для пристрою c однієї SIM-картою змініть значення на наступні:
  • PhoneManufacturer: MicrosoftMDG;
  • PhoneManufacturerModelName: RM-1085_11302;
  • PhoneModelName: Lumia 950 XL;
  • PhoneHardwareVariant: RM-1085.
 11. Перезавантажте смартфон.
 12. Зайдіть в «Параметри» - «Оновлення та безпека» - «Програма попередньої оцінки» і включіть отримання попередніх збірок. Можливо, смартфон необхідно буде перезавантажити. Після перезавантаження переконайтеся, що обраний коло Fast.
 13. Перевірте наявність оновлень в розділі «Параметри» - «Оновлення та безпека» - «Оновлення телефону».
 14. Встановіть останню доступну складання.

Відео: установка Windows 10 Mobile на непідтримувані Lumia

Установка Windows 10 на Android

Перед повноцінної перевстановлення операційної системою настійно рекомендується визначитися з завданнями, які повинен виконувати оновлений девайс:

 • якщо Windows потрібен вам для коректної роботи зі сторонніми додатками, що працюють виключно на цій ОС і не мають аналогів в інших операційних системах, скористайтеся емулятором: це набагато простіше і безпечніше повного переустановлення системи;
 • якщо ж ви хочете тільки змінити вигляд інтерфейсу, скористайтеся лаунчер, повністю дублюючими оформлення Windows. Такі програми без праці можна знайти в магазині Google Play.

  Установка Windows на Android може бути також проведена за допомогою емуляторів або лаунчер, дублюючих деякі функції оригінальної системи

У разі, якщо вам все ж необхідно мати на борту повноцінну «десятку», перед установкою нової ОС переконайтеся, що на вашому пристрої достатньо місця для нової важкої системи. Зверніть увагу на характеристики процесора девайса. Установка Windows здійсненна тільки на процесори з архітектурою ARM (не підтримує Windows 7) і i386 (підтримує Windows 7 і вище).

А тепер перейдемо безпосередньо до установки:

 1. Скачайте архів sdl.zip і спеціальну програму sdlapp в форматі .apk.
 2. Встановіть додаток на смартфон, а дані архіву витягніть в папку SDL.
 3. Копіюйте цю ж директорію в файл образу системи (як правило, це c.img).
 4. Запустіть інсталяцію і дочекайтеся завершення процесу.

Відео: як встановити Windows на Android

Якщо ваш смартфон отримує офіційні оновлення, в установці нової версії ОС не буде ніяких проблем. Користувачі більш ранніх моделей Lumia також зможуть оновити свій смартфон без особливих проблем. Куди гірша справи йдуть у користувачів Android, адже їх смартфон просто не призначений для установки Windows, а значить, при насильницької інсталяції нової ОС господар телефону сильно ризикує отримати модний, але вельми даремний «цеглина».