Як зайти в реєстр на Windows 7 - методи очищення і редагування реєстру вручну і за допомогою програм, як потрапити, де знаходиться і як знайти, як виконати дефрагментацію і оптимізацію, інструкції з відео

 1. Як увійти до реєстру комп'ютера: знайомство
 2. очищення реєстру
 3. Ccleaner
 4. Windows Cleaner
 5. Тонка настройка реєстру як спосіб оптимізації системи
 6. Відео: настройки реєстру
 7. Відмова редагування реєстру адміністратором системи
 8. Дефрагментація реєстру
 9. Скидання налаштувань реєстру
 10. Відео: робота з редактором реєстру

Як відомо, реєстр комп'ютера - це глобальна база, яка містить в своєму складі різні дані про роботу системи і комп'ютера в цілому. У такій глобальній базі відображаються параметри і настройки роботи окремих додатків. Все будується на тому, як структуровані і представлені дані в цій системі. Збій і помилки в комп'ютері, перш за все, починаються з помилок місцевих даних. Тому важливо знати методи правильної роботи з даними, редагування і оптимізації реєстру ПК.

Як увійти до реєстру комп'ютера: знайомство

Найпростішим способом входу в реєстр комп'ютера є використання командного рядка. Відкриваємо командний рядок комбінацією клавіш Win + R, потім прописуємо команду regedit. Таким чином, користувач відкриває вікно редактора реєстру.

Ввійти можна також за допомогою Провідника Windows. Відкриваємо провідник в меню «Пуск» або за допомогою ярлика «Мій комп'ютер» на робочому столі, потім переходимо в директорію системного диска, де відкриваємо каталог Windows.

З усього представленого списку утиліт і файлів нас цікавить утиліта «regedit». Вона також запускає вікно редактора реєстру.

Тут ми бачимо кілька розділів, в яких зберігаються файли, розподілені за конкретною ознакою і приналежності. Перший розділ включає в себе відомості про розширення кожного типу файлів, які зареєстровані в системі.

Другий розділ (всі розділи мають в своїй назві «HKEY», і потім унікальну частину назви розділу) несе інформацію про користувача, який в даний момент працює в системі.

Найважливіший і об'ємний за кількістю інформації - третій розділ, який відображає дані про всі драйвери, налаштування та програмному забезпеченні, встановлених на комп'ютері. Четвертий розділ містить інформацію про актуальні даних для всіх користувачів пристрою, а в п'ятому розділі зберігаються відомості про обладнання, що функціонує в момент запуску комп'ютера.

очищення реєстру

При прискоренні роботи системи нерідко користувачі вдаються до очищення, тобто видалення зайвих даних, записів, програм і реєстраційних відомостей. Робиться це для того, щоб уникнути помилок в роботі програм, а також захаращення в базі даних комп'ютера. Послідовність очищення виглядає наступним чином:

 1. Відкрийте редактор реєстру.
 2. Перейдіть по посиланню HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion.
 3. Видаліть зайві програми.
 4. Повторіть те ж саме з іншою гілкою.

Увагу варто звернути і на те, що при відключенні будь-якої програми в автозавантаження цілком реально відключити антивірус.

Але крім ручної очистки існує набір програм, спеціально призначених для таких цілей.

Ccleaner

Ccleaner - проста і гранично дієва програма з очищення та оптимізації системи. Одна з найкращих програм по надійності і широті профілю використання. Відрізняється великою кількістю переваг: швидкість запуску / роботи, якісний пошук і видалення тимчасових і непотрібних системних файлів, як і виправлення помилок реєстру досить результативно. Існує в платному і безкоштовному виконанні. У безкоштовної версії втрати у функціональності мінімальні.

Програма ідеально підходить для чищення і виправлення помилок реєстру. Ccleaner запам'ятовує унікальний спосіб виправлення всіх помилок реєстру для застосування його під час наступної перевірки.

Програма займається чищенням і виправленням помилок реєстру

Нескладна у використанні програма Reg Organizer призначена для оптимізації системи, видалення непотрібних програм і файлів. Має потужний інструмент роботи з автозавантаженням і реєстром. Основні функції програми:

 • розширене видалення програм;
 • менеджер автозавантаження з автоматичною оптимізацією завантаження Windows, наочної діаграмою часу останніх завантажень і можливістю створення черги запуску програм;
 • розширена функція чищення дисків з можливістю видалення старих варіантів операційної системи і непотрібних оновлень системи;
 • функція чищення реєстру для пошуку і усунення непотрібних записів;
 • дефрагментація і стиснення файлів реєстру;
 • тонкі налаштування системи;
 • просунутий редактор реєстру.

Windows Cleaner

Програма відповідає за підвищення продуктивності системи за рахунок очищення її від непотрібних, невикористовуваних і тимчасових файлів, програм і документів. За рахунок того, що програма здатна очищати журнали відвідувань, бази даних та інше, можлива якісна чистка реєстру комп'ютера. Windows Cleaner існує в безкоштовній версії, яка знаходиться у вільному доступі в глобальній мережі.

Тонка настройка реєстру як спосіб оптимізації системи

Як настройки і підвищення продуктивності комп'ютера можна змінювати записи реєстру таким чином, щоб прибрати всю зайву інформацію про відсутній обладнанні, невикористовуваних файлах і бібліотеках і, наприклад, автоматично очищати файл підкачки. Тобто видалення записів реєстру фактично означає позбавлення комп'ютера можливості виконувати будь-які дії, які і так їм не виконуються.

Користувачеві не рекомендується проявляти ініціативу в видаленні будь-яких невідомих йому параметрів реєстру. Це може привести до неправильної роботи всієї системи, викликати серйозний збій, тому перед кожною процедурою перенастроювання або чищення реєстру слід створювати його резервну копію.

Для тонкої настройки реєстру необхідно вибрати один з розділів і змінити його значення. Наприклад, для того щоб автоматично вивантажити невикористовувані бібліотеки, потрібно вибрати розділ HKLM> SOFTWARE> Microsoft \ Windows> CurrentVersion> Explorer і змінити значення AlwaysUnloadDLL: DWORD на одиницю; для відключення автозапуску CD дисків потрібно знайти розділ HKEY_LOCAL_MACHINE> SYSTEM> CurrentControlSet> services> cdrom і змінити значення параметра AutoRun на 0.

Відео: настройки реєстру

Також за допомогою реєстру можна заборонити роботу будь-яких програм. В одному з розділів зберігається список програм, які будуть блоковані при запуску. Послідовно створюється підрозділ DisallowRun і строковий параметр REZ_SZ зі значенням 1, яке залежить від порядкового номера програми в списку. Тобто параметри будуть мати значеннями назви програм з розширенням exe. Наприклад, WordPad.exe.

Відмова редагування реєстру адміністратором системи

Найчастіше виникає проблема відмови редагування реєстру адміністратором системи.

 1. Для вирішення цієї проблеми вводимо команду gpedit.msc в командний рядок, щоб відкрити вікно Редактора групової політики. У вікні «Конфігурація користувача» знаходиться потрібна нам папка
 2. У вікні вибираємо "Відключити", після чого редагування буде відкрито користувачеві. Відключення заборони на редагування реєстру

Дефрагментація реєстру

Згодом відбувається деструктурірованіе файлової системи, яке призводить до того, що система витрачає більше часу на пошук будь-яких необхідних даних. Тому реєстр слід піддавати дефрагментації, як і жорсткий диск з файлами. Однак для цього завдання знадобиться спеціальна програма - дефрагментатор, яка в процесі роботи зможе отримати доступ до записів реєстру.

Для цього існує програма Defraggler. Особливість цієї програми в тому, що вона працює безпосередньо перед запуском самої операційної системи, коли можливо проводити дефрагментацію реєстру. Налаштувати роботу програми на дефрагментацію реєстру при включенні можна, використовуючи інтерфейс Defraggler.

Скидання налаштувань реєстру

Скидання всіх параметрів можна зробити двома способами. Перший спосіб полягає в відкат системи до певної дати, тобто повернення налаштувань Windows до якого-небудь стану в минулому. Разом з усіма системними параметрами відкочуються і записи реєстру.

Другий спосіб складніший, але і більш дієвий. Він полягає в перевстановлення Windows. При виникненні проблем, неправильної роботи системи або втраті якихось важливих записів з бази даних реєстру, варто подбати про операційну систему і виконати алгоритм її перевстановлення.

Відео: робота з редактором реєстру

Важливо розуміти, що робота з реєстром чревата наслідками як для ОС, так і для персонального комп'ютера. Тому варто підходити до обробки з обережністю і робити це по особливої ​​необхідності.

Доброго дня! Мене звати Никита. Мені 21 рік. Студент політехнічного інституту. Оцініть статтю:

(0 голосів, середнє: 0 з 5)

Поділіться з друзями!